Pôrod po operácii očí. Treba cisársky rez?

marianne
10. jan 2007

Caute, zaujimalo by ma ci niektora z vas bola na cisarskom reze kvoli laserovej operacii oci. Moja gynekologicka mi poradila aby som sla na konzultaciu k ocnemu, kde ma pred rokmi operovali a nech sa k tomu on vyjadri.Pri prirodzenom porode vraj moze dojst roznymi tlakmi k poskodeniu oci.

maaja
10. jan 2007

marianne

tvoja otazka ma zaujala ... ja som bola v marci 2004 na laserovu operaciu oci ... ale moja lekarka sa na take nieco vobec nepytala !

aku laserovu operaciu si mala ? ja tu korekčnu, nosila som okuliare ...

andreafa
10. jan 2007

ahojte,pridavam sa do klubu 🙂 mne robili pred piatimi rokmi, taku trosku komplikovanejsiu operaciu laserom (rezali mi rohovky, kvoli zrastom na sietnici a bola som vtedy velmi kratkozraka)a ani mi nenapadlo to spomenut mojmu porodnikovi... dnes idem na kontrolu, tak sa ho to spytam.

bubonic
10. jan 2007

neviem či kvôli laserovej operácii mala niektorá cisarák, ale mám kamošku, ktorá rodila obe svoje deti cisarákom, pretože má problémy s očným tlakom a prirodzený pôrod by jej fakt mohol ublížiť, nakoľko ten tlak ktorý sa vyvíja pri vytláčaní bábatka by jej údajne mohol poškodiť zrak. takže byť na vašom mieste, išla by som sa svojich očných opýtať.

maaja
10. jan 2007

ako vas čítam, budem si to museť pozistovat 🙂

marianne
autor
10. jan 2007

andreafa, spytaj sa lekara a daj vediet co ti povedal.
maaja, bola som operovana na kratkozrakost dost vysokeho stupna a uz vtedy mi lekar povedal, ze to moze priniest urcite komplikacie, ked raz budem tehotna.
bubonic, ja som veru pocula viacere pripady, ked robili cisarak kvoli operacii

andreafa
10. jan 2007

baby ahojte, takze mne odporucil moj porodnik navstivit ocneho a ten po komplexnom vysetreni ocneho pozadia a tlaku musi zvazit ci v danom pripade nebude lepsie uskutocnit sekciu. takze, si myslim, ze urcite navstivte aj vy ocneho, nech mate dusu na mieste a uvidite co vam povie. ja sa tu urcite stavim, ked budem mat spravu od ocneho... som fakt zvedava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre