Pôrod a pôrodné bolesti. Rodili ste potichu?

munu
18. jan 2009

Chcela by som vediet, kedze ma to onedlho caka, ake ste mali pocity ked vam zacali porodne bolesti a pri samotnom porode.. ci to nebolelo az tak, ze ste kricali alebo ste rodili pekne po tichu? Mam na mysli, ze vas nebolo pocut az vonku alebo tak.. 🙂 napiste mi svoje skusenosti prosim

tatolu
18. jan 2009

Munu, u mňa bolesti asi také, že to bolo trošku horšie ako menzes. Tesne pred pôrodom ako keď Ťa veľmi tlačí na VC.
Neboj sa, prežili iné, prežiješ aj Ty 😉
Teš sa na malého. 😵 😵 😵

lienka79
18. jan 2009

tak porodne bolesti,teda uz tie tesne pred porodom,ako velmi silna menstruacia a samotny porod..tlaky ako na velku potrebu...bolelo to menej,ako tie samotne kontrakcie..zasivanie bola pre mna najhorsia cast porodu.
Kricnanie a pod...veci si moc nenmozes dovolit,lebo vtedy tlacis nespravne..
teraz,ked uz som to zazila, sa smejem na americkych filmoch,kde zena jaci a kope jak blazniva..
Ja som hned prvykrat "zavzdychala| a porodnik ma hned zrusil,ze tlacim nespravne a tlacila som potichu a malo naozaj vacsi efekt..
drzim palce,je to nezabudnutelny zazitok a hlavne sa neboj,vsetko pochopis v tu spravnu chvilu 😀

dominka11
18. jan 2009

celý den kontrakcie asi každých 20 min.najskôr, potom sa to skracovalo, ale dalo sa to zvladnut. Ked som prišla do pôrodnice, kontrakcie už boli každe cca 2min. a na 5 cm som bola otvorena. Prepichli mi vodu a až potom to začalo 😀 6 hodín trápenia, ku koncu som už nevladala a aj som zakričala. Ale malý bol veľmi velky a nemohol sa hlavičkou pretlačiť tak preto. Ale neboj dalo sa to vydržať aj bez epi. Ale je pravda, že šitie dosť bolí...

munu
autor
18. jan 2009

dakujem vam kocky 🙂 ste super a pravdupovediac ste ma velmi potesili, lebo som cakala nieco horsie 😅 tak sa celkom tesim na svoj velky den, snad to dobre dopadne 😉 prajem vam este pekny vecer 🙂

chymenitta33
18. jan 2009

Ja by som vám rada pomohla ale ja neviem o čom to je je ja som nič nemala ako nič ma nebolelo ja som sa len usmievala..ako nemala som termín pôrodu ale lekár mi vraví ako že vy ste na 7 cm otvorená a Vám nič nie je? ja že nie...ani neviem

angua27
18. jan 2009

pôrodné bolesti mi začali až 6 hodín po odtečení vody, do necelých 4 hodín po prvých kontrakciách sa narodil malý. dalo sa, ako baby písali, ako trošku viac bolestivejší menzes. tesne pred narodením, tlaky ako na WC a to tlačenie bolo super uľavenie všetkých tých tlakov. kričať som nekričala, nebola chuť, ani čas. 😉 pôrod je krásny zážitok a netreba sa ho báť.

munu
autor
18. jan 2009

ako tak citam, same dobre zazitky mate z porodu.. tak ozaj sa budem na malkeho uz velmi tesit aj na den D 😀 dakujem vam vsetkym velmi pekne, fakt ste ma potesili teraz 😉

lienka55
19. jan 2009

Doma mi odtiekla plodova vada,a potom zhruba za 4hod.mi zacali slabe kontrakcie ktore stupnovali,podla mna dost bolestive.A tie tlaky na konecnik su neprijemne.Samotne sitie ma nebolelo iba to stahovanie stehov trosku stipalo.Kricat som nemohla,lebo sestricky ma hned zrusili aj ked by mi to bolo trosku pomohlo.
Mozno som to tu opisala hrozostrasne ale neboj sa, zvladnes to a vydrzis to.Nie je to az take hrozne. 😉

luckai
19. jan 2009

Ahojte baby,
ja samozrejme mám obavy z pôrodu, veď žiadna nemôže vedieť aké to bude, ale z rôznych skúseností ktoré som počula sa viac asi bojím šitia. Aj na príprave nám pôrodná asistentka hovorila, že všety ženy dostávajú rovnakú dávku tej umŕtvovacej látky a niektoré to vôbec necítia, niektoré trochu, a niektoré to prežívajú horšie ako pôrod.

munu
autor
19. jan 2009

dakujem vam kocky, ste uplne super!!! 🙂

ditka1
19. jan 2009

ahoj munu tak aj v tejto teme sme sa stretli,no vidim,ze mas aj ty uz obavy... 😒
ja tiez zacinam premyslat pomalicky o tom.
chymenita...toto obdivujem takyto porod. 😲
presne to mi aj kazdy hovori,ked uz ma po tom,ze to nic nebolo,ze nie som prva ani posledna.No neviem co si o tom mysliet,mozno keby som sa to tej dotycnej opytala bezprostredne hned po porode,tak povie nikdy viac,ale s odstupom casu to uz kazda berie tak,ze to nic nebolo.
treba to asi skutocne len prezit na vlastnej kozi...
ale to som tiez uz pocula,ze samotny porod menej boli ako tie kontrakcie a ze je to ako na stolicu nutkanie 😅

terina25
19. jan 2009

ahojte baby,

tak ja vám teraz ešte neporadím.Ale už sa mi to pomaličky blíži,tak potom dám info.dúfam,že budem mať len samé pozitívne zážitky.Aj keď sa bojím ako čert,ale maličká stojí za to. 😉

brinkley
19. jan 2009

Ahojte,ja som rodila v auguste,tak este si to celkom dobre pamatam.O jednej mi odtiekla voda,za 20 min.zacali kontrakcie,stupnovali sa a ked sme dosli do porodnice bola,dal mi porodnik vyvolavacku,odmerali teplotu,klystir a o 7:43 som porodila.Kontrakcie sa dali vydrzat,pre mna bolo hrozne tlacenie,mala som malo sily a to ma deptalo,nie a nie hlavicku vytlacit,chvalabohu som plne doverovala porodnikovi tak ten ma ukludnoval a skusali sme znova a znova,na 5 krat sa podarilo.Nemozem povedat že tie bolesti su nevydrzatelne avsak mala som epiduralku a mozem plne doporucit.Sitie bolo horsie,ale par stehov vydrzis,ked mas malinke už na svete...

munu
autor
19. jan 2009

ahoj ditka, no teda uz aj ja premyslam dost casto o porode, najme ak pocujem ako tu jedna tehulka porodila predcasne, tu druha porodila predcasne, tak chcem radsej dopredu vediet, co ma caka... ale zatial ako to tu citam, tak to nieje nic strasne, co by sa nedalo prezit... 😉 no teda uvidime... ked porodim ja, tak potom vam mozno napisem, ze NIKDY VIAC 😅 srandujem 🙂 dufam, ze to pojde hladko

ditka1
20. jan 2009

ahoj munu...ved ano aj ja sa utesujem,ze to nebude az take hrozne podla toho co tu baby pisu,vselijake verzie som uz pocula...no ja dufam tiez ze to nepoviem,ze nikdy viac 😀 ,ale ktovie.
kazdopadne sa budem snazit posluchat na tom kresle,ale prah mojej bolesti je strasne nizky,takze neviem,ale mozno mi pomoze to,ze budem tam mat manzela a chudak mozno dostane vselijake mena 🤐 ale hadam sa ovladnem. 🙂

chuchu86
20. jan 2009

ahojte - aj mne sa kráti čas pôrodu a poviem Vám uprimne, bojím sa toho veľmi. Budem prvorodička a zatial som počula od každého, že prvorodičky maju to tažšie, trvá im to dlhšie. Podla Vás závisí pôrod aj od toho či ste chudá alebo baculka _?

vieruna
20. jan 2009

chuchu u mna bol prvy porod dlhsi ako prvy ale menej bolestivy. No ked sa vobec pri mojich porodoch da hovorit o dlzke 😉 Prvy bol vyvolavany. Cele to trvalo nejakych 5 hodin a nejake bolesti som s toho mala dve hodky. Sitie som absolutne necitila. Druhe dvojicky sa rozhodli same ze pridu na svet. Rano v poradni mi dr. povedal, ze mam balit kufre a ist do porodnice. Na sale som lezala a sestricka sa cudovala, ze nic necitim a si tam lezim ako na plazi. Ale ta hodina bolesti si to zas vynahradila 😕 A sitie ma bolelo tiez.

chuchu86
20. jan 2009

vieruna - dakujem ti pekne

laura78
20. jan 2009

Ahojte,tak ja sa tiež pridám..rodila som pred 6.týždnami 😉 porod mi vyvolali..velmi som sa toho bála..lebo som počula že vyvolávaný porod je horší.Teda ráno o pol 7.my podali gel vaginálne..a malinká bola na svete o 10.16..kontrakcie boli dlhé,a žiadne prestávky medzi nimi.a tie tlaky na konečník..boože 😕 toto bol moj druhý porod..Syna som rodila pred 5.rokmy..vtedy mi odtiekla voda o 2.ráno.žiadne bolesti.ani poinjekciách..až po infuzke som porodila s pomocou sestričiek ktoré my tlačili na brucho..bola som dotrhaná,šitie bolelo viac ako samotný porod..ktorý trval 12hod. 😒 Jaj a teraz žiadne šitie,žiadne natrhnutie 😝 .

munu
autor
20. jan 2009

no dufam, ze dopadnem dobre pri porode
bojim sa viac asi toho sitia.. pri tom siti aj nejako znecitliveju to miesto kde budu sit? Alebo je to tak zaziva?
No to som teda zvedava 🙂

tonita
20. jan 2009

Ahojky munu,
podla mna to vobec nieje pravda, ze ked si prvorodicka, ze to trva dlho a velmi to boli. Ja som bola tiez prvorodicka- bolesti sa my zacali okolo 20:00 a porodila som na druhy den o pol dvanastej na obed. Ale vobec to nie je tak, ze ked ti zacnu bolesti -takze sa to neda vydrzat. Ja som sa do siestej rana strasne tesila, ze to uz na mna prislo.Nemohla som tomu uverit, ze za chvilu budem mat po tom.
Take fest naozajstne bolesti zacinaju cca hodinku pred porodom alebo ked ti daju oxytocin alebo pustia plodovu vodu 😀

munu
autor
20. jan 2009

diky Tonita 🙂 ja dufam, ze to tiez budem mat take lahucke ako ty si mala 🙂
potom vam napisem moje zazitky, ked to budem mat za sebou 😅 uz sa aj celkom tesim na to, aj ked sa este stale bojim...
kazdeho caka nieco ine, takze sa obavam aj tak trosku, co caka mna...

greguska
20. jan 2009

ahojte, pridávam moju skúsenosť, aj keď sme skončili sekciou.
voda mi začala odtekať po siedmej večer, okolo deviatej sme dorazili do porodnice, tam pomaly začali kontrakcie. do polnoci také niečo ako silnejší menzes, ale potom už bolo horšie. mňa to teda dosť bolelo, ale možno to bolo tým, že som tam bola sama, ani žiadna iná rodička, ani manžel, ani sestrička. keď už o tretej zavolali muža, psychicky ma podporil, tak aj tie bolesti sa zdali slabšie. potom mi dali vyvolávačku, lebo kontrakcie boli, ale malý nechcel ísť nižšie. o pol piatej mi prvýkrát dali epi, lebo už ma to naozaj bolelo. potom sme ešte behali s mužom po chodbe, ževraj nech zapôsobí gravitácia, po tej epi som už bola jak srnka 😉 no a nakoniec mi zahlásili ideme na cisársky, pustili rajský plyn a ďalej si nič nepamatám 😀

no snáď som vás nevystrašila 😉 ja si to plánujem zopakovať, a vôbec sa toho nebojím 😉

munu
autor
20. jan 2009

a ako to je s hlavickou babatka? Ona musi zostupit uplne dole, aby ju bolo vidiet vonku a az potom ste zacali tlacit? Alebo ste vy tlacite a preto tak zostupi?

munu
autor
20. jan 2009

a co tak porodenie placenty? Boli to? Je to rychle?

munu
autor
21. jan 2009

je tu niekto?

snehulienka
21. jan 2009

ja som vobec nekricala. kontrakcie - vzdy mysli na to, ze kazda skonci a oddychnes si...

luciauk
21. jan 2009

munu, ty si taká roztomilá. ale dobre, že chceš vedieť aj detajly, potom nebudeš taká vyplašená z toho, čo sa s tebou deje. každý pôrod je iný, nie na všetky platia všeobecné pravidlá. napr. ste hovorili o prvorodičkách...ja som mala najdlhší pôrod posledný.
pôrod placenty už je len taká malina oproti dieťatku. zober, že priemerné dieťatko váži 3,5 kila a placenta 0,5-0,6 kila. jedno dve zatlačenia a je to. rodí sa zhruba 5min po pôrode dieťatka, doktor alebo midwife ti pomôže injekciou na jej odlúpnutie a tiež zvyknú ťahať za pupočník, takže to urýchlia 😉 to šitie bolo u mňa po prvých dvoch horor. dlhý a bolestivý. pri treťom mi dali dve injekcie a nič som necítila, kojila som dieťa a srandovala s midwife 😉

munu
autor
21. jan 2009

ahojte snehulienka a luciauk 🙂 dakujem aj vam za odpovede, budem mysliet na kazdu radu, co mi kto napise, ked to na mna pride... fuuuha, uz som v 34.tyzdni, to zbehne uz ako voda 😉 dufam,ze ked ma budu zasivat, tak mi pichnu nejaku injekciu na znecitlivenie... alebo si ju vypytam vopred 🙂
vcera som videla nejake video porodenie placenty, nasla som na google, tak som sa az zlakla, ako tam zena krvacala a po porodeni jej tam midwife vopchala dovnutra surovo celu ruku 😲 , je to vobec mozne?
Dufam, ze mne toto nespravi, lebo ma tam porazi.. 😠

lubec
21. jan 2009

ja som svoj prvy porod prezivala dost zle,aj som kricala,nemala som internet,mala som len knihu a skusenu mamu 🙂 ,treba le pocuvat personal.A treba sa aj trosku ovladat-ide to 😉 .rodila som 17 hodin,po prepichnuti vody to bolo hrozne,aj zasivanie bolo horsie ako cely porod.Ale na druhy porod som bola pripravena,citala som internet,uz som vedela,do coho idem,co mozem ocakavat,na dcerku som sa tesila ovela ovela viac ako na syna 😒 ,pretoze bola planovana a vytuzena (strasne som chcela dievcatko)-rodila som 6 hodin,z toho 3 hod. som mala riadne bolesti,aj som si dost zavzdychala 🙂-poslednu pol hodinu po prepichnuti vody som ak kricala ,ale hrozne rychlo usli.A sitie bolo dokonca prjemne 🙂 .Malinka mi tak strasne rychlo rastie,a mam veeelmi pekne spomienky na vsetko,ze by som dala hrozne vela za to,keby sa to vratilo,ale co uz....Vela ovplyvnuje atmosfera na sale,personal,nalada maminky...A ked uvidite babatko prvy x ,zrazu vas nic neboli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre