Pôrod. Aké máte zážitky? Dali ste si pichnúť Epidural?

mimi
14. jún 2006

tie co to uz mate za sebou,chcela by som sa spytat,ze ake mate zazitky,ci ste si dali pichnut epidural?vsetky rady ocenim.

pipi1211
20. jan 2007

ahojte babule, chcela by som sa opytat ci ste bola niektora rodit v Ba-Ruzinov a co sa tam ako spoplatnuje,aky je pristup doktorov a tak..

a este ci ste bola niektora v sukromnych porodnicach a co to vyslo akde? dakujem moc pekne

nici
20. jan 2007

ahoj pipi,
ja som bola rodit v Bratislave Ruzinov a nemala som ani vybavenim ziadnych lekarov a bola som fakt spokojna maximalne....aj s lekarmi a aj so sestrickami....nemenila by som....
mala som nadstandart a izby a to vsetko vyzeralo super....skus zavolat do nemocnice, nech ta prepnu na deviate poschodie a povedia, kedy su navstevy, lebo oni to tam tak robia, ze si tehotne maminky mozu ist pozriet ako exurziu 🙂 porodne saly a izby....my sme tak boli s mojim drahym a hned ako sme to zbadali, tak som vedela, ze inam nepojdem...myslim, ze tie navstevy su v stredu a piatok o 13 ale nie som si ista....tak to bolo vtedy, ked som bola ja tehu a to uz je nejaky cas....

pipi1211
20. jan 2007

dakujem nici, ja by som velmi chcela ist rodit do ruzinova lenze som tam bola na amnio.a dr boli dost divny tak som sa velmi zlakla a teraz velmi vaham a neviem co a ako... inam nechcem ist max do sukromnej by som sla len neviema ko by ma to tam financne vyslo...

nici
20. jan 2007

pipi,
ja som sa stretla na poradni niekedy s takou aroganciou, ze hruza...lebo posledny mesiac pred porodom, musis chodit na spolocnu poradnu dolu do polikliniky, ked chces ist rodit do ruzinova....jednoducho tam maju taky system, ak nemas vybaveneho lekara pri porod...aby sa akoze ti porodnici s tebou zoznamili a aj s tvojim zdravotnym stavom....a narazila som na vselijakych magorov...ale nebala som sa aj tak....mam hubu som si povedala....a pravo tehotnej zeny a pacienta....ale nastastie som pri porod dostala v pohode personal....

do sukromnych klinik neviem ako to je, len som pocula ze napriklad Koch stoji okolo 50 000....se vsim vsudy....mozno aj viac....

pipi1211
20. jan 2007

fuuuuha no uvidime co a ako. este mam cas do maja

aj to ma stve ze nemam porodnika v ruzinove lebo moja doktorka tam nefiguruje

nici
20. jan 2007

pipi,
skus si pozistovat nejakeho porodnika, ktory ta pride odrodit do ruzinova, lebo podla zakona mas na to pravo a hlavne za to je jednotna cena, okolo 7000 Sk....a to nie je az tak vela....a robi sa to tak, ze navstivis nejakeho porodnika priamo v Ruzinove v jeho ambulancii a na ostro sa ho to opytas....tak mi to radila jedna kamoska co tam bola....
ja som sla na blink a bola som spokojna a usetrila som...dala som len za ubytovanie....
inak pozri si www.sanatoriumkoch.sk tam mas aj cennik....a akurat som nasla http://www.nspr.sk/ruzinov/ru_novorodenecke/slu... to je o Ruzinove a porodnickom a o tych navstevach....

pipi1211
20. jan 2007

dakujem si naozaj zlata 🙂 len newiem akeho porodnika ty si mala akeho? alebo nevies ake su ohlasy na doktorov?

nici
20. jan 2007

no ja som mala najrpv nejakeho mladeho co doteraz neviem jeho meno, pretoze potom mali vymenu sluzieb, co ma aj mrzi, lebo som mu chcela podakovat, lebo aj on bol super a odrodila ma nakoniec zena pani doktorka Vlckova a bola fakt super....srandistka....
akurat ti hladam lekarov, co som na nich pocula dobre ohlasy, len som uz ja zaneprazdnena hlava pomazana zabudla mena...ale ked ich zbadam napisanych, tak ti poslem link, alebo meno.... 🙂 😉

nici
20. jan 2007

ahoj pipi,
tak maaam.... 🙂
http://www.zzz.sk/?zariadenie=fnspba_ruzinov tam dolu mas vsetky gynekologicke ambulancie v Ruzinove....no a tie mena, na ktore som pocula dobre referencie:
Mudr.Drab
Mudr.Holly
Mudr.Holoman
Mudr.Krizko

pipi1211
20. jan 2007

jj musim si to vsetko pozistovat... pojdeme sa aj s drahym pozriet na tie izby a porodne sice som uz jednu videla ked mi robili amnio lenze to myslim bola len na cisarsky rez a chcem vidiet vsetko... Neviem mam strach no chcem si vsugerovat ze to nic nebude aby to aj cele nic nebolo... 😀
a ved zvladli to miliardy zien tak preco janie,no nie? 😉

nici
20. jan 2007

pipi bud fakt pozitivna.... 🙂 😉 presne ako si napisala, zvladli to aj ostatne maminy....
no ja idem buvat, vsak uz ten moj cervik spi a ja idem vedla neho, lebo muz to uz vzdal a spi....papa, zajtra

pipi1211
20. jan 2007

papa a este raz ti dakujem 🙂 dobru nocku

melory
20. jan 2007

porod je krajsi kazdym rokom po nom 😉

lindda
25. jan 2007

uz sa mi to blizi a ten strach juuuuuj, ale uz to chcem aj mat za sebou 🙂

mirko06
26. jan 2007

lindda: neboj, cim viac sa budes bat, tak tym lepsie to dopadne 🙂 a boji sa kazda, ktora rodi prvy krat... a ver mi, ked to na teba pride, budes vnimat vsetko, okrem strachu, na ten nebudes mat cas 🙂 🙂 🙂

lindda
26. jan 2007

mirko dakujem dufam, ze mas pravdu 😉 pre tu prvorodicku je to naozaj strasne a nepredstavitelne stale rozmyslas, ze ako to pojde a tak uz nech to je za mnou potom mi to tehu mozno bude chybat 🙂

nici
26. jan 2007

mirko nemas pravdu 🙂 ja som sa skutocne nebala, takze asi nie kazda sa boji 😉 🙂 ....a mala som teda aj potom lahky porod....

lindda neboj sa, vsetko dobre dopadne, zvladli to viacere mamicky, tak aj ty....to tehu ti bude chybat, bolo to take zvlastne, zrazu nemat brusko a dovidiet si na topanky 🙂

lindda
27. jan 2007

nici no jasne, ze to zvladnem ak ak mam povedat pravdu uz sa pomalinky zacinam aj tesit na tento novy pocit, ktory zazije iba zena 🙂 keby iba na topanky 😀

lindda
27. jan 2007

idem k nasim na obed mnam potom sa ozvem svokra ma meniny tak ideme asi aj tam majte sa a dobru chut ku obedu pa 🙂

katikum
29. jan 2007

lindda pisala som ti na porod kramare, prečitaj si, ak si ešte neporodila. držim palce, neboj zvládneš. je super, že sa tešíš, je to krásny pocit, naozaj. drz sa

reja
16. feb 2007

ahojte. tiez som prvorodicka a pravdupovediac ste ma upokojili...tiez mam strach, co bude.

expertka8
5. mar 2007

Náhly pôrod...zopár užitočnýx rád 🙂

http://www.rescue.sk/real.pearcomp?0?109?p1

expertka8
7. mar 2007
barborka17
22. máj 2008

tehulky,ak si chcete ulahcit porod tym,ze budete cvicit,pridajte sa na kurzy pre tehulky - v pondelok 26.5.08 zacina kurz na fitloptach od 19:00 do 20:00,v stredu od 18:00 do 19:00 gravidjoga 🙂 (v Ba,pri Mileticke)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre