Pôrod. Aké máte zážitky? Dali ste si pichnúť Epidural?

mimi
14. jún 2006

tie co to uz mate za sebou,chcela by som sa spytat,ze ake mate zazitky,ci ste si dali pichnut epidural?vsetky rady ocenim.

mimi
autor
14. jún 2006

ty sa uz urcite nevies dockat kedy porodis,vsak?este mi kamoska vravela,ze az ked placenta z nej vysla,tak jej bolo dobre.ja sa idem vonku vyvetrat,lebo uz mi zacina byt dost blbo.napisem ti do IP potom.drz sa!

ena
14. jún 2006

No, tak my sme to nemali take rychle ako Barunka, ale tiez to bolo celkom v pohode.. a rodila som na Antolskej, tak isto bez EPI. My sme uz boli tyzden po termine, takze som od pondelka bola v nemocnici ---> inak, parada ist tak do nemocnice pred porodom, lebo nic neboli, to sa tam ide ako do tabora..a aspon si clovek okuka, ako to tam chodi... ja som bola 1. krat hospit. v nemocnici, tak ja som to mala fakt ako taky tabor🙂) prvy den sme prekvakali s babami na izbe, druhy den sme prekvakali a na treti sa rodilo 🙂)) ) )
Na sale som bola od 3tej v noci, o 4tej dosiel manzel a Filip sa narodil 13:45.. medzi tym, co som sa tam povalovala na fitlopte a prechadzala po chodbe tak sa tam narodila jedna baba a jeden chalan vo vedlajsich boxoch a este par deticiek, co sa narodili cisarskym.. Takze tam bolo celkom veselo 🙂

megg
15. jún 2006

Mercy, tie schody naozaj pomahaju. Zabudla som napisat, ze den pred mojim porodom som behala po nemocnici po schodoch a vysledok sa dostavil aj mozno preto takto skor 🙂

Ena, s tym pobytom v nemocnici mas pravdu. Ja som to tiez tak prezivala ako v tabore 🙂 Sice bola som tam omnoho dlhsie, ale co bolo najlepsie, tak sme sa pozoznamovali s babami na rizikovom a potom sme sa postretavali na sestonedeli 🙂 A co bolo na tom dlhom pobyte v nemocnici asi najlepsie, ze uz som bola aj s doktormi a sestrickami kamaratka, co sa mi potom celkom hodilo po porode 🙂

Inak ja ked som bola v porodnici, tak kym som prisla na rad s mojim porodom, tak sa narodilo 6 babetiek ...najlepsie bolo pocut najskor krik maminy pred porodom, potom chvilu ticho a za chvilonku strasny reeev novonarodeneho babetka...to ma uzasne povzbudzovalo pri tych mojich bolestiach 😵 🙂 ...a potom som uz len videla po chodbe chodit hore dolu stastneho tatina, ktory vsetkym svojim znamym volal a zvestoval radostnu novinku... a takto sa to staaale opakovalo 😀

katalienka
15. jún 2006

Ena, mozno taka fakt blba a mimo otazka, ale to si lezala na sale od tretej v noci do 2hej na obed??? takmer 12hodin? to sa rodi tak strasne dlho?

expertka8
15. jún 2006

...kľúúúúúúúúúd...nohy v teple 😀 ..ja som sa rodila 21 hodín 😅

sarianah
15. jún 2006

megg
...🙂🙂🙂..to je zlate ten zaver...behajuci tatino 😀 ..

ena
15. jún 2006

katalienka: plus este placenta, sitie, potom lezanie 2 hodky na sale .. mne tam este aj neskory obed doniesli --> polievka, rybie file, zemiaky 🙂) , takze som sa tam vyvalovala do pol 5tej 🙂) ale neboj, to ti zbehne straasne rychlo.. 🙂 bol tam ruch, menili sa sluzby, behali lekari, boli dalsie porody.. keby som sem tam nepozrela na hodiny, ani by som nevedela, ze tak rychlo utekal cas..

inak, barunka: ja som tiez zo zaciatku vedela o kontrakciach len z monitora ;))

katalienka
15. jún 2006

este by ma zaujimalo, co hovorite na zasivanie...? citala som, ze ono samotne vie byt bolestivejsie ako samotny porod...

ena
15. jún 2006

katalienka: ani nie bolestive, skor neprijemne.. a ja som si dovtedy myslela, ze lokalne umrtvenie je fakt, ze nic necitis ;))

geegee
15. jún 2006

mna zase uz stvrty den kazde rano pekne aspon 2x prezenie ☹ A potom chodim pol dna ako mechom udreta a bojim sa cokolvek zjest. Termin mam o necele 2 tyzdne

ena
15. jún 2006

geegee: zeby nervozita ?🙂)

aktak
15. jún 2006

mna z celeho porodu znepokojuje prave nastrih a sitie, bolesti pocas porodu sa ani tak nebojim 😨

ena
15. jún 2006

aktak : nastrih nebudes citit a ani nebudes vediet, kedy ho spravia 🙂)

tilly
15. jún 2006

megg, tak to presne viem o čom hovoríš, ja som bola tiež v nemocnici skôr a chodila som na monitor ako na hodiny klavíra, tak som si vypočula dva pôrody a keď som rodila, tak zároveň so mnou rodila jedna baba, naraz sme sa otvárali, hneď po sebe nám dávali epi, len jej malá mala 2900 g a môj krpec mal 4440 g, tak tá konečná fáza skončila inak...

deň pred pôrodom som bola takto na monitore, vedľa na sále bola baba s mužom a volali, vypočula som si asi 5 telefonátov, ako to bolo v pohode, že malý sa volá Jakub, aký bol tatino super a pod. a za 8 mesiacov sme sa s Jakubkom a jeho maminou zoznámili v alve na plávaní 😀 😀 😀

ešte ráno pred pôrodom som bola na monitore a to som počula ako niekto vzdychá a "ježiš už cítim nejaké tlaky, bože to bolí... au to bolí" sestrička "pán doktor, už to ide" prišiel doktor "tak zatlačíme" mamina "Peťo drž máááá " doktor "dobre, ešte trošku zatlačíme, otecko podoprite mamičke hlavu" mamička "fu fu fu, au au" doktor "pri kontrakcii zatlačíme" sestrička "výborne" a o chvíľu uááááááá mamička "bože ten je krásny, ten je krásny" ...
no si viete predstaviť, ako som plakala vedľa na sále...

mimi
autor
15. jún 2006

absolvovali ste psychoprofilakticku pripravu?doporucujete to?

geegee
15. jún 2006

ena, nervozna praveze nie som...na porod sa tesim, neviem aka bude intenzivna ta bolest, ale uz ma aspon nebudu tak boliet kriziiizeee a opuchat vsetky prstyyyy a normalne sa zohnem 😀

nevesta
15. jún 2006

Ahojte, bola som ukamosky a mnou prerozpravane dojmy z porodu 🙂
Porodila 7.6.2006
kamoska bola v pohode, rano jej povedali, ze chcu spravit 2. zatazovy stupen ci co {uz tyzden prenasala} a uz nestihli. Bolesti boli sice silne, ale dali sa prezit. Ani ju nenastrihli, nebolo treba... Na 3 zatlacenie bola mala Sofia vonku .
Problem mala s placentou, pretoze nechcela vyst ani po dlhej dobe, nepamatam ci hovorila hodinu asi.
Nakoniec jej ju musel doktor vytiahnut {pred tym ju nastrihli}, ale ani si to neuvedomovala. Uz to tam mala dole necitlive z toho natahovania... Malinka mala 3510 g a 48cm

Tatino bol celu dobu s nou a neodpadol 🙂 😎

nevesta
15. jún 2006

Som zabudla, rodila na Antolskej 😉

lienka82
15. jún 2006

Moj boze babenky vy to mate za sebou a niektore to maju pred sebou.Mna to caka za 17 tyzdnou a mam trochu strach.Pocula som tolko krat "to boli" alebo "ale nie ja som zatlacila a bolo ziadne bolesti".Je to u kazdeho ine,moze to prist hned a moze to byt nebolestive alebo baby ktore su tam 12 alebo 20 hodin a uz su na konci zo silami a este to ani poriadne nezacalo.Prajem vsetkym bezbolestny porod. 😉

alexandra
15. jún 2006

nevesta: http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI... (pripadne pozri aj to foto predtym ) 😉

tilly
16. jún 2006

alex, aké fotky si tam dala? mne to vyhodilo nejaké hovadiny...

alexandra
16. jún 2006

tilly uz som ich pomazala, bola to moja kupelka, nevesta chce podobny pultik na umyvadla ako mam ja a chcela ukazat majstrom 🙂

sunny6
19. jún 2006

Ja som tiez mala celkom rychli porod,za 4 hodiny 😎 Rodila som v UK, bez epiduralky,ale druhy krat ju urcite chcem....teda bola to riadna bolest a to mam uz 8 mesiacov po....ked som prisla do nemocnice bola som uz 8 cm otvorena,uf,ale toe bolesti,manzelovi som skoro zlomila ruku,a strasne som vrieskala,tak mi doktorkapovedala,ze ak neprestanem uz nepride do izby a zas odisla,prisla az na zaver.Inak bola dobra doktorka,len ja som zle tlacila,ze vraj som kricala do nutra a nie do vonka aby maly vysiel 😒
Inak dalo sa to prezit,i ked po porode som si povedala nikdy viac,uz teraz rozmyslame na dalsim potomkom 😀
Inak tu sa nedava klystir ani sa nenastrihuje,co sa mi zda vyhoda.Nastrih som aj tak nepotrebovala,maly ma toiz roztrhal z vnutra,tam som mala 17 stichov ,a zasivanie-neprajem najvacsiemu nepriatelovi.Vela injekcii na znecitlivenie,ale citi

sunny6
19. jún 2006

la som vsetko [sorry maly mi to predcasne poslal,neviem ako sa mu to podarilo]
I po porode to bola bolest,stichy,bolesti hlavy a vela inych [na dlhe pisanie]ale stalo to za to.Aj tak by som to podstupila znova,cize to nebolo az take hrozostrasne.Len vycerpavajuce a nevedela som kedy uz bude koniec a ja si budem moct vychutnavat materstvo 😉

mimi
autor
19. jún 2006

sunny,tak to si mala rychly porod.co sa tyka klystiru,viem,ze to nerobia v zahranici,ale ked som sa rozpravala s dievcatamai co rodili na Slovensku,tak oni by si zas nevedeli predstavit,ze by to nedostali.tak neviem ci je to dajaka vyhoda.no vidis,bolest si prezila a uz planujete druhe babetko a mna to len caka 😉

sunny6
19. jún 2006

tak mimi dufam,ze ti to dobre dopadne a hlavne sa narodi krasne a zdrave babo 🙂
inak neviem cim by mal ten klystir pomoct?viem,len ze jedna sestra hovorila,aby sa zeny ne po....na porodnom stole-blby argument,mna prehnalo uz ked som mala kontrakcie doma,tak som sla do nemocnice cista,a aj tak na tom nezalezi,aspon tu su na to zvyknuty ,ked sa stane ,tak sa stane,nie?...

mimi
autor
19. jún 2006

neviem preco u nas to robia,asi je to pre nich jednoduchsie,ze sa na to nemusia divat. a ked som sa pytala nasich doktorov preco nastrihuju zeny,tak mi povedali,ze by sa roztrhali.Takze ty by si si druhy krat dala pichnut epidural?Nedalo sa to vydrzat?

sunny6
19. jún 2006

Nie kazda zena sa roztrha,ani ja som sa neroztrhala,len z vnutra-takze na SK by ma nastrihli bezdovodne 😠
Urcite by som chcela epidural,vsetky moje kamosky ho mali a maju len dobre skusenosti.
Bolest to bola riadna,muz si myslel ze mi oci vypadnu z jamky,a ja som myslela,ze odbyla moja posledna chvila.Nechcem aby to znelo ako strasny porod,dalo sa to vydrzat,inak by som tu nebola,ale nebolo to jednoduche ako pisu niektore babule.Kazda ma inu skusenost.Pri mne to bolo viac bolestive asi preto,ze to islo strasne rychlo-4 hodinu od zac.menstruacnych bolesti konciac porodom,plus zasivanie za tym.
Oplati sa to pre krasne babetko a ver mi,ze coskorona tu bolest zabudnes.Ja som s tym uplne vyrovnana,a pripravena aj na druhy krat 😀

mimi
autor
19. jún 2006

sunny,ja uz mam teraz z toho strach.ale to je dobre,ze skoro vsetky zeny vravia,ze potom zabudnu na to vsetko a najviac sa tesia na ten vysledok.skoro kazda kamaratka mi to tak hrozostrasne opisuje a neviem si predstavit rodit 20 hodin ako niektore.na epidural som vselico citala,tak neviem ako sa ja rozhodnem.
nevies nahodou,ci sa mozu farbit vlasy v tehotenstve?

sunny6
19. jún 2006

Myslim si,ze ano,nebudem to tvrdit,ale ja som si zafarbila 😉 -a ani pohar vina ,ci piva ti neuskodi,ist sa zabavit,sexovat do rana ci jest oriesky 😀
Ja som nazoru ze byt tehotnou,alebo matkou sa zivot nekonci a pokial to nerobi zle tebe ,nebude ani mimcu-ved to citi,ked je mamina spokojna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre