Pôrod a choroba. Ako to prebieha?

ritaklea
7. feb 2007

ahojte! neviete prosím vás niektorá, co sa stane ak zacne zena rodit ked je chora? musi to ist von cisarskym rezom? 😒

nici
7. feb 2007

ritaklea,
nemusi, ak ti nieco daju....moja mama mi spominala, ze ked rodila mna, mala neskutocny kasel uz dva tyzdne pred porodom a nie a nie jej prejst....a bola k tomu chora, lebo vsak to bolo pred vianocami a zima jak v ruskom filme....a ona vravela, ze jej pocas kontrakcii, ked jej tam davali rozne infuzky, dali aj jednu tabletku, co nechapala, ze jej okamzite kasel presiel a nic jej nebolo...nezabudne to nikdy pripomenut, ked je chora teraz, ze ti lekari urcite nieco maju, ked si spomina na to, a len to drzia pre seba 😉 🙂 takze si myslim, ze cisarskym nepojdes, ale daju ti nejake infuzie a podobne

ritaklea
autor
7. feb 2007

nici,
plati to aj pre chripku? pretoze pri chripke je clovek slaby, tak si myslim, ze nebude mat zena silu...

nici
7. feb 2007

no ti neviem povedat....mama mala anginu myslim, a ta je tiez s horuckou....a silny kasel....skus zavolat svojej gynekologicke a spytat sa jej...ale si skus nieco vyhladat na nete o tom

lindda
7. feb 2007

ahoj ja som tiez chora ako hovado normalne mam pocit, ze to babo vysmrkam alebo vykaslem je mi na nic ☹ ale viem, ze choroba vyvolava porod tak dufam, ze vydrzim lebo moj lekar ide lyzovat asi by ma porazilo ☹

ritaklea
autor
7. feb 2007

ahoj lindda, a nepovedal ti dr. ci mozes rodit normalne? alebo si s nim este nebola?

bebek
8. feb 2007

Mozno aj o aku chorobu ide. ja som mala infekciu, ktora bymohla poskodit dietatko, ked ide porodnymi cestami. Chcela som rodit do vody, ale preto som nemohla . Mala som napichnute antibiotika.

janinah
9. feb 2007

ritaklea, dúfam,že toto si tu dala len,že ťa to zaujíma,lebo dopredu sa netreba trápiť a báť,všetko sa rozhodne,keď prídeš na príjem na pôr.odd.,záleží od mnohých faktorov,aký bude pôrod, ver lekárom,že urobia to najlepšie,ani oni nepotrebujú zbytočné komplikácie

marget
9. feb 2007

Drzim palceky, aby si dovtedy nabrala silu!!Nebojkaj! 😉

emjee
12. jan 2009

ejusa • 40tt • Dnes o 14:17
Ahojte,ste tu niekto,kto odil v horucke?Ja mam par dni pred porodom,dva dni som bola precchladnuta,dnes uz mam zachripnuty hlas,skrabe ma hrdlo,huci hlava,a zacina teplota...co teraz?Ked to na mna dojde ako budem rodit,ved uz z tohto som vystavena.Mate niektora takuto skusenost?

vieruna
13. jan 2009

Ahojte
ja som nedavno rodila s riadnou anginou. Bola som na peniciline a nic speci sa nedialo. Len som povedala, ze beriem penicilin. Neviem, ci to ma nejaky vplyv,keby si chcela epi, alebo tak. Nemala som. Subjektivne sa mi zle dychalo, lebo ma skrabalo v krku, ale myslim, ze to by bolo aj bez choroby, lebo som dychcala, ako keby som zabehla maraton 😀 Drzim palce, nech to dobre dopadne 😉

ssissi
14. jan 2009

ahoj Ejusa, nasa mala sa zacala pytat na svet 25.12, este 24.12 som bola uplne off, teplota, smrkanie, bolest v hrdle... Este si pamatam, ze som bola kvoli tomu dost mrzuta, ze co ak nahodou zacnem rodit... bola som v 37 tt. 25.12 to bolo mierne lepsie, ale chora som bola stale.
Este na prijme sa ma pytali preco tolko kaslem a ze pocuju, ze som zachripnuta, ake lieky na to beriem atd., ale nejaku extra vahu tomu nedavali.
Ked sa zacali kontrakcie zosilnovat, tak neviem ci choroba nejakym zazrakom uplne odisla, alebo to bolo tym sustredenim sa na "vacsiu bolest", ale skratka chorobu som vobec nevnimala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre