Pôrod mimo nemocnice. Zažili ste ho niektorá?

pollyanna
23. feb 2008

Zažili ste ho niektorá? Či už planovane alebo neplanovane? Čo si o tom myslite? Môj drahý po zhliadnutí videi na youtube tvrdi, že keď budeme tehotní, budeme rodiť doma...ja mám z toho strach a pokiaľ viem, na Slovensku sa to ešte oficiálne nedá...máte niekto doma podobneho extrémistu? 😉

vanniekerk
1. máj 2011

@didi35 Nakoniec sme ten vit. K dali, pretoze mala sa narodila s hematomom na hlave - tak len pre istotu. To boli 3 davky oralnou formou pocas prveho mesiaca - tu poslednu tretiu davku sme jej zhodou okolnosti nedali, lebo sa nam ta sklena ampulka s vitaminom zle odtrhla a bali sme sa, ze by tam mohli byt zbytky skla.. 😉

vanniekerk
1. máj 2011

@jussti Dakujeme! 🙂 Ano, vyslo nam to uplne uzasne. Vsetky mamicky by si zasluzili taketo porody.

didi35
2. máj 2011

@vanniekerk dik, vzdy lepsie podat vit.K oralne nez injekcne.. predpokladam, ze ste ju este ani neockovali...

vanniekerk
2. máj 2011

@didi35 Nie, neockovali sme. Tu v UK je opat tato volba dobrovolna.

etnicka
21. máj 2011

@divica ahoj, kedze Modry konik nie je ochotny prestat porusovat Medzinarodny kodex marketingu nahrad materskeho mlieka, spolu s ostatnymi, ktorym zalezi na dojceni, som odtialto odisla. Rada Ti odpoviem na mojom sukromnom e-maili elenka.hutton@gmail.com. Pa pa zatial 🙂

maca_p
22. máj 2011

@etnicka pripada mi to detinske ako ste LP hodili bojkot na MK, taketo vyjadrovania proti "nahradam umeleho mlieka" a ohrnanie sa kodexmi. pokial viem, do reklam idu iba pokracovacie mlieka typu 2 a viac. nikde som nevidela mlieko s oznacenim 1. vzdy je lepsie podat dietatu umele mlieko ako novorodenca nalievat kravskym alebo dokonca mliekom z geneticky upravenej soje. nikde nie je napisane, ze zena obligatorne musi dojcit a nikdy nie inak. dobrovolne nedojci iba maloktora, povedala by som, ze je zanedbatelne %. a su predsa zeny, ktore maju zdravotne problemy, musia uzivat lieky, tak je pre dieta vhodnejsie podat UM, ako ho krmit MM a takto mu podavat do tela rozne lieky. urcite si nemyslim, ze niektora zena podlahne reklame na UM... proste vas nechapem, ako ste sa doslova vykaslali na mnozstvo kojochtivych zien z fora. ale ako som zaregistrovala, tak uz sa tu LP rozbieha. 😉

samiana
16. nov 2011

toto je zaujímavé, myslím, že do tejto témy to patrí

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/100000000...

🙂 😉

magdal1
18. máj 2012

relácia z 17.5.2012 na ČT 1 o pôr,doma...

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre