Pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode?

natana
29. aug 2006

Dúfam, že sa na mňa nikto nenahnevá, že začínam takúto tému, ale veľmi by ma zaujímalo, či pomáha masáž hrádze predchádzať roztrhaniu pri pôrode. Bola by som rada, keby sa ozvali najmä tie mamičky, ktoré prvýkrát rodili a roztrhali sa aj napriek nástrihu a pri druhom pôrode (ked si robili pred pôrodom túto masáž), tak boli popôrodné poranenia podstatne menšie. samozrejme, ak sa im narodili porovnateľne veľké deti a boli otočené normálne hlavičkou dolu.
Vopred dakujem za rady a tipy.
Môj problém je tom, že už teraz mám nočné mory a to som len v 13tt.

natana
autor
30. aug 2006

nemala, ale aj ten teraz chcem. Ale pôrod prežiješ, aj ked je to fakt hrozná bolesť. A je lepšie, ked tam máš manžela, ktorý stále niečo rozpráva a ty potom tie bolesti až tak nevnímaš a hlavne rýchlejšie to ubieha.
Ja som bola sice nastrihnutá, ale som sa aj strašne roztrhala zvonka aj zvnutra a tri týždne som si normalne nesadla, ani na velke WC to nešlo (len so slzami)a sex asi až po pol roku a aj to som musela kupiť lubrikačný gel a odtrpieť si to, ale už mi bolo manžela fakt ľuto.

raculka
30. aug 2006

katakata- každý porod je jiný, nestresuj se dopředu
já se taky hrozně bála,ale nakonec to proběhlo hladce a žádné trauma nemám 😉

jullietta
30. aug 2006

presne tak, netreba sa vopred stresovat. ja mam zatial tehotenstvo bez komplikacii, ale neviem, ci budem rodit prirodzenym sposobom. som subtilnej postavy, mam velmi uzku panvu a lekar mi vravel, ze ak bude mala vacsia, tak budem musiet ist cisarskym rezom. inak by mozno ani nastrih velmi nepomohol a aj tak by som sa mohla dost natrhnut ☹ dlho sme o tom diskutovali, vsetko povysvetloval, teda mal so mnou trpezlivost 😔

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atam
6. okt 2006

Natana,pri prvom pôrode mi robili nástrih(väčšinou to u prvorodičiek robia), pri druhom mi sestra pred druhou pôrodnou fázou robila nástrih(pomohlo-síce som sa trochu natrhla,ale iba dva stehy) a pri treťom sa masáž nekonala,tak som sa trochu potrhala.Je to však individuálne a závisí to od toho,ako si uspôsobená.
Masáž hrádze treba tiež vedieť robiť.Vraj je najlepšie,keď to robí partner, ja som to však neskúšala a vraj stačí tak 1mes. pred pôrodom.
Katatkata-take it easy,bolesti prežiješ a keby niečo,lekári sú nablízku.

bibula
6. okt 2006

pocas prveho porodu ma nastrihli hned,aj tak som dost uzka,necakali,kym sa roztrhnem.

a ta masaz,no neviem,moc tomu neverim,takze ja asi bez masaze.aspon hradze 😀

atam
6. okt 2006

ospravedlňujem sa,namiesto nástrih masáž

sorathia
9. okt 2006

A nema to roztahovani balonkem trvale nasledky?

veronika13
9. okt 2006

sorry, baby, možno blbá otázka ale ráta sa za masáž hrádze aj milovanie 😵

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kili
9. okt 2006

baby, keď to tu tak čítam, tak táto téme skôr pôsobí ako antikoncepcia 😖

tigri
11. okt 2006

caute tehulky! ja som kvoli tomu baloniku EPI-NO kontaktovala ceskeho distributora a samozrejme je to mozne poslat aj na Slovensko...poslal mi aj cesky popis, cennik a studie, takze ak ma niekto zaujem, mozem preposlat 😉

ja o tom tiez dost vazne uvazujem, nie kvoli tomu, ze by som sa bala nastrihu a bolesti, ale skor kvoli neskorsim moznym nasledkom v oblasti sexualneho zivota a tiez to pomaha aj proti inkontinencii

Gedren, co ti na to povedal tvoj doktor?

sorathia
11. okt 2006

Gedren: tak ja sem to vcera probrala s kamoskou porodni asistentkou a ona mi rekla: "... no kdyz ji chces mit jako vrata tak masiruj" :O tak ja ted nevim

Co takhle kdybychom se kazda zeptala doktora a pak si tu udelali nejakou statistiku nazoru nasich mudru?

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorathia
8. jan 2007

gedren, tak jaky jsou "dojmy" s odstupem casu po porodu?

lasipka
8. jan 2007

Tiez mam hrozny strach z porodu a nastrihnutia hradze, i ked som zatial len v 2.trimestri.Mate este niekto skusenosti s masazou ? Viete mi odporucit knizku, v ktorej je to popisane?

lamia
8. jan 2007

Lasipka - ale má se to dělat až ve 3.trimestru,takže máš zatím ještě čas!!

http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm

tady o tom něco je, v těch radách PA

jess
8. jan 2007

lasipka,já měla 5 nástřihů a ani jsem o tom nevěděla,ani to šití jsem nevnímala,zas až taková hrůza to není,to si musíš zažít.Já osobně hned po porodu jsem brblala že už chci druhé,jak jsem malou viděla🙂.Všichni co znám s normálním porodem říkají že trpěli u kontrakcí a při šití,že porod sám o sobě nebolí.Já to měla naopak,aspoň jsem necítila to šítí 😀

Ale opravdu to není nic příšerně bolestivé,dá se to zvládnout.S masáží zkušenost nemám,považovala jsem to za zbytečnost,naše maminy a prapra,taky rození přece zvládali bravurně 😉

lamia
8. jan 2007

Já určitě masírovat budu, teda spíš manžel, už si to zkoušel dle návodu a šlo mu to, navíc ho to určitě bude bavit 😀 😀 už teď se ptá, kdy začnem... 😀 má zcela nepochybně i vedlejší úmysly, ale to rozhodně taky nezaškodí 😉 Alespoň bude mít taky nějakou "práci", když miminko budu muset porodit já 😀

ladunka
8. jan 2007

Já jsem hráz před porodem masírovala a budu to před případným dalším porodem dělat zas 🙂 Tkáň na hrázi byla den ode dne pružnější a vláčnější. Při porodu mě nepřekvapil pichlavý pocit při průchodu hlavičky - bylo to stejné jako při masáži 🙂 Hráz je ideální chránit i přímo při porodu - mně seděl porodník mezi nohama a hráz masíroval ještě těsně před průchodem hlavičky (požádala jsem o to v porodním plánu). Naše babičky a maminy určitě rodily bravurně, ale maminy velkou většinou s nástřihem a babičky se buď natrhly nebo nenatrhly - ten rozdíl může ovlivnit právě masáž 😉
Takže lasipko, porodu se neboj, je to hezký 🙂 Druhak masíruj, masáž Ti jednak může pomoci ochránit hráz a jednak Ti dá pocit, že jsi při očekávání porodu aktivní. A do třetice si najdi porodnici, kde se snaží nenastřihávat preventivně. Protože sebelepší masáž nepomůže před nůžkama 😠
Jo, malý nástřih jsem nakonec měla. Porodník ji provedl po domluvě se mnou, spěchal na narození naší holčičky, která byla v kyslíkové nouzi. Jak psala jess, ani já nástřih skoro necítila. Nicméně po porodu by se mi bez jizvy žilo o něco lépe, přestala být cítit asi osm týdnů po porodu.

jess
8. jan 2007

lamia: máš to doma skvěle zařízeno 😀

lasipka
8. jan 2007

Holky, diky moc za povzbudenie. Ten strach ma asi kazdy pred prvym porodom, zvlast, ked sa chtiac nechtiac dostane k roznym pribehom a skusenostiam z porodneho salu. Urcite ta radost z miminka je vacsia nez prip.komplikacie ale i tak verim,ze v porodnici,ktoru si vyberiem, budu aspon ako-tak zhovievaji a nebudu zbytocne nastrihavat, pokial to nebude vyslovene nutne.Hezky den

jess
8. jan 2007

Oni tě určitě nenastřihnou zbytečně,ale když to nejde,tak musí,protože jinak se ti to roztrhne ato se pak prý může roztrhnout až kdovíkam a to je pak mnohem složitější hojení.Proto ty nástřihy,ale fakt na tom nic není nemuš se toho tak bát.Proto i já jsem jich měla tolik ajsem ráda,lepší než být rozervané.Doktoři ví co dělají,zvlášt' jeli u porodu chlap,to jsou pak mnohem citlivější a opatrnější 😉

lasipka
8. jan 2007

To je zrejme pravda,ze ten samotny nastrih neboli(zalezi na okolnostech), skor sa obavam nasledneho hojenia a prip. problemov v starsom veku, vraj je jednym z dovodov inkontinencie a pod. ,pretoze se tym uvolní panv.dno. Preto se toho nastrihu obavam.

jess
8. jan 2007

To je taky jak u koho,já měla nástříhů 5,větších nástřihů,zhojilo se mi to krásně v šestinedělí a dr.říká že problémy nebudu mít. Jinak oni většinou nastřih dělají jen jednou.Ale záleží,každý to má jinak

destiny
8. jan 2007

My masírujeme (přítel) a můžu vám říct, že to není vůbec příjemné. Ale trpím a doufám, že to alespoň trošku pomůže. Rozhodně si nemyslím, že by "ji" pak měl člověk jak vrata. Ten malý obr tudy projde ať chcete nebo ne, tady jde spíš o to, aby se mu (a mamince) to ulehčilo. Já osobně si myslím, že kdo posiluje svaly pánevního dna a po porodu zvlášť, tak ji jako vrata nikdy mít nebude. 😉

kacabacka
8. jan 2007

ladunka: a jak jsi to do toho plánu napsala, že chceš aby ti dr. masíroval hráz?

vavka33
8. jan 2007

Jess,preco 5 nastrihov?To som v zivote nepocula,a to jeden nestacil?

ladunka
8. jan 2007

destiny, přesně tak 🙂 Ptala jsem se manžela několikrát, jestli pociťuje jakoukoli změnu v pružnosti před a po porodu a přísahal, že nepozoruje vůbec žádnou 🙂
kacobacko, takhle:
Uvítám možnost zvolit si polohu při druhé době porodní a pomoc při vedení porodu tak, aby byla co nejméně poškozena hráz.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre