Pôrod s gelovými nechtami?

adulka55
20. mar 2009

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať či niektorá z vás rodila s gelovými nehtami alebo s nalakovanými ?? Ja mám gelové a keď som sa pokúšala dať si jeden dole tak som myslela že zomrem od bolesti a to mi ešte zvyšok umelého nehtu ostal na prste.. Tak sa bojím to dať dole, môžte mi niekto porediť čo s tým... 😢 Ďakujem 🙂

katrin21
20. mar 2009

adulka: a ty si sa s konom zrazila::? co si chces strhnut aj svoj necht??? to sa nesmie tak robit! chod za manikerkou, necht ti nechtiky zbrusi, to je jediny sposob... musi ich zbrusit odbornik, aby si si nezbrusila az moc ty aj svoje... a potom si ich len prelakuj 2x priesvitným lakom-spevnovacom( napr. Jolie France je dobry a lacny)... urcite si ich nestrhavaj !!!!!!!

ja ja mam gelove a tiez ma napadlo, co pred pripadnou operaciou- cisarsky a tak, viem, ze iste nemozu byt nalakovane, len priesvitnym.... ale gel.. neviem, ci moze byt...im ide o sledovanie farby nechtov.. ci nemodreju.. a neviem, ci to ten gel ovplyvnuje...

jeudi
20. mar 2009

ja myslim ze to nevadi spis by vadilo nake piercingy v brisku nebo tak ale nehty? 🙂 a co vam reknou pri porodu??koukejte si to sundat nebo rodit nebudete??to asi ne tak se neboj a sve krasne nehtiky si urcite nestrhavej jeste by sis ublazila 😉

adulka55
autor
20. mar 2009

Baby ďakujem 🙂 snáď by som mohla počkať kým mi nevyrastú.. ale ten neht čo som si dávala sama dole a fakt bolí a mám ho strašne citlivý ☹ som sa ho pokúšala aj spilníkovať, a zbrúsila som si aj svoj... tak mi treba a teraz sa bojím si to dať uribiť aj manikérkou... Tak si dám urobiť francúzku manikuru a to mi budú vidieť aj svoje ak by mi pri porode začali modrať... dúfam.. Ale aby nenadávali a tak 😠 ...

chymenitta33
20. mar 2009

Ahojte kočenky ja som mala sekciu a mala som akrylové nechtíky a na nohách som mala kryklavo ružový a nič sa nedialo akurát všetky naušnice som si musela dať dole a retiazky, pstienky čo som si dala sama ked mi už povedala sestrička už som ich nemala.

Zlatko to si nedávaj preboha sama dolu!!!si šiši..chod dizajnérke nech ti to urobí

wsmoulinkaa
20. mar 2009

ahoj andulka....ten prstík s bolavým nehtem si zalep na pár dní než tě to přejde, až to přejde 2-3dny tak si zajdi na nehtařkou at ti to zbrousí...sama to nestrhávej at si nezaneseš nějakou infekci!!
ale k porodu to vůbec nevadí. 😉

jittuss
20. mar 2009

Ja rodila s gelovými nehty a nevadilo mi to,člověk v těch chvílích vnímá uplně něco jiného 😉

gabkazabka
20. mar 2009

Ahojte,tak ja som rodila sekciou a tiez som mala gelove nechty...akurat som si musela dat dole vsetky sperky.Myslim,ze to zalezi aj od porodnice-ake maju pravidla...
A k tym nechtom-ja si ich robim sama a teda si ich aj sama davam dole...Adulka,ved si este len 33 tt,to ti dovtedy aj same poodpadavaju 😉 Urcite si ich netrhaj,to narobi najvacsiu skodu.Radsej opilnikuj,ale opatrne,aby si prilis nezbrusila aj vlastny necht.Potom by si musela cakat,kym ti tie opilnikovane miesta neodrastu,lebo necht sa ti nezregeneruje.
😵

adulka55
autor
20. mar 2009

ďakujem, to ste ma potešili, tak aspoň viem že si ich môžem nechať.. aj pri pôrode 😀 😀 😀

patricia1971
20. mar 2009

adulka kľudne, moja kamoška robí nechty, má ich stále, má 3 dcéry, tá najmenšia má rok a v pohode s nimi rodila....a prvý pôrod mala cisársky,hrozil cisarák aj teraz,ale čo viem,nikto jej za nechty nič nepovedal...len je dobré ich mať tam priesvitné,len hore tú vzorku,aby lekári videli,keby ti začali modrať,ale to sa dá aj na nohách,takže je to ok 😵

katrin21
20. mar 2009

adulka !!

urcite si uz necht viac nebrus! akekolvek neodborne brusenie to moze lne uskodit a necht bude tak tenky, ze sa ho ani dotknut nebudes moct !) sestra tak raz dopadla u nekvalitnej nechtarky na japonskej manikure...) Na ten citlivy necht odporucam naniest veeelmi tenucku vrstvu gelu, ako ked sa dava posledna vrstva... nebudes mat viac problem a nechtik prirodzene odrastie....

gankazabka: ak ma adulka kvalitne nechty, neviem preco by jej mali same opadat... pokial si ich nezlomi , drzia! staci len skracovat , aby sa jej lepsie manipulovalo s babom a neposkrabala ho napr... ale to uz vie aj sama...

Vazne by som si ich sama ani trochu nezbrusovala.. laik nevie dobre posudit, kde uz konci gel a kde jenecht, vsetko sa zda rovnako blede.... takze tak.... ak chces, je aj tema na mojej svadbe v sekcii krása o gelových nechtoch, tam radia priamo tie, co skolia, takze super 🙂mne vzdy super poradili....

adulka55
autor
20. mar 2009

Katrin21: tiež si myslím, pretože som si ten jeden davala sama dole a miesto nehta mám papierik ☹ Tak som sa obávala aby som nedopadla aj s ostatnými tak.. radšej pekne počkám kým mi neodrastú.. a budem si len dlžku prispôsobovať. Ja som myslela že by mi mohli nejako zavadzať pri pôrode alebo že nemôžu byť, ale pokial ich teda môžem mať tak by som si ich mohla dať teoreticky aj doplniť... 😀 😀

lenullkak.
20. mar 2009

Adulka, ja som mala pri laparoskopii akrylové nechty nalakované francúzkou manikúrou a nikto mi nič nepovedal...takže je to určite ok, nedávaj si ich dolu sama...ja som si ich vždy len spilníkovala a nechala som si ich odrásť... 😅

gabkazabka
20. mar 2009

Katrin21:ja som to myslela zo srandy.....jasne,ze ked ich ma kvalitne urobene tak neodpadnu same 😒 .

sirinka
20. mar 2009

no, tak zajdi k tej manikerke, co ti ich robila, ci ti neda nejako dole...ono ide aj o manipulaciu s babatkom po porode...sorry, ale naco su vam gelove nechty pri novorodeniatku... 😉
a ked budu chciet doktori sledovat modranie, tak hadam na nohach gelove nemate 😝

susik77
20. mar 2009

no, ja som si ich davala dole sama a bol to des 😝 Este asi 2 mes. vyzerali otras 😝 uz by som si urcite dala dat dole len odborne.
neviem ci az tak vadia gelove nechty-vsak su priesvitne, nie?

sisstin
20. mar 2009

rodila jsem s gelovkama, žádnej problém, nikdo neřekl ani popel..PA je měly taky 😀

sisstin
20. mar 2009

sirinka, i když mám dítě, tak chodim mezi lidi a chci mít upravený ruce 😉 niky mi nevadily, neškrábou, bo ty hrany jsou tupé narozdíl od normálních nehtů..takže já nevidim absolutně žadnej problém..a spousta mých kamarádek s gelovkama rodila 😎

gabkazabka
20. mar 2009

sisstin-suhlasim,tiez sa mi s nimi lepsie manipuluje ako so svojimi.Je to vec zvyku....

sisstin
20. mar 2009

ono hlavně, pokud je někdo nosí xroků..ja např. asi 6 😕 tak to sundání není zrovna jednoduchý...ten přírodní nehet není zvyklý být takhle holý..a bolí to jak svina..moje manikérka si je sundala..a zas rychle nandala 😅 😅 ...

jinak já bez nich neumím žít 😅 😅 ...a fakt mi nevadily ani v zaměstnání, a to jsem teda rozhodně neseděla u compu 😅 ani u dítěte..prostě v ničem...jediný, co mi nejde je odlepování samolepek a tenkých věcí 😅 😅

myslim, že v dnešní době, kdy je má skoro každá ženská..a maj je hlavně i zdravotnice, tak to nikdo neřeší 😎

bila.pani
20. mar 2009

Ahojky

Já taky rodila s gelovými nehty žádné problémy jsem s tím neměla. 😉

nikollette
20. mar 2009

Ja si myslím ze urcite by si nemala mat gelove.. b nemocke na to aj upozornia, ze ani len nalakovanme by nemali byt, nakolko by mohlo prist ku komplikaciam a museli by ta uspat a nevideli by ti na nechty ci ti nemodraju ci sa dobre okysličuješ.. radsej chod za manikerkou a aon ti ich zbrúsi.. ja som tiez chcela gelace pred porodom no tom ihne zavrhli, tak som si ich dala teraz mesiac po porode 😀
este aj piercinfg so msi vybrala radsej, mala som nad perou, loebo pri anesteze keby doslo ku komplikaciam, a museli by ma ozivovat nesmie byt vo mne zaidny kov..
cize ani gelace, ani lak, ani kov.. pre istotu.. ak nie su komplikacie je to jedno, to jejasne,ale co ak by boli.. radsje neriskuj svoje zdravie!!!!!

sisstin
20. mar 2009

nikollette: tak kámoška měla i CS s geláčem a opět nikdo nic neříkal..nesmíš mít teda i pogelovaný lůžko, to má být průhledný.. 😉 takže zmodrání vidět je...a pokud má někdo hodně dlouhé nehty, není problém dát ten hlídat tepu někam jinam 😉

nikollette
20. mar 2009

a ked vam sestricky uvidia v porodnici take velke gelove nechty este vam vynadaju..
mojej spolubvajucej hned povedali a nejeda sestricka, ze to ako chce s takycmi nechatmi narabat s babaom.. a to nemala ani gelove.. iba trosku dlhsie svoje.. sestricky hned ze ved, to babatko doskrabete.. a ona ze nie, nie.. a nakoneoic aj doskrabala.. bola tiez prvorodicka, a hend na druhy den jej muz musel donies noznicky a pilnik ,a nechty sup dole.. aspon kym bola v porodnici.. tam je to cerstve to babatko, aj mamicka kym si zvykne s tym manipulovat.
ja so msa tiez na geláče odvazila az po mesiac,e ked som vedela co a ako narabat s malým 😉
Takze adulka, este mas dost casu.. ak nechce sist k manikerke, pockaj kym ti vyrastu ,a potom sa aj same odlupnu...

sisstin
20. mar 2009

nikollete: no jak píšu, tak i sestry na dětským měly gelovky..ne kilometrový samozřejmě..mně nikdo neřekl absolutně nic 😀

sisstin
20. mar 2009

nikolette: a pokud ty sama gelovky máš, tak víš, že se tím škrábnout nedá 😎 a moje dítě bylo hlavně poškrabané od svých nehtů, bo v porodnici se dětem stříhat nehty nesměly 😕

nikollette
20. mar 2009

No dať sa da skarabnut, ale este som neskrbala davam pozor.. a nedala som si moc dlhe ani 🙂
moj maly nosi tie rukavicky, co su na to aby sa nedoskrabal..
tak vies v cesku je to mozno ine 😅 adulka bude rodit v Ba ... tak aby sa radsej prichystala 😉

sisstin
20. mar 2009

nikollete: já jsem si je akorát nechala zkrátit, pže normálně nosím docela dlouhé nehty 😉 ale hned další doplnění jsem si nechala svoji obvyklou dýlku, pže mi fakt v ničem nevadily 😉

nevím teda, jestli to je na SK a v CR tak jiné..možná spíš záleží od nemocnice 😅 ale sundat je..a za měsíc zas nandat je podle mě docela zahul..a navíc je to drahé 😕

adulka55
autor
20. mar 2009

Ja len nechcem aby na mna v nemocke nepozerali jak na nejakú trúbu fajnovú s peknými nehtami... ale do termínu určite odrastú 🙂

sisstin
20. mar 2009

adulka: no jak píšu, tak tady je má fakt skoro každá, nevidim na tom nic špatnýho 😉 přece i nastavající maminky můžou vypadat pěkně 😉 já zas nechapu to, že někdo se po porodu přestane líčit, česat, přibere 100kg..a tím to zhasne 😅 ale to už je trošku mimo téma 😅

mějte se 😎

adulka55
autor
20. mar 2009

Ja som taký tip, že chcem vyzerať určite dobre skoro vždy pretože sa tak lepsie cítim a keď sa cítim dobre ja, cíti sa dobre aj bábetko..a tak ma vníma aj okolie.. aj priateľovi sa to páči a myslím že by sme sa mali každá o seba starať... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre