Pôrod. Ako to u vás dopadlo?

tatramelka252
26. apr 2009

Ahojte...
Chcem sa opýtať,samozrejme ako inak na pôrod. Určite je bolestivý, či už trvá hodinu alebo 15 hodín. Čítala som tu niekde, že slečna, ktorej doktor povedal, že bude rodiť cisárskym rezom, pretože má 155 cm a úzku panvu. Chcem sa opýtať, či s tým ešte máte niekto skúsenosti, že to dopadlo takto. Ja mám hrozný strach z pôrodu a určite by som šla na cisársky.
Vopred ďakujem za odpoveď
Anka

katka1981
26. apr 2009

Ahoj, takto som rozmyslalala aj ja, myslela som ze mam laserove operacie oci za sebou, ze budem mat CS ale ocna ma schladila ze to nie je dovod na CS tak som sa preorientovala na normalny porod a strach som musela postupne prekonat. Ani jazva po CS nie je med lizat. Teraz uz len cakam, co bude a objednala som si EPI-NO a ostava mi verit a dufam, ze porod dopadne najlepsie ako sa da. A ver, ze som precitlivela ako nikto, aj psychicky aj na bolest.

tatramelka252
autor
26. apr 2009

No ja už jednu operáciu brucha mám,takže viem čo to je. A je to určite lepšie ako pôrod. Prosím ťa, už keď sme pri tom...kde si si to objednala a koľko ťa to stálo?Môžeš mi napísať aj poštu.
Anka

katka1981
26. apr 2009

tatramelka252, a ty si uz tehu?

janne6969
26. apr 2009

Veru Katka da sa to objednat aj niekde zo Slovenska, alebo len z Ciech? Alebo este lepsie, neda sa to niekde proste kupit? Lebo ja nad tym rozmyslam.

paola.o1
26. apr 2009

caute baby, tak ja som sa strasne bala porodu, normalne som posledny mesiac preplakala ze to nezvladnem ani nahodou, lebo mna pokuse komar a normalne idem do komy ze aka bolest! no a nakoniec mi spravili cisarsky, lebo porod nepostupoval a to len bola bolest potom . baby co normalne rodili okolo mna skakali uz hodinu po porode a muskali sa s babetkami a ja som sa nemohla ani pohnut! juuuj co by som dala za normalny porod. druhy krat chcem rodit normalne!

jamaat
27. apr 2009

Epidurálku vám predsa dajú na požiadanie a zaplatenie v nemocnici. Treba si to len vopred dohodnúť.

anjelik123
27. apr 2009

a kolko vopred si to musim dohodnut?

jenist
28. apr 2009

ahojte, ja vam len chcem povedat, ze ak pojdete na porod psychicky pripravene a budete mat dost informacii o tom, co vas asi caka, zvladnete to urcite v pohode 😉 ...ja som chodila aj na predporodnu pripravu, tam nam niekolkokrat opakovali, ze najtazsi porod je porod cisarskym rezom....aj ked to na prvy pohlad tak nevyzera, po cisarskom trva zotavenie dlhsie, je to pre telo neprirodzene....ja som rodila pred 5.tyzdnami "normalne", prebehlo to v pohode, silne bolesti som mala len asi nieco vyse hodiny, tie kontrakcie predtym boli len take silnejsie menstruacne bolesti.....malinku som vytlacila asi za 3 minutky 🙂 ...teraz som uz uplne zahojena, ako keby som ani nerodila, "dole"mam len kratucku jazvicku po nastrihu....nebojte sa, strach moze porod aj spomalit alebo zablokovat a ak chcete porodit bez problemov, netreba robit ziadnu paniku, len dychat a mysliet na to, ze bolest o chvilu urcite odide...a ked pride dalsia a silnejsia kontrakcia, aj ta o minutku skonci...a na margo tej epiduralky-ja som ju mala zaplatenu, predtym sme museli absolvovat aj skolenie, ale to asi zalezi od porodnice....a nakoniec mi ju nestihli pichnut, ale aspon som usetrila 2500, Sk 😉 ..a zvladli sme to aj bez nej... a pouzivala som aj EPI-NO, dostala som sa "len " na 8 cm, lebo dcerka sa narodila o 10 dni skor, takze nakoniec ma nastrihavali-ale len trosku 😉 ...takze neviem, ci Epi-no pomoze...ale ak to chcete vyskusat, tu je kontakt na dovozcu pre SR:Petr Sedláček, t.č.:-420 257 314 374, alebo e-mail:coord-med@volny.cz

jabadaba
28. apr 2009

Paola, som sa musela pobavit na tvojom prispevku. 🙂 Na tom , ako popisujes, zeny rodiace prirodzene ako skackajuce a radoste poletujuce bez bolesti okolo dietata. Vyvediem Ta zo sladkeho a naivneho omylu, ze prirodzeny porod je paradicka. Nie je. Zavisi ako si tam dole poskodena a ver mi, ze ak si velmi, tak tak radostne neskackas, ale doslova sa plazis bolestou a to cely tyzden po. A starostlivost o dieta je to posledne co ta trapi. A este vacsia paradicka pride, ak zistis, ze tam dole uz nie si ako si byvala, si totalne dokalicena,znicena a mas nasledky este dva a pol roka od porodu. Super vec, taky prirodzeny porod. Skutocne fungujes ako poletujuci balonik vyskerena od ucha k uchu. 🙄 Takze, je to velmi individualne -niekedy je na tom lepsie zena po cisarskom. Najma vzhladom na fakt, ze brucho sa Ti casom zahoji bez nasledkov tam dole, kym po fasa prirodzenom ostavas poskodena do konca zivota. Brala by som vsetkymi desiatimi radsej jazvy krizom krazom cez brucho ako si este raz domrzacit intimne partie. 😠 😉

katkabod
28. apr 2009

Musim suhlasit s jabadaba. Prirodzeny porod nie je ziadna sranda, najma ak nastanu komplikacie a ak sa kontrakcie tahaju nekonecne hodiny, ba az dni, takze kym dojde k samotnemu porodu, vycerpanie je uz neskutocne. A EPI-NO? Aj ja som ho mala a precvicovala som, dosiahla som pozadovanu uroven, ale niektorych lekarov to bohuzial nezaujima a strihnu si aj tak... Az po uroven konecnika... Prve dni potom nic moc, najma to zliezanie z vysokanskych nemocnicnych posteli. No a potom este ked rana 3 tyzdne po porode praskne... Presne tak, starostlivost o dieta- ja som bola sokovana, ked mi mama vravela, ze nas nosili len na dojcenie, ze to ja chcem moju malu pri sebe, ale ako by mi to dobre padlo, keby mi ju nosili len nadojcit, to je teda fakt. Takze plne suhlasim, zavisi to od okolnosti porodu, ja som si nesadla na zadok 5 tyzdnov, bud som stala alebo lezala. Tiez by som brala spatne radsej cisarak, ale to si clovek nevyberie. Nechcem nikoho strasit, ale ja som isla do porodnice pokojna a v pohode, no realita je casto liecba sokom. A podotykam, ze nie som ziadna fiflena, ktora sa len lutuje a nic nevydrzi. Zelam vsetkym buducim mamickam kratky a pohodovy porod, aby boli fit a co najskor ok a mohli sa tesit z babatiek, aby im zdlhave poporodne komplikacie nezneprijemnovali nasledne chvilky s malickymi.

martao
28. apr 2009

Ja som sa tiež bála porodu. Hlavne keď mi gynekológ povedal, že mám úzku panvu a malé porodím do 3000g. Už v 30 t.t. odhadovaná hmotnosť bola 2500 g. Nejako som donútila, aby mi vybavili cisarák. Ani zaboha. Nakoniec sa podarilo ich ukecať aspoň na to, že nebudú robiť žiadne pokusy ak to nepojde normálne. Rodila som 20 hodín. Nakoniec mi ten cisarák urobili. Dosť boli prekvapení malý mal 4250 g a 54 cm. Nechcem si predstaviť ako by to dopadlo ak by ma nútili porodiť ho. Nakoniec sa všetci chlapci narodili cisárskym.

fodorka33
28. apr 2009

no ako vas tu citam musim pridat aj ja prispevok.ja som rodila na vyvolavacku po termine a rodila som vyse 8hodin a tie bolesti sa mi zdali nekonecne...bol za mnou doki kazde dve hodiny a ja ze chcem ist na cisar chvalabohu ze ma nepocuval lebo do 20minut som porodila prekrasneho syna.no a bola som teda dost zasivana kedze som sa paradne nastrihla no a tri hodky potom som sa sprchovala starala sa o maleho sice to bolelo ked som si sadal na polku zadku ale ked som videla niekolko zien ako chodili oni na treti den po porode a ja tak akoze som si povedala ze v zivote nikdy by som neisla na cisar a dufam ze v bud.aj druhe pojde spontanne.a klopklop dole to funguje tak ako za starych cias 😀
ale urcite neodsudzujem cisarsky len osobne ja radsej normalne.a ten pocit ked to babo pocujes hned zaplakat....UZASTNE

miluska.h
28. apr 2009

ja som rodila cisarskym pred dvoma tyzdnami a musim povedat, ze sa to dalo uplne v pohode zvladnut. samotny porod bol super, mala som spinalku a bol to pre mna najkrajsi zazitok v zivote 🙂 na druhy den to hrozne bolelo, najhorsie bolo vstavanie do sprchy po 14-tich hodinach, ale dalo sa to vydrzat... pomohli injekcie od bolesti. na treti den ked som sa zobudila, citila som sa omnoho lepsie a v pohode som mohla chodit, aj ked zhrbena. takze cisarsky podla mna nie je az taky zly. neviem to sice porovnat s "normalnym" porodom, ale kym som nevedela, ze budem rodit cisarskym, tak so sa ho straaasne bala. v porodnici som videla rodiace baby, ktore predychavali silne bolesti a sem tam aj kricali a nebolo to nic prijemne... ja som za cely casi ani nezamrncala, nie este kricala... 😉

jabadaba
29. apr 2009
martao
29. apr 2009

jabadaba,

viem ako by som dopadla ja, presne ako Ty.Prirodzený porod robia, aby ušetrili peniaze. Menej liekov, žena rýchlejšie odíde z nemocnice.Vtedy mi to bolo jedno. Mňa vytáčalo to, že nikoho nezaujímalo, čo bude s dieťaťom. Aj ja som chcela rodiť prirodzene, mala som len vybavené ak to nepojde prirodzene, vyhnú sa tlačeniu na brucho a iné drastické pokusy a prejdu na cisársky. Nakoniec to aj tak dovrzali. Malému pravdepodobne zlyhávalo srdiečko, tak šup na sálu. Pri intubácii mi prerazili hrdlo, ak by nedobehol primár z JIP-ky, tak mám v krku dieru. Potom narýchlo epidurálku. Musela som byť na JIP 24 hodín na pozorovaní. Takže aj ja mám pekné spomienky na porod.

Za 2 mesiace som mala len zapálené hrdlo,mama musela volať záchranku, lebo som sa nemohla nadýchnuť.
Pri druhom sme si zvolili nemocnicu, kde sa riadili praxou, ak raz cisársky, tak vždy.

arabeska
29. apr 2009

jabadaba 😲 😔 😢 az ma pot oblial.ja som mala 1 porod normalny,bolo to uplne v pohode az na to ze ma tiez sili 45 minut ale oproti tomu co si si prezila ty tak to bola malina 😔 druhy porod som mala akutny cisarak lebo sa maly zacal zle rotovat a ja som im vsetkym naozaj vdacna ze tak ryxlo reagovali a nenexavali ma tam trapit sa do neviem kedy
.naozaj nexapem preco s tym cisarakom cakaju tak dlho,kurnik sopa ved uz bolo milion pripadov ako kvoli zbytocnemu predlzovaniu sa dieta narodilo tazko poskodene,pripadne mrtve a matka xuda zubozena do konca zivota 😔 jasne spontany porod je fajn ak vsetko ide ako ma,ale ked sa neda tak treba jednat hned!moc drzim palce aby si sa z toho vobec niekedy dostala

jabadaba
29. apr 2009

Jezisi MartaO, to sa az zle cita. No pekne Ta tiez dovrzali. 😒 Strasne nieco. O tlaceni na brucho mi nieco hovor - dve sestricky mi ho gniavili, aby som vytlacila maleho a pritom sa mi jedna zo sestier laktom zabarala rovno do prsnika tak, ze mi tam po porode ostala cierno modra modrina. A ja som na prsniky zvlast citliva, pretoze s nimi mavam problemy. Skoro ma slak trafil, ked som tu podliatinu videla. 🙄 No, uz si radsej ani nebudem vybavovat dalsie detaily lebo vypenim. Ach, no co uz.

Arabeska, dakujem, aj ja pevne dufam, ze vsetko bude zasa dobre, aj ked to uz je asi bez sance ,aby to bolo ako pred porodom. Ja len potrebujem prekonat strach opat otehotniet a potrebujem ozaj istotu, ze tentoraz to bude na moje vyslovene zelanie cisarsky a nikto nebude mat zbytocne pripomienky. Zvlastne je, ze moja gynekologicka je aj mojou porodnickou, cize pri porode bola, snad by si mohla pamatat moje poranenia, spominala som jej aj nasledky, musi velmi dobre vediet aky som mala velky plod a cez to vsetko mi tvrdila, ze to nie su indikacie na cisarsky, a ze u nas sa CS na zelanie nerobi. No ako keby som ho chcela z nejakeho modneho rozmaru 😠

miabla
29. apr 2009

Jabadaba, okrem pôrodnice treba zmeniť aj gynekologičku 😉

martao
30. apr 2009

jabadaba,
ja som tiež penila,
Najhoršie bolo, že mi každý nadával, keď som ich donútila, aby vabavili cisarák. Horšie bolo, že keď volali , či je malý na svete, len vybafli miery 4250 g, 54 cm a manželka je na JIP. MM odchytili otec na stanici nožom, že si to ide vybaviť.

Za to, že možem normálne vďačím primárovi s JIP, ani nemal službu, mal na oddelení sebevraha, tak ho bol ratovať.

miabla,
gynekológ neurobí nič, ak nerozhodne porodník, že sa robí cisársky, tak sa može aj na hlavu postaviť.Ale ak je gynekologička aj porodnička, tak by si to mohla pamätať. Možno čaká niečo do vačku ☹
U mńa bolo to isté, vraj najprv priridzene , veď možno sa to podarí.

My sme len náhodou narazili na porodnicu, kde ak je prvý cisársky, tak potom vždy.

katkabod
30. apr 2009

Ahojte, tak to s tym tlacenim na brucho som si tiez pekne uzila, taka sestra riadna zenska urcite vyse 100 kilova, takze tiez potom pekne modre brucho som mala. Mimochodom, ja som vobec nemala pocit, ze im nejde o dieta, ja som mala pocit, ze jedine dolezite je babatko a matka je len taka schranka, taky odpad, z ktoreho dietatko dostaneme, to je jedno, akym sposobom! Ved co na tom, ze prave ,, ta matka,, sa ma potom o babo starat a ma byt v poriadku, aby to nejako zvladala. Inak, mozem povedat, ze ja po tom nastrihu po konecnik nie som este stale ok, hoci mala bude mat 7 mesiacov, stale mam bolesti, takze chudak manzel sa velmi casto nepotesi a ja... Dufam, ze sa to casom da do poriadku, takyto zivot urcite nemam chut viest. ☹

katkabod
30. apr 2009

Podla mna by mali brat ohlad aj na matku, aj na babatko a nie take extremy, ze niekde vyslovene kaslu na matku a niekde zasa vyslovene na babatko a poskodia mu nieco, ak nie este horsie, to je hrozne, co sa v tomto state deje, absolutne neviem, ako si to zariadim pri druhom, ale urcite nieco robit budem uz vopred, aby to takto nedopadlo.

martao
30. apr 2009

katka, máš pravdu.
Hlavne sa riaď svojimi pocitmi. Ja by som nešla k lekárovi ku ktorému nemám doveru.

petra1985
30. apr 2009

tatramelka ja som mala ist najprv na cisarak kvoli panve (ze vraj uzka) merali mi ju dva tyzdne pred porodom a ked to na mna prislo tak ma schladili, ze idem normalne, ze panvu mam ako stvorenu na spontanny porod (merali este raz) uz som len pocula ako skrikla sestricka rodime!.... bol to pre mna teda riadny sok ked sa 2 tyzdne pripravujem na cisarsky a uz som sa aj upokojovala, ze aa sak to cele prespim a bude fajn a odrazu som ani nevedela ako a lezala som na porodnom stole.. no ale nelutujem som rada, ze to nakoniec takto dopadlo porod som mala skvely a uz ked fakt nemusis ist na cisarsky tak nechod..

tinus20
30. apr 2009

ja som to uz sice niekde pisala,ale tiez moj zazitok z porodu nebol nic moc...tak to skratim:
od 25 tt som bola na rizikovom aj ked to bolo dost divne kedze som mala iba 20 rokov a dost velke problemy pocas tehotenstva..musela som porodit o 2 tyzdne skorej pre zrele porodne cesty a placente,lebo by to babeno asi nezvladlo do konca,tak som sa zmierila s tym ze v stredu 4.2 nastupujem do nemocnice a idem rodit,mala som taky strach ze si nikto nevie ani predstavit lebo som vedela ze babenko je v hodine 12-tej a dlhsie to nemusi zvladnut..tak dali mi vyvolavacky-NIC ,tak dali silnejsie-STALE NIC ja som sa tak bala toho vsetkeho,som prosila nech to skoncia a ze mam pockat ...8 hodin ma trapili s nepopisatelnymi bolestami az mi povedali ze babatko sa zaseklo hlavickou a musi hned von.takze skoncili to cisarakom a aj ked som mala potom vsetkom strasne bolesti a ledva som sa o neho dokazala postarat tak som rada,lebo mi ho zachranili a urcite by som ho nevytlacila,lebo som bola jak na drogach z tych vyvolavaciek 😒 ale vsetko dobre dopadlo a dalsie babo zatial neplanujeme 😵

briketa
1. máj 2009

Rodila som prirodzene 15 hodin. Na druhy den som isla domov, na treti den sedela na prednaske v skole, aj s malym, nakojila cez pauzu. Nemam tu ziadnu rodinu, pribuznych, musela som to zvladnut sama - mimi aj dvoch psov.
Ono to velmi zalezi od jednotlivca. Ja som z porodu nemala ziadne problemy.

jabadaba
1. máj 2009

Briketa, to je super, musim povedat, ze Ti uprimne zavidim. Aj ja by som velmi chcela taky pohodovy porodik. Ved aj mohol byt, nebyt poslednej, doslova dvanastej hodiny, ktora sa "trosku" viac posmodrchala. A uz mam zazitok z porodu pokazeny, skoda. Tak drzim palce, nech ten druhy porod mas v rovnakom duchu a nech si po nom ako svizna lan. Musi to byt super pocit. 😉

mel30
1. máj 2009

Čaute dievčence, tak to čo tu čítam je naozaj hrozné. Mne sa prvá dcéra narodila cisárskym. V narkóze. Teraz som v 34.TT a tiež to bude cisársky ale mala by som byt pri vedomí. To čo mňa trápi a na čo hľadám odpoveď sa možno po tých vašich skúsenostiach bude zdať ako banalita, ale predsa, skúste mi prosím poradiť. Mala by som rodiť v Trnave a obaja s manželom sa veľmi tešíme s bábätka. Nechcú však povoliť ani tam ani av Nitre ocina pri pôrode, dokonca ani 10 minút nám nedoprajú prežiť ako rodinka potom ako ma zašijú. Ocko môže vidieť svoje dieťatko len za sklom, ako by ani nebolo jeho a on je z toho dosť deprimovaný. Prosím poraďte, keď niektorá z vás mala cisársky a mohol byť prítomný aj manžel, dajte vedieť kde ste rodili!!!!

Prosíííím

luzzie
1. máj 2009

mel30: skusala si sa pytat v Dunajskej? je to Baby friendly nemocka a su tam dost mili, tak mozno to dovolia 😉

briketa
1. máj 2009

Mel podla mna to nie je vobec banalita, ale brutal. Neviem si predstavit, preco nenechaju manzela pri porode. To je moment ked naozaj vidi co to obnasa porodit dieta a vtedy si chlap vacsinou najhlbsie uvedomi "vaznost" manzelky a celeho tehu, starostlivosti...atd. Viem, ze ides na sekciu, ale aj tak. Mne muz potom hovoril, ze o vsetkom mal akosi predstavu, ale vidiet milujuceho cloveka v takych bolestiach a potom v takom vykone (vytlacanie hlavicky) to ho uplne polozilo.
Na Tvojom mieste by som hladala nemocku kde Ti manzela povolia.

martao
1. máj 2009

mel30,
cisársky je operácia a aj to tak berú. Všetko je hlavne o dodržaní hygieny.
Ak Ti mám pravdu povedať, ja som bola taká otreštená, že som si ani na MM nespomenula.
Možeš sa len dohodnúť, či by manžel mohol byť pri vážení a umývaní malinkej po porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre