Pôrod do vody

lutziy
19. dec 2012

Rodila niektora z vas takymto sposobom? odporucate?

llola
20. mar 2017

@allakhverdieva topolcany 🙂

maduke
1. apr 2017

@mata.g ... kolegynina dcera rodila prirodzene aj napriek tomu, ze mala malicku otocenu zadockom dolu..boli pripraveni lekari aj na cisarsky rez ale ho nebolo treba, ze porod prebehol normalne bez kompolikacii..zalezi asi od lekara....rodila v Trencine myslim...

ozmomo
16. máj 2017

Ja som rodila do vody v Belgicku, majú tu s tým dlhoročné skúsenosti a je to ich preferovaný spôsob pôrodu. Bol to úžasný zážitok, bolesti vo vode ustúpili, nemuseli ma nastrihávať.
Neviem si predstaviť rodiť inak a dúfam, že ak sa mi podarí znovu otehotnieť, budem môcť rodiť do vody zase.

maduke
12. máj 2018

mne to zial nevyslo...nakoniec bol prirodzeny porod, s nastrihom a v Piestanoch :(

meg_junova
17. máj 2022

@candii prirodzene nie je rodiť na chrbte priviazaná k nemocničnemu lôžku. Odvtedy mám problémy s chrbticou, takže za mňa porod do vody oveľa prirodzenejšia voľba.

maduke
17. máj 2022

Tak zeny, ja som uz po 2 porodoch....prvy ako som pisala bol v plane v Topolcanoch do vody, boli sme aj v nemocnici aj tu vanu sme videli....prostredie sa mi pacilo....no zial neztihli sme to...je to hodinu cesty od nas a ked ma chytili bolesti, najlepsia bola hned prva najblizsia porodnica, teda Piestany. porod prebehol prirodzene bez komplikacii... Pri druhom drobcovi som nad porodom do vody vobec neuvazovala...neviem preco....drobec sa narodil v Trencine a rovnako prirodzene bez komplikacii.... Ale mame tretie babo na ceste a znovu zacinam uvazovat nad tym porodom do vody.... Uz len keby to nestalo tak vela... Lebo pri jednom plate a dvoch detoch je kazde euro potrebne.... Takze uvidime ☺️

kikka95
11. aug 2023

@maduke Môžem sa spýtať že či je pôrod do vody drahší ako normálny? alebo ako ste to mysleli?

maduke
12. aug 2023

@alicka850 .... Co vsetko do tej vody ide? Len to v com je babatko cely cas...nic nove....a ze tam moze vbehnut stolica? No...stat sa moze ale to hned neznamena ze babo zomre alebo dostane infekciu alebo co.... Ale je to malo pravdepodobne....zenske telo je prisposobene od prirody ze ked zena rodi tak tlaci do rodidiel a nie do konecnika....robia pred porodom aj klistir, alebo si zena moze dat cipok atd.... Su rozne opatrenia, napriek tomu sa to stat moze...ale napriklad, koho by napadlo ze sa zena moze pocas porodu popalit? Nikomu...a stalo sa to.... Pri cisarskom reze...tak teraz prestanme robit cisarske rezy, lebo vsetky zeny pocas porodu zhoria!!!! To su take veci ze ako nechapem..... Ale ved kazdy ma pravo na svoj nazor...zial neskusila som, nezazila som, ale za mna asi najlepsia vec na svete co sa tyka porodu, rodit do vody....a doma v bazene uplny luxus ☺️👍 zavidim tym co to absolvovali....nech tu napise nejaka mamicka, co rodila do vody a ma zle skusenosti....kolko ich bude? Asi zratame na prstoch na ruke....asi vela nie...vzdy sa na vsetko ozyvaju ludia, ktori o tom prd vedia, prd sa tomu rozumeju ale mudruju akoby zjedli vsetku mudrost sveta...toto milujem fakt....

maduke
12. aug 2023

@kikka95 ano, za porod do vody sa plati....neviem ako je to teraz, ale v toku 2017, ked som chcela todit do vody, to stalo tusim 100€. V Topolcanoch.Teraz je to urcite viac.... Nakoniec aj tretie babo som porodila nasucho 😏 v Piestanoch....kedze z Topolcan sa mi pan primar neozval 😔 neviem ci tam este vobec robia porody do vody alebo ako a ci vobec este funguju.... Ale je to fakt skoda, ze nie je porod do vody umozneny kazdej mamicke v kazdej porodnici.... Miesto toho aby dali rodickam viac moznosti tak zatvaraju porodnice a nemocnice...no...som sa tozhodla, ze ak otehotniem nahodou este aj stvrykrat, tak budem rodit doma do vody v bazene ☺️

ozmomo
12. aug 2023

@maduke plne súhlasím. Mám za sebou tri pôrody, prvé dva do vody, tretí sme nestihli. Rozdiel to bol obrovský, prvé dva pôrody ma nenastrihli ani nešili, tretí ma museli zašívať, o bolesti ani nehovorím. Keď som vošla do vody, nič ma nebolelo, poloha bola síce podobná, ako na stole, ale nie úplne, na stole som mala pocit, že rodím hore kopcom.
Pre pôrodmi do vody som mala klystír, bola to podmienka. A žiadne lieky ani injekcie, to bola tiež podmienka.
Muž bol pri všetkých pôrodoch a aj preňho bol pôrod do vody krásny zážitok.
Všetky pôrody boli v Belgicku, v tej istej nemocnici, kde majú s pôrodom do vody dlhoročné skúsenosti a tento spôsob vyslovene odporúčajú, keďže im to výborne funguje. Za pôrod do vody sa tam nepripláca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre