Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

pajmis
2. nov 2008

Roli - no, sestra si teda už užila dost... ☹ Miminko sme chtěli mít zároven, aby si malí spolu hráli... ale nám se to podařilo celkem hnedka... do 2 měsíců... a já už pomalu budu rodit a sestra ještě nic ☹ Jí se ty vajíčka tvořili a měla je prej hrozně veliké... což nevím jestli je dobře nebo jestli to je problém... o té svatbě - no, mě ti dnešní chlapi připadají takoví zaostalí... ale jako jak kteří že 😉 není chlap jako chlap... ale ten můj se jakoby hrozně bojí, že tím něco ztratí nebo co ... fakt nevím... no, já sem miminko chtěla už dříve...mnohem dříve, ale on říkal, že sme ještě mladí, atd... ale po novém roce, z ničeho nic došel a řekl že by sme to mohli zkusit se o malé snažit... no samo, že mě to potěšilo... říkala sem si, že by konečně dospěl 😀 ale je pravda, že o tom začal přemýšlet, až sme si koupili ten byt a věděl že máme svoje... tak možná to bylo tím důvodem, proč to chtěl... jak sme bydleli v podnájmu, tak sme ajkoby neměli nic a neměli sme dítěti ani co nabídnout... Jinak tu masáž sme ještě párkrát masírovali, ale už nechci každý den... protože je mi to fakt proti srsti... ale myslím, že je lepší když to budem masírovat častěji, protože si neumím představit porod se ztuhlou hrází... nevím, čím to je, ale sex mi problémy nedělá... ale jakmile mi to přítel masíruje a protahuje, tak bych ho dokopala 😀 zkoušela sem to i sama, ale sem na sebe moc hodná a jak to zabolelo, tak sem polevila... 😠 budu to muset trénovat... asi sem divná... jinak jak začnu rodit tak dám nohy k sobě a zašpuntuju se 😀

pajmis
3. nov 2008

Ahojky rolincova - Tak včera sem si tu hráz masírovala sama a už mě to nebolelo... zjistila sem, že sem při každé masáži měla zaťaté svaly a proto to asi tak bolelo... prtože včera sem se uvolnila a svaly maximálně povolila a šlo to a nebolelo to vůbec... Takže asi zase poprosím přítele, aby mi to začal masírovat on, když ted vím, že sem dělala chybu a byla napjatá... 🙂

kacka.va
3. nov 2008

annaola: asi máš špatně věk Tomaska, v profilu máš, že mu jsou 3, ale přitom píšeš, že jsi 4 roky po porodu. 😉

rolincova
3. nov 2008

pajmis: Ahojky, tak to je super, už se to začíná uvolnovat vid? Jinak dneska jsem byla v poradně a na monitoru. Mám doktora který hodně operuje a má jen pár pacientek. Ptala jsem se ho na názor na ten čajík a masáž hráze a obojí mě vřele doporučil. Ale jak mě vyšetřoval, tak mě to trošku zabolelo, že jsem řekla jau, ale úplně normálně a sestřička mi řekla, že jsem citlivka. Tak mě to docela šokovalo. Jinak malá už trošku klesá, ale jinak se nic zvláštního neděje. A jak často a jak dlouho to vydržíte masírovat? A ségra chodí někam do Centra asistované reprodukce? A kdy to vypadá na to první IUI? Zatím papa

pajmis
4. nov 2008

rolincova - Tak s tou masáží sem musela přestat ☹ Dnes sem byla v poradně a prej sem dotala zánět ☹ Dr. mi říkala, že to vypadá z toho olejíka... ale prošlý není a je přímo od PA. Tak nevím... říkala, že at si hráz nemasíruju pokud chci být zdravá, že ve většině případů to jen komplikuje ... chjo... tak mi nasadila Macmiror na noc... a takže se u porodu asi celá rozškubu, když už nemůžu masírovat ☹ A s tím vyšetřením - mě Dr. dnes vyšetřovala zrcadly kvůli tomu zánětu a taky mě to bolelo... ale už jak sem přišla na to masírování hráze, že se musím uvolnit, tak jak mě Dr. vyšetřovala tak sem se hodně uvolnila, povolila svaly a ty zrcadla sem už ani necítila... Takže myslím, že když by to takhle šlo i u porodu , tak by to bylo dobré... akorát mám strach že u porodu budu napjatá a neuvolním se... Ty se máš, že už ti malá klesá... mě každý říká, že už mám břicho až dole, ale mě se ještě nezdá... příští týden jdu poprvé na monitor... tak se těším až malého uslyším jak mu tluče srdíčko 🙂 Segra chodí do CARu tady ve Zlíně... musí počkat na MS a pak by si myslim měla začít píchat nějaké injekce... ted ale fakt nevim, jakmi to říkala...a jejímu příteli ještě musejí udělat kontrolní spermigram aby se zjistilo, zda se to lepší... vůbec nevím jak to v tom CARu chodí, takže nechcu kecat, ale myslím, že mi to segra říkala nějak takhle 🙂 Jinak tu masáž hráze sem zezačátku vydržela jen tak max. 3 minuty, možná ani to ne, protože mě to teda bolelo...ale pak jak sem se uvolnila, tak i těch 5 min. ... ale víc určitě ne... do těch 5min. určitě... A už si zjistila číslo té barvy?? 😀 Já bych si ji šla na víkend koupit a vymalovali bysme si o víkendu... teda, jestli se mojemu bude chtít... do všeho ho musím tlačit... lepili sme na chodbu borduru a to mu taky trvalo než se rozhodl to jít lepit... Tak kdyžtak mi bude stačit číslo toho odstínu a třeba kde si ji sehnala - v jakém obchodě... 🙂 Tak předem dík 😉

sarkal
4. nov 2008

Ahojky tak já jsem chtěla masáž masírovat,protože se nástřihu bojím jako čert kříže 😝
Ale vzhledem k tomu,že celé těhu trpím výtoky tak mi to dr.nedoporučoval,že by se mi to mohlo zhoršit.Tak si myslim,že se nástřihu nevyhnu,bojim bojim,ale co nadělám. ☹
Jinak jsem četla v jedné diskuzi holčina,která masírovala a nástřihu neušla a ve finále se jí ještě hráz po šití rozpadla,takže znova musela na šití a to už bylo několik týdnů po porodu.
Ale psala,že to jako nemasírovala pravidelně tak těžko říct.

rolincova
4. nov 2008

pajmis: Tak začnu nejdříve tou barvou. Byla jsem se dívat a je to barva už namíchaná v takovém hranatém kyblíku od primalexu. 3kg, Primalex - Rock - vnitřní nátěr. Aje to červená. Je jen jedna. A my ho koupili ve speciálce, ale vidlěa jsem ho i v baumaxu i v obi. Takže držím pěsti ať se přítelovi chce🙂 My dneska začali předělávat ještě tu kuchyň, je to šílený půl jí máme už oškrabané a omlácené obklady. A zítra se dodělá zbytek, navečer přijede elektrikář, udělá mi elektriku a zásuvky jak budu chtít a pak čtvrtek a pátek se to snad obloží. Mám takový strášek, aby to na mě nepřišlo. Z tohodle by se mi fakt odjet nechtělo. Teda tak teď mám strach, jestli si tu hráz mám masírovat, já jsem totiž dozaváděla Macmiror, abych neměla před porodem výtok. Tak aby se mi to zase nevrátilo. Ale to třeba není z toho ne? Měla jsi to už i v průběhu těhotenství? Tak to se na monitor těšíš vid? Já jsem se taky těšila, ale pak jak jsme ležela půl hodiny v jedné poloze, tak mi bylo trošku špatně. Mě už je na zádech docela zle. Ale je to hezké zase miminko slyšet. Člověk je rád za každou zprávičku, že je ok. A při tom se mnou už vyplnili porodopis. To byly otázky. Jestli jsem vdaná, jestli to miminko je se stejným manželem 😉 docela jsem koukala. Už sem na ten první zapomněla, ale ten se mnou hlavně vyplňovali, když jsem přijela do porodnice a né měsíc před. 🙂 Tak zkus pít aspoň ten čajík. Já ho piju 2x denně. Ale chci to trošku zvýšit. Jak píšeš o ségře, tak přesně takhle jsem to měla já. Po MS jsem si začala píchat do bříška injekce, pak před IUI mi píchli Pregnyl a za dva dny jsem na to šla. A to půjde teda ségra ještě před vánoci 🙂 A pak se to do 14 dnů dozví. Tak že držím pěstičky taky. Je ten celý pokus docela stresující, pořád se jen na něco čeká. Zlatá přirozená cesta. papa

rolincova
4. nov 2008

sarkal: Ahojky, ale ty zase přece piješ vzorně čajíček ne? A kdypak už se na to chystáš? Termín už ti uběhl. Jak si psala, že piješ čaj a přenášíš, tak já jsem spíš myslela, že je ten čaj na dělohu, aby byl porod v pohodě. 🙂 Já ho piju taky a bezmezně se k tomu snažím upnout.

pajmis
5. nov 2008

roli - dík za tip na tu barvu 😉 No, já během těhu měla macmiror už 3x ☹ teda ted je to po 3tí... a jednou sem měla KlionD. Já sem se macmirorem lečila před 3 týdny a ted se mi to vrátilo ☹ Nevím, z čeho to může být... ale Dr. mě přesvědčovala, že to bude z toho olejíku... tak fakt nevím.. a já sem jí říkala, že tam je napsané že chrání před infekcemi a tak.. a ona mi řekla - no vidíte tak asi nechrání... tak fakt nevím... ani mě nenapadá z čeho to můžu mít... sexu se ted vyhýbám jako čert kříže, protože sem měla právě strach že se zase nějak nakazím ☹ i když přítel je čistotný... ale já už nevěřím ničemu... a ještě když mi tu hráz masíroval, tak si vždycky pečlivě umyl ruce, protože ví, že na ty záněty ted hodně trpím.. fakt nevím, z čeho to mám.. ale je zvláštní že když sem nebyla těhotná tak sem to neměla v životě... nevím proč tak najednou... asi to je nějakýma hormonama... já doufám, že už bude segra do vánoc těhule 🙂 je problem že nemá pravidelnou MS a jeden cyklus jí trvá třeba 50 dní...což je dlouho... takže to měla před necelým týdnem dostat a furt čeká... ale těhotná asi ještě není...ale oddaluje se jí tím to IUI ☹ ona brala půl roku ten clostibegyt a proveru a cyklus mívala stejně 35dní...a po půl roce už to musela vysadit a ted to má 50-55 dní.. což je děs...

lulu19
5. nov 2008

ahojte bab mam taku otazk mozete mi prosim vas pordit. mam ma prsiach take modre az cervene zilky nikdy predtym som to nemala az teraz a strastne ma ako kedy boli ale nie je to bolest ako taka brusko zo spodu a bolia ma prsia mozem byt tehotna lebo vela kamar.mi povedal ze tieprsia znamenaju ze som tehotna ja neviem tak vas prosim o rady dakujem

rolincova
5. nov 2008

pajmis: ahojky, no já ten macmiror taky. Ale tak to mi připadá, že máš prostě obtíže v těhu a že to nebude z té masáže ne? Ale ta tvoje doktorka mi přijde hodně divná a nepřístupná novým věcem. Už jenom jak ti mluvila o tom čajíku. Jak píšu mám super gynkologa, operatéra a docela je to kapacita a těmto věcem se nebrání. A také není nejmladší.... A jak píšeš, že jsi to dřív neměla, tak já úplně stejně. Možná jednou z antibiotik. Ale oni píšou, že v těhu ty záněty hodně jsou, protože je tam jiné prostředí. Já s tím bojuju celé těhu a nakonec mi na to pomohli zaváděcí laktobacily Gyntima, které se můžou i v těhu. A to už jsem nevěřila téměř ničemu. No mě se teda snažili MS srovnat utrogestanem než jsem šla na to iui. Taky jsem to mívala snad jednou za dva měsíce a toještě 2-3 dny. Ale měla jsem to taky pořád. Někdy jsem musela i na injekci.

pajmis
5. nov 2008

roli - tak já nevím z čeho to může být... ale je pravda, že moje Dr. cokoliv jí řeknu tak na mě hledí s údivem, že jako asi sem vadná nebo co... o tom maliníku, když sem ji řekla, tak se mi vysmála... když mi PA v kurzu poradila, at místo magnesia si koupím dýnový olej a dávám si denně 2 lžičky tak je to prej mnohem lepší na tvrdnutí břicha, tak mi doktorka říkala, že PA není lékař a at beru to magnesko a na olej at se vykašlu... a ještě mi poradila, že když nám PA bude něco radit, tak si mám dvakrát rozmyslet, jestli ji věřit...no a ted když sem ji řekla o tom olejíku, který mám taky od PA, tak se jí protočili panenky... já s ní nemůžu probírat takové ty klasické věci... jednou mě dokonce rozbrečela... a to, když sme se s přítelem snažili o mimi, tak sem za ní chodila s tím, že chceme mimčo a tak... a že by mě zajímalo, jestli sem v pořádku a miminko mít můžu..a ona mi jednou nadala, že kam tak spěchám...že sem mladá, tak at vydržím... že se snažíme krátce...ale řekla mi to tak hnusně a nahlas, že sem se lekla a jak sem vyšla z ordinace, tak sem se rozbrečela... no a to už sem asi byla ale těhotná 😀 😀 . . . protože další MS sem už neměla 😀 ale připadá mi, že mě hrozně odbývá... když přijdu z něčím novým, jako by se ji ani nechtělo to se mnou rozebírat nebo já nevím...

acinka
5. nov 2008

Ahoj Pajmis 🙂 Zase řešíš nástřih? 🙂 Tak tě jen letmo zdravím a zas říkám, klíííd 😉
Jinak já masírovala, jak divá a výsledek znáš no...ale malíníkovej čaj je fakt supér 🙂

pajmis
5. nov 2008

aci - 😀 😀 😀 už se vidím, jak tady budu řešit nástřih a po porodu, jak tady budu chodit psát holkám, které se ho bojí a budu je uklidnovat a říkat jak sem to zmákla levou zadní... a ještě lepší, kdybych tady psala, že sem ho ani nepotřebovala 😀 ale sem v klidu 🙂 a ten čaj asi zkusím... má mi doma ležet ?? 😅

acinka
5. nov 2008

😀
No to né, ten určo pij! Já mu moc věřím...proč bych jinak jako prvorodička porodila za pět hodin? 😉

pajmis
5. nov 2008

A to má fakt takový vliv na rychlý porod??? Hm, tak to asi zkusím... nerada bych trpěla třeba 15hodin 😲 to ne-e-e-e.... fuj, co když to bude hnus??? Tak to vyleju 😀 ale zkusím si ho ted uvařit.... a dává se do něj cukr??? Já mám sice cukrovku ale jednu pidi lžičku si dávám 😀 nebo se to pije hořké?? 😨

kacka.va
5. nov 2008

pajmis: já pila poctivě maliník taky a rodila jsem 22 hodin, takže u mně efekt fatk nula. Jinak hnus to není, ten maliník je mnohem lepší, než třeba čaj pro těhotné nebo kojící 🙂

mondeo1978
14. apr 2009

Ahoj skúsené žienky 🙂 Chcem sa opýtat aj ked je to dosť trápne to treba vojsť palcami do pošvy a tak tú hrádzu masírovať 😨 a tlačit a tahať smerom von? či to je len ten "úsek" medzi pošvou a dierkou 😨

mneme
14. apr 2009

mondeo, ak mas olej urceny speci na masaz hradze, mala by si tam mat aj podrobny navod na pouzitie, ale dost naucne je aj toto http://www.pronatal.sk/masaz.htm . hradzu by si mala masirovat medzi dvoma prstami - ukazovakom zvonka (teda ten "usek") a palcom zvnutra 😉

mondeo1978
14. apr 2009

Ok dik nejak to hádam zvládnem a aby mi to robil partner to je dosť take 😅 😔 dík

katka1981
29. apr 2009

Pporadte mi prosim s cim sa masirovat, ked weleda masazny olej na hradzu nikde nemaju. Dakujem.

eatygrenee
29. apr 2009

já mám od weledy olej na masáž hráze. koupíš na netu- v lékárně

mneme
29. apr 2009

katka, masirovat mozes hocakym olejom, napr. mandlovym. ale od weledy ho urcite maju v sieti dm a tiez v niektorych lekarnach. ak si z ba, maju predajnu na hviezdoslavovom namesti. kuk na www.weleda.sk , tam najdes viac info

luccii
29. apr 2009

masazni olej na hraz od weledy vam rada prodam 🙂 - jednou jsme ho vyzkouseli a uz po 2. nechci, nebylo to prijemny 😖 takze kdo ma zajem, napiste, puvodni cena 220,-, nyni cena 160,- ci vymenou za neco od vas

katka1981
30. apr 2009

mneme, bola som v dvoch DMkach v BA aj v jednej v PK a nemali, asi vypredali a v troch lekarnach v BA a tiez nemali. Ty si s nim spokojna? Kuknem ten web dakujem ti.

ucci, co ti na nom vadilo?

eatygrenee
30. apr 2009

já ten olejík mám a masíruje mě manžel. Nemůžu říci, že by mi na něm něco vadilo. Vůně není nijak extra přitažlivá ale nevadí mi a pokud si budete masáž provádět sama nebo někdo od koho je vám to příjemné, může to být i docela fajn 😉 😀

marinka
30. apr 2009

Nám říkala porodní asistentka, že víc než masírování hráze udělá nahřátí si jí ve sprše během první doby porodní 😉 Ale já jsem nedělala ani jedno, protože u nás v porodnici se automaticky nastřihuje 😖

luccii
30. apr 2009

katko, olejicek mi nevadil a voni mi, ale bylo mi to neprijemny a fakt dost 😒

katka1981
30. apr 2009

ja som si kupila epi-no, dnes mi ho manel doniesol z posty a kupim si k tomu lubrikacny gel a ten budem pouzivat na masaz lebo ten weleda olejcek nikde nemaju.

mneme
30. apr 2009

katka, ja som s olejcekom spokojna, ale to ako ucinkuje, sa ukaze az pri porode 😕 nie ze by ma masaz hradze velmi bavila, ale zase vyslovene neprijemne to nie je. aj tak si myslim, ze epi-no je ucinnejsie ako masaz, aj som uvazovala, ze si ho zaobstaram, ale odrazala ma "umelina" na intimnych miestach a ak mam byt uprimna, aj ta cena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre