Pôrod. Aké máte zážitky? Dali ste si pichnúť Epidural?

mimi
14. jún 2006

tie co to uz mate za sebou,chcela by som sa spytat,ze ake mate zazitky,ci ste si dali pichnut epidural?vsetky rady ocenim.

mimi
autor
19. jún 2006

dakujem za radu.mne uz tak treba vlasy zafarbit a ja to len odkladam.
sunny,vy budete mat este jednu svadbu?pozerala som si fotecky,su naozaj krasne a hlavne ten vas chrobacik!je to nadherny chlapcek!!!

sunny6
19. jún 2006

a v kolkom si mesiaci mimi?Neboj sa zafarbi si,tu ide hlavne o to,ze tehotne zeinky,maju velky cuch na smrad a vone,tak ti moze prist zle-ale inak to bude ok 😉
Ano mame 2 svadbymjedna bola tu v UK,a druha bude na Slovensku aj s tradiciami-uz sa strasne tesim 🙂

mimi
autor
19. jún 2006

jej,tak to ti zavidim,ze budes mat dalsiu svadbu!!!ale v dobrom!!ja som vravela muzovi,ze by som si to chcela este raz zopakovat.teraz som v 6 mesiaci a tie vone,niektore mi stale vadia.budes mat tie iste saty na svadbe?

sunny6
19. jún 2006

Nie nebudem,tato svadba v uk bola len uradna,na SK chcem mat poriadnu aj z tradiciami a pekne saty najlepsie z kombinaciou cervenej 🙂
V 6 mesiaci,jeee este mas 3 do osudoveho zvratu 😀 mimco ti to pekne zmeni,kludny zivot-ale je to nadhera 😉
Vies ci bude chlapcek,alebo dievcatko?Ja som to nevedela,lebo tu sa to nehovori,ale myslela som,ze bude baba,mamina mi pokupila ruzove handricky a je to chlap 😀

mimi
autor
19. jún 2006

ja uz chcem,aby bolo na svete,lebo takto mi je stale zle.radsej chcem,aby mi bolo uz dobre a potom budem statsna,ze sa mozem o babo starat.ja viem,ze toto su moje posledne mesiace kludu,ale ja si to neviem vychutnat.(vlastne ani nemozem) co ste urobili s tymi ruzovymi vecickami?mozno druhe uz bude dievcatko 😉

sunny6
19. jún 2006

kamoska mala dievcatko,tak som jej ich podarovala 🙂
neboj ani sa nenazdas a budes babo drzat v naruci,ako ja stale nemozem uverit ze moj uz ma 8 mesiacov 😉
Uz idem spinkat tak dobru noc pa

expertka8
25. jún 2006

...zapájem sa do tejto témy na základe vlastnej skúsenosti...mám 2 deťúrence...a pri obidvox som rodila s EPI....skutočne môžem len odporučiť každej mamine,ktorá má obavy pred aplikáciou a *dôsledkami* tejto metódy...

jessica25
27. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradit. Som v 40 tt a som jeden den po termine. Uz by som najradsej mala porod za sebou, neviete nejake triky? uz som skusala aj schody, achilovku a nic. A okrem toho je strasne teplo a potit sa za dvoch nie je nic prijemne 😉

zuz11
27. jún 2006

jessica, co som pocula tak drepy alebo sex 😀

jessica25
27. jún 2006

aj to uz mam za sebou, a nic

katalienka
27. jún 2006

no tiez som pocula ze orgazmus ma pozitivne ucinky 😉

nevesta
27. jún 2006

stiplave jedla 😉 🙂 a sex 😀

sunny6
27. jún 2006

jessica tak v tomto ti viem poradit-ja osobne som od 38 tyz.robila vsetko preto aby som porodila do terminu-tu je zopar trikov,ktore mne pomohli a porodila som 2 dni pred termnom:
-jest tony cerstveho ananasu
-milovat sa s partnerom tak casto ale len chcete,zo vsetkymi moznymi dostupnimi polohami 😉
-pit caj z malinovych listov
-papat curry
-hybat sa ,prechadzky
-kupat a plavat-proste byt aktivna

Vela stastia 🙂

jessica25
27. jún 2006

sunny, dakujem za tipy, zajtra poslem manzela kupit ananas 🙂

aktak
27. jún 2006

a myslis ze to fakt zabralo u teba? mas to od niekoho komu to tiez zabralo? no ja by som tiez velmi rada rodila (este mam cas) pred terminom alebo na termin, urcite nie 2 tyzdne po, to budem musiet byt aj v skole kedze bude koncit semester, tak nech uz tam beham aj s babom 😎

sunny6
27. jún 2006

-ked som bola tehotna,citala som vela literatur,cosopisov pre maminy a tam bolo vela rad,ktore som uz spominala-takze za skusku to stoji.
-co sa tyka caju z malinovych listov,je urceny prave na to,a v lekarni ti ho predaju,ale musis im potvrditmze uz mas po 36tyz.-nemoze sa pit skor,takze tiez na tom daco bude 🙂
-co sa tyka pohybu,tym nepokazis asi nic,ale samorejme nebudes sa preto splhat na skaly a robit nebezpecne sporty-to nie 😲
Ale samozrejme netvrdim,ze to zabere aj u vas-na to sa neodvazim 🤐 😵

sunny6
27. jún 2006

este som zabudla-velmi pomaha velka lopta,sediet na nej a hybat sa zo stany na stranu,ja som tak vacsinou vecer kukala telku,pripravis si panvu na porod.
Je to super vecicka aj na bolesti chrbta,a velmi dobra na porodne bolesti,ja som na nej stravila vacsinu casu ked to na mna prislo,az do odchodu do nemocnici. 😉

aktak
27. jún 2006

ano, loptu mam, takze na nej budem asi stale viac a viac, aj tak by som mala kvoli chrbtici a ak mi to pomoze pri porode tak neni o com
inak ten caj z malinovych listov, to asi naozaj funguje ked sa to moze az po 34 tyzdni, takze staci ho zacat pit tak 36-37? ci este neskor?

lila16
28. jún 2006

Jessica25 ak ti moyem poradit tak si z manzelom najdite vecer na seba chvilku a uvidis ze na druhy den ta odvezu do porodnice. Inak priznaky pred porodom je aj tvrdnutie bruska a svrbenie pokozky na brusku... Tak hupky dupky 😀

jessica25
28. jún 2006

no babky, tak som tu znava a este cela. Vyskusala som dnes skoro vsetko okrem par veci co ste pisali a stale nic. Zajtra idem k lekarke tak dufam ze ma posle na salu aj s vyvolavackou. Budem informovat, dakujem za tipy 😉

nevesta
28. jún 2006

Jesica, drz sa 😉

aktak
28. jún 2006

jes drziiiiiiiime vstky prsty 😀

gaja
7. aug 2006

ahojte, tak ja vás zdravím...
Danko sa narodil 22. mája - 5 dní po termíne... (a to mesiac pred termínom vyzeralo, že do termínu ani nevydržíme, lebo sme mali už veľmi zlú placentu atd..)
No a ked som mala dva dni po termíne, tak mi povedali, že ak do pondelka neporodíím, tak sa mám hlasiť v podnelok a aj s kapsou v porodnici...
Naštastie ma to pekne v nedelu večer o desiatej chytilo, o jednej v noci sme išli do porodnice a o 6,30 sa Danko narodil... Vodu mi púštali tesne pred pôrodom, nepichali mi žiadnu injekciu, mala som úžasný spontánny pôrod bez EPI (ked som si pýtala epi, tak mi povedali, že už je neskoro, že u pojdem rodiť...)
Čo bolo horšie, že Danko nechcel ísť ani za svet von, mala som veľmi pevné panvové svalstvo a tak ma aj dotrhal, aj nastrihnutá som bola a zašitá až po konečník i z vnútra i zvonka (dokopy cca 16 štichov)
Danko krásne rastie, &Ked sme sa narodili, mal 3300 g a 50 cm...
máme krásne modré kukadlá a blond vlásky.. fotky dohodím inokedy, nemám tu CD.
So totižto na nete u sestry v práci, lebo ja doma net nemám...
no a teraz máme 2 mesiace a niečo a Danko má 65 cm a 6,5 kg... nosíme veľkosť 68... za dva mesiace narástol o 15 cm... je to chlapisko, po tatovi...

Tak toľko o mne a Dankovi.. Dúfam, že ste na mňa ešte nezabudli...

evita
7. aug 2006

gajka to je super že sa máte dobre, potom hoď fotečky som velmi zvedavá na malého fešáka 😵

alexandra
7. aug 2006

gaja ajooooj, strasne som Ta tu vyzerala, to je super ze Danko je taky macinko 😵

gaja
7. aug 2006

No on ani neni moc baculatý... On je dlhý ako týždeň pred výplatou... 😀

ena
7. aug 2006

gaja\; no to teda rastiete ako z vody, my sme mali v 5 mesiacoch 68 cm a 7.63 kg:0 a tesime sa na fotecky

lila16
7. aug 2006

gaja tvoj prvy dojem z porodu bez Epi je???

jablko
21. aug 2006

...ďakujem ván všetkým za rady... hneď bežím po malinové listyyyyy 😵

gaja
21. aug 2006

ahojte... tak som tu na chvílu opäť...
no budúci pondelok ideme do poradne, tak som zvedavá, koľko máme... ale niektoré 68 sú nám krátke.. síce do šírky sú voľné, ale krátke... väčšinu 68 ešte oblečieme...
môj porôd bez epi??? Dalo sa... neviem, aké by to bolo z epi, takže to neviem porovnávať... ale tým, že mi ho nestihli dať, lebo už som bola moc otvorená, ušetrila som pre danka 2000 Sk... A tak som mu mohla viac vecičiek pokúpiť...
čo môžem doporučiť je manžel pri kontrakciách a pôrode... síce som nezniesla nijaký dotyk ani masáž krížov a bruška, ako doporučujú, ale strašne mi pomáhalo, ked sa niekto so mnou rozprával... a tým, že bola noc,, teda ja som prišla do porodnice o jednej v noci, tak to bol asi jediný človek okrem sestričky, ktorý so mnou bol... sestrička bola jedna jediná na nočnej, takže tá mala čo robiť... Tak tam bol našťastie on... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre