Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

monaberuska1
16. nov 2007

takže ty masáže pomáhají nebo ne???máte stím nějaká těhu zkušenost???

belanna.st
12. jún 2008

já jsem asi trochu natvrdlá můžete mi to někdo tu masáž popsat jako pro debilka?včera jsem to zkoušela a nevěděla jsem co přesněmám masírovat a jakými prsty, protože kdesi v článku psali že ukazováček vevnitř ale já jsem ho tam nějak nemohla stočit...tak prosím o podrobný návod pro blondýnu děkuji

belanna.st
12. jún 2008

idu to zkusit

kacka.va
13. jún 2008

No já měla vždycky ukazováček venku a palec vevnitř. Jinak nevím, jestli mi masáž pomohla (rodila jsem bez nástřihu), protože jsem to masírování pěkně flinkala a hlavně mi ke konci po masáži tvrdlo břicho, tak jsem se na to už vykašlala.

belanna.st
13. jún 2008

no a masíruje se takové slizoučké vevnitr jo?a jak hluboko sice jsem četla to slovenské,ale nějak mi to nesedí...asi jsem fakt natvrdlá. než zjistím jak to dělat tak porodím 🙂

dludli
13. jún 2008

ja sem se o masaz pokousela ale proste mi to nejde, jednak si tam pres bricho nedosahnu 😀 druhak je mi to prostivny a za treti jsem n ato taky poradne neprisla jak na to, takze se spis vzdycky tak namazu zvenku 😅 mam na to spesl aromaolejicek, PA rikala ze spis nez o masaz jde o to tam vpravit ty bylinky a taky rikala ze to ani tak nema zamezit nastrihu, jako spis ze se pak ta hraz mnohem lepe hoji.
No takze o cosi jako masaz se pokousim, ale nejde mi to 😒

elise
13. jún 2008

ja som masírovala aj tak som bola nastrihnutá 2x a ešte som sa aj trhala lebo malý ked vychádzal ešte rotoval 😒

l.myska
13. jún 2008

Ahojky..jen tak náhodou zabrousím mezi vás...manžel mi masáž hráze dělal každý den (někdy i 2 x od 34 týdne) ze začátku to i trošku bolelo, ale vyplatilo se 🙂 a pan doktor nás i pochválil, že jsme dali na jeho rady...
při besedě nás nabádal aby jsme to vyzkoušely...
a při porodu když už jsme došli až ke tlačení, tak říkám že nechci nastřihnout a doktor-no moc to u vás dobře nevidím, ale necháme tomu volný průběh-výsledek ani steh ani žádný poranění-odcházela jsem ze sálu po svých.
takže masírujte masírujte...fakt to funguje (ani na gyndě doktorka tomu nechtěla věřit-prý tomu u mě nevěřila)

belanna.st
13. jún 2008

tak to já bych tomu věřila,ale prostě mi to nějak nejde,ale budu to zkoušet dál

dididi30
14. jún 2008

ahojte, podla ma je masaz hradze na nic na sk, aj ak vas nastrihnu ci treba ci nie, tak ako mna ked som malu rodina na sk......teraz som rodila v anglicu a ani som masaz nerobila aj tak ma nenastrihli a ani som sa neroztrhla,tu sa to nerobi......
no a mozno by sa mi ta masaz zisla, lebo mi ostala posva trosku opucnuta ale hlavne je ,ze si mozem sadnut a nic ma netaha 😎

mywiel
14. jún 2008

Podla mna je lepsie EPI-NO balonik... Inac ta masaz nie je velmi prijemna... ☹

dadulienka2404
14. jún 2008

preco beriete tak tragicky to potrhanie poprve to nieje citit a ked vas "nastrihnu"je to len stipnutie takze netreba stresovat a chciet ist rodit cisarskym sak ja ten rez potom trochu bolia nemusi sa vzdy dobre hojit ja som dost trpela ked zacal hnisat a nehojit sa.

meleri
14. jún 2008

Ahoj holky,

mám strach z porodu. Ještě nikdy jsem nerodila. Chtěla jsem se zeptat, jak moc to bolí? A co bolí nejvíc? Ty kontrakce, nebo to jak jde miminko ven? Bolí to asi víc než strašně moc silné mencky?

Sory za fakt asi blbé dotazy, ale nějak nemám moc chut to řešit s mamkou, a žádnou kamarádku nemám, co by porodila. Tedy, mamky už jsem se ptala, ale ona mi nechce nic říct.pořád říká dokola, že to nic není, asi mě nechce strašit no...

dík... 🙂

dadulienka2404
14. jún 2008

ahoj meleri ja mam za sebou 3 porody a kazdy bol iny.tazko povedat co boli viac neviem.pred porodom su kontrakcie a tlaky ktore su bolestive.jasne ze to boli ale podla mna nieje to bolest ako normalna ked si zlomis ruku alebo co.porod??ked ide babetko vonku tiez to boli ale skor je to taka bolest s tych tlakou a mozno este ked ta nastrihnu ked to vobec zacitis tak len take stipnutie.ale hned ako ti babo vyberu nebudes citit nic a v momente na vsetko zle zabudnes.a to ze sa bojis je normalne ja mam tri a vzdy ked som dostala prve kontrakcie tak som sa zacala bat,a teraz cakam stvrte a frajerum ze sa nebojim ale viem ze ked pridu prve bolesti budem mat strach ako vzdy.ale co patri to k tomu 😉 😉 😉 😉 😉

kacka.va
14. jún 2008

dadulienka: natrhnutí se mnohem hůř hojí, nehledě na to, že když se některá maminka natrhne moc, tak může mít pak i problémy, že neudrží ani stolici, natož moč, víš?

dadulienka2404
15. jún 2008

kacka to viem ale tomu stejne nezabranis ani masazami.ak sa mas natrhnut tak sa natrhnes ci sa budes masirovat ci nie.ja som s tym nemala problem ale mozno je to aj o tom ze ake to babo je velke no nie??

meleri
15. jún 2008

Dadulienko,

dík..hm tak bolest je to asi strašná, ale co se dá dělat..to s tou hrází moc neřeším, bud se to stane nebo ne...mamka mi říkala, že ji taky nastřihli a že s tím neměla žádné problémy..jinak fakt nemám s kým si o tom povídat..
jednou akorát tchýně řekla, že měla nějaké žlučníkové kameny, které se draly ven, a říkala, že to byla strašná bolest, jako porod. doufám ale v oporu manžela, bez něho bych to asi nezvládla..

to natrhnutí musí být peklo, ale snad se mi to nestane. i když člověk nikdy neví, že..

já mívala v pubertě moc bolestivou menstruaci, při které jsem málem lezla po zdi..tak si říkám, jestli to bude ještě horší tak nevím jestli jim tam neomdlím!! 😅

meleri
15. jún 2008

manžel si bere 3 týdny dovolenou a tak na to nebudu sama. to šesti nedělí je taky nepříjemné?

dadulienka2404
15. jún 2008

meleri moja skusenost sestonedelie nieje strasne ved uz ked pojdes z nemocnice uz ta to urcite nebude boliet.ja som sa strasne vela na porodnici sprchovala.neboj sa nic ja si myslim ze aj ked sa bojis urcite nebudes noct rozmyslat nad tym ked dostanes bolesti preoste to budes musiet preboliet a potom ked sa ti babo narodi tak na vsetko zabudnes.ja sa tiez bojim ale co uz nieje to taky normalny strach ale strach z tej bolesti ale tak isto bude pri mne manzel takze myslim ze to rychlo prejde.a nastrihnutie nieje peklo to zacitis len take stipnutie no nemusis citit nic co ta nadrezu nie nadstrihnu je to fakt len stotina sekundy pretoze hned na to musi babo von.zvladnes to neboj.ale netrap sa tym uz teraz,uzivaj si tehotenstvo. 🙂 🙂 🙂

dadulienka2404
15. jún 2008

a meleri netrap sa ked sa o tom nemas s kym porozpravat ja som tiez nemala este som mala manzela ktoreho zaujimal len alkohol a ziarlivostne sceny.teraz je aspon dostupny internet ale 10 rokov do zadu sa to az takto nedalo.a nemala som pri sebe ani mamu a ani by som sa jej ako 19 rocna na nic nepytala.

mywiel
15. jún 2008

Meleri neboj ak ta to bude velmi boliet no tak si das pichnut epi, a nase mamy ako rodili? Tie tuto moznost ani nemali a prezili to, povedz si ze ta bolest je na to aby sa babatko posuvalu nizsie do panvy, tie kontrakcie su tu na to a priroda je silna ma to dobre vymyslene neboj keby sme na to neboli stavane tak nerodime. Najhorsi je strach a panika, ver sebe, svojmu babatku a svojmu telu ze to zvladnete a doktori ti tiez pomozu. 😉 😵

sue24
15. jún 2008

meleri, neboj sa...ja som si o tom tiez nemala s kym popovidat (a ono vlastne doteraz neni moc s kym), kedze mam uplne vsetkych kamaratov bezdetnych 😅
tiez som sa cele tehotenstvo nastrihu bala a pripadlao mi to ktoviejak nechutne, ale ku koncu som si uvedomila, ze je to ta lepsia cesta.....bol pri mne priatel, ten bol odomna pouceny, ze nech ma ubrani, kebyze mi chceli nastrihnut "bez priciny", ale sam mi vravel, ze inak by malicka vobec nevysla von.....ale citila som v nom velku oporu jak bol pri porode, ze ma "ochrani, kebyze mi tam chcu robit nieco zle" 😵

Inak ked nastrihuju, tak to ani neboli, hlavne proste tlacis a mas kontrakciu, a necakas....takze je to asi ako keby na tebe lezal kamion a do toho ta necakane ustipla vcela......potom je trosku blbe, ja som si nevedela sadnut 2 tyzdne a cesta domov v aute z porodnice bola horor 😀 ale na vsetko sa zabudne.....no cakala som, ze to bude horsie...

hlavne po porode je dolezita hygiena, presne ako pisala dadulienka, ja som sa mesiac sprchovala uplne po kazdej potrebe (pricom cikala som rovno v sprche-vani), aby som tam nedonisla nejaku infekciu....hlavne to nesprchuj teplou vodou, ale skor vlaznou alebo studensou, no neprivod si zase zapal mocaku 😀

meleri
15. jún 2008

Dadulienko, Mywiel, Sue24,

jste fakt super! Dík moc za všechny rady! Krásně jste to napsaly, určitě to zvládnu!
Dík za tu radu, budu se teda pořád mýt.
Mě to taky přišlo celkem drastické, ten nástřih, ale ted už chápu, že to člověk vůbec necítí. Fakt radši nastřihnout, než aby se to rozervalo samo.
Dadulienko, to je mi líto s manželem. Co se dá dělat, život pro nás někdy nachystá takové věci. Ale jak píšeš, tak už je to minulost.

Já snad taky zpanikařím, ale je fakt, že manžel mě vždycky dokáže celkem uklidnit.

ještě jednou, dík moc!
ahoj

dadulienka2404
15. jún 2008

meleri neni zaco to s mojou minulostou je prec mozno to tak malo asi byt pretoze by som asi nestretla toho najsuper muza.neviem uzila som si ano ale teraz sa akosi z toho smejem.vzdy som vravela neublizuj preoze sa ti to vsetko vrati a je to pravda.moj ex je teraz bezdomovec aj cela jeho rodina.a ja sa mam super.Sue presne to vo vani som cikala aj ja pretoze ma to stipalo a bala som sa nejakej infekcie. 😀 meleri este raz ti prajem vela sil a hlavne uzivaj si tehotenstvo.meleri a ta panika ja nepoznam zenu ktora nespanikari ale potom to je ok ved nemoze to byt a az tak jednoduche ale robimu to pre nasich potomkov a tie deti ti tu bolest milion krat vynahradia.

meleri
16. jún 2008

dadulienko,

jsi odvážná ženská! ale tak to má být! proč se trápit s někým kdo je zlý...
jo....nějak to zvládnu...já jsem stresař, tak o to je to horší.... 🙂

nevesta
16. jún 2008

Ahote, masaz urcite pomaha... My sme sa masirovali a skoncila som s osmimi stychmi. Styri dnu a styri vonku... Bolo to super, na druhy den som pobehovala uplne v pohode 😉 . Ak sa da, urcite si ju robte 😎 Stychy sice tlacili, ale dalo sa to zniest 😉

dadulienka2404
16. jún 2008

nevesta neviem to posudit ale ja som to nikdy nerobila a ani som sa nejako extra neroztrhla. 😉 ale podla mna je lepsie to skusit ako nie.sak za skusku clovek nic neda

nevesta
16. jún 2008

Daulienka, presne, aspon si potom nemozes nadavat, ze si to neskusila...

kakusa
17. jún 2008

Ahoj kocky, kedy sa ma zacat s masazou???Myslim, ze az od 34-36tt? Ja som pri malom nerobila,ale velky nastrih som nemala a ni nemam problem a vlastne to nebolo nic hrozne,ale teraz sa o tomto dost pise, tak som rozhodnuta to skusit a aj z vasich prispevkov mi je jasne, ze asi to na nieco bude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre