Pôrod bez absolvovania kurzov. Na čo sa pripraviť?

dianga
15. okt 2007

baby pomoc, uz sa mi to krati a nebola som na ziadnej priprave, aj ked som bola nahlasena na predporodny kurz a aj na strecing ale boli sme odcestovani koli manzelovej praci a 300km sama som si netrufala vlakom, lebo som bola anemicka... tak na co sa mam pripravit? Je to moje prve...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tari
15. okt 2007

dianga ani ja som nebola na žiadnych prípravách 😝
a už mi malý klope na "dvere" 😀

vavka33
15. okt 2007

ja som dva krat rodila bez kurzov a bolo to o.k.,takze neboj,oni ti budu vraviet co mas robit,ako ako dychat,ci tlacit 😉

tari
15. okt 2007

vavka na to sa spolieham 😎 😀

keikei
15. okt 2007

ahoj tari 😉
ja som prvý pôrod absolvovala tiež bez akejkoľvek prípravy. a dalo sa. aj tak ti bude pôrodník hovoriť, čo máš presne robiť. tak neboj, nič nepokazíš tým, že nemáš žiadnu prípravu. ja som si aspoň v knihe niečo pozrela, ale aj to niečo mi bolo nakoniec k ničomu. nikdy nevieš ako bude pôrod prebiehať, tak čo. spoľahni sa na doktorov a sestričky 😉

keikei
15. okt 2007

vlastne sa na to pýtala dianga, tak to isté aj pre diangu 😀

vavka33
15. okt 2007

tari,uvidis ako to pojde hladko aj bez kurzov-aspon usetris 😀

keikei
15. okt 2007

vavka, to je super motivácia 😀 😀 😀

kotenko
15. okt 2007

Jasom tiez nebola na ziadnej priprave, ale namiesto toho som si na nete podctivo studovala, ako si to vsetko ulahcit a prezit to s co najmensimi bolestami, tu je par rad:
ak mozes, pocas kontrakcii sa prechadzaj, aby babo lahsie zostupilo do porodnych ciest
ak ti budu trpnut nohy (ako mne), tak si ich natieraj alpou
pri kazdej kontrakcii nemysli na bolest, ale mysli na babatko, ze kazdou kontrakciou si k babatku blizsie... 😵
Asi tolko zatial, ak mi nieco napadne, tak pripisem...
A hlavne, NESTRESUJ!!! V duchu sa s babatkom rozpravaj, pomoze vam to obom.. MYSLI IBA NA BABATKO a neboj sa poziadat o nejake tabletky tlmiace bolest, mne lekari dali hned ako som si povedala a neboj sa, oni vedia co ti mozu dat, aby to neublizilo babatku...

tari
15. okt 2007

baby 😀

vavka33
15. okt 2007

A dobra poloha na zostup do por.ciest a otvaranie je klaknut si na nohy,trosku ich rozkrocit a pritom si brusko a krize sprchovat teplou vodou.no a na uvolnenie bolesti klak na styri,opriet sa o lakte ,zdvihnut zadok hore a predychavat,uvolni to aj chrbatik 😉

vavka33
15. okt 2007

tari,super,ze sa smejes,aj to tu s tebou odrodime 😀

tari
15. okt 2007

teóriu ovládam a vôbec nemyslím na priebeh pôrodu, ale na výsledok - ten je predsa najdôležitejší 😵 😎

dobrý prístup? 😅

vavka33
15. okt 2007

Velmi dobry 😉

ramzesa
15. okt 2007

dianga, ja som ani pocas jedneho tehu nechodila na pripravu. Vsetko som robila tak, aby mi bolo dobre 😀 . Pre mna bolo najhlavnejsie mat pri sebe manzela a prechadzat sa. Pri prvom som sa prechadzat stihla, hrali sme sa na vlacik na chodbe 😀 😀 😀 . Pri druhom som akurat dosla sanitkou, rodila som trosku dalej 😅 . A najhlavnejsie, cely cas som sa tesila kedy uz konecne bude to babo vonku a ako asi vyzera. Proste som sa skerila ako slniecko 😀 . A pri prvom som stihla aj co najviac horucu sprchu aku som len zniesla, myslim,ze to veeelmi pomohlo. pri druhom som si ju dala este doma.

tari
15. okt 2007

veru už by som to rada mala za sebou - sme už strašne zvedaví na malinkého a tešíme sa 😵 😵

a tento posledný mesiac... 😝 nemusím vám hovoriť 😉

kotenko
15. okt 2007

tari, to ti verim, mne sa dcerka narodila predcasne v 33+6 tt, uz je v inkubatore 7 tyzdnov, este som ju ani nedrzala a drahy ju ani nepohladkal.. mam taky pocit, akoby este bola v brusku...

tari
15. okt 2007

júj kotenko, tak držím palce aby si čo najskôr držala maličkú v náručí 😉 😵

zuzana1981
15. okt 2007

tiez som nechodila na ziadnu pripravu , neabsolvovala som ziadny kurz, a ako prvorodicka som porodila za 3 hodiny od odtecenia plodovej vody, pocas tehotenstva som stale bola aktivna, chodila na prechadzky , po schodoch a pocas porodu som sa stale prechadzala po porodnej sale. Samozrejme , ze manzel bol so mnou a bola to pre mna velka opora.... Bolesti su sucastou porodu, treba vsak mysliet pozitivne .. lekari i sestricky ti povedia ako a co treba robit alebo dychat..Drzim Vam palce..

kukulkaja
15. okt 2007

Jaj dievcence, velmi dobra tema, lebo som na tom presne tak isto. Ziadny kurz som neabsolvovala a hovorim si, ze ked to zvladla ta v Modrej lagune, zvladnem hadam aj ja 😀 .

maryam
15. okt 2007

ahojte,
veru, veru super tema - ja som tiez rozmyslala nad "predporodnou pripravou", ale muz mi zahlasil, ze chcem "trenovat na sucho" nieco, co i tak nemozem predvidiet ako to bude prebiehat a su tam predsa sestricky alebo lekar, ktori hovoria co treba robit. Najskor som bola troska sklamana, ale asi ma pravdu.
Ja hlavne myslim pozitivne, ked to prezili nase mamy bez vsetkych dnesnych vymozenosti - my to musime lavou zadnou, vsak ano... 😉

sstefi
15. okt 2007

ja som tiež na žiadnej príprave nebola a teraz viem, že to ani nebolo potrebné, o nič som asi neprišla 😉 . A z pôrodu mám celkom dobrý zážitok a spomienky, nič hrozné to nebolo 🙂 .
Hovorím za seba, viem, že niekto sa dlho tráp v hrozných bolestiach. 😖

uhlikova09
16. okt 2007

Ja som nebola na priprave a ani mi to nechybalo,rano o pol deviatej som sa zobudila s bolestami kazde 4 minuty,kym som sa dotrepala do nemocnice-pešo!!! tak bolo pol 12,cele kontrakcie som prechodila,kym ma dali na ozvy,klistir...tak to zbehlo rychlo,na porodnom stole som bola asi 10 minut po odpusteni plodovej vody,potom velka bolest a babo na svete.Doktor nechcel verit ze prvorodicka at taaak rychlo 😀 Mala som super asistentku aj 2 doktorov ktory boli pri mne odkedy ma prijali

kvendolinka
16. okt 2007

Neboj sa dianga,da sa porodit aj bez kurzov.Ja som nevedela absolutne nic ani dychanie som necvicila a ono to prislo same ako to mam robit a dokonca som malu porodila za 3aj pol hodiny co je myslim na prvorodicku slusny vykon 😉

milhaus
16. okt 2007

oni v nemocnici povedia čo treba robit a ako, ani ja som neabsolvovala tie kurzy

hahana
18. okt 2007

CAute 🙂 ,
ja osobne som stihla asi 4-5 cviceni, ono to boli vlastne + take poradne a trochu som kludnejsia 😀
Nikto nevie popredu, ako to prebehne, ale ked, tak aspon nedostat sa do stresu, nezabudnut sa uvolnit(hlavne zatate zuby a sanku), dychat ako ti radia dok.+setry (dieta potrebuje tvoj cerstvy AIR)
Nabiflovana som, uvidime aka bude realita...ale som prekvapena, ako to niektorym holkam rychlo prebehlo, ja sa psychicky pripravujem na 10 hod. a viac otvaracich kontrakcii ☹ 😒 mam vraj uzku panvu ale popredu mi nikto nepovedal, ci je to na cisarak 😒

prunti
18. okt 2007

Ahojte,

Ja som rodila pred 4 tyzdnami uplne normalnou cestou. Nechodila som na ziadne pripravy...snazila som sa, ale nevyslo mi to...cely zivot som sa bala porodu, vzdy som pocuvala iba strasidelne pribehy, ze porod je plny otrasnych bolesti az mukov...No a som prekvapena, lebo sice to bolelo, porodila som za 11 hodin (od prvej bolesti)ale nebolo to nieco otrasne nezvladnutelne! Ja by som rodila este raz v pohode...som skor paf z toho co prislo potom 😀

bubenko
18. okt 2007

ahojte aj ja sa k vam pripajam, nechodim na ziadne pripravy a onedlho ma to caka, tiez som si nieco nastudovala ale som zvedava aka bude realita 😅

vedvies
18. okt 2007

prunti ja suhlasim s tvojou poslednou vetou
a chodila som na kurz a som rada, na vela ma pripravil 🙂

sedmokraska2
18. okt 2007

ahojky, ja som tiež nechodila na žiadnu pripravu, skor som študovala na internete a počúvala mamičky, ktoré to už maju za sebou.Od odtečenia p.vody mi to trvalo 12 hodín, kým moje zlaté bábo prišlo na svet.No také ozajstné kontrakcie som mala asi 3-4 hodky.ja dám len jednu radu, treba dobre počúvat a robit to čo ti budú hovorit a nakoniec uvidíš všetko dopadne dobre a aj ty budeš radit budúcim mamičkam.pa držím palce 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre