Pôrod po operácii očí laserom. Môžem rodiť prirodzene?

barbarka
22. máj 2009

ja som bola pred 3 rokmi na operácii krátkozrakosti laserom, viacero ludi mi vravi ze nemozem preto rodit prirodzene. doktora som sa este nepytala ale urobim to pri najblizsiej navsteve. Ma niekto skusenosti s porodom po takejto operacii?

sika1
22. máj 2009

Ja som rodila prirodzene, a to som mala od operácie laserom asi 1 rok. Navštívila som nezávisle od seba dvoch očných lekárov, ktorí ma ubezpečili, že rodiť môžem normálne, ani gynekologovia v tom nevideli žiadny problém. Zrak sa mi po pôrode vôbec nezhoršil.

petra1985
22. máj 2009

ja som mala rok po tejto operacii v marci a koncom marca som rodila prirodzene.. doktorka povedala, ze nevidi problem..

barbarka
autor
22. máj 2009

🙂 dakujem, potesili ste ma

katka1981
22. máj 2009

ja mam za sebou 4 operacie oci, z toho 2 laserom, povedali mi ze ocne pozadie mam dobre, nacisar nie je dovod.

petra1985
22. máj 2009

katka takze takto nakoniec🙂 no vyborne takze ides normalne?

zazalienka
25. máj 2009

ahoj, som dva roky po operacii oci, lekar ma vyslovene upozornil, ze nesmiem rodit normalnou cestou, mala som dioptrie -8 na obidvoch ociach, takze boli velmi oslabene a preto ten cisarsky.. som zvedava, dnes som mala na teste //, takze moj cas za zacina odpocitavat.. lenze vzhladom aj na prasknutu platnicku (herniu disku) zrejme nebudem moct mat epidural.. takze mi zostava cisarsky, za pokus o stratu zraku mi to asi nestoji.. jednu kocku zabudli lekari upozornit na porod, a po tazkom porode a tlakoch oslepla na jedno oko.. porodnik v tom nevidi problem ale ocny lekar by mal.. teda pokial je odbornik.. a zrak maminy je pre babo nenahraditelny..

petra1985
25. máj 2009

ak su dioptrie -6 a viac tak neodporucaju rodit per naturales.. ociar sa predsa len viac do tych oci rozumie ako gynekolog viac do zenskych zalezitosti.. mne zas ocna povedala, ze skor mi hrozi pohorsenie zraku ked podstupim cisarsky.. asi je to vsetko len o stasti 😉

barbarka
autor
25. máj 2009

ja som mala na jednom oku korekciu -10 na druhom 7,5 takze tiez dost, no uvidime 🙂 ale chcela by som ist normalne kedze by sme chceli viac deti.

janinad
26. máj 2009

Ahojte, ja som mala operaciu oci takmer pred 10 rokmi, -6,5 dioptrii. Ocna povedala, ze operacia to neovplyvňuje, ide o stav sietnice. Jedno moje oko nesplna podmienky, tak mi doporucila cisarsky rez. Takze ono asi nezalezi na tom, kedy bola operacia a kolko dioptrii, ale treba to nechat radsej posudit ocnemu lekarovi. Ja som tiez nevedela, ako sa k tomu postavit, ale myslim, ze cisarsky je ovela lepsi, ako ked oslepnut treba len na jedno oko. Myslim, ze boli tak prirodzeny porod ako aj cisarak, komplikacie mozu nastat pri oboch, takze to necham na lekaroch.
Petra, preco by sa mal zhorsit zrak pri CR? To mi doktorka nepovedala.

barbarka
autor
26. máj 2009

a to mam ist k normalnej ocnej alebo tam kde ma operovali?

janinad
26. máj 2009

Barbarka, ja som bola u normalnej očnej. Dokonca som nemala ani kartu od predchádzajúcej, ani nijakú správu z operácie. Jednoducho ma nakomplet vyšetrila a zhodnotila stav sietnice. Len som potrebovala odporúčanie od gynekológa.

petra1985
26. máj 2009

ja som zas bola tam kde ma operovali🙂 a nakoniec aj pri svojej ocnej.. o tych dioptriach.. tak moja doktorka povedala, ze ona uz nad -6 uz radsej odporuca cisarsky ako je to inde tak neviem..

papua
26. máj 2009

baby ja som 3 roky po operacii laserom a lekar mi povedal, ze kludne mozem rodit normalne. Vsetko vsak zalezi od vnutroocneho tlaku. ak ho ma niekto zly tak nemoze rodit normalne. preto si aj myslim, ze ked mal niekto -8, tak mu to radsej neodporucaju, lebo je to zataz na oci....ta intenzita toho laseru zavisi od diptrii, preto asi....

barbarka
autor
27. máj 2009

tak si aj ja vypytam odporucanie a zajdem na to meranie tlaku, no uvidime 😒 , dufam ze mi dovolia normalne 🙂

tilly
27. máj 2009

barbarka, aj som tiež bola pred pôrodom na laserovke a nebol to dôvod na sekciu, treba skočiť k očnej vo vyššom štádiu tehu 😉

pôrodník, keď videl v tehuknižke, že som mala laserovku, tak sa hneď pýtal, či je to OK, musela som mu dať potvrdenie od lekárky, inak by rezal 😉

barbarka
autor
27. máj 2009

tilly a ake si mala predtym dioptrie? kedy je asi najvhodnejsie ist k ocnej?

tilly
27. máj 2009

ja som mala 3,5lky, ale oni mi tam narátali 4,5, čiže mi robili 4,5... u očnej som bola asi mesiac, dva pred termínom... hovorila, že každá žena by mala ísť pred pôrodom k očnému doktorovi, lebo aj zdravým sa môže stať, že sa pri tlačení odlupne sietnica...

každopádne, ak chceš rodiť normálne, treba potvrdenie mať pri tehuknižke... záleží aj od doktora, ale cupaník by hneď rezal, čo by mi vtedy aj dobre padlo, lebo aj tak rezali, ale až po pár hodinách a z iného dôvodu...

barbarka
autor
27. máj 2009

tilly dakujem, pri najblizsej kontrole to poviem gynekologovi a potom dakedy v septembri zajdem k ocnej

lucwika
18. jan 2015

Ahojte... tak ako ste kocky dopadli po operacii oci a nasledne po porode.... zvazujem operaciu oci... ale tiez planujeme este babatko.... a ten cisarsky rez ma od operacie oci odradza.... dik

tajka1986
18. jan 2015

Uplne v poho. Ja som bola mesiac pred porodom na kontrole,nechala som si vystavit papier o tom ze mozem rodit prirodzene a odovzdala som ho v nemocke. Inak rodila som rok po operacii oci.

emai
18. jan 2015

Ja som absolvovala operaciu oci v roku 2010 a v roku 2013 som rodila normalne.nikoho som sa na to nepytala.iba ked som symceka tlacula ta som si vzy zavrela oci.a vsetko je o.k

emai
18. jan 2015

Ja som absolvovala operaciu oci v roku 2010 a v roku 2013 som rodila normalne.nikoho som sa na to nepytala.iba ked som synceka tlacila tak som si vzdy zavrela oci.a vsetko je o.k

dejnuskaa
19. jan 2015

@barbarka ahoj prosim Ta ako si nakoniec rodila

barbarka
autor
21. jan 2015

@dejnuskaa 2xprirodzene, chystam sa aj treti 😉

dejnuskaa
21. jan 2015

@barbarka dakujem krasne za odpoved

romanovic
21. jan 2015

Ja so mala -8 dpt, laser v 2001a tiez ma upozornili, ze pri tych dpt. porod iba sekciou. Takze mam za sebou 2.

barbarka
autor
21. jan 2015

@romanovic mala som -10 a -7,5 a rodila som normalne, zalezi od dalsich vysledkov u ocneho lekara

lenulienka86
20. júl 2015

Ja som mala pred 4r minus 4. Bolo to v ke. Teraz byvam v ba a volala som spadovej ociarke ci by ma vysetrila trebars aj zaplatim. A ona mi povedala ze tehotnu ma nebude vysetrovat. A odbila ma ze ked to bolo iba minus 4 tak ze nevidi problem... mam este skusat ineho ocneho? Ako ma vysetria? Ked ta doktorka z ruzinovskej nemocky mi povedala ze tehotne nemoze vysetrovat /len neviem ci spomenula tlak ci ocne pozadie/

valentine29
24. okt 2017

@barbarka ja taktiež sa chystám na laserovú operáciu očí...ale keďže som tehotná počas toho sa to nedá, keďže sa aj dávajú antibiotické kvapky. Určite po tom všetkom pôjdem. Baby samé viete aké je to drahé, ešte pri dieťatku sa každá korunka minie veľmi rýchlo. Sama som rozmýšľala, ako stým "vybabrať" :D hľadala spôsob ako aj ušetriť. Potom som sa dostala na rôzne zľavomaty a akcie a neviem čo a preklikala som až ku skupinovej zľave v klinike iClinic...kontaktovala som ich stým, že som tehotná, a že či to je viazané na danú skupinu v ktorej som prihlasená, keďže je jasné, že nestíham už s nimi absolvovať operáciu. A bolo mi vysvetlené, že kluďne, termín si vyberám podľa seba a nie podľa toho ako vyhovuje ďalším ľudom v tej danej skupine. Termíny operácie aj predoperačného vyšetrenia, detto, si vyberám sama. Tak aj ušetrím na operácii, a aj si sama zmenežujem pri malom čas!!! 🙂

lenulienka86
25. okt 2017

@valentine29 pozor! To je len dobre ze az po porode ti to urobia. Ved jed ides rodit prirodzene a mas operaciu "cerstvo" za sebou ma to rizika! Ja som bola 4r po a aj tak som sa bala. No vsetko dobre dopadlo. Vraj 2roky sa neodporuca rodit (tlaky a aby neprasklo daco v oku kedze rohovka bude stensena )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre