Pôrod cisárskym rezom alebo nie?

denisa123
15. jún 2007

Pozdravujem vsetky snazilky, tehulky i maminy!

Velmi by som potrebovala vediet jednu jedinu vec ohladom porodu.

Vysvetlim: S manzelom cakame babatko, temin sa blizi, takze uz mi nezostava vela casu na rozhodnutie, ci cisarskym rezom, alebo klasickym porodom privedieme na tento svet nase malicke.

Ja viem, kazde ma svoje vyhody i nevyhody, ale momentalne som pozbierala tieto informacie o vyhodach:

Cisarsky rez:
Dieta nie je ohrozene pridusenim
Neprezije stres s porodu
Matka nema nastrih a nie je potrhana
Matka nepreziva porodne bolesti
Porod je presne naplanovany
Vagina zostane rovnaka ako pred tym
------------------------------------------------

Klasicky porod:
Dieta je prilozene hned po nar. k matke
Matka nema rozrezane brucho a maternicu
Matka sa skor zotavi po porode
------------------------------------------------

Co ma najviac asi trapi je, ze obcas pisu mamicky ze po klasickom porode sex uz nebol co byval, resp. u niektorych nebol vobec. My s manzelom mame radi milovanie (ved kto by nemal) a neviem si predstavit, ze by sa to malo zmenit. Nastastie si mozem vybrat, ci chcem cisarsky, alebo klasicky porod, mam vyssie dioptrie, takze v tomto smere nemam problem. Ide len o to, vybrat si spravne. Poradite prosim niektora skusena, napisete uprimne, ci sa fakt nieco zmenilo, alebo skutocne porod na to nemal vplyv?

fiona
4. sep 2007

no a uz je to tu idem aj ja cisarskym, mala panva koniec psychicky nepripravena lepsie povedane v salate 😅

su aj take ktore maju dobre spomienky na cisar?

joj 😕

nadhera
4. sep 2007

ja 😀

nadhera
4. sep 2007

ked ani po dvoch vyvolavackach sa malemu nechcelo, voda odtiekla, zobrali ma na sal, po 4hodinach som sa prebrala a šmudlika mi doniesli prilozit. bol rozkosny. rano som uz pomaly chodila,samozrejme jazva bolela, z postele problem vstat, ale to sa da vydrzat. na piaty den mi vybrali svorky a sla som domov. taka moja skusenost.

kikaz
4. sep 2007

No ja som čerstvo po druhom cisárskom. Prvý so znášala horšie ale teraz to boli prvé hodiny asi 4 také zlé ale potom v pohode .Treba sa naozaj čo najskor ako to dovolia postaviť sa na nohy a vystrieť. Ja mám jazvu krásnu s kojením som mala pár dni problém ale to len preto že mlieko nabehne neskor. A nemyslím si že ženy ktoré rodia cisárskym sú padavky. Keď si možu vybrať tak nech si vyberú,Veď ako možu byť padavky keď si niektoré užijú viac bolesti ako pri prir. porde.A csársky nemusí byř len v plnej narkóze ale aj v epidur. anestéze keď chceš bábo hňeď vydieť. Ja keby si možem vybrať tak cisársky zažila som menej strachu a stresu.

erika153
4. sep 2007

ja som tiez po cisarskom a ani to inak neslo pretoze tam bol nejaky problem presne neviem co ale nieco s rotaciou hlavicky 😅
keby som si nohla vybrat druhy krat vybrala by som si:sekciu urcite!
aj ked som trpela 10 hodin v kontrakciach, vobec si neviem predstavit ako by som v tych bolestiach este bola schopna tlacit-obdivujem vsetky zeny, ktore rodili prirodzenym sposobom!
v kazdom pripade si nepripadam nijako ochudobnena alebo menejcenna kvoli tomu ze som rodila cisarskym. moje dieta je zdrave, krasne a nikoho nikdy nenapadne zapodievat sa tym ci bol rodeny prirodzenym sposobom alebo "neprirodzenym". myslim,ze toto je uplne zbytocne sa tymto zapodievat. uz len tym, ze sme nase krasne deti vynosili a porodili akymkolvek sposobom je uctihodne a dobra matka sa meria inym meridlom ako tym ci porodla dietatko tak alebo onak..
😵 😵

masinka
4. sep 2007

ja mam tiez dobre spomienky na sekciu
hlavne po 10 hodinach "normalneho poroduy", otvorena na 8,5 cm s babom omotanym pupocnikom to bolo ako vykupenie
mala som spinal, malu mi hned po umyti ukazali (a videla som ju aj ked ju odnasali hned po vybrati), po 4 hodinach mi ju doniesli na krmenie, mliecko som mala velmi rychlo, kojim doteraz a to ma 9 mesiacov, na druhy den som isla sama do sprchy, na treti som behala ako srnka, jedine negativum bola tyzden trvajuca migrena po spinale, ale zase ked citam temu o siti po porode, tak to bolo myslim mensie zlo
samozrejme keby som si mohla vybrat, tak rodim normalne, ale ked sa neda, tak sa proste neda

nadhera
5. sep 2007

kikaz, druhu sekciu si mala preto, ze aj prvy porod bol SC?
tiez som rodila sekciou - a to som si myslela, ze v mojom veku sa to robi automaticky, ale nie. tak teraz neviem, co ma caka.

nadhera
5. sep 2007

masinka, teba obdivujem - ja tomu hovorim "rezana za ziva". tak toto by som nemohla.

kikaz
7. sep 2007

ani nie len som mala v jazve guličku vraj endometriózu a museli by ju tak či tak vyberat tak sme sa na sekcii dohodli a urobili to naraz ale musím priznat že som ju aj chcela. pri prvom so sa neotvárala mala som hustú zelenú vodu a malý sa dusil tak preto sc. 😒

evula79
7. sep 2007

neviete nahodou ci davaju diabetkam na inzuline vacsinou sc alebo len pri vaznejsich komplikaciach?

vesi
8. sep 2007

nadhera, v blave by ti spravili aj druhú sekciu, lebo si veľmi krátko po prevej, ale všetko závisí od rozhodnutia lekára. ináč ja som sa strašne bála spinálu, tak som prvé rodila SC v narkoze, pri druhom mi museli dať spinál a teraz ľutujem, že som ho nemala aj pri druhom, bolo to nádherné, z druhého pôrodu mám silnejší a oveľa krajší zážitok. 😀

nadhera
8. sep 2007

vesi, prepac, ale toto by uz na mna bolo vela. byt pri vedomi a vies, ze ta rezu, bola som rada, ze som v narkoze.

hedunecka
8. sep 2007

no ja mam termin o 5dni a dr. mi povedal ze ma nebude trapit ani mimi ze mi spravi sekciu ked to do vtedy nebude pretoze porod mi vyvolat nemoze kedze som len 2mesiace po sekcii/teda 2mesiace co som nebolo teho/takze velmi kratka doba a to sa doporucuje min.rok.sice stale caka ci to na mna nepride ale akosi nexodi 😅 takze pocitam ze tiez skoncim sekciou a urcite chcem spinal 😉

jejke
8. sep 2007

Hedenucka, 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 prepanajana, bez do nemocnice!!!!!!!!!!!!! to ako ze Ta nechavaju doma cakat???? 😲 Ja som bola objednana na sekciu(na druhu) desat dni pred terminom, to je maximalne nezodpovedne od Tvojho doktora.. je to velmi rizikove lebo ked dostanes kontrakcie, mala by si byt uz tam nech sa nestane ....Bozechran...
Prosim ta necakaj, nechTa vezmu na sekciu,HNED!!!!!!!! v 38 tyzdni sa dieta povazuje uz za ZRELE.

Este pises ze chces spinal,ako to chces stihnut ked cakaju ze "to na Teba pride" no ja som prisla pri prvom babatku do nemocnice s odtecenou plodovou vodou a na 10 cm otvorena a SPINAL jednoducho nestihali, musela som mat celkovu nerkozu(koniec panvovy bol dovodom sekcie).Drzim palceky.Nech Ti to dobre dopadne 😉

vesi
9. sep 2007

jejke, nepanikár, mňa bolela jazva po prvej sekcii už 2 mesiace pred termínom a dr. ma poslal do nemocnice až v termíne, tam mi cez víkend odišla voda a v pohode mi dali spinál.Myslím si, že dr. by mal vedieť čo robí 😉

jejke
10. sep 2007

Vesi ZLATO tu nejde o to ci Ta boli jazva alebo nie, ked nastanu kontrakcie
moze Ti prasknut maternica aj bez toho aby si si uvedomila ze mas problem s jazvou.
Ver mi viem o com hovorim 😉
Mna dali rodit normalne, POTOM RUPLA.
Kazdy by mal vediet co robi,najma doktor ale nie vzdy "ROBI CO MA"a riskovat v tomto pripade...
a v takej kratkej dobe AKO HEDUNECKA mat po cisarskom dalsie babo to je este vacsie RIZIKO 😒
Naozaj som rada ze som mala to stastie ZE TU U NAS SA NA SEKCIU OBJEDNAVA DESAT DNI PRED TERMINOM 😉 Kebyze sa mi to stane doma asi vykrvacam a babo nesie nasledky...ak by vobec prezilo 😉

irisiris
10. sep 2007

jejke, prepáč, že sa do toho miešam, ale ako si vedela, že Ti rupla jazva?
U mňa to zatiaľ doktor necháva na prirodzený priebeh, že pri pôrode sa uvidí, či bude treba sekciu. Ale neodporúča mi epidurálku práve kvôli tomu, že by som necítila to prasknutie maternice. Neviem, či to pri tlačení budem vedieť rozlíšiť, kedy mi rupne jazva a kedy niečo iné?

vesi
10. sep 2007

jejke ZLATO 😀 , jazva ma bolela lebo bola stenšená, jazva normálne NEMÁ bolieť.Dr. mi povedal, že odporúča SC lebo už zažil ruptúru pri pôrode, (chodila som častejšie na ultrazvuk ) a aj tak ma nechal doma až do termínu a mimochodom tie falošné kontrakcie som mala oveľa skôr, takže som vlastne ani veľmi nepostrehla, že mám už normálne 😝 , až ked mi odišla voda... 😅

jejke
10. sep 2007

Irisiris dufam ze som Ti spravne vytukala meno(asi na siesty krat 😀 )
no ako to viem, ze mi praskla jazva, tak asi preto, lebo v sprave som mala napisane:
"Diag.ruptura maternice v jazve po predoslom SC a tehotnost ukoncena akutnym cisarskym rezom"ak chces pol Latinsky"Rpt uteri in cicatricae"
Ked mi praskla TO MI NIKTO NESTIHOL POVEDAT, bol tam velky zhon a krik, islo o zivot... 😉
Inac som tu uz raz spominala, ze ja som sice mala bolesti a tvrdnutie bruska pocas tehotenstva,ale na ultrazvukoch mi nespominal nikto zeby som mala maternicu stensenu, alebo zeby bolo nieco s jazvou....mozno mi to nepovedali umyselne 🙄
Ja byt VAMI baby co ste tehu po sekcii,idem sa objednat na sekciu znova a necakala by som dokonca, asi som ZLA ale presvedci VAS TOTO:

http://www.geocities.com/miasmommy_99/miasfrien...

irisiris
11. sep 2007

jejke, vytukala si to spravne 😉
Takže Ty si vôbec necítila, že to prasklo? Tak potom fakt nerozumiem tomu, že by som s epidurálkou necítila prasknutie. 😨 A na ultrazvuku som sa pýtala dr., či mám jazvu ok a len sa so smiechom pozrel zvonku na brucho, že áno...

jejke
11. sep 2007

Irisiris
nie necitila som ze to bola jazva,co ruplo, ale bolest to bola sialena a podla toho ako silno to krvacalo to ani nic ine nemohlo byt.Prehliadnut sa to teda neda.
Pri kontrakciach(teda skor ako vobec zacnes tlacit)ak si po cisarskom Ti moze prasknut trebars aj cast brusnej vrstvy, ked nebola dobre zrastena a takisto hrozi vykrvacanie... citala som aj o cisarskom"v pohodicke" teda v spinali, otvorili dutinu brusnu a co nevidia ved Vy mate minirupturu a krvacalo to tak slabo ze to neovplyvnilo ani tep srdiecka u babatka a zvonku to povazovali (to male krvacanie z posvy)za odtok z plodovych vakov...
Takze vselico sa moze prihodit.
Najhorsie je ked spolu so stenou maternice rupne aj placenta
a to je dieta totalne V OHROZENI a tam ide fakt o sekundy.

Na druhej strane je aj vela zien ktore rodili VBAC,teda vaginalnym po cisarskom a celkom bez problemov...je to ale velke riziko
a zasa sa opakujem, doktor co mi zachranil zivot uz po cisarskom ziadnu rodit vaginalne nepusti...Takze drzim prsteky 😉 a prajem Ti viac stastia ako som mala ja 😉 aj ked teda malo to stastny koniec,mohlo to dopadnut ovela horsie ☹

certica
11. sep 2007

jejke kde si rodila? ozaj a aky mas odstup medzi detickami?

snilko7
11. sep 2007

no ten odstup medzi detičkami by zaujímal aj mňa..ja mám teraz už termín pôrodu, tiež prvý cisársky a teraz sa chystám normálne, ak nebudú komplikácie - u mňa je rozdiel 3 roky

vesi
11. sep 2007

snilko, u mňa bol rozdiel 3,5 roka a mala som problémy s jazvou, čo bol prekvapený aj Dr. lebo normálne vraj stačia 2 roky.

snilko7
11. sep 2007

vesi a rodila si potom aj druhý raz cisárskym? Kedy rozhodli že je lepší cisársky? A hlavne ako ti zistili tie problémy? Viem kopec otázok 😅

hedunecka
11. sep 2007

snilko predsa ta nexavaju??ja som mala jedine stastie mna zaxranila heidinka ze sa rozhodla sama ze nechce ist von normalne a tak mi trosku podrastla ze musi ist v pia von cisarom 😀 😀 som si na zaciatku hovorila ze nex si to zariadi sama a asi vie co robi 😀

vesi
11. sep 2007

snilko, robili mi aj druhý cisársky. ked som chodila do poradne, tak som sa pýtala Dr. či je normálne, že ma bolí jazva po prvom cis. a on povedal, že nie a po vyšetrení povedal, že jazva je stenšená, ked som bola v termíne, poslal ma do nemocnice, aby tam rozhodli ako budem rodiť, tam ma poslali na ultrazvuk aby mi pozreli jazvu, dr. napísal, že jazva stenšená, ale skôr preto, že na zodpovednosť by si to asi nikto nezobral...to bolo v piatok a v pondelok mali rozhodnúť, do papierov napísali, že keby začal pôrod, má rozhodnúť pohotovostný lekár. a v sobotu večer mi odišla voda, tak pohotovostný rozhodol, že SC.do poradne som chodila na antolskú k Dr. Janáčovi, to on odporúčal SC, ale rozhoduje o tom prednosta kliniky 😝 čiže Dr. Janáč pre mňa viac urobiť nemohol, veľa žien naňho nadáva, ale mne veľmi pomohol aj tým ako ma ukľudňoval pre iné zdrav.problémy čo som mala 😀 otázky mi nevadia, kľudne sa pýtaj 😀

certica
11. sep 2007

vesi, ja nanho nenadavam 😀 😉

rybka78
11. sep 2007

so mnou lezala na izbe kocka, ktora mala rozdiel medzi detickami 7 rokov, a kedze jej hrozila ruptura maternice tiez ju aj druhykrat nechali rodit cisarskym.

certica
11. sep 2007

ozig rybka, ty si preco mala cisara?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre