Pôrod s gelovými nechtami?

adulka55
20. mar 2009

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať či niektorá z vás rodila s gelovými nehtami alebo s nalakovanými ?? Ja mám gelové a keď som sa pokúšala dať si jeden dole tak som myslela že zomrem od bolesti a to mi ešte zvyšok umelého nehtu ostal na prste.. Tak sa bojím to dať dole, môžte mi niekto porediť čo s tým... 😢 Ďakujem 🙂

adulka55
autor
20. mar 2009

Ja si myslím, že každá žena sa snaží byť pekná.. a hlavne keď som upravená tak sa cítim lepšie, a keď sa cítim dobre ja tak sa cíti dobre aj moj malinký a tak ma vníma aj okolie.. 🙂 🙂 🙂

konja
20. mar 2009

no tak tohle slyším poprvé v životě a to mám za sebou porody dva. Nikdy mě o tom nikdo nic neřek, ani na předporodním kurzu a návštěvě porodnice se nikdo ani slůvkem nezmínil o nehtech, lakách atd. Já teda nevím co jsem měla na nehtech při prvním porodu, to už si vážně nepamatuju, ale při druhým jsem měla jak na rukách i nohách neprůhlednej lak a nikdo neřek ani popel!

sisstin
20. mar 2009

konja: ja vim, že před pár lety doktoři ty gelový nehty řešili 😕 ale co jsem tak slyšela v poslední době, a i po svý zkušenosti, tak ted to už fakt nikdo neřeší 😎

ronie
20. mar 2009

taky to slyšim poprvé a bylo by dost blbý, kdyby se životní funkce při operaci kontrolovaly podle barvy čehokoliv, ještě že na to máme celkem fajn přístroje 😀 😉 JInak já nehty sundala-sama sem si je velmi opatrně spilovala-jen tenkou vrstvičku nechala-vim jak bolí propilování 😖 ale to jen z toho důvodu, že sem věděla, že s dvěma malýma dětma nebudu mít čas jít na doplnění a mě rostly nehty šíleně rychle-už za 10 dní vypadali hrozně..takže tak 😉

paola.o1
20. mar 2009

no ja som rodila cisarskym rezom a kedze to bolo narychlo a necakane, nielen ze som mala gelove nechty (ale tie by som mala aj tak, adoptovala som si ich a uz su ako moje vlastne 😀 ) ale bola som perfektne nalicena a vycesana a nikdo mi nepovedal aby som si strhla nechty, alebo sa odmalovala. a ja som sa citila lepsie ako keby som tam prisla strapata a neupravena.

mkr
20. mar 2009

ahoj, je pravda, že nalakovaný nehty si musíte odlakovat, musí být vidět lůžko, když máte gelovky a jen konce obarvený tak to neva 🙂

janula2008
20. mar 2009

Já šla na plánovanej císař s gelovkama a francouzskou a nikoho tam nenapadlo tohle řešit 😉

perinkapaperova
20. mar 2009

Ahojte dievčence. Ja som gynekologička a myslím si, že gelové nechty by nemali byť ani počas gravid. tobôž nie pri pôrode, teda sekcii, kde vám má byť počas anastézy vidieť lôžko. Gél je hlavne pod lampou agresívny, cez nechty sa do tela dostávajú toxíny, ktoré samozrejme vplývajú na plod. Osobne každej svojej pacientke odporúčam, aby si počas tehotensva aj dojčenia nechty odstánila. Veď naše mamy si v tehotnosti ani nefarbili vlasy, asi vedeli prečo to robia .... Osobne ak by som mala čo i len malú pochybnosť čo je dobré pre bábo, ako budúca matka určite by som tie nechty aj keď preventívne odstránila.

sisstin
20. mar 2009

to už je trošku úlet ne? 😕 😅 😅 😅 se nedivim, že se tady některý ptaj, jestli můžou jezdit v těhu vlakem 😅 😅 😅

paola.o1
20. mar 2009

🙄 potencialne skodlive latky sa do tela mozu dostat aj napr. z kozmetickych pripravkov, malovatiek, deodorantov..... ja som sa v tehu rozhodla podstupit toto riziko a nielen ze som mala gelove nechty, ale normalne som pouzivala aj deodorant a dokonca som sa malovala 😀

perinkapaperova
21. mar 2009

Poala.01 je to tvoja vec a tvoja zodpovednosť.

miskinadamko
21. mar 2009

sisstin suhlasim s tebou 🙄

sirinka
23. mar 2009

sisstin ved ja som nemala na mysli, ze si nemas davat gelove uz nikdy...len nechapem, preco je take zivotne dolezite mat ich pri porode a pocas sestonedelia... 😉

adulka55
autor
23. mar 2009

Ahojte baby, tak ja už mám tie nehty dole 😉 A môžem povedať, že svoje nehty pod tymi umelými pekne narástli, takže mám pekné aj svoje nehty 😀 😀 😀 Môžem byť rada 😎

mici11
23. mar 2009

No ja mam sice nechty ale akryl system, mne gelove nedrzia. Mam modelovanu franzcuzku a len priesvity lak a mala som to aj tak pri operacii a nevadilo to. Len nesmu byt dlhe a nalakovane farebne. Mam ich uz asi 8 rokov, nedavam si ich ani teraz vyrast, len ich mam podstatne skratene. Pytala som sa na to dokyho a vravel, ze to nie je problem, len nech nie su dlhe. Lozko mi pekne vidno. Ale myslim, ze je to kazdeho osobna vec. Svoje nechty mam velmi zle a skarede odjakziva, tazke ani neuvazujem dat si dole modelovane. Ale toto je len moj nazor. Mam kamosky, co si nechty nechali a aj take co si dali dole. Drzim vam vsetkym palceky 🙂

sisstin
23. mar 2009

sirinka-životně důležité to není,ale dat si je dolů a za pár týdnu zpět je náročné jak pro samotné nehty,tak i finančně...takže já fakt nevidím důvod,proč si to kvůli porodu dávat dolů,když je pak člověk chce nosit dál..,a co tu napsala perinka mi přijde jak totální blbost,to bysme v tehu asi museli doma ležet,aby nás nic neohrozilo...

sirinka
23. mar 2009

sisstin no...tak k tomu, ci to je skodlive alebo nie pre plod sa nebudem vyjadrovat, to mi tiez pride prehnane... 😝 ale ani sa nevyznam...

berus222
24. mar 2009

baby, mna moj doki hned upozornil, ze mam mat kratke nehty, ked pojdem do porodnice. ale ked to od vas nechcu, je skoda sa ich zbavovat.

evuse
26. mar 2009

Ahoj holčiny, já rodila s gelovýma a nikdo nic neříkal, ani mě do předu nijak neupozorňoval, že by to mohl být problém. Pokud je na nich francie, tak problém nebude, horší by to asi bylo, když by tam byl neprůhledný lak, nebo gel. Myslím, že při narkoze snad potřebují vidět, jestli ty nehty nemodrají 😨

sarica
26. mar 2009

Tak ja mám gélové nechty 9rokov a nedala som si ich dole ani pri pôrodoch...pri prvom mali sestričky v nemocnici problém,ale som ich ukludnila že som svojprávna 😝 😀 ...a mám ich naozaj kratučké,tak sa nebojim,že by som tým mojím babám nejak ublížila...a nie su ani také ostré ako tie moje vlastné 😉

evuse
26. mar 2009

sarico to máš pravdu, spíš bych malou poškrábala svýma nehtama i kdybych je měla krátké, protože jsou ostřejší,než ty gelovky.

darca46
29. mar 2009

Ahoj baby, tiež by som sa rada pridala k téme o gélových nechtoch. Ja ich mám už 5 rokov a nedám si ich dole ani keď pôjdem rodiť. Určite by som malé viacej poškriabala so svojimi ostrými nechtami, ako s gélovými. Vy, ktoré máte gélové, určite mi dáte za pravdu, že sú hrubšie a poškriabať s nimi je prakticky nemožné. Aj keď som tehotná, mastnia sa mi vlasy, začala som mať vyrážky a mnoho iného, určite chcem byť aj počas tehotenstva upravená. A keby to tak škodilo, tak si nefarbime vlasy, nejedzme syry, nejedzme ryby, nepoužívajme dozodoranty a ani prať by sme nemali. Mimochodom aj káva, čaj, alkohol a cigarety sú škodlivé, ak by sa niekto chcel zapojiť.

adulka55
autor
30. mar 2009

Darca46: Máš recht 😀 od dnes sa nekúpem ani deo nepoužijem 😀 Ale nie napr. ja si nemôžem odoprieť kávu... nescu s mliečkom (ale takú slabú), keď si nedám som totálne K.O.

Ako som spomínala ja mám tie nehty dole ☹ a svoje sa mi na druhý deň všetky polámali a teraz sa nemôžem ani poškrabať, bo nemám s čím 😠 a musím s lútosťou poznamenať, že teraz mám miesto nehtou "papieriky" a strašne ma to bolí... ☹ 😢 A tak mi treba 😀

janka196
30. mar 2009

ahojte baby. ja tiez nosim gelace. sice som pri porode nemala ale keby som mala urcite by som si ich nedavala dolu kvoli tomu. presne ako pisete s gelovymi je prakticky nemozne poskriabat dietatko tak ako so svojimi. mne teraz nedavno zliezli gelace a svoje mam take ostre ze musim davat sakra pozor

adulka ja by som bez kavy tiez nevydrzala. predtym som pila riadneho turka. ked som zistila ze som tehu tak som prestala ale chodila som jak mechom udreta. tak som presla na slabulinku nescu z mliekom 😉

adulka55
autor
30. mar 2009

Janka196: To si ma potešila s tou kávou 😉 aspoň niesom sama 😀 😎

janka196
30. mar 2009

adulka 😉 ja som bez toho fakt nemohla. kavu pijem doteraz a kojim a mala spinka v pohode 🙂

adulka55
autor
30. mar 2009

Tak to je super, ja mávam aj občas výčitky, že či malému tak nejako neubližujem... 😔

A teda môžem si dať aj keď budem kojiť 😀

janka196
30. mar 2009

adulka no teda ci mozes to fakt neviem. ja len ze ja pijem a sme obe ok 😉

vinifera
30. mar 2009

adulka 55. Aj jedna kočka ktorá rodila predo mnou si tiež nevedela vybrať medzi dvoma chlapčenskými menami. Myslím, že to bol Richard a Erik. Tak nakoniec dala vybrať pôrodnej asistentke keď sa malý narodil🙂 Vybrala jej Richard.
Kočky ohľadom nechtov len toľko, že som z tých štastnejších ktoré aj vlastné nechty majú pevné a dlhé (no aspoň niečo lebo vlasy mám tak tri do štyroch svetových strán a bez okuliarov vrazím do prvej veci čo mi bude stáť v ceste a budem mať menej ako dva metre 😝 ) Šla som teda s odlakovanými, nie cielene.. Len deň pred pôrodom som si odlakovala. Rodila som o dva týždne skôr tak som nevedela, že na druhý den pobežím do pôrodnice. Jediné čo môže byť problém je podľa mna dlžka. Ja som celoživotne zvyknutá na vlastné dlhé nechty no ale pri pôrode som bola rada, že mám kratšiu verziu lebo som si vlastnými prstami porobila modriny na rukách - nemala som sa čoho chytiť, tie madlá boli nízko. Talk som si zvierala predlaktie. Keby som mala dlhšie drápy tak neviem neviem. No a ešte teraz je mini problém ked malému mastím zadok po prebalovaní tak mi stále ten krém ostáva pod nechtom...
Inak pohoda...

vinifera
30. mar 2009

A ja som pila kávu stále. Teraz ked kojím tak už len 3v1. Mám dojem, že to pri výrobe okolo kávy ani nešlo, len to tak chutí a vonia.
Fajčenie ako také som obmedzila na jednu cigaretu za den, ktorú som zvykla vyfajčiť večer. Bolo to lepšie ako nedať si žiadnu a chodiť nervozna ako lev v kklietke, že nemôžem. Postupom tehotenstva som vyfajčila už len pol cigi a na konci som si len potiahla jeden dvakrat a dosť. Myslím, že šlo viac o psychiku, že večer si dám ako o ten samotný nikotín. Raz som dokonca dostala šialenú chuž na Red bull tak som si dala aj ten. Asi preto sa malý narodil o 2 týždne skôr, bol plný sily a energie😀
Malý sa narodil zdravý a dúfam, že to bude tak aj nadalej. KLOP KLOP KLOP. A to nehovorím, že v posteli spávame môj drahý, môj malý a dva moje psi ... a a sme tu všetci v plnej kráse a zdravý🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre