Pôrod a sterilizácia. Ako postupovať?

leli123
26. okt 2008

ako postupovat, co treba dokladovat?

leli123
autor
26. okt 2008

ahojte, viem, ze tato problematika tu az tak nepatri, ale hladam a prosim o pomoc

mam 34 rokov, cakam svoje prve dieta,na ktore sa velmi tesim a velmi ho lubim.
manzel ma dve z prveho manzelstva, na viac deti sa necim po zdravotnej ani po financnej stranke.

kvoli vyske dioptrii budem rodit cisarskym rezom a chcela by som popri tom ziadat o sterilizaciu a neviem ako postupovat.

annika
26. okt 2008

Ahoj! Aj ja som sa už informovala ohladom toho, tak viem tolko, že 30 dní pred pôrodom sa treba dohodnúť s lekárom, on ti vypíše žiadosť a treba čaka ešte 30 dní, či to nerozmyslíš. A potom ti to urobia pri cisárskom. Ale neviem, či vtedy sa platí za to? To viem, že keď ideš na laparosdkopiu, tak u nás platíš 6000 Sk, lebo to poisťovňa nehradí vôbec a že je to nadštandart. Opýtaj sa doktora gynekológa tvojho, určite poradí. Pa&pa!

leli123
autor
27. okt 2008

annika

ahoj, a plati to aj ked je to u mna prve dieta? nerobi sa to az pri tretom dietati? vdaka, ze si sa ozvala.

annika
27. okt 2008

Neviem. Ale asi buď vek /nad 35/, buď tretie dieťa, alebo druhý cisársky pôrod. To viem, že tie majú určite indikáciu...U teba fakt neviem. 😒

jaduska
3. nov 2008

Toto platilo voľakedy, že žena musela mať určitý vek a určitý počet detí. Ak mám správne info, tak teraz jedinou podmienkou je tvoj súhlas....

topanka
21. dec 2010

baby ja som taka krava mala som 22 rokov a podviazali mi vajecniky bola som totalne sprosta nebola som riadne informovana ja som myslela ze mi vajcovody odviazu a budem mat dalsie deti po 13 rokoch som sa rozviedla a mam priatela a strasne chcem mat dieta ale bohuzial prirodzenou cestou uz nie len umelym oplodnenim no dufam ze sa mi to podarí drzte mi palce cavte . nikomu neodporucam spravit taku vec velmi dobre si to rozmyslite ked to chcete spravit

littledevil
21. dec 2010

Niekde som čítala, že sterilizácia už nie je podmienená vekom, ani počtom detí. Ale platí sa zato, myslím dosť vysoký poplatok, ak je to na tvoju žiadosť.

janka1874
21. dec 2010

@leli123 ja som to absolvovala pred rokom pri druhom cisárskom
nie je na to už žiadna podmienka ani vek ani počet detí ani nič iné
treba len podať žiadosť 30dní pred pôrodom
poplatky nie siú nijako stanovené čiže sa to spoplatňuje podľa danej nemocnice akurát za anestézu platiť nemusíš ak to budú robiť rovno pri cisárskom

briketa
22. dec 2010

ja rodim o desat tyzdnov a planujem (uz to mam s lekarom vydiskutovane) sa dat potom sterilizovat nechirurgickou metodou - do kazdeho vajcovodu mi lekar ambulatne zavedie malinku tycinku vyrobenu z rovnakeho materialu ako implanty ciev. po dvoch mesiacoch pojdem na rontgen, ci je zrastove tkanivo naozaj nepriechodne.
tato metoda sa vola Essure (tu v Statoch) a po odratani poistovne ma bude stat cca tisic dolarov.
uz viac byt tehotna a rodit v ziadnom pripade neplanujem.

nickyma
13. júl 2011

@topanka nápodobne, ľutujem rovnaký čin v 23 :( už by som to neurobila...

olejka
25. jún 2012

Ahojte, na Slovensku Vám navrhnú sterilizáciu pri tretom cisárskom aj bez vážneho dôvodu a Vy máte právo ju odmietnuť.
Vonku sa to už dávno nerobí.
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/mam-ist-na-3-porod-po-2-cisarskych-rezoch/

nickina14
26. jún 2012

@leli123 ahoj mam (34r)bude mat druhy cisarsky po 12 rokach aj druhe dieta, tak mi doktor automatičky navrhol sterilizaciu že mam na to narok, lem treba moj suhlas anič neplatim,
ked mam zasebou už druhy cisarsky a mam dost vela rokov nechcela by som dalsij tretie, zdvovodu že neviem ako to zvladnem, potom ide o zdravie dietata to je moj nazor,

acko
26. jún 2012

@nickyma @topanka mozno som divna, ale ja si naopak myslim, ze netreba lutovat. mozno keby ste to neboli podstupili, boli by ste otehotneli a v tej situacii v ktorej by ste boli, mozno by ste zvazovali a nakoniec sa uchylili k umelemu preruseniu tehotenstva. alebo by ste to po financnej (ci inej stranke, ktora vas donutila na sterilizaciu) nezvladali. ved nie ste definitivne neplodne. otehotniet po IVF nie je ziadna tragedia, to dietatko budete lubit tak isto ako keby bolo pocate prirodzene. 🙂 😵
Takze ja si myslim, ze radsej sterilizacia ako nutnost ist potom na potrat, alebo vychovavat dieta v podmienkach kedy mu nemozete dat vsetko co je treba a co by ste chceli. Sterilizacia nie je neriesitelna situacia a ziadna tragedia. Teda samozrejme len vtedy ked hovorime o zablokovani vajcovodov a nie o odobrati vajecnikov....
drzim Vam palce a zelam aby sa umele oplodnenie podarilo co najskor 🙂 😉

olejka
28. jún 2012

@acko nesuhlasim s tebou ale nejdem sa hadat...myslim ze ze sterilizacia nie je "menšie zlo", je to zásah ktorý potom žena ľutuje. ak na ňu nemala vážny dôvod....ale rešpektujme aj toto rozhodnutie... 😉
v podstate je to bolesť ako bolesť...či už báť sa ďalšieho počatia dieťaťa, alebo fakt že už žiadne nebude... ☹

acko
28. jún 2012

@olejka suhlasim, samozrejme, ze som to nemyslela tak, ze beriem sterilizaciu ako volne dostupnu formu "antikoncenpcie". to v ziadnom pripade. je to vazna vec, a zena by k tomuto kroku mala pristupit az po tom ako si to dobre premysli.
len som chcela zeny povzbudit, ze nech nelutuju svoje rozhodnutie. uz sa to raz stalo. urcite vedeli preco na sterilku isli, vedeli zhodnotit co by pre nich znamenalo mat v tom case dalsie babo. a faktom je, ze sterilka sa da obist (pomocou UO). ale podstupenie interupcie, ked sa raz stane, uz sa neda vratit spat... cize ja hovorim, ze radsej prevencia ako musiet potom riesit nasledky. ale je to moj nazor, ak niekto ma iny, tak kludne, respektujem 😉

olejka
29. jún 2012

Máš pravdu, jasne, tiez som sa s touto lutostou ze to podstupili stretla ...mna taketo zeny od sterilizacie odradili...hoci som na to zdravotny dovod mala...ja som asi taky"typ" ze by somto urcite lutovala..tak radsej som nesla....ja som lutovala a velmi aj to ze mi zakazuju tretie dieta...tak viem ze to nebola nahoda...ked som sa s takymi stretla"vcas" lebo ho teraz aj mam...

...ale ano, verim ze to maju tazke....hoci to dost nechapem....verim ze kazdy ma len tolko trapenia kolko unesie...
o ivf si takisto myslim svoje a antikoncepcii tiez...
iba nazor... bola som sama pred rokmi prekvapena ako si niekedy zeny mylne myslia ze hak "pomaha" predchadzat otehotneniu...http://www.forumzivota.sk/index.php?page=8&type...

cechurik
28. jún 2013

baby ahojte, ja budem pravdepodobne rodit 2cisarsky, kedze som mala sekciu v 09/2012..cize po roku, mne doktorka povedala, ze asi nebudu chciet riskovat normalny porod, ze asi bude opat sekcia, tiez rozmyslam nad sterilizaciou, kedze 3dieta neplanujem. Chystam sa nakoniec asi opat na Antolsku, co si dobre pamatam, tak tam bol dost chaos, poradne som mala cez dovolenkove obdobie a teraz mi to vychadza rovnako, chcem sa opytat, nerobili vam niektorej sterilizaciu na antolskej? neviete mi poradit, kde si mam ist vybavit ziadost? dakujem