Pôrod a trombocytopénia. Ako ste rodili?

perla200
29. máj 2009

ahojte babulky, mate nejaké skúsenosti s tým, že mate trombocytopéniu a rodili ste ako? spontánne či cisarskym? ako to odporúčajú doktori? lebo ja mam hladinu trombocytov okolo 100:((( a kedže každý lekár hovorí inak tak by som chcela vedieť ako je to v skutočnosti? dakujem

babulka
29. máj 2009

Perla, ja som mala lahku trombocytopeniu, vobec neviem, co to slovo "lahka" znamena, ale asi nic vazne, a rodila som sekciou, takze zarucene vacsie krvne straty ako pri prirodzenom a bolo to OK.

perla200
autor
29. máj 2009

dakujem babulka...ja mam stredne ťažkú formu....mala by som mať minimálne 14O - 400 a ja mám 100🙂 je pravda, že ked sa porezem tak dosť krvácam, aj v tehu som mala ružový výtok aj menzes som mávala strašne strašne silný....a zaujímalo by ma to....a to si rodila sekciou kvôli trombocytopénii?

babulka
29. máj 2009

Perla, nie, ja som najprva ani nevedela, ze nejaku trombocytopeniu mam (a mala som aj hyperbilirubinemiu a anemiu, no hotovy hypochonder, ale to som sa docitala az v sprave z porodnice 😀 ). Takze predpokladam, ze to nebolo nic vazne, ani neviem tie hodnoty, takze asi velmi neporadim. 😖

mo121
29. máj 2009

ahojte, ja som bola od r.2005 sledovana na hematologii pre trobrocytopeniu lahkeho stupna. Zistili mi ju nahodne pri odbere krvi. Jedniny problem som mala, ze sa mi lahko robili modriny, ale predlzene krvacanie som nepozorovala. Ked som bola tehotna, chodila som na pravidelne krvne vysetrenia, ako babo rastlo a zvacsoval sa objem tekutin v tele aj pocet tr. klesal, ale nebolo to take zle, tiez okolo 100. Hovorili mi , ze rodi sa normalne, iba ak je pod nejakych 70 alebo este menej potom sa robia nejake opatrenia. Ked som rodila, mala som v tehu. knizke napisane, aby mi urobili odber na Tr. koli epiduralu. Kedze som mala tr. 80 epi som nedostala. Porod prebehol Ok, ale po porode dcerky som mala stale bolesti ako pri kontrakciach. Krvacala som do maternice. Snazili sa to spravit, ladovymi obkladmi... Ale nakoniec po 4 hodinach trapenia ma uspali a vycistili maternicu. Potom to uz bolo dobre. Na druhy den som dostala 2 transfuzie, lebo som stratila vela krvi, nejaky cas som brala este Fe a po mesiaci som mala zase krvny obraz v poriadku. Tym ta perla200 nechcem strasit. Myslim si, ze to moje krvacanie bolo sposobene tym, ze Dr. mi hned po porode dcerky vybral placentu a pravdepodobne kusok mi v maternici ostal a z toho sa urobilo krvacanie. Co mohlo nastat aj keby som trombocytop. nemala. Keby Dr. pockal kym maternica sa sama neodluci, mohlo sa tomuto predist, ale to su len moje odhady. Drzim palce

perla200
autor
29. máj 2009

dakujem mo.....no uvidíme čo bude...idem v pondelok na hematologiu a opýtam sa doktorky čo a ako...ja by som nechcela riskovať prirodzene, skôr nech sa malá narodí cisarákom.....je to lepšie pre nu aj pre mna kvôli bezpečnosti....

mo121
29. máj 2009

Ked budes mat Tr. okolo 100 myslim ze lekari ti nedovolia rodit cisarskym, je to viac zatazujuce pre vas obe. Ja som isla domov uz 4 den po porode, bez problemov, len som bola zoslabnuta, ale vsetko sa rychlo regenerovalo. Mozno mas teraz z tpoho strach, aj ja som mala a velky a tiez som chcela rodit radsej cisarskym, ale teraz som rada, ze sa tak nestalo.

perla200
autor
29. máj 2009

a prečo mo? no ja sa ako nebojím prirodzeného pôrodu ale predsa sú tam obavy, cisarak sa mi zdá také najlepšie riešenie.....

mo121
29. máj 2009

Cisarsky rez sa robi iba ak je to nevyhnutne zo zdravotnych dovodov a nie na ziadost pacientky, samozrejme okrem nejakych pripadov podplatenia. Ja mam napr. problem aj so zrakom a mala som papier od ocnej, ze mozem rodit spontanne. Ale ja nepoznam celu tvoju diagnozu ani nic blizsie, ani nie som lekar, takze uvidis ako rozhodne Dr.

melany_s
29. máj 2009

perla, ja som tiež mala hladinu trombocytov okolo 100, behala som po vyšetreniach, všetci ma strašili, že pri pôrode vykrvácam. blbosť. nakoniec som rodila cisárskym, ale nie kvôli trombocytopénii. keď primár videl v mojej tehotenskej knižke hladinu trombocytov, len mávol rukou, že to nič nie je. sekcia prebehla bez komplikácií, krvácala som málo. takže nemáš sa čoho báť. držím palce

perla200
autor
29. máj 2009

dakujem melany....ako viem že každý doktor radí inak....pri cisaráku sa to dá relatívne regulovať, pri spontánnom ani nie - podla mna.... melany a prečo si rodila cisarskym?

a prečo nechcú robiť ten cisarsky?

melany_s
29. máj 2009

ja som rodila cisárskym kvôli nepostupujúcemu pôrodu, aj som bola rada, nechcela som rodiť spontánne 😝
na cisársky potrebuješ mať nejaký dôvod, skús sa poradiť so svojím gynekológom, možno sa niečo nájde

perla200
autor
30. máj 2009

pochybujem melany....moja gynda je taká neoblomná nejaká....skúsim hematologa, ale ked sa nebude dať, tak porodím spontánne....ja nebojím sa tak pôrodu ako sa bojím o malú, aby lekári niečo nepokaslali....

alififi
30. máj 2009

mala som lahku trombocytopeniu - rodila som cisarskym, ale kvoli tomu ,ze som prenasala dlho a ne kvoli tomu. v nemocnici to nikto neriesil. mala som 127 trombosov.
kazdy druhy den som pila cerstvu stavu z cvikle. myslim, ze to trochu pomohlo. mozno by si to tiez mohla skusit

perla200
autor
30. máj 2009

dakujem alififi.....no ja skúsim tú cviklu, hoci to nemam rada:( ale uvidím v pondelok čo mi povie doktor na hematologii...myslíte si, že keby mi on odporučil cisarak aj napísal tak mi ho urobia?

melany_s
30. máj 2009

neviem, či to je indikácia na sekciu. skôr by Ti niečo mohla nájsť tá gynekologička, fakt sa s ňou nedá dohodnúť? alebo sa poradiť priamo s pôrodníkom, ak už máš niekoho vybratého. chceš rodiť v Zámkoch?

perla200
autor
30. máj 2009

ano melany chcem rodiť v NZ....ved uvidíme....nechám to na lekárov...hádam so mnou niečo urobia.....

22ivanka22
16. apr 2012

Ahojte,
keďže mám tiež takýto problém s trombocytopéniou, hodnoty 70-75 , tak sa chcem opýtať, či náhodou po pôrode bábätku nevymieňali krvičku. Lebo mne to moja Dr. navrhla, že keď sa narodí, tak je tam aj taká možnosť. Máte niektorá s týmto skúsenosti?

anandrea
17. apr 2012

Ahojte. Ja som sledovaná na hematologii koli trombocytopénii 12 rokov. Prešla som si roznymi stadiami. moje hodnoty boli aj na nule. myslela som si,ze nikdy nebudem moct mat deti a momentalne cakam (uz prenašam) druhe. prve som porodila prirodzene bez epi, nakolko moje hodnoty v case porodu boli okolo 80. Po porode boli na odporucanie mojho hematologa robene krvne testy mne aj dcerke. Dcerka ich mala uplne v poriadku a aj mne sa zlepšili parametre.
Ivanka 22 o ziadnej vymene krvi dieťatka som nepocula a ani mi to moj hematolog neodporucil, a to povazujem mojho hematologa za naj kapacitu co sa hematologie tyka na SK.

iwa1
4. okt 2012

@anandrea ahoj mam podobny problem a zajtra planovanu sekciu s trombocytmy 63...ku komu chodis?

helen111
12. okt 2016

@iwa1 mozem sa opytat ako sekcia nakoniec dopadla? Vsetko v poriadku, ziadne extremne krvacanie?

iwa1
17. okt 2016

@helen111 sekcia dopadla tak, ze ma dali do plnej narkozy, nakolko mi nedali pred sekciou trombocyty - aro na mna nemalo cas 😠 a az na stole ma riesila, ze pri takom stave ma nepichne do spinalky, takze plna narkoza...potom kyslik a doplnenie krvi a trombocytov..ale az po sekcii - tu mi niekde usla pointa, ze preco nie pred a mohol porod dopadnut uplne inak...baby boli kriesene a ozivovane a Stela 4 dni na JIS na ATB a Sofia rovno inkubatora tiez ATB. ..a boli sme tam 18 dni a doteraz sme stale chore 😔 😢 ..zevraj nestihli dievcence vybrat skor ako zabrala narkoza, tak "prispali" aj ony...a celkovo som sa dlho z toho dostavala ☹
a naj perla bola ked ma sla anesteziologicka uspavat a pyta sa ma, ze nemate problem so stitnou zlazou ze nie? 😕 😕 a doktorka jej krici, ze ma...ved to mas v tej karte 😠 ako zaspavala som s vedomim, ze sa uz nezobudim...strasne som sa bala 😔

helen111
17. okt 2016

@iwa1 Fuha... sila fakt. Inak zaujimave, u mna je uz jednoznacne rozhodnute od zaciatku - spinal pri trombocytopenii urcite nie ak su pod 100 000. Cize s tym uz ratam, len som myslela ze pri trombocytopenii sa viac krvaca a tiez sa bojim ze ci sa preberiem, ale tak snad to dame dufam. Dakujem

iwa1
18. okt 2016

@helen111 ale date to 😉 ked o tom vedia, tak si Vas ustriehnu...aj mna v kuse kontrolovali a az ked mi dali de konzervy krvi, tak som mohla sama fungovat 😎 drzim palce, dobre bude 😉

motiilik
18. okt 2016

@perla200 ahoj...ja som rodila s vysledkom 40 000...nemohla som cisársky rez a ani epidural... od obeda som bola sledovaná... napichali ma aspoň na 80 000 a rýchlo vyvolali spontalny pôrod...po porode hneď injekciu aby som nevykrvacala a bola som aj po pôrode sledovaná...ale v dnešnej dobe sú už doktori pripravený na všetko...určite by som sa nebála...určite to bude ok...držím palce...

helen111
18. okt 2016

@motiilik Dakujem krasne. Kiez by som aj ja mohla rodit prirodzene. No babo je zadockom dolu a je prilis celke na vyvolanie prirodzeneho porodu. Preto musim cisarskym. Uf bojim sa ale tak snad to zvladnu. Vdaka

motiilik
18. okt 2016

@helen111 určite áno...každopádne doktori vedia ako to je s tebou a určite nebudú nijak ohrozovať teba a ani drobca... len sa nestresuj a snaz sa byť v klude a myslieť na to najkrajšie obdobie a povolanie byť " matkou ".... držím palce...

fiahmkova
28. apr 2020

@anandrea dobrý deň 🙂 mám skoro rovnaký problém mám tromb. skoro na nule...vyskočilo mi to práve v tehotenstve a moja doktorka išla práve do dôchodku, tak zháňam niekoho spohliveho , poradíte prosím ?

23nikol23
28. apr 2020

@fiahmkova to by aj mna zaujimalo ;) nie som tehotná mám 26 🙂 cca 4 roky mám trombocytopeniu ťažkú užívam prednizon každý deň 5 Mg vďaka liekom cca 50 doštičiek stav sa posunul na vyssie číslo užívam oreganovy olej 🙂 ale ešte stále beriem prednizon ...pôrod by má vraj mohol ohroziť a výsledky sa zhoršiť podľa Hematologa. Každé telo je iné ťažko povedať ... zaujimalo by má to do budúcna pôrod si neviem predstaviť :(

fiahmkova
9. nov 2020

@23nikol23 zatial ani ja neviem ako či budeme plánovať... toľko liekov čo som sa nabrala...

ena25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre