Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

kacabacka
9. feb 2007

gedren: aha...to teda bude mazec, přejmejšlim o tom, že si to pak taky pořídim 🙂 takže nafoukneš a vytlačíš ho, jako kdyby jsi chtěla porodit...hmmm, neumim si ani představit, že by u toho měl asistovat manžel 😀

mirka4
22. feb 2007

baby moze sa masirovat aj ked uz sa zacinam pomaly otvrat? Ci radsej nie. Bojim sa, ci by som si to len neurychlila teraz

viiila76
29. máj 2007

Skusala som najst tie balonky a nasla som za super cenu 🙂
http://www.coord-med.cz

lienkah
10. aug 2007

ahojte...
len vám chcem napísať, že poriadna masáž hrádze naozaj pomáha...my sme s manželom masírovali a narodil sa nám chlapček 4,22kg a 55cm bez nástrihu a potrhania... 😉
Ale masáž musí byť poriadna, aj trochu bolestivá,ba niekedy mi to išlo až do kŕču, keď mi manžel zatlačil na ten sval čo je medzi vagínou a konečníkom...len také hladkanie a jemné masírovanie asi nemá až taký účinok.

myschka
10. aug 2007

já myslím, že pomůže jak komu. my masírovali poctivě 6 týdnu a malá měla 4350g a museli mě nastřihnout a i jsem se pěkně potrhala. při porodu jsem už prosila aby mě nastřihli, vubec jsem to necítila a zahojilo se to bez problémů během 14 dní. příště na masáž prdím. nikoho od toho nezrazuji jen píšu svojí zkušenost.

lienkah
15. aug 2007

jasne, že to pomôže ako komu...ale nie každý vie ako to poriadne masírovať...mňa tie masáže dosť boleli a manžel aj hovoril, že to vidno ako sa to pekne uvoľňuje zo dňa na deň. A keď to porovnal aké pružné to bolo na začiatku(skoro vôbec) a potom po masážach už po pôrode, tak že to bolo dosť cítiť a vidno...

ale určite je to individuálne....

milwa
18. sep 2007

Ahoj, jen chci potvrdit, že firma coord-med funguje. Respektive jsem jim psala mail, po asi deseti dnech jsem dostala odpověď s informacemi a už jsem si u nich epi-no delphin (to je ta levnejsi verze) objednala. Uvidíme kdy dorazí... Podle těch informací, co mi poslali, je docela dost studií porovnávajících porody, na které se ženy připravovaly s epi-no, a porody bez přípravy hráze a vypadalo to velmi povzbudivě. Počty epiziotomií byly výrazně nižší.

lyzenka
18. sep 2007

ja som si zatiaľ tú masáž robila len raz.......ale mávam už také predmenštruačné bolesti - každý deň aj dvakrát ....eštelen som v 36.tt a teraz sa bojím robiť tú masáž, aby mi to nevyvolalo pôrod skôr... 😕

emjee
6. nov 2007

lu777 30tt Včera o 21:53
variace na téma krémy a strie 😅 :
chtěla bych se zeptat, jestli kdo jste prováděl poctivě masáž hráze jestli jste se vyhnuly nástřihu?
(nikde jsem to tu nenašla, jen diskuse o masáži jako takové)

a jestli jo, tak jak často a čím jste masírovaly?

díky moc! 🙂

biccy 1d Včera o 21:56
Ja som zacala len asi 2 tyzdne pred porodom,lebo skor som olejcek nezohnala.A bola som nastrihnuta-4 stehy.Mozno keby som zacala skor,tak by ma nenastrihli.Neviem. 😅 🙂

davida 1d Včera o 22:21
ja som začala asi 5týždnov pred pôrodom,ale masirovala som len pár dní,lebo keď som to povedala svojmu gynekologovi povedal mi,že ako prvorodička si s masírovaním hrádze nepomôžem,ževraj to zaberá až ženám,ktoré už nejaký pôrod majú za sebou.tak som prestala,z nástrihu som mala strach,ale nakoniec to bolo v pohode,rana sa rýchlo zahojila 🙂

krista 22tt Včera o 22:50
Ahojky,
já jsem ještě nerodila, ale řekla bych totéž co Davida, dneska jsem byla na kurzu (pořád odhodlaná pečlivě masírovat od 35tt - jak se doporučuje) a říkala mi porodní asistentka, že prvorodičky nastříhávaji snad všechny, že se to pak líp šije, než když se potrhá ... tak jsem na vážkách, zase kdybych od 35tt masírovala a pak mě nastřihli tak budu pěkně naštvaná, protože to jsou zbytečný peníze za olejíček a zbytečně strávený dny 😖 ale ne všude v nemocnicích takhle rutinně nastříhávaji 😉 U nás se říká, že se s tím prostě nemažou

bihan
6. nov 2007

Nemasírovala som, mala som kliesťový pôrod a bez nástrihu 😉

markeeta
6. nov 2007

emjee: me masiroval manzel a nemyslim, ze to delal nejak dobre, protoze sem mela pritom i neprijemne pocity a to prave nema byt. On se nedal presvedcit, ze to asi nedela spravne.
Nenastrihovali me, ale potrhala sem se kompletne od zhora az dolu.

kisska
8. nov 2007

Ahojte... no reakcie su naozaj rozne, ale ked to rozdelime na 3 stupne: nenastrihnuta hradza, nastrihnuta nepotrhana a nakoniec aj nastrihnuta a aj tak potrhana, tak by som si radsej vybrala cim mensie poskodenie. Aj ked som prvorodicka a viem, co mi hrozi, tak by som asi urobila vsetko pre to aby som z porodu mala co najmensiu traumu. Co som sa doteraz docitala, tak masaz ma ist az k neprijemnym pocitom. A hlavne teoria s balonikom sa mi paci... kedze je to simulacia porodu a mohla by som vediet co ma caka a neminie... Alebo byt aspon pripravena aj na to neprijemne a vediet, ze sa to da zvladnut... Ved mozno aj prvorodicke pomoze masaz k tomu,ze ju sice nastrihnu... ale nemusi sa k tomu aj potrhat, hlavne ked sa teraz rodia take velke babatka. Je to na kazdej rozhodnuti, ale co by sme neurobili pre tych nasich drobcov. 😉 A uz ked som zvladla pitie mlieka, ktore od skolky nemusim, tak masaz urcite zvladnem... dufam

mcmillka
8. nov 2007

Ahoj kisska, tak ja sa zaradujem do 1 stupna. Nenastrihnuta, nepotrhana a s masazou! Pouzivala som na to masazny olejcek od Weledy. Babetko malo 3850g a 56cm. Druhykrat budem urcite masirovat znovu (teda manzel, lebo ku koncu to uz bolo so samomasazou dost problematicke ...)

kisska
9. nov 2007

mcmillka tak to ti gratulujem... aj ku krasnemu babetku... ako mozeme vediet, ci nam to pomoze alebo nie, ked to nevyskusame... To je ako ked sa niekto pyta, ci mi funguju kremy proti striam. Niekomu ano a niekmu nie, niekomu by sa neurobili/alebo urobili aj tak. Ziadna nerobi kvoli testom tak, ze polku bruska natiera a polku nie 😉

monaberuska1
14. nov 2007

Ahojky holky, poradila by jste mi některá jaký použít olejíček?a není pozdě s masáží začít až teď v 36tt:??

simona.w
14. nov 2007

mono, nemusis kupovat zadny specialni olejicek - staci olivovy olej na vareni 🙂

monaberuska1
14. nov 2007

olej???jo?tak to je super a jak se to často má masírovat?a pomáhá to?

zuzannas
14. nov 2007

ahoj dievcata, ja som si tiez naivne myslela, ze to pomoze (ono to mozno aj troooochu pomohlo) ale aj tak ma nastrihavali.. 😠 draheho som nutila aspon kazdy druhy den masirovat cca od 30tt 😀 , a ked uz som rodila, drahy povedal dr., aby ma nestihali, ze sme veeelmi poctivo masirovali, a on, ze to sa standardne robi kazdej prvorodicke, takze asi tak k tym masazam...inak pekne porody vam zelam!!!! 🙂

monaberuska1
14. nov 2007

prý i když se masíruje nebo ne tak i tak se většinou nastříhává ale při masáži se prý může nastřihnout těhu mnohem míň než kdyby nemasírovala

huncut
15. nov 2007

Ináč možno je to blbá otázka, ale čo presne sa má masírovať... ktoré miesto

miva
15. nov 2007

Ahoj huncut, to miesto je na www.pronatal.sk pod hlavičkou masáže hrádze, je to tam nakreslené, volá sa to perineum 🙂

veronique83
15. nov 2007

Monaberuska, já taky chtěla začít s masáží v 36tt, ale malej se narodil 36+3tt, takže jsem nic nestihla 😀 a bohužel jsem měla nástřih 🙄
V dalším těhu začnu nejpozději v 30tt 😉
Přeji pohodový zbytek těhu a hlavně pohodový porod 😵 😵

huncut
16. nov 2007

Veronique a dlho to bolelo potom, ako dlho sa ti hojila tá rana... a aký veľký nástrih vlastne robia?

veronique83
16. nov 2007

Huncut, při porodu jsem cítila jak nástřih tak šití 😠 ale ve srovnání se samotným porodem, resp. ty poslední kontrakce, je to procházka růžovým sadem 😵 Myslím si, že jsem byla nastřihlá dost, protože jsem nemohla sexovat několik šestinedělí po sobě 🙄 😀 ale nadruhou stranu jsem na druhý den už poposedávala docela v pohodě...hojí se to rychle, dva tři dny horší a pak už dobrý, ale při sexu jsem cítila bolest ještě dlouho 🙄 Každopádně se na druhý těhu a porod strašně těším a myslím, že žádný větší zázrak neexistuje, tak snad se brzy zadaří 😵 🙂

huncut
16. nov 2007

Veronique, tak držím palce nech sa veru zadarí... ja sa najviac bojím asi toho nastrihnutia ale nejako to vydržíme no nie....

bihan
16. nov 2007

Baby, je tu niektorá, ktorá masírovala a nebola nastrihnutá? Ja nepoznám jedinú takú osobu, tak sa mi význam masáže hrádze celkom stráca 😅

vedvies
16. nov 2007

babenky ja si myslim, ze masaz hradze je zbytocna ... kamoska si ju robila od 5 mesiaca a prd to pomohlo-absolvovala nastrih a aj vnutri bola dotrhana a ja som si ju vobec nerobila a v pohodke - nastrih 2cm a 14 dni hojenia v pohodke. Podla mna to je indivindi a neda sa to zmenit. Tak isto ako strie.

bihan
16. nov 2007

Vedvies, ja som toho istého názoru 😉 Nemasírovala som, mala som kliešťový pôrod a nástrih nebol vôbec (len veľmi decentné poranenie "z druhej strany") (zato so striami som si to vyžrala do dna 😠 )
Zato poznám kopec dievčat, čo masírovalo a nastrihli ich aj tak.

vedvies
16. nov 2007

veru tak, bihan, tak 😉

huncut
16. nov 2007

Takže masáže nepomáhajú...no ale skúsiť so veru skúsim.... už sa začínam aj báť pôrodu, ale to asi každá prvorodička.... kde sa vám robili strie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre