Pôrod cisárskym rezom alebo nie?

denisa123
15. jún 2007

Pozdravujem vsetky snazilky, tehulky i maminy!

Velmi by som potrebovala vediet jednu jedinu vec ohladom porodu.

Vysvetlim: S manzelom cakame babatko, temin sa blizi, takze uz mi nezostava vela casu na rozhodnutie, ci cisarskym rezom, alebo klasickym porodom privedieme na tento svet nase malicke.

Ja viem, kazde ma svoje vyhody i nevyhody, ale momentalne som pozbierala tieto informacie o vyhodach:

Cisarsky rez:
Dieta nie je ohrozene pridusenim
Neprezije stres s porodu
Matka nema nastrih a nie je potrhana
Matka nepreziva porodne bolesti
Porod je presne naplanovany
Vagina zostane rovnaka ako pred tym
------------------------------------------------

Klasicky porod:
Dieta je prilozene hned po nar. k matke
Matka nema rozrezane brucho a maternicu
Matka sa skor zotavi po porode
------------------------------------------------

Co ma najviac asi trapi je, ze obcas pisu mamicky ze po klasickom porode sex uz nebol co byval, resp. u niektorych nebol vobec. My s manzelom mame radi milovanie (ved kto by nemal) a neviem si predstavit, ze by sa to malo zmenit. Nastastie si mozem vybrat, ci chcem cisarsky, alebo klasicky porod, mam vyssie dioptrie, takze v tomto smere nemam problem. Ide len o to, vybrat si spravne. Poradite prosim niektora skusena, napisete uprimne, ci sa fakt nieco zmenilo, alebo skutocne porod na to nemal vplyv?

gir
3. aug 2016

@vero_nika969098 Vôbec to nebolo myslené na vás, písala som všeobecne, ja si vážim každú ženu ktorá rodila akokoľvek. Mám osobnú skúsenosť kedy mi aj povedali, že pokiaľ som nerodila normálne, tak neviem čo je pôrod a že sekcia je niečo"podradné len pre padavky" a pritom nikdy sekciu nemali, takže "matky roka". Preto som napísala, že okrem pôrodu sa nemajú čím pochváliť.

sensen12
3. aug 2016

@gir vsak ja som vas pochopila,ale vidite ze kazdy to pochopi inac,ja to iste tvrdim,ze asi sa take nemaju nicim inym uz pochvalit,no nic,hlavne tu netreba brat odobne vsetko,ved nikto tu nikoho konkretne nemenune a ludia su fakt rozni,to by sme mohli potom my co deti mame zase odsudzovat tie,co nemaju vobec deti ved to je chore,kazdy mame predsa inu cestu a ine zivoty

natinka86
3. aug 2016

Su ovela ale ovela bolestivejsie zakroky ako sekcia. A ci zena rodi prirodzene alebo sekciou ju horsou alebo lepsou mamou nerobi,

maciatkolulu
3. aug 2016

@sensen12 tak ja vobec nie som smutna, ze mam tri deti, ja som rada, ja som smutna, ze som rodila cisarskym a celkom by som chcela stvrte, z toho som ja smutna, ze stvrte je riziko a nie som doma vobec 20.rokov, Mam skoncenu skolu, pracovala som a mam medzi detmi velke vekove rozdiely, takze som nebola zahrabana doma xy rokov, teda iba to, co som chcela byt doma a aj mohla a bolo mi fajn, teraz som doma treti rok a uzivam si to plnymi duskami, nepotrebujem sa nahanat za peniazmi a karierou a budem doma na neplatenej aj nadalej a dieta nedam do skolky a tesim sa na to, tesim sa na spolocne chvile, ktore stravim,proste si to uzivam, skor mi je luto, ze uz je vlastne jedinacik... nevadi druhy porod ma nechali rodit normalne, ale kedze porod nepostupoval podla predstav mojho gynekologa, tak ho ukoncil cisarskym.

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu tak skuste aj do stvrteho ist,zase ked sa pozrem ba victoriu becham a dsla styri,a jej teda urcite nie je luto normalneho,verte,skuste,ked jazva vydrzi po cele teho,tak urcite vydrzi aj stvrte

maciatkolulu
3. aug 2016

@sensen12 no, len to, ci jazva vydrzi, nikto nevie, medzi prvymi a tretim nol belky rozdiel

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu hm,a posledny bol kedy? ja neviem,co citam po nete,tak vsade pisu,ze to vydrzi,ved mimi nabera ba vahe taky 8 9 mesiac az,plus ak ste nemali komplikacie s jazvou predtym,myslim si,ze by to malo vydrzat a dokonca maju aj pat rezov,hmmm ..skor je to o odvahe,skuste zvazte

1zuzana123456
3. aug 2016

Ja som si vybrala cisarsky 🙂 a idem aj druhe cisarskym 🙂 som spokojna hoci bolesti su tam bola som uplnej narkoze 🙂

betulinka1
3. aug 2016

Rodila som cisárskym v uplnej narkoze. Môj skveli pôrodník čakal až na to, že sa spustí sám pôrod, aby sa dieťatko samo vypytalo. Čo bolo tiež skvelé pre dieťatko. Jedine o čom som bola ochudobnená bolo , že som maleho nevidela hneď ako vyšiel z bruska ale priniesli mi ho na prsník hneď ako ma prebrali. Potom mi ho nosili niekoľkokrát za deň. Ak by som rodila v sukromnej alebo mala nadstandardnu izbu, kde môže byť partner nechali by bábätko tam. Ak sa rozhodnete pre cisarsky vyberte si nemocnicu tak, aby ste mali dieťatko čo najviac pri sebe. Každá nemocnica má v tomto iné pravidlá. Čo sa týka mňa, nemala som problém so zotavovanim. Skor som pobehovala po oddelení ako matky čo rodili normálne a šili ich. Tie si nevedeli ani sadnúť v jedálni na stoličku. Ale samozrejme bez bolesti to nie je. Tak 2 dni budete cítiť, potom pri prvej stolici ale napr. ja som dostala lieky na bolesť len prvých 12 hodín a potom už nič a dalo sa to zvládnuť. Prirovnala by som to k silnejšej menštruácii.

maciatkolulu
4. aug 2016

@betulinka1 tak ono, cisarsky, vzdy ostane brusnou operaciou, to je fakt, takze je to neprirodzeny a invazny zasah do tela, ale samozrejme ked to inak nejde... ja som rodila v 1997 v statnej porodnici a po 24 hodinach som mala babo non stop pri sebe a ked som potrebovala si oddychnut, tak mi ju zobrali a na noc, to bolo super a teraz 2013 som bola v kochu a tam mi maleho, chces, nechces, proste nechali a ja som nevladala a prosila ich nech si ho vezmu a nic ☹

betulinka1
4. aug 2016

@maciatkolulu no Koch celkovo chvalia ale okolo mňa sú skôr negatívne skúsenosti. Ale viem to len sprostredkovane. No mať babo non stop sama na izbe dosť zvláštny postup, keďže tých 24 hodín, by si nemala dvíhať ani 1kg. Ale hlavne, že si to zvládla.

maciatkolulu
4. aug 2016

@betulinka1 so slzami, ale zvladla 😉 ja som bola extra spokojna, len niektore sestry na novorodeneckom boli teda mimo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre