Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evicska
12. jan 2007

😕 no u nas nastrihavaju preventivne vzdy ☹ toho sa asi bojim viac nez samotneho porodu

vavka33
12. jan 2007

Evi,to necitis,ver mi,mozno ako zasteglenie,alebo take tahanie ale ako bolest nie

evicska
12. jan 2007

skor mam na mysli to zasivanie potom....

vavka33
12. jan 2007

Ani to neboli a ak ano neboj sa pytat este lokalku,oni ju sice pichaju,ale niekto potrebuje este jednu.

ewellin
12. jan 2007

ten balonik je teda super vec.. len nikde som ho na sk nenasla.. neviete poradit; nasla som ho len v cechach v dakom bazare.. a stal vyse 3000 sk.. a to je riadna palka.. nie? neviete niekto nieco lepsie poradit; gedren ty si ho kupila za aku cenu??? 😉

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewellin
12. jan 2007

gedren ak ho budes niekde vidiet lacnejsie daj mi vediet prosim.. 😀

denik
12. jan 2007

tak, v stredu som bola na cvičení a pôrodná asistentka mi povedala, že lekár to spozná, že sme sa pripravovali a keď mu to ešte aj pripomeniem, tak berie ohľad na to, že sme sa predsa len snažili a brali svoje tehotenstvo a celú prípravu na pôrod zodpovedne.. zároveň nám vysvetlila, že sú rôzne ďalšie dôvody, kvôli ktorým sa nastrihnutie jednoducho musí urobiť, aj napriek našej masáži a dosť dôležitý je fakt, ako pôrodník vedie pôrod a ako rodička spolupracuje.. dosť ma tým upokojila a povedala som, že do toho pôjdem, veď pokaziť nemôžem nič a možno to bude mať svoj význam 😉

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamia
6. feb 2007

Holčiny, teď jsem zaznamenala, že v tomhle tématu padl na přetřas balonek, je tu ještě nějaká mamina mimo mě,která s ním teď trénuje??? A jak to jde???Taky vás to bolí jako sv...?? 😀 😀 ,nebo dělám něco špatně?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamia
6. feb 2007

Zatím jsem na cca 9cm, ale je to teda humus, těch 8,5 je rozhodně příjemnějších 😀 😀,nějak se mi teda nedaří to pokaždé nafouknout o kousek víc,vždycky se musím na ten o kousek větší obvod "adaptovat" a pak zas teprve přifouknout 😀 Ale chytají mě u toho šílené bolesti v kříži,to ta hráz je proti tomu naprostej bonbonek,asi jak se roztahují ty porodní cesty někde hlouběji a tlačí nejspíš na nějaké nervy...no žrádlo teda...no snad to do porodu dotáhnu až na těch 10cm, ale jinak ta masáž hráze je proti balonkování normálně relax 😀,nejdřív dám vždycky balonek a pak se masíruju olejem,hůůůůůů,to je vždycky úleva 😀 Taky by mě teda po tomhle mučení císař "naštval" 😀 😀,ale snad to půjde normálka, malé se daří a ani v termínu asi nebude zrovna velká, pokud nám sedí odhady (jakože si pořád roste po svém třetím percentilu,tak asi sedí...)tak budem rádi za 3 kilča v termínu 🙂

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamia
7. feb 2007

Budu rodit u Apolináře, stážovala jsem tam gynekologii a porodnictví, tak to tam mám omrklé a budu se asi cítit líp 🙂 teda není to tam sice moc útulné, radši bych asi na Bulovku,ale zas když jsem zjistila, že tam není novorozenecký JIP a když se něco semele,tak prcek skončí u nás a mamča čeká na šestinedělí,až jí pustí,tak jsem radši zvolila tohle, aspoň to má manžel blíž 🙂 i když ta Bulovka je mi zázemím mnohem sympatičtější....Manžel má za úkol,že má všem opakovat, že stříhat nechcem, jen když to bude nutné...aby si tam ze mě někdo neudělal jen tak pro nic za nic vystřihovánky 😀
😀,nééé,docela jim věřím 🙂 Taky doufám,že už porodím,hlavně teda mám vydržet do termínu,nebo mě manžel sežere 😀 😀

kacabacka
7. feb 2007

gedren: dost možný, že tě nenastřihli, že byla Helča menší
na 30 cm, to jako, že jsi ten balonek tolik nafoukla? Panebože 😲 , to si teda neumim vůbec představit 😕 ...Na kolik to teda stačí, když jsi řikala lamie, že 9 už je ok???

Lamia: jestli je tvoje mimčo menší, tak si myslim, že dopadneš jako gedren-bez nástřihu, podle mě to hraje velkou roli....

Mě by spíš naštvalo, kdybych za to dala 3000,- nebo kolik a pak by mě nastřihli nebo by byl císař... 😠

bubaczik
7. feb 2007

ci vas nastrihnu alebo nie,vobec nezalezi od vahy babetka ale od lekara...moja dcera mala vahu 2,48 a nastrihli ma az ku krku...syn mal 3,2 a nenastrihli ma vobec...

lamia
7. feb 2007

Kacabacka - no ono je to průměr devět, máš se dostat na deset cm, což je obvod cca 31cm a to by mělo na porození "standardního mimi" stačit 😀 Mimčo asi bude menší, porodník včera na kontrole se taky tvářil,že to snad budeme mít s menším miminkem lepší...Ale jinak počítám se všema variantama,naštvaná nebudu,když bude nutné nějak zasáhnout, přeci jen je hlavní zdravé miminko,já se zahojím,krom toho mi přijde, že ta trénovaná hráz je taková prima elastická,že se bude třeba i líp hojit a navíc, součást tréninku je i posilování svalů pánevního dna,takže prevence úniku moči a tak. Včera jsem se ptala manžela, jestli cítí při milování nějakou změnu, když si to tam dole tak "vytahuju" a on prohlásil, že jedinou - při orgasmu ho těma posílenejma svalama prý pěkně tisknu,takže má pocit, že jsem spíš užší 😀 Taky doufám,že se dám po porodu rychleji dohromady,když se budu připravovat, při porodu budu míň nervní, když už mám "prozkoumané" ty bolestivé pocity v téhle oblasti 😀 a aspoň trochu vím,co čekat. A poslední argument pro - mám dobrý pocit, že aspoň něco dělám 😀 😀 a jen nečekám až začnu rodit 😀 Uff,jsem se nějak rozepsala😀

Bubaczik - no právě proto mám "v záloze" manžela, který to bude prosazovat 😀 Po takovém tréninku by mě mrzelo být nastřižená zbytečně, ale na druhou stranu jsem připravená i na nástřih, když by to bylo nutné...to prostě člověk předem neví 🙂

pipi1211
7. feb 2007

neviete mi poradit kedy by sme mali zacat s masazou hradze?

lamia
7. feb 2007

Pipi - no většinou se píše tak mezi 34.t-36.t,v každém návodu jinak 😀 Ale já začala v 34.t, radši, ze začátku to není nic moc a krom toho jsem si koupila na masírování moc prima olejík, tak ať si ho užiju,že jo 😀

novakovic
7. feb 2007

Mám takovej dotaz, dá se to epi-no nahradit vibrátorem? Viděla jsem prodávat nafukovací černej vibrátor, co se dá nafouknout až na průměr 10 cm a vyjde to ani ne na tisícovku? Myslíte, že je to srovnatelný a nebo že je to blbost?

lamia
7. feb 2007

Novakovic - úúú,to taky někdo vyrábí??? 😀 😀 No já nevím, možná na tu masáž hráze by se to použít dalo 😀 ,ale ten balonek má takovej vcelku specifickej tvar a je přímo uzpůsobenej tomuhle účelu,ale zas vibrátor použiješ i jinak než jen jako přípravu na porod 😀 😀 V tom Ti fakt neporadím 😀 Ale ta lacinější verze epi-no se dá vcelku finančně přežít, myslím,že už jsem takovéhle peníze dala i za větší kraviny než za něco, co by fakt mohlo i k něčemu být 😀 Člověk má docela dobrý pocit, když nafoukne zas o něco víc a přežije to 😀 😀 😀

magda27
7. feb 2007

Ahoj holky. Já teda koupila olejíček od Weledy a s masáží jsem zvolna začala. Moje MUDr. říká, že čím dříve se začne, tím lépe. 😉
Kdy jste začaly s masáží? Nedělám to fakt moc brzy?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novakovic
8. feb 2007

ten vibrátor vypadá takhle https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
Myslím, kdyby se nezasunul celý a nepustila se vibrace. Taky to má ten začátek kulatej. Já si právě myslím, že by to mohlo být dobrý, možná i ta vibrace, že by to jako masírovalo

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorathia
8. feb 2007

gedren: asi si tu uz psala, ale co rikal doktor kdyz si vsimnul ze "si dole namakana" ;) hodnotil to pozitivne nebo se podivoval nebo?

kacabacka
8. feb 2007

gedren: a jak se to nafukuje? jako že to dycky nafoukneš, co nejvíc to vydržíš a pak zase vyfoukneš a znova nafoukneš pořád dokola? Nebo jak to je?

novakovic
8. feb 2007

gedren, asi máš pravdu, asi si taky do budoucna obstarám to epi-no

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre