Pôrod cisárskym rezom alebo nie?

denisa123
15. jún 2007

Pozdravujem vsetky snazilky, tehulky i maminy!

Velmi by som potrebovala vediet jednu jedinu vec ohladom porodu.

Vysvetlim: S manzelom cakame babatko, temin sa blizi, takze uz mi nezostava vela casu na rozhodnutie, ci cisarskym rezom, alebo klasickym porodom privedieme na tento svet nase malicke.

Ja viem, kazde ma svoje vyhody i nevyhody, ale momentalne som pozbierala tieto informacie o vyhodach:

Cisarsky rez:
Dieta nie je ohrozene pridusenim
Neprezije stres s porodu
Matka nema nastrih a nie je potrhana
Matka nepreziva porodne bolesti
Porod je presne naplanovany
Vagina zostane rovnaka ako pred tym
------------------------------------------------

Klasicky porod:
Dieta je prilozene hned po nar. k matke
Matka nema rozrezane brucho a maternicu
Matka sa skor zotavi po porode
------------------------------------------------

Co ma najviac asi trapi je, ze obcas pisu mamicky ze po klasickom porode sex uz nebol co byval, resp. u niektorych nebol vobec. My s manzelom mame radi milovanie (ved kto by nemal) a neviem si predstavit, ze by sa to malo zmenit. Nastastie si mozem vybrat, ci chcem cisarsky, alebo klasicky porod, mam vyssie dioptrie, takze v tomto smere nemam problem. Ide len o to, vybrat si spravne. Poradite prosim niektora skusena, napisete uprimne, ci sa fakt nieco zmenilo, alebo skutocne porod na to nemal vplyv?

sensen12
3. aug 2016

ako citam vsetko je indi vindi to ze niekomu vsetko bolo ok,to je o stasti,nie ze on chce a ma to,oznam teda x sebavedomych zien a dopadli jak obrus vysivka ala panama,ale chcem sa spytat tych,ktori uz daco zazili,co je lepsie ak by ste vedeli ze sa fest dotrhate,co je teda lepsie,mat cisarsky rez alebo 40 stehov vo vagine?

dominikav123
3. aug 2016

@sensen12 ako vies ze sa "fest" dotrhas a budeš mat 40 stehov ?

sensen12
3. aug 2016

no viem to,to neries skor ma zaujimaju nazory tych,co zazili jedno ci druhe,co by si zvolili a poznam teda take co o sebe povedali,ze dotrhana som bola ako vysivanka,ze hodinu ma sili,tak preto chcem vediet,co by si zvolili

sensen12
3. aug 2016

@dominikav123 plus ja som nenapisala ze ja sa dotrham,ked uz o tom rec,viem ze som tuha ako skala

dominikav123
3. aug 2016

@sensen12 nemôžeš vedieť ako to dopadne 🙂 napr. moja mama mala pri prvom pôrode šitie asi na hodinu a pri druhom 10 minút. Mna osobne tiež šili dlho, dcéra mala 4 kilá, aj stehov bolo dost, no hneď som aj sedela, sama sa sprchla, o tyzden som nevedela ze som rodila 🙂 zeny radi zveličujú najme tie pre ktore je porod asi jedine co v živote dokázali 😄 A to rodi denne milión žien a nerobia z toho taku vedu 🙂

dominikav123
3. aug 2016

@sensen12 a este, tam dolu vyzerám presne ako pred pôrodom 🙂 žiadna panama 🙂

sensen12
3. aug 2016

@dominikav123 ved to,ze clovek nic nevie,jednej to vyjde inej nie,cize zbytocne to riesit,ale tiez viem,ze keby som zrovna ja ostala ako panama,tak by som asi celeho kona upalila bo s tou panamou by som musela zit len ja...tak co di zvolit

vero_nika969098
3. aug 2016

Ja by som urcite isla prirodzene, ked si uz otehotnela tak musis zazit nejaku tu bolest a vytrpiet si nieco pre svoje dietatko, a urcite to je krasny pocit si dat babetko na brusko hned po porode, a to uz je podla mna malina to sitie 😊 ja som bola cisarskym ale nie planovanym a velmi som chcela ist prirodzene , baby co boli so mnoh v porodnici tam na druhy den behali ako srnky same sa sprchovali nic ich meobmedzovalo mozno trochu len to sedenie. Ja som musela byt nacievkovana ptm ma museli po 12-tih hodimach postavit a to boli bolesti ani lahnut na bok som nevedela len na chrbte a kazdy jeden maly pohyb bolel. Este sa mi aj ta rana otvorila a hnisalo mi to a dlho som sa z toho dostavala. A tiez ke pravda ze u kazdej to je ine ale u kazdej co ide cisarskym ma dlhodobejsie bolesti ako prirodzene. A nemusis byt vobec nestrihnuta a aj keby si bola za chvilu tp mas vyliecene 😊 a co som citala tak po cisarskom je bolestivejsi sex , nastastie ja som nemala bolestovy vsetko bolo v pohode cp sa tyka sexu ale zas to ma kazda inak 😊 tak drzim palce

sensen12
3. aug 2016

@vero_nika969098 a teraz ides normalne vbac skusit?

sensen12
3. aug 2016

@vero_nika969098 teda ako pozeram,druhe si mala ako?

vero_nika969098
3. aug 2016

@sensen12
Ja som rodila len raz , a druhe este necakam.
Ale urcite bude este aj druhe a to uz dufam ze bude prirodzene uz by som urcite ani za svet nesla cisarskym.
A som zabudla spomenut ze pri cisarskom sa reže 6vrstiev to je podla mna o proti sitiu vaginy uplna hracka 😊

sensen12
3. aug 2016

@vero_nika969098 tak to ano,len som nevedela ze ci mate jedno ci dve,kedze vzdy sa zobrazuje dieta aj tehotenstvo

gir
3. aug 2016

Ak môžem prispieť ja som rodila sekciou a bolo to najlepšie čo som mohla spraviť. Mala som spinálku, takže som o všetkom vedela, malého mi hneď priložili, nemám pocit, že by som o niečo pri pôrode prišla. Jediná nepríjemnosť bola, že som sa bála kýchnuť alebo zakašľať, mala som pocit, že mi vytrhá stehy. Po 12 hod.som mohla vstať a na ďalší deň som fungovala samostatne. Kamarátka rodila teraz v pondelok, nie je žiadna padavka ale porodila po 17 hod. odkedy jej odtiekla voda, pichali vyvolávačku, vôbec sa neotvárala aj epidurálku, povedala, že pre ňu bol pôrod nočná mora. Zošívali ju na 2x lebo veľmi krvácala.
Ale je to fakt veľmi individuálne, každá sme iná, niekto povie nikdy viac sekciu a niekto nikdy viac normálne. Je úplne jedno či bábätko vytlačím alebo ho vyberú, dôležité je aby bolo aj s maminou v poriadku. P.S. Milujem názor, že ktorá žena si neodrodila v neskutočnej bolesti ako by nebola ani matka. Ale tento názor majú len maminky, ktoré okrem bolestivého pôrodu nič iné nedokázali 😀

sensen12
3. aug 2016

@gir tak to ano,svata pravda,su naozaj zeny,ktore fakt nic v zivote okrem porodu nedokazali...ani skolu poriadnu,ani karieru,vychova nic moc,plat biedny,majetok nulovy atd atd a tak ziju aspon pre porod

vero_nika969098
3. aug 2016

@sensen12
"Milujem" ludi co ponizuju.
Plat biedny? Majetok nulovy? Vychova nic moc? Jak si niekto nieco moze mysliet o druhych ludi. Ziju aspon pre porod? No vam je velmi dobre 😁 a vy ste co dokazali? Mate niekde postavenu vilu, chatu,zahradu? Mate 1500€ plat? Mate napr. Pravnocku skolu? Vy ste najlepsia matka co sa tyka vychovi? To nechapem takychto ludi ako ste vy ! A nemyslite si ze vas urazam. Mne narozdiel od vas nezalezi na druhych ak niesu moja rodina . Musela som sa ozvat lebo by som praskla

vero_nika969098
3. aug 2016

@gir
A neviem ci to bolo na mna to "milujem nazor,ze ktora zena si neodrodila v skutocnej bolesti ako by nebola ani matka" ale ak hej tak ste ma zle pochopily , a ked to nebolo myslene na mna tak sa ospravedlnujem 😉

sensen12
3. aug 2016

@vero_nika969098 no som cakala koho sa to dotkne...som reagovala na pani ktora napisala ze niektore ziju len pre porod a ano,konkretne poznam jednu,co naozaj nic nedokazala,ani len vynosit dieta,len vsetky porodila predcasne a dodnes ju stvu vsetky zeny,co aspon porodili v 9 mes. a co som ja dokazala,nepotrebujem riesit,ja som nadmieru spokojna,ale teda dotkne sa to toho,kto naozaj ani vo vlastnom nebyva

sensen12
3. aug 2016

@vero_nika969098 na vas sme nic nemysleli ja teda urcite nie,ja som reagovala na pani pred a fakt take poznam,co povedia ze ked nemas nastrih ani si nerodila,a nemyslim,vas myslim ine osoby,ktore mi to povedali

vero_nika969098
3. aug 2016

@sensen12
Mna sa to absolutne nijak nedotklo 😊 preco by aj malo? No mozno 1 z 200zien ma taky pripad co vy pisete ale tu co poznate urcite miluje svoje deti a nemyslim si ze bolo nutne ju tu spiminat a ponizovat ako by sa to vam pacilo? Je to ostatnych vec a aj zivot . Len moj nazor

monilik
3. aug 2016

ahojte, necitala som diskusiu, ale pridam moju skusenost. mam za sebou dva prirodzene porody. prvy - dlhy - pomaly som sa otvarala, dali mi klystir, dala som si epiduralku, lebo bolesti boli riadne a ked som si predstavila ze este pol dna ich mam trpiet tak nebolo o com... samotny porod bol zvlastny. akoby som nebola pri zmysloch. kvoli epiduralke som nevedela kedy tlacit kedy mam kontrakcie, vsetko som robila len na pokyn lekarov. nastrihli ma, drobec sa narodil krasny zdravy. vdaka epiduralke som necitila sitie, ani som nemala nejake bolesti po porode... problem mi to sposobilo v tom, ze nejaky ten cas som trpela inkontinenciou kvoli ochabnutym svalom panvoveho dna.
druhy porod bol velmi rychly, bez epiduralky, bez klistiru, krasne som citila kontrakcie, maly vysiel na dve zatlacenia.

takze prvorodicka to ma vzdy tazsie ale netreba sa bat. ja som sa bala jedine toho ze by som musela ist na cisarsky. bala som sa narkozy a rezania a ze by som sa neprebrala. maly sa mi stale tocil este tyzden pred porodom bol v priecnej polohe doky ma upozornoval ze to moze skoncit cisarskym... z toho som mala najvacsi strach. inak cele tehotenstvo ci prve ci druhe som na porod ani nepomyslela... s vynimkou toho strachu z cisarskeho. brala som to prirodzene... myslite ze nejaka zirafa alebo antilopa niekedy uvazovala nad tym ze neporodi a radsej sa pojde dat rozrezat? je super ze mame zdravotnictvo ake mame a vdaka cisarskym rezom sa zachrani vela deticiek aj matiek ktore by to inak neprezili. no netreba to asi prehanat a brat cisarsky uz od zaciatku tehotenstva ako prirodzenu alternativu normalneho porodu. poznam zeny ktore rodili aj tak aj tak vsetko ma svoje pre a proti a je to asi na kazdej z nas k comu sa prikloni... snad lekari dostanu rozum a nebudu robit cisaraky ako na beziacom pase v neodovodnenych pripadoch...

sensen12
3. aug 2016

@vero_nika969098 ja som konkretne nikoho neoznacila,ani ta pani po mne,ale su take zial...kolko ludi,tolko osudov,uz kazdy vie,ci nieco dokazal ci nie

maciatkolulu
3. aug 2016

@sensen12 nazdar dievca a ty si este neporodila? Pocuvaj preco sa stale dokola uz niekolko mesiacov pytas to iste a stale urazas zeny co rodili normalne? Nerozumiem tym tvojim, podla mna uchylnym prirovnaniam " jak obrus vysivka ala panama" a inymi rozkosnymi prirovnaniami, podla mna zajdi za psychiatrom a mas isty cisarak 😀, teda ak si realne tehotna a nemusis byt ako verlklik, doooookola, langose medzi nohami a tak, vsakze 😉 , sice je obmena, vysivka ala panama 😀 😀 normalne sa mi zacinas pacit

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu napisala som to lebo ina to napisala v inom fore,ze je ako vysivka panama 😂 tak sa mi to jej originalne vyjadrenie zapacilo 😂 a zistujem,ze je viac zien,ktore sami o svojom porode pisu tak,ze tiez sa smejem na tom 😂 a inac asi som ti sympaticka,ked ma stopujes,vsak mozme aj inde pokecat

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu a nikoho neurazam,zase neprehanaj,vsak mna len zaraza,ze ked zeny povedia, ze dala to vaginalne ale x hodin ju sili,ze je ako vysivka,ze x rokov nevedia sediet,ale ze dala to,tak neviem...z toho mam zmiesane pocity,ze raz neviem,ci ten vag porod stoji za to,byt tak strasne dotrhana,fakt to je tak super byt radsej dotrhanana ale mat ten pocit...? ja neviem,jedna mi napisala,ze tak bola dotrhana,ze ju okamzite uspali a sili hodinu ze bola na transfuzii kvoli tomu,ze mimi nevidela a bolo jej z toho zle,ze som bola v soku,ked povedala ze ale dala to....neviem,co si mam o tom myslet....fakt neviem....fakt

maciatkolulu
3. aug 2016

@sensen12 ale ja som nepisala, ze niekoho urazas.... 😉 a nesledujem ta, akurat, ked si pozriem temu o cisarskom, co si pozeram, kedze som sama mala tri, tak vo vsetkych kralujes 😉

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu ale vsak si vyssie napisala ze urazam zeny co rodili normalne,a vidis ty mas tri,no ja len chcem xistit ci pochopit zmysel toho,ze ked fakt zenu mimi dotrha atd,ze ci to cele stoji za to...ked aj tak je zena mimo...inac ked som isla raz ku gyn tak tam boli styri zeny,co isli na poporodnu kontrolu a vsetky isli ako pokakane,vsetky a pochybujem,ze kazda msla sekciu,ci vaginalne,urcite boli tak uz 4 den po,a teda ani jedna z nich nechodila ako srnka ako to zeny rady o sebe vyhlasuju,osobne ked som isla ja z porodnice tak vsetky co som videla boli jak pokak,ziadne srnky som nevidela

maciatkolulu
3. aug 2016

@sensen12 asi na niecom ficis, ja som nikde nepisala, ze niekoho urazas a zial mam tri cisarske, citas? Pisem zial, pretoze by som mozno chcela este jedno babo, ale bojim sa uz tak riskovat, takze koniec a niekedy mi to je luto...takze za mna ked sa da porodit normalne urcite by som nesla do cisarskeho

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu nazdar dievca a ty si este neporodila? Pocuvaj preco sa stale dokola uz niekolko mesiacov pytas to iste a stale urazas zeny co rodili normalne? Nerozumiem tym tvojim, podla mna ....toto si napisala ty,ze urazam

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu dobre a druhe si nemohla porodit normalne? nedali ti na vyber?

sensen12
3. aug 2016

@maciatkolulu a nebud smutna,ze mas tri deti,ja som az teraz pochopila ze co je to byt zena a sky ma zena zmysel,zena tu je na nieco viac ako len na to,aby mala xxx deti a koniec,mame sa vzdelavat,pracovat,rozvijat svoje talenty,byt sebestacne,nie sme a nemusime byt odkazane na chlapa a cakat co nam podhodi,byt ba materskej 15 20 rokov alebo po skonceni vysokej skoly ist na matersku na 10 rokov,to uz su prezitky,kedysi som chcela pat deti,ale uz nechcem,mam ine ciele a sny,nez sa zavret na x rokov na matersku a riedit gyn a tehotenstva ,som stastna,ze som to pochopila,hlavne fakt dakujem jednej osobe,lebo mi ukazala aky nema byt zivot,na vyse 60 rokov,dodnes je nastvana na vsetky teho zeny a na vsetky zeny co maju viac jak tri deti,nenavidi ich a nenavidi aj zeny,a nic nerobi,len cele dni nadava a zavidi,takze za mna,chcem od zivota viac,ako byt na materskej 20 rokov,osobne poznam dalsiu,co ma xxx deti,bola 25 rokov na materskej,rodicovskej a nakoniec preslo x rokov,zakony sa zmenili a ona v 60 nedostane ani zivotne minimum,vzdelanie ziadne,zila v bubline,a myslim,ze je kopa zien,ktore si ani nekladu otazku,co chcem od zivota,ake mam ja sny,ake mam nadanie,ci sa chcem rozvijat,proste poznam velmi vela aj starych zien,co naozaj su nestastne a nic okrem vyprodukovania deti nikdy nic neriesili a pritom mali nadanie a mohli dokazat daco a dnes len varia dennodenne pre vnucata,ske zase same pre seba ani kusok radosti,ci dacoho co by ony chceli,proste vidim,ze s nimi do hlbky filozofie sa nedostane clovek,jedinu umelecku knihu neprecitali,jedinu hlbsiu myslienku z nich clovek nedostane,max tak co ako varit,ale my zijeme v 21.stor a sme viac nez len na tvorbu deti usposobene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre