Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

jess
8. jan 2007

vavka: Už jsme se o tom bavily v jiném tématu s holkama,musela jsem mít tolik nástřihů,protože jsem rodila skoro neotevřená.Jinak by je snad nepotřebovala 😀

lamia
8. jan 2007

My jsme to zatím zkoušeli jen tak cvičně, pravidelně přeci jen ještě počkáme aspoň do 35.týdne, ale manžel je "poctivka" a opřel se do toho tak, že teda žádné žrádlo...ale je fakt, že po chvíli si na tu bolest člověk tak nějak trochu zvykne a manžel navíc tvrdil, že mu i po těch pár minutách přišlo, že ta tkáň malinko povoluje. Epi-no balonek jsem si nakonec sehnala taky (tu levnější verzi bez měřičů apod..),tak to prostřídám a uvidíme...Zatím jen svaly pánevního dna posiluju (takové ty klasické Kegelovy cviky 😉 ),to určitě taky nezaškodí, umět je potom trošku koordinovat...

xsipm04
8. jan 2007

Gedren a Ladunko, můžu se vás ještě zeptat, kde jste rodily, že vám vyšli tak vstříc? A znovu dotaz na Ladunku, který už tady jednou padl, jak jsi si to napsala do porodního plánu, že chceš masáž v průběhu porodu? díky za odpovědi

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaci.k
8. jan 2007

Ahojda holky,je to asi hloupa otazka ale jak se dela ta masaz?? ☹

bobisek
8. jan 2007

Ahojky, hloupá není já to taky nevim

lamia
8. jan 2007

Gedren - to taky jen díky Tobě, ještě jednou dík za kontakt! S olejíčkem už jsem se to taky dočetla, tak bude taky nejdřív balonek a pak masáž. Taky začnu dřív než v tom doporučovaném 38.týdnu,ale zas to nesmím moc uspěchat, protože se mi už zkrátilo hrdlo,tak abych to moc nepošťouchla kupředu... 😉

ladunka
8. jan 2007

xsipm04 - jak psala Gedren - Praha, Bulovka.
Ta věta zněla: Uvítám možnost zvolit si polohu při druhé době porodní a pomoc při vedení porodu tak, aby byla co nejméně poškozena hráz.
Předpokládám, že tahle věta vedla zkušeného lékaře MUDr. Záhumenského, aby zaklekl mezi mými koleny a masíroval. Jako porodník byla totiž porodu přítomna mladá lékařka a ona také byla uvedena jako porodník v lékařských zprávách. Zdálo se mi, že jí přišel kromě jiného tu masáž tak nějak ukázat 🙂

Návod na masáž hráze jsem naskenovala a mám jej v albu:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamia
8. jan 2007

Gedren - tak to můžu potvrdit, manžel se do toho opřel tak, že jsem chytla rukama za peřinu,ale za chvíli už to bylo mnohem lepší 😀 Taky doufám,že balonek to nespustí 😀

xsipm04
8. jan 2007

Ladunko a Gedren, děkuju za cenné rady. Máte obě moc krásňoučké holčičky, tak moc gratuluju.
Doufám, že když se budu řídit tím, co jste tady napsali, tak snad to půjde taky tak hladce. Jen doufám, že mi nebudou v porodnici moc nutit ten nástřih ☹

wladka
8. jan 2007

neviem o com ste pisali, ale tema je masaz hrazde 😎 ..

mozem to doporucit, je to perfektna vec..pre mna osobne porod bol velmi prijemny zazitok, vobec ma nebolel nastrih, a na 3 zatlacenie mi malinka vysla, a to zasivanie? iba 2 stehy..a tie boli bezbolestne, vobec som ich necitila..

zacala som s masazou okolo 34tt,pravidelne, kazdy vecer,a k tomu + som vzdycky, kedykolvek stiahla vaginu..tiez to pomoze..robila som to stale, vzdy ked som si spomenula 😎

kacabacka
9. jan 2007

gedren a ladunka: a jak dlouho se má ta masáž praktikovat? 5, 10 min? A je to lepší ve vaně, kde to teplá voda ještě víc uvolní?

ijetka
9. jan 2007

Ahoj holky, o masáži jsem četla, ale nepraktikovala jsem jí. U porodu mě šmikli, vůbec jsem to necítila a měla jsem asi 4 stehy. Věřte tomu nebo ne po porodu jsem si sedla, většina mamin nechápala. Za nastřihnutí jsem byla vděčná. Krásně jsem se zahojila, a sex je jako před porodem. Kamarádku nestihli střihnou a ona se roztrhla až za konečník.mali Masáž prováděla! Asi špatně, nebo málo, nevím. Holky já doporučuju pít čaj z listí malin. 🙂

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejdzi
9. jan 2007

gedren lanove semiacko si jedla alebo pila nejaky caj. Lebo ja si ho davam s ovsenymi vlockami do jogurtu, tak ci to staci, aleb treba prijimat aj inak. A este sa chcem opytat aky olej si pouzivala pri masirovani hradze? Dik

lamia
9. jan 2007

Ijetka - masáž určitě není samospásná a pokud to vypadá, že se mamina potrhá, tak jí stejně střihnou, příprava nepříprava, totéž když to potřebují urychlit nebo třeba použít kleště...ale na druhou stranu rozhodně masáž (prováděná tak jak se má) nezaškodí, taky nejdu lyžovat bez rozvičení koleních vazů 😀 😀,tak přeci nepůjdu rodit "jen tak" 😀 Já jsem za trénink, člověk jednak dřív než "naostro" pozná ty "průlezové" pocity hlavičky a je tak lépe připravený - což pro mě (jsem ten člověk, co má rád vše pod kontrolou...)znamená jednoznačně menší stres předem,jednak se lépe naučí pracovat se svaly pánevního dna a jejich posílení se rozhodně i po porodu hodí jako prevence inkontinence moči...takže pro mě samá plus. Samozřejmě, že můžu taky skončit s nástřihem, s tím rozhodně počítám,ale až se konečně dostanu k sepsání porodního plánu (což bude v mém případě zřejmě až v autě cestou do porodnice 😀, já prostě všechno dělám vrcholně včas... ), hodlám se dožadovat toho, aby mé hrázi i přes mé prvorodičství byla dána aspoň "šance" to zvládnout a když to nepůjde bez,tak holt teprve stříhat...

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denik
10. jan 2007

kočky ja som sa na to pýtala mojej lekárky po tom, čo ma po dlhšom čase pozerala zrkadlami a tak ma to bolelo, že dovidenia.. keby že sa nedržím, tak asi spadnem zo stola.. myslela som, že som nejak viac stiahnutá či čo a ona na mňa vypleštila oči, že aká masáž hrádze, že odkiaľ to mám.. toto zas prekvapilo mňa a povedala som jej, že sa o tom teraz všade píše a ona na to, že nemám toľko čítať!! pýtala som sa potom aj pôrodnej asistentky, ktorá nás pripravuje (vrámci profylaxie) a ona nám to pre zmenu jednoznačne odporúča, aj keď dodala, že naši pôrodníci to moc neuznávajú a neberú do úvahy ani pôrodné plány..

ewellin
10. jan 2007

ahojte.. ja som v 24 tyzdni.. ale asi zacnem masirovat ako pocuvam.. 🙂

kacabacka
10. jan 2007

denik: tak jestli je ta tvoje doktorka stará babka, tak bych to i pochopila.... 😀

ewellin
10. jan 2007

neviete kde by som kupila ten balonik epi-no? a ste tu spominali tu znacku oleja WALLEDA ktora je na masaz hradze.. tu kde dostat? v lekarnach?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewellin
10. jan 2007

gedren a pomohol ti ten balonik? nastrihli ta alebo neroztrhla si sa?? daj mi vediet prosim.. manzel si s toho robi srandu ze ako taky balonik moze natiahnut cikulu ked on mi ju doteraz nenatiahol 😀

ninuska
10. jan 2007

ahojte viem ze som ete len tak v strede celeho tehotenskeho procesu ale aj tak ma tato tema zaujima....od gedren uz co to viem este by ma zaujimala technika 😅 ...je na to nejaka literatura alebo ...spytam sa hlupo prirucka???..ze ako na to ????

ladunka
10. jan 2007

ninu, gedren to výše popisovala a já mám v albu návod, odkaz také viz výše 🙂

ewellin
11. jan 2007

ahojte.. inak ten balonik epi-no je dost drahy.. stoji vyse 3000 Sk.. a je len v cechach.. nevie to niekto zohnat na SK a za lepsi peniaztek ? 😀

januskaababoo
11. jan 2007

Ahoj holky, ja jen k te masazi rukou, a k tem infekcim...co kdyby se pouzily sterilizovane rukavice??? Ty bile doktorske...hlavne ne ty zlute na chodbu 🙂

ewellin
11. jan 2007

no s tymi zltymi by to bolo urcite prijemne... 😀

lamia
11. jan 2007

Hele, nedočetly jste se někde,jestli můžu hráz masírovat, i když mám problémy s děložním hrdlem?? Začala jsem se totiž jak na potvoru otvírat a byla jsem z toho dneska u dr tak vyplesklá,že jsem se na tohle nezeptala,ale tuším, že jsem někdy někde (hm...skleroza je prostě hnusnej prevít) četla, že když hrozí předčasnej porod,tak se tyhle věci nesmí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre