Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

raculka
29. aug 2006

Natana- já se na to ptala svého gynekologa před porodem a říkal, že masáží
hráze asi nic nezkazím,ale na druhou stranu prý se to asi dost přeceňuje.
Prostě to může trochu pomoct,ale taky nemusí. A rozhodně to neznamená,
že když budeš masírovat,že tě stejně nenastřihnou.
Já nemasírovala,protože jsem pořád měla nějaké kvasinky a brala tabletky.
Ale nástřihu se neboj,je to lepší,než kdyby tě nenastřihli(samozřejmě
jen pokud je to nutné), pak se můžeš zase natrhnout a to se pak hojí hůř.
Mně nastříhnout museli,ale hojení probíhalo bez problémů
a samotný nástřih jsem vůbec necítila.
Neměj noční můry a hlavně nepročítej špatné zkušenosti z porodů na různých
diskuzích,to mě hodně nervovalo.Každý to vnímá jinak.
Já měla porod pohodovej a nemám z toho žádné trauma.
Určitě to taky zvládneš,tak jako my všechny,držím palce 😉

natana
autor
29. aug 2006

no ide o zo že ja už mám skúsenosť, a nie dobrú. teraz čakám druhe a chcem tomu predísť ako sa dá.

raculka
29. aug 2006

aha,tak to je jiná ☹
ten druhý porod prý bývá lepší,tak snad to u tebe taky tak bude 😉
zkus se třeba poptat nějaké porodní asistentky nebo chodit na kurzy??

natana
autor
29. aug 2006

no na kurz psychoprofilaxie som chcodila pri prvom tehotenstve. Teraz to určite absolvovať nebudem, lebo som doma z dcérkou a nemá mi ju kto postrážiť, ale to aj taj pomáha lan na naučenie dýchania a pod.

mucilienka
30. aug 2006

ahoj natana,
no ja som sa tiez pytala mojho gynekologa aj na psychoprofilaxii - tiez je to asi trosku nadnesene, podla ich nazoru... a vraj riziko infekcie (z konecnika) je dost vysoke - sestricka povedala, ze radsej nie... tak neviem... vraj to robili uz mnohe baby, aj tak ich museli nastrihnut - lenze sa to potom lepsie hoji...
zatial som aj ja na vazkach... hovorim, si ze mam este trochu casu...

martina236
30. aug 2006

na psychofizickej priprave sme to preberali, myslim, ze to nie je na skodu ako prevencia. co sa tyka prenosu infekcie, tak zasadou cislo jedna je robit to po dokladnej hygiene zo spodu a takisto ruk. ja som to zacala praktizovat od 34. tyzdna a mam pocit, ze to tkanivo casom povoluje a je elastickejsie ako predtym. malo by sa to kazdy den najviac vsak 3-4 minuty. ja sa k tomu dostanem asi tak kazdy druhy. je dobre zohnat si na to urceny masazny olej. tiez pred porodom je vhodne upozornit porodnika, ze ste si robili masaz, aby tak mohol ratat s tym, ze hradza ma vacsie rozpatie. a technika sa da stiahnut z www.pronatal.sk alebo www.mamatata.sk. ale musim povedat, ze ak ten tlak ma byt niekolko nasobne vacsi pri porode, tak teda dovidenia..., co nas to caka... tolko vlastna skusenost

martina236
30. aug 2006

sorry za to i vo "fizickej"

kattum
30. aug 2006

kozmetika Weleda ma specialny olejcek na masaz hradze. Ja som si skusala robit tu masaz pred porodom asi 3x a nejak sa mi potom do tho nechcelo. Tiez som sa bala zanesenia infekcie. Pri porode ma nestihli nastrihnut, babenko bolo rychlejsie a dost som sa roztrhala. Nastrih by bol v mojom pripade lepsi, bolo by to rovne a silo by sa to lahsie.

geegee
30. aug 2006

ja som masirovalam masirovala a nastrih bol aj tak. pouzivala som obycajny olivovy olej z lekarne.

ladunka
30. aug 2006

Ahojky, mám tu srovnání: v neděli porodila moje švagrová, narodilo se jí druhé dítě. První mělo porodní váhu 3.300 g a byla nastřižená i hodně poraněná vevnitř. Při druhém hráz masírovala olejíčkem Welleda, nástřih se neprováděl, holčička měla při porodu 3.400 g. Má jeden vnitřní steh.

martina236
30. aug 2006

to je skvele. ale ono to asi fakt zavisi od typu organizmu, je to velmi individualne a specificke. v podstate ako vsetko, co sa tyka porodu.

mucilienka
30. aug 2006

geegee a nehojilo sa ti to lepsie...?

lodia
30. aug 2006

priznam sa, ze mne sa masirovat nechcelo a keby som asi mala druhy porod, tak znovu nebudem..mne sa to zda divne ☹ neviem sa s tym ztotoznit, ale asi to bude moj problem..nakoniec som bola pri porode velmi roztrhnuta a aj velmi nastrihnuta..islo o takzvane velke sitie, sili ma asi hodinu 😅 aaaaach...
ale dalo sa to prekonat a aj poporodne komplikacie...kazda rana sa zahoji...zda sa mi to normalne a prirodzene...ako sa spoliehat na olejcek..teraz sa rodia velke deti a aj moja babulka je velka, takze by to bolo zbytocne uz vopred 😀

geegee
30. aug 2006

muci...ha ha...mne sa jeden blby dteh rozpadol, takze som tam mala este pred tyzdnom taku malinku mokvajucu ranku ☹ A ostatne stehy...hm...podla mna sa to hojilo dobre...ale mna aj dost precizne pozasival ten doktor...20 minut sa tam babral, az som sa mu smiala, ze krizikovym stehom to nemusi vysivat 😀

mucilienka
30. aug 2006

geegee, tebe bolo do smiechu? mne bolo po tom, co som videla skor do placu... doteraz som strach nemala, ale teraz to prislo... 😔

rabiva
30. aug 2006

Natana::: kamoska poctivo masirovala a jedla nejake semienka a v porodnom plane si nezelala nastrih, jedine ak to bude nutne... a ani ho nemala, jej dcerka mala 4100gr, potrhala sa jedine v porodnych cestach...
Mne osobne to gyn.vobec neschvalil, vraj to ma robit iba odbornik... Tak mi ju masirovali porodnik iba pri porode a nastrih som mala (dcerka mala 2900/49) ...hojilo sa to dlho a sadnut som si nevedela 10dni 😖
Tak mozno pri druhom budem uvazovat o masirovani 😀

natana
autor
30. aug 2006

no tak teraz neviem, ale ladunka mi dodala optimizmu, tak asi masírovať budem. A tiež som rada, že nie som sama, čo sa dotrhala aj pri nástrihu (nie že by som to niekomu priala, to nikdy, ale viete ako to myslím, lebo v pôrodnici som bola jediná, čo som si nesadla normálne. Všetky ostatné sedeli, akokeby ani nerodili.)
geegee ja sa tiež divím, že si sa pri tom smiala. mne teda do smiechu nebolo, lebo aj po umrtvovačke som to cítila.
Ale za to doktor tvrdil, že musí byť dôsledný, aby mu to manžel neprišiel reklamovať. no a to prišlo smiešne už aj mne.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninuska
30. aug 2006

ahojte tak ja sa este rodit nechystam ale o masaznom a roztahovacom balonku som pocula aj ja vlastne som vam to chcela navrhnut ci by sa neoplatilo take nieco zohnat ....pocula som o tom od mojej znamej ktora bola vrchnou sestrou na gynde tu v nemecku ona hovorila ze mali velmi vela krat mamicky japonky alebo azijatky ktore boli chuducke uzke a za manzelov mali nemcov ze casto krat sa bali ako to tie zeny vytlacia mnohm odporucali masaz hradze a aj tuto pomocku ktoru opisuje gedren ....vo vacsine pripadov to pomohlo ...ale teraz sa nesmejte aj vela sexu odporucali sex az do kedy sa da 😔

marci
30. aug 2006

a na jakém principu ten balonek funguje?

natana
autor
30. aug 2006

dik za tip. a kde sa to dá zohnať?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natana
autor
30. aug 2006

garden, a kde si to kúpila. ja to určite chcem

katakata
30. aug 2006

natana ja sa porodu zatial nebojim ale to asi zato ze neviem co ma caka..co tu pisete o potrhanych rodidlách je dost strasne... nemozem si priplatit za porod cisarskym rezom?

natana
autor
30. aug 2006

no o tom som uvažovala aj ja, ale hned mi bolo povedané, že nie. cisársky len v nutnom prípade. inak musím ísť normálne.

natana
autor
30. aug 2006

ale ja som v tomto celá po mame. Aj tá bola dotrhaná, proste sme tam dole nejaké nepružné. Ale tento balon sa mi pozdáva.

natana
autor
30. aug 2006

och, garden, až teraz som si všimla, že si z Prahy. Ked si mala u vás problém zohnať to, tak tu to určite nebudú mať nikde

katakata
30. aug 2006

nati moznop sa to da objednat, aj ja by som uvazovala ale asi to v mojom pripade neni dobry napad. mam taku mykozu ze az...zacala som si davat ten krem co mi doktorka poradila a nemam sa vobec lpsie. na jednej strane (neviem ako to slušne nazvat) pyskov? sa mi urobila velmi bolestiva a svrbiaca vyrazka...fuj normalne som sa zlakla ze ci to neni herpes...ale vyzera to trosku inac...tie mykozy su nechutne uplne to tam dolu vyzeru a este ked sa neviem ovladat a vkuse si to skrabem...hruza. ten balon by mi urcite zaniesol nejaku infekciu dnu.. ☹ budem musiet asi vytrpiet vsetko

natana
autor
30. aug 2006

no to asi nie je pre teba to pravé orechové. ale ja to určite chcem. mykozu som tušim nikdy nemala, tak snád nie som háklivá. ale p prvom porode, to už nenechám na náhodu.

katakata
30. aug 2006

boze ked ta citam tak sa zacinam bat bolo to fakt take strasne? mala si aspon epidural?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre