Pôrod. Aké máte zážitky? Dali ste si pichnúť Epidural?

mimi
14. jún 2006

tie co to uz mate za sebou,chcela by som sa spytat,ze ake mate zazitky,ci ste si dali pichnut epidural?vsetky rady ocenim.

tinafarkas
26. sep 2006

gajaaaaaaaaaaaaaaa, ahoooooooooooj. trosku tu smirujem... 😀 , ale pozeram, ze mas synceka! blahozelaaaaaaaaaam

danii
26. sep 2006

ahoj gaji! takze tvoj zazitok z porodu je vcelku dobry? 😉
krasne rastiete 🙂

expertka8
30. sep 2006
dabon
8. jan 2007

pekny den

lindda
13. jan 2007

no ako to vsetko citam tak ta epi je pre mna ako stvorena 🙂 strach je naozaj hrozna vec, ale asi to patri k tomu,,, uz nech to mam za sebou 😝

maca793
13. jan 2007

ahojte babenky, ja som mala 2 pôrody. 1bol cisársky.2normálny-prirodzený. Ten prvý mi museli vyvolávať, pretože som začínala mať zdravotné problémy(vysoký tlak, bielkoviny v moči, veľké priberanie). Ten druhý pôrod bol facka. Celé tehotenstvo som nemala nijaké problémy. Termín som mala na 11.5-18-5.2006. Nakoniec som porodila 9.5.2006 o 6.05ráno krásnu a zdravú dcérku. Celý pôrod prebiehal v pohode. Najprv mi nič nebolo,ale okolo 4.hod. mi začali kontrakcie. Najprv po 10min.,8.min.,6.min.,4.min.,2min., nakoniec ma položili na "kozu" o 5.50 a za 15min. bolo po všetkom. Ešte som sa sprchovala o 5.35.

lindda
16. jan 2007

maca aspom ten druhy bol ok 🙂

kia
16. jan 2007

maca a ked si sa prebrala po cisarskom bolest riadna?

tatiana25
17. jan 2007

vobec sa nebojte.. nie je to také strašné... ja som s tiež strašne bála či to zvládnema či sa niečo nestane a nakoniec to bolo všetko strašne rýchle a v pohode.. kontrakcie boli niečo ako pri menzese a samotný pôrod kym mala vyhupla von mi trval 3 minúty a 3 krat som potlčila. Takže môj zážitok z porodu bol velmi dobrý ... a personál bol perfektný a ak sa dá majte muža pri sebe je to aj prenho silný zážitok.

papula
18. jan 2007

Ahojte ja som zo zaciatku strach mala a dost velky a hlavne som mala strach z toho nastrihu a sitia,ale kazda jedna vravi,ze nastrih vobec neboli a ani sitie tak som uz kludna a priatel ide so mnou,ked budem rodit tak som uz kluna a celkom sa tesim.Pa pa a zelam vam kazdej jednej nadherny porod bez bolesti a zdravunke miminka 😉

cipca
18. jan 2007

Čaute kocky som tu nová a mam 14 mesačného syna Dávida počas tehotenstva som nemala ziadne problémy jedine tak zo začiatku my bívalo zle.dokonca aj pôrod bolv pohode bol pri mne môj priatel ktori my velmy pomáhal jasne ze to nebolo bez bolesti to by som klamala aale ako sa narodil dado na všetko somhneď zabudla a uz sa teši na druhe kedy to bude to neviem ale urcite čoskoro

nici
18. jan 2007

ahojte,
ja som mala velmi rychly porod od zaciatku.....mne zacali kontrakcie pravidelne patminutove a za dve hodiny som bola uz otvorena na 5 cm....( rodit mozete pri 10 cm ) a za dalsiu hodinu som bola na 8 cm....takze som si prezila aj bolesti, ale nemala som ich az take silne, aspon mne sa to nezdalo a este sme sa s mojim drahym na tom smiali, ze toto je ono.... 🙂 len potom prisiel lekar a asi chceli na nas zarobit, lebo mi vravi, ze ked si dam epidural, tak sa mi porod urychli a budem rodit raz dva....ze tie dva zvysne cm pojdu rychlo....a ja som si to dala, ale namiesto urychlenia mi to porod spomalilo...ale nevadi...nelutujem...lebo tie najsilnejsie kontrakcie som ani nevedela ze mam ale samotny porod som citila....cize prechod porodnymi cestami a to je to najpodstatnejsie, aby som mohla spolupracovat s lekarmi...a ziadne nasledky som po porode nemala, ako niekde pisu, ze bolesti krizov, alebo bolesti hlavy....takze u mna super

lindda
18. jan 2007

nici a kde si rodila v BA???

nici
19. jan 2007

ahoj lindda....
ja som rodila v Ruzinove?a ty chces ist kam rodit?

ninocka
19. jan 2007

nici tak si dievca stasteny

nici
19. jan 2007

ninocka dakujem 🙂 ....ja si myslim, ze ten porod som mala preto taky rychly hned, lebo som stale cvicila a chodila na dlhe prechadzky....a hlavne som si v hlave nepripustala, ze sa bojim....
a ty si ako rodila? a kde?

mirko06
19. jan 2007

ahojte, tak tie "bezbolestne" porody vam zavidim, ale je fakt, ze nikto si nevie predstavit predtym, ake to je.
ja som pocitila prve bolesti vo stvrtok vnoci, tak som sa osprchovala, oholila, umyla som si hlavu, vsetko skontrolovala a cakala. kedze to bolo take ako pri slabom menzese, tak som nerobila paniku, aj tak som bola od 8mesiaca otvorena na 2,takze pohoda... v piatok rano som isla peso do poradne, tam ma prezreli a povedali, ze uz som na nejake 3-4, tak ma tam nechali. cez den to bolo v pohode, len som mala take bolesti ako pri fest dobrej menzes 🙂 ale potom som celu noc prechodila, lebo mi tak bolo lepsie, ako ked som lezala, trosku sa to stupnovalo a najhorsie bolo, ze mi to udrelo do krizov ☹ to je taka bolest ako keby vam tam niekto tal sekerou. sestricka ma sledovala, doktorka pozrela, pomaly som sa otvarala. v sobotu okolo 13.20 sa to uz stupnovalo, tak ma vzali na cakacku, otvarala som sa uz pekne, ale stale sa to salo este vydrzat. potom mi doktor o 14.30 pustil vodu a az vtedy to zacalo. bolo to dost zle, najhorsie neboli ani tak kontrakcie, ale maly mi uz tlacil na tie lonove kosti a to bolelo strasne, a najhorsie bolo to, ze to vobec neprestavalo. okolo 17.30 sa to uz pomaly nedalo vydrzat, bola som uz uplne otvorena, to som uz nadavala na cely svet mojim muzom pocnuc, zrazu som ucitila tlak na konecnik a o 17.45 bol maly na svete. a ta ulava.... ale jedno viem iste, ziadny epidural, bolesti som mala fakt velke, ale dalo sa to vydrzat, aj ked pred koncom mi uz nebolo vsetko jedno 🙂 epidural zmiernuje bolesti vraj len o 40% a porod pritom trva dlhsie. to mi povedali baby, ktore rodili prve dieta normalne a pri druhom si dali pichnut epidural. a moj muz bol cely cas so mnou, velmi mi pri porode pomohol a ako prvy uvidel maleho. inak mi vsetko hlasil, ze uz vidi cierne vlasky, tvar a telicko a tak... parada, uzasny pocit. a jedno vam poviem, vobec nie je najhorsi porod, ale to vsetko potom.. sitie, hojenie a slabost a tak... ☹ ale ked vam donesu to male stvorenie, aby ste ho nakojili, zabudnete na vsetko. tak ak sa bojite, bojte sa, ale stoji to vsetko zato!

lindda
19. jan 2007

nici ja budem rodit na kramaroch a uz nad tym ani radsej nerozmyslam nejak to dopadne ,,,
Inak aj ja strasne vela chodim aj ked niekedy uz nevladzem, ale snazim sa vela chodit.

nici
19. jan 2007

mirko to ti fakt nezavidim.... ☹ ale je fakt, ze ten maly clovek ti urcite pomoze vo vela veciach,ze nemyslis na to zle....

lindda: neboj vsetko dobre dopadne, ani nebudes vediet, ze to mas za sebou....skutocne ja som si to nepripustala, nebala som sa porodu a preto to islo podla mna tak rychlo....vsak mi ani nechceli sestricky a lekar verit, ze som prvorodicka...stale sa ma vypytovali, ci som....
to je dobre, ze vela chodis, ja som tiez chodila, ako som uz pisala, dokonca este aj den pred porodom, sme boli na dlhej prechadzke, a to sme kazdu chvilu niekde hladali WC, lebo ako mi maly tlacil na mocovy mechur, tak sa mi stale chceli cikat 😀 😀

nici
19. jan 2007

inak lindda mas aj niekoho uz dohodnuteho, alebo ako to mas? ja viem ze na Kramaroch su Hinst a Slezak, a ze vraj su velmi dobri....dokonca ja som jednu dobu chodila k Hinstovi ale este ked som nebola tehotna a on je ze vraj velka kapacita....

mirko06
19. jan 2007

nici: mne tiez radili, aby som vela chodila a podla doktora, ktory ma rodil, som na prvorodicku vraj mala ukazkovy porod 🙂
a chodila som naozaj vela, tolko som v zivote nepresla. aj v piatok do porodnice, aj ked uz s bolestami som isla peso 🙂

ninocka
20. jan 2007

nici ja som cele tehotenstvo chodila do posilovni a kazdy den na prechadzky no u mna to bol opak -tazky porod
antolska

katka6
20. jan 2007

gratulujem mamičkám a držím palce čakateľkám...
mám otázku baby, dáva sa klistír aj pred plánovanou sekciou?

certica
20. jan 2007

katka, mne davali

renca3
20. jan 2007

katka6, samozrejme, ved je to operacia. Musis byt prazdna.

katka6
20. jan 2007

..to viem, že je to operácia, ale myslela som, že ma nechajú vyhladovieť a tak...mám príšerné spomienky na 1.pôrod, ale ďakujem vám baby - budem sa psychicky pripravovať - ináč, nepočuli ste o tom domácom klistíre YALL, ktorý sa dá kúpiť v lekárni?

vavka33
20. jan 2007

Pozri si temu klystir pred porodom 😉

nici
20. jan 2007

ahojte baby,
mirko vsak prave, ze aj ja som hadam tolko ani nepresla za cely zivot 😀
ninocka to mi je fakt luto, ale ono to je asi u kazdeho individualne, to ako aj s tou bolestou pri porode....sme sa o tom bavili s babami na poradniach u pediatricky....

lindda
20. jan 2007

nici presne ti dvaja su super,ale ja cely cas chodim k Zidzikovi a nemam na neho dobre odporucania ale dufam, ze to zvladneme obaja v pohode uz nemozem cuvnut uz ho mam zaplateneho a aj epi na kramaroch tak uz iba dufam, ze to pojde ok

nici
20. jan 2007

ahoj lindda,
tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre