Popôrodná depresia. Vyrozprávajte sa

sunny6
11. apr 2006

Ahojte mamicky,zakladam novu temu a to poporodna depresia.Ja mam teraz 6 mesacne babo a som stastna 🙂 ,ale prve 2-3 mesiace boli tazke.Navonok,pred ludmi som bola v pohode mamina,ale sama a pri partnerovi som bola zamknuta a mala som dni ked som len plakala bez priciny.Otvaram tuto stranku nielen pre babenky ,ktote tym presli,ale aj pre tie,ktore maju prave teraz podobny problem a nevedia co sa snimi deje a chcu sa o tom porozpravat,alebo si aspon precitat prispevky.Tymto vam chcem povedat ,ze je to normalne. 😉

alerka
21. feb 2017

Ludia som v soku!!! Akoze to sa neda citat. Ta zena je uplne mimo! Ja mam 2 male deti planovane. A cakam tretie babo. Pomedzi to som stihala chodit do prace 30km tam a naspat a vybrat deticky zo skolky a na kruzky.. lebo ved starsia dcerka ma rada pohyb a obe deti este na husle nosim.. a jedina osoba na ktorej ukor to je som ja sama. Ale som popritom stastna ze to detom mozem dopriat. A som vdacna za mojho manzela ze kym som ja rano chodila do prace na 6, pripadne 7mu tak ich zobudil vychystal a odniesol do skolky. Popritom sme sa stahovali do domu a sme stastni. Ano ked sa mi zhorsil zdravotny stav a lekar mi nedal az tak ma vyber a vypisal ma pred tyzdnom opat sa tesim ze budem moct byt s detmi viac aj nejaky cas pred nastupom na matersku. A ak som sa niekedy hnevala tak jedine na seba ze som nervozna pretoze som prepracovana. Nie na deti ktore su splnenim mojich tuzob 🙂 PS: deti maju aj urcite stravovacie obmadzenia aby to nebolo prilis jednoduche ;)

viktorvar
28. feb 2017

Ahojte mamičky 🙂 Všimla som si Vašu diskusiu, ktorá je teraz aj pre mňa aktuálna aj napriek tomu, že nemám po pôrode 🙂 Píšem diplomovú prácu na tému "Osobnostná štruktúra žien s popôrodnou depresiou" ku ktorej by som potrebovala hlavne vzorku žien s popôrodnou depresiou, ale aj ženy bez popôrodnej depresie..pre porovnanie. Veľmi by mi pomohla Vaša pomoc nakoľko to je špecifická vzorka a je problém sa k nej dostať. Ak si nájdete čas na vyplnenie môjho dotazníčka, ktorý je samozrejme anonymný budem Vám veľmi vďačná 🙂 Prajem pekný zvyšok dňa 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJXQK...

bobana297
7. mar 2017

No ja mam 5 mesacneho a depresie mam zo seba ked sa na seba pozrem. 25 rokov a prsia opadnute splasnute brucho tak dopraskane a ovisnute ze ked sa pozrem do zrkadla tak mi vyhrknu slzy.nemozem ani cvicit lebo ta blba jazva po sekcii ma neskutocne stale vo vnutri boli. neviem ako sa mam s tym vyrovnat. stale sa obliekam do velkych veci a rifle si ani nedavam lebo som potom len smutna z toho ze nic nemozem na seba normalne obliect. som stastna ze mam krasneho zdraveho cvalika. ale vzdy ked sa prezliekam som znovu utrapena a schovavam sa aj pred manzelom. ja len cakam kedy ujde odomna je este mladsi a robim zle aj jemu. ale jednoducho sa nemozem na seba pozret. necakala som ze budem vyzerat az takto 😢

laura1804
7. mar 2017

@bobana297 5 mesiacov po cisarskom je strasne skoro...nekaz si toto krasne obdobie nervozitou z postavy...uvidis, po roku to uz nebude tak boliet, zacvicis si, skusis spevnujuce kremy a budes fit 🙂

beatrix85
16. mar 2017

@bobana297 mňa cisár čaká za dva a pol týždňa, ale doteraz som pribrala len 6,5kg, okrem malého bruška mi nič nie je vidno, takže záleží aj na žene koľko priberie. Ak priberie 20kg a potom sa čuduje, že sa do ničoho nezmestí je len a len jej chyba. Pomôže hlavne správna životospráva a pohyb. Ja som celé tehotenstvo veľa chodila, hýbala sa a cítim sa výborne. Navyše ma čakajú náročné školenia a cestovania už mesiac po cisárskom, 5 mesiacov po ňom už dúfam, že budem na dovolenke🙂

elenateodor
16. mar 2017

@beatrix85 tak to Ti praje, aby Ti to vyšlo, ako si si naplánovala...

beatrix85
16. mar 2017

@elenateodor ďakujem, zatiaľ sa snažím a robím všetko preto🙂 Možno keby som nemala so sebou už dávnejšie skúsenosti podobného charakteru (vážna operácia) tak by som to netvrdila, ale keďže sa poznám tak tomu verím🙂 Pozitívne myslenie je dosť dôležité...

bobana297
16. mar 2017

@beatrix85 no ja som pribrala 26 kg ale neviem z coho.kedze.som moc.nejedla lebo ma zo vsetkeho napinalo. a robila.som do 6 mesiaca ako casnickatakze kuchyna dole a.schody hore dole behala 🙂 no len ked maly sa narodil 5 kg.tak sme potom prisli kde su tie kg 😀 mesiac po porode som mala.hned dole 19 kg

cingi
15. mar 2019

Ahojte baby (a najma @silvika99 , lebo sme mali cca podobny priebeh, co tu citam), chcem sa spytat, ako rychlo ste sa z tychto poporodnych depresii zotavili a najma ako rychlo ste sa zbavili AD? U mna sa to rozvinulo 6t po porode, mala som uzkosti, nechutenstvo a vobec som nemohla zaspat. Skoncila som u psychiatra a uzivam AD. Zaujima ma, ci ste ich po nejakej dobe v pohode vysadili a stav sa vratil do normalu... Dakujem 🙂

silvika99
15. mar 2019

@cingi dobrý deň antidepresiva beriem dodnes napriek tomu ze som roky OK. Ale po ich znížení pripadne vysadení sa stavy vrátia takže ich budem brat lebo chcem a robia mi dobre. Ale každý je iný 🙂 ja som mala niečo ako panicku poruchu takže už sa to opakovalo preto nič nebudem riskovať bez liekov. Želám veľa zdaru poznám veľa ľudí čo vysadili takže všetko po konzultácií s lekárom! Nikdy nie sam od seba. Tie lieky sa musia brat dostatočne dlho a dlho aj znižovať pri vysadzovani

domibaci
19. jan 2021

Zdravim,chcem sa spytat ci neviete niekto ze ak som mala uzkosti a panicke zachvaty 2 roky pred tehotenstvom, trosku aj v tehotenstve ci je vysoke riziko ze dostanem poporodnu depku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre