Popôrodná depresia. Vyrozprávajte sa

sunny6
11. apr 2006

Ahojte mamicky,zakladam novu temu a to poporodna depresia.Ja mam teraz 6 mesacne babo a som stastna 🙂 ,ale prve 2-3 mesiace boli tazke.Navonok,pred ludmi som bola v pohode mamina,ale sama a pri partnerovi som bola zamknuta a mala som dni ked som len plakala bez priciny.Otvaram tuto stranku nielen pre babenky ,ktote tym presli,ale aj pre tie,ktore maju prave teraz podobny problem a nevedia co sa snimi deje a chcu sa o tom porozpravat,alebo si aspon precitat prispevky.Tymto vam chcem povedat ,ze je to normalne. 😉

lenulienka86
31. aug 2016

@silvika99 a spadaju tam aj stavy lenivosti? Lebo ja kebyze pocuvam takto druhu hovorit /co ja tu vyplakavam/ tak jej poviem frasa tvojho zena ty si jedno rozmaznane decko a prataj sa. Nechce sa ti nebavi ta to ano radsej si pijes na plazi napoj o sexe. Ty nemozes byt mamou bo kazda mama radsej prata hovna a vyskiera sa na decko nez by si uzivala cestovala a mala akekolvek hobby ktorym je pisadnuta. No no no ty nemozes byt mamou bo ti v hlave drbe.
Akoze neparodujem to ale ja som velky pozitkar milujem kone a cestovanie do exotiky a mam dieta. No tak teraz co. Nemoze ist ani do vietnamu ani jazdit na koni. Tak jasne ze MUSIM svoje pozitkarske tuzby potlacit . Som chora sk sa z toho netesim?

abbey1
31. aug 2016

@silvika99 Nikto ju nechceme odsudzovať. To si zle pochopila. Preto píšeme, že by mala behnúť aspoň k psychologovi, lebo uznaj sama, matka väčšinou nemá takto negatívne pocity ohľadom materstva. I keď si z chuti občas každá zanadáva. Ale máme jej tu písať, že to je Ok, že to bude super,keď bude mať malá 12 rokov a pôjdu na kone? Buď je to treba riešiť s odborníkom, alebo proste nie je ten rodičovský typ a potom treba ísť do práce a tráviť s dieťaťom menej času, ale užiť si ho v rámci možností.

silvika99
31. aug 2016

@lenulienka86 môžem sa opýtať u psychiatra si bola? Lebo sa mi zda že všetky tie choroby robí ta psychika. Aj ja mam ekzemy z nervov.

lenulienka86
31. aug 2016

@alby2014 a vyliecia ma antidepresiva? Ja milujem poriadok.

lenulienka86
31. aug 2016

@silvika99 nikdy cosi 🙂 ani len u psychologa a uz ani ku obvodacke nechodim s nachladnutim. Iba prex 2t som bola na pohotovosti s dusivym kaslom. Nic priedusky ciste.

lenulienka86
31. aug 2016

@abbey1 no ja presne nie som ten rodicovsky typ. A zas az tak do prace nemusim ist. Ono kludne mozem byt aj doma 🙂 ale ked mam na navsteve svokrovcov tak ja plesam ze mi malu vezmu von. A teraz nevh mi odpisu len take zeny co maju 350km od mamy a 500od svokry a ked nahodou im dojdu a vezmu dieta na 2h... ci sa tomu nepotesia. Lebo zas pre niektore je to samozrejmost ze maju v jednom meste mamu a den co den pomoc. To potom je uplne o inom taka materska. Fakt nech mi povedia iba take co su same na dieta. Co nemas kedy po lekarovh chodit. Ze ci je vadne ked sa tesis ze mozes ist napr.ku kadernicke na 2h.

silvika99
31. aug 2016

@lenulienka86 môja rada . Navštíviť odbornika lebo keď to takto pôjde ďalej mozes byt veľmi nestastna... Aj ja som mala pocit že decko mi znicilo život ale hneď po porode a vedela som že je to choré a tak mi odborník pomohol a za dva mesiace to bolo v poriadku. Proste obyčajný serotonin staci. Pprod ti mohol vyčerpať všetky zasobi serotoninu a preto to tak citis. A ty SI chcela dieta? Co tvoj manzel NATO?

danielads
31. aug 2016

Baby mám poporodnu depresiu ale svoje deti milujem. Dnes má bolela neskutočne hlava .doktorka mi vravela že môj stav je prechodný A že keď kojim nemôže mi nasadiť liečbu že sa ukážem neskôr vravela že nie je to až tak strašne 😕

abbey1
31. aug 2016

@lenulienka86 Veď ti aj ja tak píšem. Moji rodičia už nežijú, s rodinou manžela sa vôbec nestýkame. Čo ti bráni si nájsť niekoho na stráženie na tie 2 hodiny a užiť si ich častejšie?
Popravde, netuším, čo chceš počuť. Každá by sme najradšej mali super upratané, navarené, 12 hodín spánku, cestovali, kedy sa nám zachce. Ale ono väčšina z toho aj ide, ak sa chce. Existujú pomocnice do domácnosti, pestúnky, ľudia cestujú do exotiky aj s novorodencom a dokážu si to užiť.

abbey1
31. aug 2016

@danielads Ak to potrebuješ, liečbu ti kľudne môže nasadiť i pri dojčení.

lenulienka86
31. aug 2016

@silvika99 pol roka sme sa snazili. On uz ma tiez dost. Vlastne on zacal byt prvy vecne chory. Ale zas on prespi 9h kazdu noc lebo do 20sekund od lahu spi. Lutuje ma za ekzem. Ob ale este nebol ani jeden den akoze cely den 12s malou. Iba max na 2h ked odbieham na kozne alebo sportovat alebo do kina. On ma posiela lebo vie ze nie som z tych co by vydrzali sediet cely den doma. Ked ide sam s malou na ihrisko tiez sa vrati ako po 8h z bane. A vie ze je to narocnejsie nez v praci. Takze ma podrzi. Nikdy nemal nejake narazky typu ze ine to zvladaju su zdrave dokonca si vyzaduju druhe dieta abo tretie a chcu byt doma. To nie. On vie ze ani on sam by nechcel zazivat nervy pri prebalovani pri krmeni pri obliekani. Ked vidi ze ja uz hryzem do jazyka tak pokrici na malu. Vidi ze kazdy nas servis adelke je pre malu amok. Ano ked mam naladu tak uz dopredu viem ze idem prebalit tak teraz babkove divadlo scenario a debiliny len zaujat ju a aby sa dala prebalit. Ale ja nie som povinna ist sa prosit dietatu ze bozinku na nebinku dovolis mi prebalit sa 20sekund budeme lezat. To nemam naladu a uplne vsetko. To si take prve vzdory odkedy chodi tak podrzat ju nachvilku je pre nu hisak. A jasne ze ma to naserie. A aj jeho len on nie je taky priamy. Sa tvari ze to je normalne ved vsetky deti odporuju pri servise. Preto po veceroch uz fakt vacsinu veci robi on a kebyze mi povie ze nech to robim ja lebo ine matky opatruju 24h tak asi by to velmi zle dopadlo. Na psychiatriu ma neposiela lebo uznava ze jeho by drblo po jednom dni. Skor mi drzi palce ze nech este vydrzim ze tie postate plienky nebudu vecne a ze ked vypluva tak nech ju proste dookola nekrmim inym ze nie je hladna. Muz to vidi z nadhladu. Sme rovnaki v tomto. Ze iba cakame ma lepsie.

lenulienka86
31. aug 2016

@abbey1 na stranke je ze "vyrozpravajte sa" nemusim pocut zrovna radu. Mozno iba citat ze aj inde to je zlozite a ziju. A ze dieta vyrastie ci spis v noci abo nespis. Ci si chora abo nie si. A ze budete mat dobry vztah aj ked si si matersku neuzila

abbey1
31. aug 2016

@lenulienka86 Prepáč, ja už nebudem reagovať. Tak keď ti stačí sa vykecať, Ok. Ale dúfam, že sa nenájde veľa mamičiek, ktoré to vidia a prežívajú takto dramaticky. Snáď to u vás nie je také dramatické, ako to tu popisuješ. Hlavne kvôli vašej malej v to dúfam.

lenulienka86
31. aug 2016

@danielads a ako sa to prejavuje tebe? Ked mas zly den myslim

silvika99
31. aug 2016

@lenulienka86 ja by som to riesila hlavne koli malej....aj ja mam obcas nervy ale tam jeto moje jedine dieta zmysel zivita

lenulienka86
31. aug 2016

@silvika99 a to by ma zaujimalo ze ako to je v praxi zmysel zivota. Ci si to napisala iba tak ako frazu.

uhnakova
31. aug 2016

@lenulienka86 to sa strasne zle cita, co pises. Mne sa normalne tlacia slzy do oci, co mi je luto tvojho dievcatka. Lubis ju vobec? Lebo z tvojich prispevkov citit chlad a zlobu a stale len ja chcem toto a ja budem hento, len ja, ja, ja. Ubohe dietatko. Obvykle pri takom malom babatku je stastie dietata pre jeho mamu na prvom mieste, matka je velmi citovo prepojena s dietatkom a nedokaze mu ublizit, ci sa k nemu skaredo chovat. Opacne chovanie bohuzial nie je normalne a je proti prirode.

silvika99
1. sep 2016

@lenulienka86 Muslim to tak ze aj ked je to narocne tak SI clovek povie ze stoji to zato ze radsej sebe neda a da dietatu. Ze ked he niekde inde pose SMS "opatrovatelke" ze co je vsetko ok. A hlavne ze ked je dieta chore citi strasnu uzkost a strach a radsej on by to pretrpel ako dieta. A ze ked krici na dieta velmi. Je mu to po case luto. A ze ma strach ako vychova dieta aby bolo stastne ....a take. Ze proste Sa musi prisposobovat dietatu ale je rad ze ho ma Lebo tolko postihnutych deti je atd neplodnosti ze zato dakuje bohu. A ze Sa pyta samej seba ...som dobra Matka? ..a nemysli SI ja tiez nechcem druhe dieta Lebo som mala pd. Ale dakujem bohu zato ze mame jedno.

silvika99
1. sep 2016

inak neurazte sa nikto ale ja uz mam pocit ze si niekto robi srandu ze to nieje ani realna osoba toto ked tak nenavidis svoje dieta dat ho na adopciu rodine ktora by mu dala vsetko ,,,,a milovala ho,,,,,

alby2014
1. sep 2016

@lenulienka86 ja ti teraz napisem nieco dost tvrdo, tak prepac. Na uvod, ja som prva co krici, ze materstvo nema byt 100% obeta, ze zmysel zivota je aj inom ako detoch a, ze milujem, ked moje dieta spi. Ale, to co popisujes ty, to je katastrofa.

1/ Chod za psychiatrom, nie aby si sa vyrozpravala, aby ti dal lieky a nastavil liecbu, lebo podla mna tvoje neustale obcesivne upratovanie ma pociatok v nejakej uzkosti. AK vyriesis psychiku, vyriesis aj fyzicno, lebo na beton, tvoje choroby su psychosomatika.

2/ Nemas poporodnu depresiu, ty si len strasny sebec, v kazdom prispevku ja chcem cestovat, ja chcem spat, ja chcem, ja chcem. To kym su deti take male je vlastne total kratka doba, trojrocne uz hovori, nema plienky, uz je to maly partak...chapes o akej kratkej dobe hovorim? V porovnani s celym zivotom?

3/ Neviem v akom svete zijes, ale tipujem tak 80% rodicov je na to same, koniec koncov tie deti su nase a nie je povinnostou starkych pomahat, vacsina tu si denne nevala sunky 2-3 hodiny, ale fici od rana a max. sa strieda s manzelom ( ak to tiez nie je kreten), spis od polnoci sama , manzel spi s malou, posiela ta cvict, do kina, chodi s malou na ihrisko, ver mi, poznam zeny , co nemaju ani taku pomoc, tak uz doprdele prestant pindat,.

4/ Tvoje dieta je male, ma rok, ma pravo na nejaku tu neposednost, kazde je take. Ono nebude na povel teraz lezat lebo prebalujes a teraz ticho lebo mama sa chce kludne najest a nebudu sa hodiny hrat same, to mas unreal poziadavky a take dieta nie je ZIADNE, na 100% tvoje dieta citi tvoj negativny postoj a preto tolko spolu bojujete.

5/ Ako chces mat krasny vztah s Adelkou, potom, ked ho nevies mat teraz. Ono potom neexistuje, predstav sir ano, Adelka ma 7 ide do skoly, rano ju nevies dostat z postele, potom mala prudi, lebo ona chce fialovy sveter, nechtiac rozleje kakao, v aute si spomenie, ze nema prezuvky a ty uz meskas do prace... to je podla mna take bezne rano...a ty si to malujes ruzovo, ako to bude super, lebo bude velka, no ono to bude narocne aj dalej, nie nadarmo sa hovori male deti male problemy, velke deti velke problemy.

6/ Kazda mama je obcas nanervy, kazdej vadi prebalovanie, kazda chce obcas spat do 11rana a kazda ma moment, ked to dieta chce vystrelit na mars, tvoj problem je, ze tebe to AZ TAK vadi, chapes. Vobec nie si stastna, nenajdes cez ten den ani moment, kedy sa ti roztopi nad dietatom srdce, neexistuje chvila, ked len stojis a vravis si, aka si vdacna?? Poradim ti kup si zosit, a kazdy den si napis moment, kedy si bola stastna a vdacna, postupne budes take moementy pocas dna sama vyhaldavat, spozornievat, ze aha teraz to je skvele, teraz to je super...a vsetko sa zlepsi, ak nie. Chod do prace a ulav sebe aj dietatu.

sardinka335
1. sep 2016

@alby2014 tak jednoduchšie to bude pre nu v tom ze nebude taky problém dieta ,,odlozit,,. Viem čo hovorim, mam 1 ročne a aj 10 ročne...a to 1 ročne je na mne non stop...zatial čo syn 10 ročny beha vonku na ,,cajgli,, a pol dna neviem o nom teraz cez prazdniny.

alby2014
1. sep 2016

@sardinka335 ale moze mat aj 10 rocnu umrncanu slecnu, co bude visiet na mame, lebo cely zivot bude citit, ze mame nejak vadi a chce ju niekde odlozit, psychika deti je krehka, plus tu to vyzera na jedinacika, cize nikedy nevies ako sa to vyvinie...

lenulienka86
1. sep 2016

@silvika99 neviem kto napisal ze nenavidim svoje dieta. Ale podla mna je normalne neznasat davat plienky a v noci vstavat. A chore je ak to je naopak. Ak clivek radsej by v noci bol hore a nez spal. To je uchylka. A je normalne mat starsie dieta a povedat si ze ako sa uz tesim ze tie plienky mlieko flase a co ja viem nocne vstavanie uz nemame. Ale viem ze su aj mamicky co sa rozplacu zato ze dieta vyrastlo a uz ho nemozu kojit. Podla mna to je chore. A nic to nevypoveda o tom ci dieta milujes.. ja neznasam byt nevyspata a chora. Ale nemam pocit ze nenavidim svohe dieta. Len uz chcem nech je starsie. A co je na tom. Ked rano pridem do prace a uz chcem nech je vecer to este neznamena ze musim dat vypoved. Halo zeny... to vsetky mate radi domace prace a prace kolo dietata? Ja som divna a revem casto ale nemam samovrazedne sklony. Znasam zataz ale mam zmysel pre objektivitu. Pre niekoho boli najtazsie prve roky v starostluvosti o dieta pre niekoho je dieta nezvladnutelne v puberte. Niekoho potrapi dieta az v dospelom veku a bude mat slzy v ociach. Ale aj tak bude milovat svoje dieta. No povie mozno otvorene ze uz ma toho pokrk. Tak ja ja teraz. Mam uz vsetkeho dost a myslim ze to bude lepsie ked bude dcerka starsia. Moj subjektivny stav. Neocakavam nejake turbulentne prepinaky partie drogy lupeze alebo cosi take zle co moze trapit rodinu ked je dieta starsie. Aj moja mama povedala ze najkrajsie obdobie zivota bolo s malymi detmi. Ale ked uz podrastli tak ze to bolo lepsie. A to hovori za vela. Aj mne uz je tisickrat lepsie po roku nez po 3dnoch. Presne vidim ako sa to lepsi. Uz aspon len to ze si vstanem a nie som dole rozparana na cimpr campr. Moje najkrajsie dni este iba pridu... ako priklad uvediem kojenie. Pre mna najhorsie obdobie s babatkom . A som stastna ze uz je to za nami a nikdy viac to uz nechcem zazit. Bohuzial s ekzemom sa stale pasujem a ked sa z neho dostanem tak budem stastna a za 10rokov snad uz budem iba spominat ze som umyvala ritku adrlke s rukami akoby popalenymi. A nebudem sa tvarit ze ma ten akt naplnal stastim kedze mi sposob9val bolesti. A poviem ze prezila som to. Tak ako ine zeny si odtrpia ine veci. Preziju to rozdychaju. No ta tak aj ja s podlomenym zdravim sa postaram o dieta. Ale krajsie bude ked sa uzdravim.

alby2014
1. sep 2016

@lenulienka86 taks a len spravaj tak, aby tvoje deita vedome alebo podprahovo necitilo TERAZ, ze len cakas, kedy bude vacsie a dufaj, ze ked bude vacsie bude to podla predstav. Plus skus ten servis okolo deitata brat neutralne, tiez neskacem 1,5 metra nad plienkami a kasickami, ale berem to tak, ze proste inak to nejde, mam k tomu neutralny, NIE NEGATIVNY POSTOJ.

lenulienka86
1. sep 2016

@alby2014 taky pripad som este nezazila. Normalne ako 10rocna bude adelka skutocmy clovek schopny sa o seba postarat. Akoze nech sa nesmejem ale 10eokov som mala ked som isla do 5rocnika. Rano som sla kupit ranajky vzali sme si desiatu so starsim bratom a sli sme do skoly. Tak isto naspat. Od 8mych rokoch som normalne chodievala na autobuse sama do skoly do mesta 10km a vedela som aj rano vstat na budik a dojst nacas. Mama bola davno v praci a takisto som prisla domov sama. 10rocne dieta nie je idiot. Som presne vedela aj v 8rokoch co treba a netreba robit a v 12tich som pekne krasne musela odprevadit 6rocneho brata do skoly. Podla mna nie je nonsens vychovavat dieta tak ako to bolo kedysi. Cize ze nie je debil co sa strati v 10tich rokoch v meste a nebude vediet najst ten spravny autobus. Nehovorim zrovna ze by som dala adelke opatrit mladsie dieta ale verim ze by to zvladla. Ked som to zvladla ja a mnohe moje rovesnicky /to bolo kedysi normalne/ tak nemoze byt dieta tak naviazane na mamu. Mna to ani nenapadlo v puberte ze je taka moznost ze mam byt nejak nakvacena na mamu. Nebude na mne nakvacena. Normalne bude samostatna a bude premyslat.

alby2014
1. sep 2016

@lenulienka86 drzim prsty

lenulienka86
1. sep 2016

@alby2014 sa mi paci ako sucitis s mojou adelkou. Ono viem ze to odo mna nie je pekne ze som sebec pozitkar. Kolko razy revem za to. Ze nie som ako normalne zeny ale ako chlap ty kokos. Mozno mam take hormony. By si neverila co vsetko viem obetovat pripravit... 4noci som nespala v porodnici ani cez den co som kukala ci mala dycha. To nevydrzi ziadna zena. Ani ked by chcela. Mam taky organizmus ze mne adrenalin a pocit zodpovednosti nedovolil spat. Nebudem sa chvalit ale ako priklad uvediem ze ani raz mi nespadla z gauca postele a co ja viem z coho. Mavala som dni ze non stop popri vsetkom ostanom a spanku 3h som ju non stop strazila. Je to nejaka moja porucha ale zas aj nadobre veci ked si nevies tak vylozit nohy na stol. 6h denne som odsavala naprazdno mlieko z prs a nijak mi mesiac neslo. Mesiac. Sa smejem lebo uz by som to nerobila. Som tie dristy msmilovske brala vazne typu ze si povinna dieta kojit a ze diagnoza nemat mlieko neexistuje. A 3mesiace som sa presviedcala ze ked budem zrat bylinky nosit dieta v satke hole na kozu a roztahovat odsavackou mlieko tak ze ho spustim. Toto by uz nijaka zdrava zena nerobila a ja som ti robila. Len moznoze mi z toho pocitu ze chcem dat vsetko uplne preplo a vidim ze neda sa. Cize s tym sebectvom a sebaobetou to nie je az tak ze rano vstanem o pol 11 a bedakam jak sa mi nechce varit. Ano teraz to mava obcas aj take sklony ale monkoidny blazon perfekcionista je kadeco len urcite nie lenivy 🙂 🙂
Nemam domyslene ako by som odviezla dieta do skolky ja kedze tak skoro rano ziadna nie je a ani nevyzdvihnem dieta ja lebo zas po 18tej uz tiez ziadna nie je. A neplanujem zanechat dobre platenu pracu preto ze to bolo na 11h denne spolu s dochadzanim. 5bodov co si mi napisala je o tom ze som ta vytocila ze som egoistka. Vies kolko je egoistiek matiek a nechapem to ja? A otcov? A tiez mi moze byt luto aj deti aj rodicov. Ved mnohi sa trapia financne, nemaju perspektivu deti tym trpia kedze v dnesnej dobe sa iba z lasky nenajes. Ale neriesim to. Oni si to aj tak nepriznaju ze je to ich vina a nevidia nic zle na tom ze maju po dve tri pat deti a peniaze ziadne. A ani depresiu. Ale chudacik adelka ma vecne choru mamu /zdravotne/ hej zaiste od nervov bo sa jej nechce drbat sa s deckom. Lenze ono ta moja nevladnost je mozno aj z prepracovania, chudnutia, vecneho pohybu vonku a nespavost uz z maximalnej unavy. Ano muz mi v noci pomoze ale cely den ho net az do 18tej a 2x v tyzdni do 21.00
Jojo mam iba jedno a neviem co by som robila s dvoma troma. Ale ved nezijeme v dobe ze nevieme kolko chceme mat deti...
Adelka chudacik si rano vstane kedy chce bezne kolo 5tej a hned sa kolo nej toci svet. Neskutocne hekticke rana o 7.00 ona nemusi cakat kym ja obriadim dalsue dieta. Nic take. Bobacik povie iii a uz leti roztek jogurtik cajik. Vychladeny. Kmitame. Kym ju muz rano sprchuje ja uz mam ranajky. Kvici v stolicke? Zahacik krasny papka bezne aj tak ze za nou chodim. Nechce sa dat prebalit? Animacny program len nech ju zaujmem a prebalim. Nikto nechape preco 15ks pampers miniem. No lebo mam rada cistotu a ked 5x serie za den tak co? Mne je jedno ci miniem na plienky 50e alebo 100e mesacne. Nemyslim si ze az tak velmi trpi nas chrustik. Jedine na prilisnu pozornost a starostlivost dvoch rodicov ktori nemaju nic ine na plane nez ju. /akoze nestaviame dom neprerabame neopatrujeme chorych rodicov a nemame dalsie deti. Nemusim si privyrabat pracou na doma ani nic nemam ako povinnost ktora by si vyzadovala moj cas. Dieta si zije v blahobyte. Moji rodicia nazhanaju malej prvotriedne telacinky z domaceho chovu z dedin. Ryby panenky svieckove. Ako jedine vnuca je privilegovana obsypana darcekmi. Fakt nemam pocit zeby mala malo pozornosti. Chodime na vselijake ihriska biofarmy /tam sa citim vynimocne dobre/ a cestujeme casto k rodicom. Dost mi pomaha ked som u nasich zbavena varenia prania zehlenia a jedinou naplnou dna je hranie sa s malou. Vtedy mam svetle dni a vychutnavam si to hoci som unavena lebo vacsinou som tam na prazdninach tyzden bez muza a spim s malou ale nemam ziadne starosti. Kedze nakupy varenie pranie to vsetko urobia moji rodicia. Byvaju blizko lesa jam s mandukou chodim. To ja beriem za taky prijemny standard. Ano som narocna. Niektora to tak nema ani len raz za rok a ja tak 5tyzdnov v roku. Ze bez starosti sadam s malou do auta, do ruk dostanem zbalene desiaty a ideme do tatier zoo kupalisko. Normalne chodim sama takto s malou. Mam tam aj jednu kamosku co ma tiez take moznosti ze ju rodicia v pohode zastupia. Je to taky nadstandard. A potom jasne ze sa mi to kopi a neda sa mi cvajdat s malou vzdycky a som nervozna. To je take rozmaznanie ked ti ludia pomozu a potom vitaj v realite. Mozno to poznate. Oni by najradsej boli kebyze za nimi do tatier jazdim castejsie ale zas muz nema dovcu tak co spravim. A tak pretrpim mesiac v ba a ked uz toho mam plne zuby idem na tyzden relaxovat do tatier. All inc hotel mama.

sardinka335
1. sep 2016

@lenulienka86 a načo knitáš prosim ta? Rano malu prebalim lebo sa vzdy pokadi...spravim mlieko a dam jaj a kludne si lahnem znova na postel, ona sa tam tmolí a chodi, a chyta veci ktore ,,už,, moze..a ked robim sebe chleba tak jej davam take male kusky...inak kavičkujem a sedim na gauči. Robiš si to fakt sama...a to ja som ze stresmenka 100% ná, ale nevidim dovod behat malej za ritou.

juliet86
1. sep 2016

@lenulienka86 ahoj. Mrzia ma tvoje choroby. Aj ja trpim chronickou bolestou. Na caste infekty hornych dycjacich ciest mi pomohol imumovaxom 30dni a non stop baciltrafil. Ked sa citim oslabena pacnem si imunoglukan forte. A vies co? Rok som nebola chora. Po 7mes. Nonsyop chorob. Bez za vseobecnym a za imunologom.

silvika99
1. sep 2016

Co Sa tyka nespavosti je to sprievod poporodnych hormonou a depresie. Ja som mespala koli adrenalinu po porode 7 dni po sebe. Vyvolavali mi spanok inekciami a nezaberali. Poviem to chapemm Ta je to peklo horsie ako tyranie. Bluznila som. Uz somm myslela ze umriem a po 8 dnoch som zaspala ASI na hodinu. Dodnes preto beriem trittico. Ale poviem to po dvoch mesiacoch lie by Sa spanok upravil. Urcite SI pomozes ked Ta nastavia na lieky. Aj plac a vsetkko vymizne ver mi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre