Pôrod po kliešťovom pôrode "normálne"?

ivana0107
18. okt 2007

Pôrod prveho babatka som mala kliestovy. Bojim sa druheho porodu. Nemate s tym niekto skusenosti? Ci sa da po kliestovom pôrode este rodit "normalne" alebo robia cisarsky?

stefy
18. okt 2007

AHOJ IVANA107,nie je to moja skúsenosť, ale moja kamarátka mala prvé dieťa klieštovým, po šiestich rokoch mala pred pôrodom bábo zase zle otočené, takže plánovali cisársky, ale tesne pred pôrodom, snád vo vzdychárni, resp. na čakačke sa malý otočil a porodila normálne, ale hovorila, že to bola fuška.

bubatko
18. okt 2007

no ivana, to by ma tiez zaujimalo, prvy som mala kliestami a sice druhy tak skoro neplanujem, ale nepoznam nikoho s takou skusenostou, takze by som tiez rada vediet, co a ako 😖

lenka34
19. okt 2007

Aj ja som syna pred 13rokmi rodila pomocou klieští, tak teraz neviem čo ma čaká,

bihan
19. okt 2007

Prečo by mal byť po kliešťovom pôrode cisársky rez? Ja som tiež rodila kliesťami, lebo malá nenaliehala stredom hlavičky, ale trošku z boku a celkom nerozumiem, prečo by mal byť druhý pôrod taký istý... Každý pôrod je predsa iný a kliešťový pôrod je síce "s pomocou lekárov", ale stále prirodzený, nie? 😅

lenadka
19. okt 2007

bihan-krasna baba 😉 nebolo malej nic od kliesti? Ja som rodila tiez kliestami, pret oiste co aj ty...a nasledky teda boli ☹ hlavicka capata, dotlacena modrinova, zlomena klucna kost, tortikolis 😒

lenadka
19. okt 2007

iank poznam jedno dievca tu s MK ale aj nazivo, 1 porod kliestami a druhy v pohodke normalny, rychly, super! 😉

ivana0107
autor
19. okt 2007

Mojmu malemu nebolo od kliesti nic, mal na hlavicke dve modrinky asi 2 dni, len ja som si dost dlhu dobu ani nemohla sadnut.

bihan
19. okt 2007

Leni, malá mala len trošku špičatú hlavu na tom mieste, ktorým tlačila na krčoka a nevedela preliezť, od klieští mala len malý červený otlačok na boku asi po jednom dni jej to zmizlo (aj hlavička sa "odšpičatila" 😉)...
Dokonca aj ja som to zvládla úplne super - žiadny nástrih a už ani neviem, že som rodila... Asi sme mali šťastie 😀

kkatrina
23. okt 2007

leni som tu 😀

pred 3 rokmi som mala kliešťový, našťastie s epi, ale tie bolesti po tom, škoda reči, mesiac som nevedela čo je to sedieť

teraz som mala veľký strach, lebo som aj astmatička a od začiatku som hovorila že bez epi rodiť nejdem. No rodila som bez epi 😀 za 3 hod bolo po všetkom, na druhý deň som sa posadila. Jednoducho krása, keby bol každý pôrod takýto, tak idem aj do tretice

ivana0107
autor
25. okt 2007

na kati, tak presne toto som chcela pocut 😎 . gratulujem k babatkam

lenkaajarek
2. nov 2007

ahojte baby ja som tiez rodila pomocou kliesti a vsetko bolo ok ale pocula som ,ze na sk je to zakazane.Je to pravda?

kkatrina
6. nov 2007

lenka každá pôrodnica to má inak, jedny robia kliešťak a druhý zase vákuum, zakázané to nie je, veď ti bábatko zomrieť nenechajú musia niečo spraviť 😒

nika000
9. jan 2008

ahojte.malá sa mi narodila vákuom.pomali som sa otvárala a na konci som už nevládala a nakoniec doktor povedal že mala len 30centimetrovú pupoč.šnúru.rodila som v B.B.

dddeni
29. jan 2008

ahojte, aj mne sa malá narodila vákuom, v poslednej fáze sa neotočila smerom správne - išla von čelom, nepozerala sa mi na"zadok", tak lekár v poslednej chvíli zvoli vákuum. Našťastie hlavičku mala OK, žiadna deformácia iba na väčší fľak po tej pumpe - pekne sa to vstrebalo. Aj sestričky vraveli, že taká pekná hlavička po takomto pôrode býva cca 1 za celý rok. Za to ja som 3 týždne ani sedieť nemohla 😅 Ale oplatilo sa. Asi mi dáte všetky za pravdu,kt.sme to mali "trochu ťažšie". 🙂

mari.m
30. jan 2008

čo je to kliešťový pôrod? 😅
a nemôže sa pri tom ublížiť bábätku??? 😒

nika000
2. feb 2008

ahoj dddeni plne súhlasím z tým sedením ☹ na mojej malej tiež vôbec nebolo vidno že som rodila vákuom .nemali sme ani žiadnu modrinu .

bihan
3. feb 2008

Mari http://www.retrouversonnord.be/fichiers_site/fo... Používajú sa v prípade, ak je miminko "zaseknuté" v pôrodných cestách alebo nie je dobre otočené... Je na zvážení lekára, či použije kliešte alebo vákuový extraktor.
Bábätku by pri tom ublížiť nemali, naprike tomu pri veľmi komplikovaných pôrodoch dochádza k modrinám, odreninám a prípadne pozri na príspevok Lenadky hore...

Ja som asi divná, ale mne po pôrode nič nebolo 😅 Trošku ma to bolelo (ako po pôrode 😝), ale sedela som úplne v pohode a na druhý deň som sa pohybovala fakt bez problémov...

hellosona
4. feb 2008

ahojte
my sme mali tiez kliestovy porod... ja si zase nemyslim, ze je to az tak v pohode... u babatiek vsetko ukaze cas a ja konecne po mesiaci sedim, teda snazim sa 🙂 ale jasne, ze lekari musia urobit vsetko preto, aby sa babo dostalo von...

danuska123
30. júl 2008

Ahoj tak ja som rodila Kliestovym,poviem ze ziadna sranda.Rano mi dali vyvolavacku po obede som isla na sal,vsetko prebiehalo docela rychlo cca 3 hod.vyzeralo ze vsetko bude super, ja som isla rodit vymalovana zo super naladou.Ta nalada ma presla ked zacali silne kontrakcie asi kazde 2 min.ked som bola na porodnom stole tak som si povedala ze uz len zatlacim a Nanalka je tu .Tlacila som asi 20 minut ale nemohla som ju vytlacit,nechapala som co sa deje malej sa spriecila rucicka tak museli pouzit klieste.Po porode mi malu museli resuscitovat ukazali mi ju asi na 1 sekundu.Potom som ju nevidela 2 dni bola som prevezena na uplne ine poschodi.Bola som psichicky na tom dost zle nikto mi nic nepovedal vobec som sa necitila ako matka.po 2 dnoch ma previezli na sestonedelie tam mi potom priviezli na izbu uplne ine babo ktore sa na moje moc podobalo vsimla som si to asi po 5 min.ze je to uplne ine meno.ale po case mi konecne priniesli moju Natali.Sadnut som si nemohla asi mesiac a ked som si to vydela tam dole bola som zhrozena zasita az na stehne.Dufam ze druhi porod bude lepsi aj napriek vsetkemu po babetku este tuzim

iwanka
30. júl 2008

ahojte, ja som tiez maladlhy, komplikovaný a nakoniec aj kliestovy porod,maly mal totiz zle otocenu hlavicku. Pocas porodu stale dufali, ze sa nakoniec otoci spravne, no nestalo sa. ja som dostala epiduralku, takze som to az tak necitila, hovorili mi aj kedy mam tlacit. tiez ma fajne nastrihli, ale do 4 tyzdnoch som bola ok.
Nemam z toho traumu, keby bolo treba, podstupim to znova, stoji to za to 🙂

zabka1003
30. júl 2008

Ja som mala pôrod ukončený vákuumextrakciou, našťastie bez nejakých komplikácií..
ale tiež ked si uvedomím, že čo všetko sa mohlo stať, mám strach aby sa to pri druhom pôrode nezopakovalo..
Dúfam, že budem aj ja s tých šťastných maminiek, ktoré mali druhý pôrod ľahší..

mata261
11. feb 2012

ahoj, ja som mala prve dieta kliestovym porodom...bolo to hrozne a tiez sa bojim druheho porodu...doktor mi vsak povedal, ze rodit je aj napriek tomu lepsie prirodzenou cestou ako sekciou...povedal mi mnoho opodstatnenych argumentov...

simusska
2. okt 2015

Ahojte babenky....prvy porod som mala kliestovy a stale mam na neho velmi zle spomienky:( rada by som isla radsej rodit sekciou. Ste tu niektora, ktorej uznali po takomto porode sekciu?

katarinkacat
7. okt 2022

@ivana0107 ja osobne mam problémy na celý život po Vex ale také ze si to človek ani nevie predstaviť. Som prakticky invalid. Na voziku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre