Pôrod a pôrodné bolesti. Rodili ste potichu?

munu
18. jan 2009

Chcela by som vediet, kedze ma to onedlho caka, ake ste mali pocity ked vam zacali porodne bolesti a pri samotnom porode.. ci to nebolelo az tak, ze ste kricali alebo ste rodili pekne po tichu? Mam na mysli, ze vas nebolo pocut az vonku alebo tak.. 🙂 napiste mi svoje skusenosti prosim

lubec
21. jan 2009

inak mne pri predychavani pomohol uteracik,do ktoreho som sa zakusla,a neviem,ci som to vobec mohla tak robit,trosku sa mi ulavilo,ked som pocas kontrakcii stiahla rit 😀 -najlepsie pri lezani na boku a podsadila panvu dopredu

munu
autor
21. jan 2009

lubec a co porodenie placenty?

lubec
21. jan 2009

s tym som nemala problem,uz si presne nepamatam,ale pri prvom mi pichli oxytocin? na stah a potlacila som,ale nie tak prudko,ako pri babatku.A pri druhom tusim vysla sama,alebo som zatlacila len trosku.To uz fakt neviem.Je to malickost.Oni vedia niekedy tak drgat do brucha,a potahovat,aby sa to povolilo.Ale su aj pripady,ked je tam trochu prirastena-dufam,ze som nevystrasila 🙂 Kamaratkin muz bol pri porode a opisoval to,aj porodenie placenty (jej prirastla) a moj sa toho chytil,ze ho tusim viac zaujimalo,ako vysla placenta,ako mala 😅

nikollette
22. jan 2009

Samotné vytláčanie babatka, je velky tlak na konecnik?? preco na konecnik a nie na šušku 😅 ja si to neviem predstaviť.. a dost sa bojim.. to mate pocit ako keby vam velmi trebalo ist na velku potrebu, a nejde to?? alebo ako??? 😅

luciauk
23. jan 2009

nikollette, presne tak a aj lekár ti povie, aby si tlačila ako na stolicu. ty budeš v podstate cítiť len strašne silný tlak a tlačenie treba nasmerovať správne, aby malo zmysel. ja som napr. pri prvom tlačila zle, potom môžu popraskať cievky v očiach. joj, ale už dosť, lebo vás vyplašíme. skrátka, treba počúvať personál, robiť ako oni kážu a kedy kážu a všetko zvládnete 😉

munu
autor
23. jan 2009

lucia, nestras 😉 nejako to prezijeme, vsetky prezili a teraz sa tesia zo svojich drobcekov 🙂

deborah1
24. jan 2009

Ahojte.A je tu niekto,koho pôrod strááášne bolel? 😲 Ja som rodila 3-krát,a bolo to strašné,som mylela,že sa snáď zbláznim.Ešteže bol pri mne manžel,lebo sestry boli protivné,jedna na mňa kričala,že som lekvárová,stále ma hnala na zema na loptu 😠 a ja som chcela iba ležať,lebo tak mi bolo najlepšie.Ale nedávno som kdesi čítala či počula,že vraj pôrod je taký dramatický /síce rýchly ale bolestivý/,keď sa pichne oxytocín.Je to pravda?Ja som všetky 3 pôrody mala úplne rovnaké-trvali asi 3 hodiny /vyvolali mi ich/,ale skoro od začiatku boli kontrakcie každé 3 minúty a potom každú minútu a poslednú pol hodinu vkuse.Keď som išla tlačiť,bolesti poľavili a asi 2-3 krát som zatlačila a deti boli vonku. 🙂 No a zašívanie ma vôbec nebolelo,už som mala asi znížený prah bolesti 😅 Teraz by som chcela ísť rodiť niekam,kde mi pichnú epidurálku,aby ma to nebolelo.To som videla jeden dokument,ako žene pri pôrode pichli epidurálku,a tá si len ležala a nič necítila, a keď mala ísť tlačiť,dokotor jej povedal,že už sa ide rodiť a ona sa iba s prekvapeným úsmevom spýtala:Už? 😀

ditka1
16. feb 2009

nikol...zevraj ano ako pises,je to ako na stolicu,presne na to som sa v poradni pytala,vraj tie bolesti pred tlacenim su horsie ako samotny porod,myslim ako ten tlak...som zvedava co to bude boze boze...

ejusa
16. feb 2009

Nikol,je to tak,to vtedy naozaj neboli,mas silny tlak fakt ako na stolicu a si stastna ked Ti povedia,ze mozes tlacit,lebo budes mat pocit,akoby si to nevedela udrzat a potom tlacenie je ulava,bez bolesti,ked ide hlavicka,to trosku bolka,ale ja som cakala stonasobne silnejsiu bolest nez bola,vravim Ti pravdu,nebolo to az take hrozne a telicko to sa len tak vysmykne uz.nastrih to so citila ako stipanie,sitie som citila minimalne,len uz potom to bolelo,ale ked si hned das liek proti bolesti,alebo vypytas injekciu,co ja som urobila az na druhy den,tak sa to da zvladnut.

novinka
18. feb 2009

tak prispejem aj ja svojim porodom:
termin som mala 4.12. ale vsetko to zacalo este v nedelu, 30.11. vecer, ked som zacala silno krvacat. Rychlo na pohotovost, tam ma odviedli rychlo na salu, vraj rodím 😀 neotvarala som sa, a tak ma v pondelok rano prelozili na cakacku. Tam som bola do stredy, ked doktor skonstatoval, ze skor ako za tyzden to nebude a tak ma pusiti domov. To uz bolo 3.12.
4.12. stvrtok som bola zufala, nechcela som prenasat a tak som vyskusala rozne prostriedky na urychlenie porodu – s tazkym nakupom som isla peso na 9.posch, skoricovy caj, masaz bradaviek, beh na 12-te posch., zas caj a bradavky, horuci kupel 1,5 hodinovy. To bolo 21:00 a o 22:30 mi zacali pravidelne minutove kontrakcie po 3 minutach, ale silne jak svina! O 2:00 sme isli opat do nemocnice ale bola som otvorena len na 1 cm, tak si ma tam uz nechali. celu noc som nespala, nemohla som jest, ani pit - len olizat mokry uterak - keby sa rozbehol porod... ale kontrakcie stale velmi silne a pravidelne ale otvaranie sa nikde 😖 bolesti jak slak, az som sa po zemi valala a kricala 😅 inak sa nedalo 😔 z piatka na sobotu som zas nespala, v sobotu rano bolesti este vacsie, na zdochnutie, a uz som prisahala doktorke, ze som otvorena viac, nech ma pozrie lebo ta bolest sa stale stupnuje,😝 tak pozrela a stale na 1 cm!!! 😠 😠 😠 myslela som, ze toto je moj koniec 😀 potom ma pozrela o 3 hodiny (7:30) a otvorena na 3 cm!!!! dakovala som bohu! (ja, neveriaca 😅 ) praskli mi plodovu vodu, urobili Hamiltona (no fuuuj!) a pekne sa to rozbiehalo 🙂 mala som bolesti jak smrt ale bola som najstastnejsi clovek na svete, ze UZ idem rodit! nadej, ze to prestane 😀 vyslobodenie.... o 8:00 som uz bola na 5 cm, dali ma na salu a o 10,48 sa narodil moj pokladicek malicky, bol taky fialovy...mal pupocnik okolo krku, tak sa dusil ako isiel von ☹
ale Apgar score mal 9 a po 5 min. 10, takze sa z toho rychlo spamatal 😉

novinka
18. feb 2009

a ozaj, prednedavnom som zistila, ze mi rano pichli oxytocin na urychlenie lebo porod postupoval extremne pomaly a sil ubudalo 😔

geegee
18. feb 2009

ja som mala porodne bolesti take, ze som ani nevedela ze uz je to "to prave" 😀
Prvy porod: boleli ma krize ako pri menzese, len ta bolest prisla a zase odisla, takze pohoda. A ked to trvalo pol dna a bolo to pravidelne, kazdych 5 minut, zavolala som do porodnice, ci mam prist alebo co. Prisla som, dali ma na CTG a poslali na izbu, ze este nerodim, ze mozno tak o den, dva. To bolo o dakej druhej poobede, na izbe sme skecli s ostatnymi babami, popri tom som sa presunula z postele do kresla, nejako mi bolo horsie 😀 O 16 ma pozrel konecne doktor, ten mi oznamil, ze som otvorena na 8, prepichol vodu, o 17 sme zacali rodit a 17:15 bolo porodene 😀
A druhy porod: ziadne bolesti, o 3 v noci praskla voda, za 15 min. sme boli v porodnici, na CTG uz bolesti boli a o 4 rano som mala odrodene 🙂

jaruskasv
1. apr 2009

🙂 Ahojte, chcela by som sa spytat ci ste mali nejake ine pocity v den porodu, ja som v 39 t. a uz sa mi to blizi, dnes sa citim nejak cudne, mala som hnacku ale inak nic, len sa tak zvlastne citim, ale mozno to je uz psychicky, ze si to nahovaram

baskaj
1. apr 2009

hnačka môže byť príprava na pôrod - že sa už čistíš.

ja som nijaké zvláštne pocity v ten deň nemala (rodila som v 42tt), iba mi tvrdlo bruško, čo som považovala za normálne, lebo mi tvrdlo už niekoľko dní. na druhý deň ráno ma mali hospitalizovať a tak som bola z toho nešťastná, ale večer (v noci) sa to rozbehlo tak, že do rána bol malý už na svete.

ale asi ti tu nikto nijako špeciálne neporadí, lebo čo počúvam, tak každej začal a prebiehal pôrod úúúplne inak....

držím palce!

magdal1
19. sep 2010

Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...

napiste mi do IP, mam ich

miriana195
26. okt 2010

dobri den mam 19 rokov a cakam prve babetko potrebujem radu vie mi niekto poradit?

magdal1
26. okt 2010

@miriana195 a v com potrebujes poradit?

nikoleta2210
18. okt 2011

tak ja potichu rozhodne nie 🙂 vzdy som si vravela, ze ja pri porode budem potichucky, ze si taku hanbu neurobim, ze budem kricat a podobne 🙂 No ale opak sa stal pravdou, kontrakcie a porod boli take bolestive, ze ten krik a zvuky, ktore vydavas, sa bohuzial ani kontrolovat nedaju , aspon u mna to tak bolo 🙂 Dokonca, ked som mala kontracie a chodila som po izbe, tak som si dokonca udrela aj do dveri, od tej bolesti,,, Samozrejme, nechcem nikoho strasit, kazdy porod je iny 😅

vodnicka
28. okt 2011

Ahoj u mna porod.bolesti boli ako ked som prezivala menzes nic hrozne jeden porod v 22 rokov a druhy teraz na 38 rokov rychle porody bez klistiru a jeden v nemocke a druhy doma mam pekne spomienky na moje dve porodyprvi porod otvaracia doba trval asi 10 hod a druhy 6 hod.nevnimala som to hrozne doma ked som rodila teraz v januari do posled.chvili som chodila po byte bez lekar.pomoci netusila som ,ze rodim brala som to ako poslickov lebo som mala neprav.kontrak.ale na dva vytlacenia som porodila dcerku dal mi Ju Partner na brusko celu zakrvavenu dala som jej z krku dole pupoc.snuru a v zapeti prisli zachranari....Inac sme zdrave 🙂 🙂 🙂

luciferkax
28. okt 2011

Ja som bola všelijako, len nie potiichu.. síce od príchodu sädo nemocnice s tvrdnutím brucha po pôôrod prešlo štyri apol hodiny, tá posledná hodina a pol stále "za to", vrieskala som poctivo každcýh 5 minút, no začlao to bolieť strašne, hlavne ked mi pichli oxytocín a plodovú vodu, netuším prečo a načo ..Potom, ked mi doktorka povedala, že môžem tlačiť, prestali bolesti, cítla som len tlak a tlačila som odušuuuuuuuuuuu, nekričala som, len poriadne tlačila, lebo som vedela, že ked dotlačím, tak bude koniec 🙂 dva zatlačenia bol vonku

rastikovalucka
25. dec 2011

Ahojte baby,
ja som rodila po oxitocíne. Poviem Vám, riadne svinstvo to je. Kontrakcie mi začali po 2 hodinách na infúzii, čiže cca. o 9:00 a porodila som o 16:20. Medzitým kontrakcie každú minútu!!!! Celý čas!! A to má na svedomí ten oxitocín. Nevedela som čo od bolesti. Či skákať na fitlopte, či sa sprchovať teplou vodou. Mala som pocit, že nič nezaberá....no keď bolo potom, bola som šťastná ako blcha. Síce dotrhaná, lebo malá mala 4156 g, ale šťastná 🙂.
Veľa štastia vám prajem.

tic_tac22
18. apr 2012

@munu ahoj som kata ja napisem takto da sa to vidrzat mala som bolesty a riadne,ale netreba sa bat to je najdolezitejsie,nekricala som ,aj ked prisli tie kontrakcie,zatala som zubi chytila som stolicku,a popri bolestiach som aj telefonovala ,rodila som od 9hod.rano do 8smej vecer tak len treba si verit ze to zvladne aj druhe teny to zvladli a dlhsie rodili ako ja

munu
autor
19. apr 2012

@tic_tac22 ahoj Kata, ja som Dusana 🙂 no uz viem ako to je s tym porodom, uz mam za sebou dva.. oba boli uplne odlisne, ale oba krasne.. bolesti boli silne, ale prezila som a som tu 😉 ten prispevok, na ktory mi odpisujes je uz vyse troch rokov stary 😅

tic_tac22
19. apr 2012

jaj prepac ja som si nevsimla datum ,ale som chcela pomoct a gratulujem babetku ja mam len jedno babo a druhe len po 5tich rokou chcem ,ale som rada ze si sa ozvala 😀

munu
autor
19. apr 2012

@tic_tac22 jaj nevadi 🙂 nic ti nevycitam neboj 😀 len som sa zasmiala, lebo uz som aj zabudla, ze som to tu niekedy pisala 😀 nahodou pekne od teba, ze si mi chcela pomoct, si zlata 🙂 a ty preco chces babatko az po 5tich rokoch? mas dovtedy nejake plany?

graceful9
20. apr 2012

@munu ja som mala dosť veľké bolesti, aj som si "pokvílila", ale keď došlo na samotné tlačenie, tak už pekne potichu, lebo keď pri tom žena kričí, tak vlastne tlačí naprázdno a zbytočne sa namáha, lebo bábo sa nehýbe von,,,,

quaxi
20. apr 2012

@graceful9 ked zena tlaci brusnymi svalmi (ako sa to robi u nas v porodniciach) tak vtedy krik naozaj znizuje efektivitu tlacenia. Lenze maloktory dr vie ze taketo tlacenie je nespravne, ak ide vsetko dobre, tlacit nemusis vobec, celu pracu spravi za teba maternica a to je hladky sval (ako srdce - nevies ho ovladat volou), tomuto svalu krik nevadi, prave naopak, pri takomto prirodzenom "tlaceni" sa zena musi uvolnit a na to je prave vydavanie nejakeho zvuku najlepsie 😉 Takyto sposob je aj pre babatko bezpecnejsi, pretoze sa kyslik v krvi nemina zbytocne na zasobovanie pretazenych brusnych svalov, a tak moze ist vo vacsom mnozstve babatku. Ja som zazila oba sposoby a bez pouzitia brusnych svalov to slo omnoho lahsie a rychlejsie, aj ked trochu hlucnejsie.

graceful9
20. apr 2012

@quaxi no vidíš, o tom som fakt nepočula ešte,,,,doktori ozaj o tom ani nehovorili 😠 nuž, asi o tom ozaj ani nevedia,,,

munu
autor
21. apr 2012

@graceful9 aj ja som si pokvilila sem tam, ked boli uz tie silne kontrakcie.. ale pri samotnom tlaceni som bola ticho a len som sa sustredila na to, ze babatko musi vyjst vonku co najbezpecnejsie🙂 oba porody boli rozdielne.. prvy vyvolavany, nekontrolovatelne kontrakcie, nasadena epiduralka.. druhy prirodzeny, kontrakcie kontrolovatelne bez epiduralky, len s gas air 🙂 ale oba boli krasne, lebo sa vtedy narodili nase najvacsie poklady na svete 🙂 co tam po bolesti, hlavne ze ich mame a su zdravucki 😉

graceful9
21. apr 2012

@munu ženy, čo rodoli so mnou, mali obe vyvolávačku,,,,to bolo strašné, to ti teda nezávidím,,,,ja som chcela epi, ale najskôr som bola málo otvorená a keď som si opäť na to spomenula, už som bola na 8 prstov a to sa mi už neoplatilo za tie peniaze,,,,inak oni fakt už nevedia, čo za to pýtať,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre