Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

mywiel
17. jún 2008

Zacina sa od 36t. 😉

kakusa
17. jún 2008

jeej dik, tak to mame este cas 😉

belanna.st
17. jún 2008

no tak já už tu masáž asi nestihnu zítra valím do nemocnice kvůli tlaku a otokům. jsem jak vosa napuchlá. ale bílkovinu v moči nemám tak uvidíme snad to vyvolaj..

pampuliacik
18. jún 2008

tak ja som to skusala sama asi 3x, ale teda- nie je to nic prijemne... "masaz" od manzela sa mi nezda nijako vzrusujuca predstava, ani neviem preco. ale som rozhodnuta nevzdat to, hoci neviem, ci to na nieco bude- stale sa obavam, ze budu nastrihavat "pausalne", hoci nemocnica sa tvari, ze to tak nie je 😠

dadulienka2404
18. jún 2008

pampulacik ty si prvorodicka a prvorodicky vzdy nastrihuju ci chces ci nie takze aj ked sa budes masirovat tak ta nastrihnu.ale to ani necitit len trosku stipnew ak vobec.

kacka.va
19. jún 2008

dadulienka: promiˇm, ale to jr pěkná blbost, to co píšeš. to že je někdo prvorodička, neznamená automaticky nástřih

kacka.va
19. jún 2008

pokud dítě projde, tak proč by měli nastřihávat ???? já taky rodila prvně, malá měla 3,5 kg a nástřih nemám.

dadulienka2404
19. jún 2008

neviem ale u nas to je tak.kazdu prvo rodicku nastrihnu ci chce alebo nechce mna nastrihli a pritom mala mala 2800g.

krista
19. jún 2008

Tohle hodně záleží na porodnici a na doktorovi jestli nastříhne nebo ne, masírovala jsem hráz, malá měla 3080g (žádnej cvalda) a nastřihnutá jsem, ale asi jen malinko a bála jsem se toho víc než celýho samotnýho porodu a nakonec mi to bylo úplně jedno 😝

tekvica
19. jún 2008

starsi lekari nie su tak pristupni novotam, takze dadulienka ma scasti pravdu, oni nastrihuju preventivne, dopredu, nebavia sa s tym... su tak nauceni pocas praxe a stareho psa novym kuskom nenaucis...

mladsi su ini, pristupnejsi, ono pacientka ma pravo na informacie a ma pravo aj odmietnutg, ale hlavne ti starsi lekari ju tak zmagoria a nastrasia, ze radsej suhlasit bude aj s tym nastrihom...

v zahranici to vobec nie je rutina, ako u nas, a predsa zeny rodia, bez nastrihu a nepotrhaju sa.

asi treba vyberat porodnicu, aj lekara a konzultovat to s nim predtym...
tiez si nezelam, aby ma nastrihli automaticky, ci treba, ci nie.

krista
19. jún 2008

To je pravda, určitě se to dá odmítnout, popř. napsat do porodního plánu že si nástřih nepřejete, ale já jsem po 28 hodinách příšerných bolestí chtěla aby "to dítě" bylo konečně ze mě venku 😀

tekvica
19. jún 2008

krista, to ti verim

🙂

ide asi o to, ze naozaj nastrih vtedy, ked je potrebny. nie automaticky. a to je niekde ten problem.

a nemala si epidural?

dadulienka2404
19. jún 2008

baby mozno to je o tom ze ty lekary to radsej urobia preventvne akoby mali potom byt nejake problemy.mozno je to uz rutyna tak ako tekvica.proste tak to robili a robia do teraz.ale aspon co ja pametam tak mi to len trosku nastrihli/narezali/trochu to stiplo a nic viac. 😉

kacka.va
19. jún 2008

dadulienka: jenže ono nezáleží jen na velikosti miminka, ale na tom, jak máš právě široké porodní cesty a pružnou tu hráz. znám plno mamin s poměrně malými miminky, které museli nastřinout a nebo brát mimčo císařem. a že je to tak u vás ještě neznamená, že se to tak dělá všude, takže bych tu zbytečně nastávající maminky neplašila 🙂
jinak jasně, že je lepší nástřih než natrhnutí, ale to může doktor zvážit těsně než nmi začne vylézat

dadulienka2404
19. jún 2008

ja nestrasim ved to natrhnutie nieje nic.a ako ty mozes vediet ked byvas v cechach co sa robi na slovensku???

mywiel
19. jún 2008

Ja nastrih nechcem pokial to nebude vyslovene nevyhnutne, ale aj tak neviem akoby mi ho urobili kedze chcem rodit do vody. 😀 Ja budem radsej ak sa trosku prirodzene natrhnem, doki mi uz predpisal aj homeopatiu na rychlejsie hojenie. 😉

mywiel
19. jún 2008

Moja PA mi vysvetlila ze ked nastrihnu automaticky tak to vzdy nastrihuju aj do svaloviny a prirodzene sa moze mamicka niekedy natrhnut len vonku na kozi, samozrejme ze je to individualne, ale ja aj tak nie som za automaticke nastrihavanie, tu to beru inac a zeny tu maju na vyber, tie co neboli nastrihnute ale natrhnute tu nemaju vacsie problemy ako tie nastrihnute, nazory su na to rozdielne aj medzi doktormi, ale tu uz maju s tym skusenosti ze coraz viac zien odmieta automaticke nastrihnutie.

dadulienka2404
19. jún 2008

myviel je to asi o doktoroch.tu sa stebou urcite o tom nikto v porodnici nebude rozpravat.ides rodit a oni robia co uznaju za vhodne.ja som im do toho nekecala.ani si asi nedaju.tu je to pomylene ale nemozes porovnavat Humenne napr.s prahou alebo inym mestom.je to predsa len zapadakov.a doktori su tu uz len s povynnosti.mne napr.primar ked som bola 3 krat v nemocnici s krvacanim povedal ze mam ist na potrat pretoze aj tak potratim v 15 stom tyzdni ako minuly rok.a pozri kde sme to dotiahli. 😉 proste islo o to ze sa mu nepacilo ze som bola treti krat za mesiac v nemocnici tak povedal nech si zaplatim potrat ze ked zas zacnem krvacat tak zas pojdem do nemocnice???proste pristu strasny

mywiel
19. jún 2008

No to je fakt sokujuce takych doktorov by som niekde poslala... 😠 Treba si dobre vybrat doktora a porodnicu, o ma potom mamicka mensi stres ked vie kam ide rodit a ze je dobry personal. Tu vo Svajciarsku aj obycajne nemocky su ako hotely, este si mozes vybrat aj z 3 jedal, a nemusis absolutne nic nosit do porodnice vsetko ti daju aj nocnu koselu na rodenie. 🙂

dadulienka2404
19. jún 2008

myviel vies tuna si nieje z coho vyberat takze ostava brat co mas 😒 😒 😒 juj ja by som itez take chcela jak v svajciarsku. 😢

kacka.va
20. jún 2008

dadulienka: jí neříkám, že to musí být u vás stejně jako tady, ale i tady je to porodnici od porodnice rozdílné. Chceš říct, že ve všech porodnicích v SR prvorodičky nastřhnou? naše assistentka nám ukazovala tabulku porodnic a u nástřihů některém měli 50% některé i 95%. a protože to tady čtou i holky z čech, tak jsem jen chtěla poukázat na to, že to ci píšeš není jednoznačné. já se s tebou ale hádat nechci. 🙂

lisounek
20. jún 2008

tak tak faktem je, ze kdyby nemuseli, tak nas vubec nenastrihuji, ale taky razim nazor, ze je lepsi nastrih a samotny pak rovny zasity nez roztrhany spodek s vice stehy a horsim hojenim....doktori tim vlastne rodicce pomahaji, at je to jak chce.....ja osobne bych teda nechtela byt potrhana az nekam ke konecniku.. 😔

lisounek
20. jún 2008

to fakt radeji preziju nastrih o kterem ani nebudu vedet, nez to pothani...masaz hraze ale taky nedelam, prijde mi neprirozeny masirovat se olejem nekde v pochve...ale to je jen muj nazor a dle me je to vystrelek modni doby....porod byl vzdy prirozena zalezitost a urcite nikdo drive nemel cas na nejaky masirovani..krom toho sotva si tam dosahnu....to je ale nazor od nazoru jiny...myslim, ze lepsi je posilovat panev a chodit na tehu cviceni...

mywiel
20. jún 2008

Kamoska je prvorodicka a natrhla sa len zvonku na 1,5cm a to ani nerobila masaz hradze predtym ani nic ine, takze to je individualne ani ju nemuseli sit a vsetko sa samo pekne zahojilo a nebola zle zasita lebo aj to sa stava, druhu kamosku zle zasili a mam problem pri sexualnom zivote teraz. 😒 Kazdy si musi vybrat sam, ja som si vybrala ze tomu necham volny priebeh ale to zalezi aj od velkosti babatka ci sa da porodit lahko, ci je dobre natocene a tak... 😉 to treba rozhodnut v danej chvili s doktorom.

mywiel
20. jún 2008

Nastrih sa robi vzdy do svaloviny a potrhat sa nemusis vzdy az tak hlboko do svalu... 😕

meleri
20. jún 2008

tak jsem to zkousela masirovat ale nejak me to nebavi ☹ tak se na to asi vyprdnu...lepsi je masaz zad! 🙂

vapetka
20. jún 2008

Meleri musíš říct manželovi aby ti to namazal a je to lepší po koupání. Samotné se ti to špatně maže mi už mažeme od 34 tt. Ze začátku to bylo nepříjemné a teď když už se to uvolnolo tak to jde. 😉

mywiel
20. jún 2008

Ako sa da vyhnut potrhaniu bez nastrihu?!

Tak ze sa rodi vo zvislej polohe napr. na stolicke, hlavicka babatka postupne roztahuje hradzu a zemska pritazlivost pomaha postupnemu zostupu hlavicky a koza tak nie je napinana ako v polohe ked zena lezi.

Druha alternativa, porod do vody, tepla voda uvolni kozu aj svalstvo a tym padom hradza nie je tak naraz napinana ako pri poloze v leze, zeny sa vacsinou potrhaju z toho dovodu ze hlavicka sa tazko tlaci, porod je urychleny lebo doktori nedaju tomu dostatocny cas a ta klasicka poloha nie je vobec to najlepsie riesenie, jedine tak pre doktora aby videl dobre medzi nohy, vo vela kulturach zeny rodia v stoji, zavesene pod ramenami len u nas je poloha v leze aby doktori mali lepsi pristup takze je to hlavne kvoli nim, nie preto aby pomohli mamicke lahsie rodit. Tu je o tom vela prednasok, aj na mojom predporodnom kurze sme to s PA preberali. Takze tak ale to vam samozrejme ziadny doktor nepovie. 😒

vapetka
20. jún 2008

Meleri ty máš ještě čas doporučují od 34 tt. Tak teď to je asi ještě zbytečné 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre