Pôrod s gelovými nechtami?

adulka55
20. mar 2009

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať či niektorá z vás rodila s gelovými nehtami alebo s nalakovanými ?? Ja mám gelové a keď som sa pokúšala dať si jeden dole tak som myslela že zomrem od bolesti a to mi ešte zvyšok umelého nehtu ostal na prste.. Tak sa bojím to dať dole, môžte mi niekto porediť čo s tým... 😢 Ďakujem 🙂

adulka55
autor
30. mar 2009

Vivifera: ďakujem aj za tvoj názor 🙂 Ja som prestala v prvom mesiaci tehotenstva s cigaretami a nefajčím dodnes na čo som hrdá 😀

Ale na druhej strane, keď bude príjemný letný večer a budem sedieť na terase s rozkvitnutými kvetinkami.. no nezapál si. Som zvedavá či mi to vydrží.. úprimne dúfam,že áno 😎

Dúfam že nás admin. nestopnú, lebo akosi prechádzame na iné témy... 😀

hupcza
30. mar 2009

rodila jsem minulý týden ve středu - v úterý jsem měla doplněné gelovky - no a že by to snad někdo řešil, to ani ne 😅
nechápu, čemu by gelovky jako měly u porodu bránit - abych jako třeba nepodrápala pa? 😀 😀 😀 😀

wsmoulinkaa
30. mar 2009

hupcza asi by ses divila 😕 co mych kamarádek pak mimi rejplo nechtěně .....a že já taky 😀
ale nosím je taky...jen si je pak spiluji na kratší!!

wsmoulinkaa
30. mar 2009

ale jinak blahopřeji k miminku!!!! a jaký to bylo?? nebo jsi psala v jiné diskuzi??!!

vinifera
30. mar 2009

adulka 55.Tak to ti gratulujem k vytrvalosti🙂) Prajem aby ti to vydržalo čo najdlhšie.

vrana
30. mar 2009

Tak přidám svoji trošku do mlýna, rodila jsem v říjnu 08, nemám gelovky, ale akryl a měla jsem na nich permanentní Francii, bílé špičky a přes to průhledný lak. Nikomu na šestinedělí, kde jsem byla hospitalizována kvůli vyvolávání porodu, ani při samotném porodu to nevadilo, a ani nenapadlo to řešit. Jediné dvě připomínky měli dvě babizny doktorky po porodu na dětském odd, věk cca 50, možná víc, že TY NEHTY, MAMINKO, TEDA BUDOU MUSET DOLŮ! S TÍM NENAKOJÍTE, NEPŘEBALÍTE, PROSTĚ NIC NEUDĚLÁTE A MALOU POŠKRÁBETE!

vrana
30. mar 2009

Pardon, jsem to omylem odeslala dřív 😅

Tak jsem jim to odsouhlasila a nehty nechala dál a světe div se, kojila jsem, přebalovala, prostě dělala všechno a naprosto v pohodě. Obávám se, že sundat je na porod a na 6 nedělí, tak bych pečovala daleko hůř, protože za 6 let jsem si na ně maximálně zvykla. Sundala jsem je jen jednou a litovala toho.

A ad poškrábání, s umělýma nehtama je to opravdu holý nesmysl a může to říct jen ten, kdo umělé nehty nikdy neměl. Řeším opačný problém, a to když se chci poškrábat, tak to s nima nejde 😀 .

Siss, super reakce, jezdit vlakem 😀 😝 A propos, perinka, slyšela jsi někdy o tom, že tenkrát ty barvy na vlasy byly úplně z něčeho jiného???

magisa
30. mar 2009

tak ja jsem mela akrylove nehtiky a asi pred 2 mesici jsem si je nechala ostihat uplne na kratucko a postupne jsem je nechala odrustat...O hodne lepsi nez je najednou dat dolu, ty nehty podtim jsou jak papir a mocka jsou citlive..
Vrana souhlasim s tebou, nikdy bych se nebala, ze muzu s nema poskrabat maleho, ja jsem spis resila problem kdo mi pohlida maleho kdyz ja budu potrebovat jit na doplneni 😠 😠

sisstin
31. mar 2009

holky..já mám spíš ten problém, že po porodu musím chodit na doplnění každý tři týdny...dřív jsem šla klidně až za 6-8, ted mi nevydrží 😒 bud je to tím, že jsem po porodu začla brát HAK..a nebo tím, že už mám ty nehty fakt dlouho..a chtělo by to odpočinek..ale to si teda neumím představit 😕 🤐 😅

adulka55
autor
31. mar 2009

Sisstin: ja by som sa aj bála ich dať dole po tolkých rokoch...

Mám kamošku, tiež nosí gelove už niekoľko rokov a povedala si že si dá s nimi aspoň na mesiac pauzu, no a ako ich dala dole tak si ich aj v ten deň urobila, jednak kvôli zvyku a aj kvôli tomu že tie svoje už mala hrozne zničené ☹ Ale prevažovala tam sila zvyku 😉

katrin21
1. apr 2009

nechapem preco diskutujete o dlzke nechtov... podla mna ked sa hovori o gelovycha porode, mysli sa len cisarsky.... pri normalnomje to bezpredmetne... viem, ze mna na predoperacnom upozornovali,m ze nesmiem mat nalakovane nechty a to v roznych nemocniciach... takze gelove, ak su priesvitne asi mozu byt, uz som to tu pisala... o skarabani babtka .. to je diskutabilne...

adulka: chod k nechtarke, nech ti annesie tenucku vrstvu gelu a tu si nechaj odrastat... nebudes ich mat take cillive a budu aj pekne, spravi ti tam len taky film, ako ked si lakujes nechty....... nechty su inak fakt citlive, hlavne acryl strasne nici nechty( to mam od nechtarky)...

takze sa uz nehadajte 🙂 😉

katrin21
1. apr 2009

to skarabanie som myslela dikutabilne tak, ze to vacsinou hovoria tie, co gelove nikdy nemali.. je fakt, ze sa snimi neposkravete... ale mozete dieta viac pritlacit, nemate tky cit....su vacinou dlhsie a tvrdsie.. mne tak raz nechtarka robila nechty, ze mi drzala prst a svojimi dnechtami mi strasne tlacila do neho a ona si to neuvedomovala ale mna to strasne bolelo, proste mi ten necht tlacil" do masa".... to sa moze stat aj pri babatku, ked ho drzite. ale asi sa da byt opatrný, nie?? 😉

wsmoulinkaa
1. apr 2009

vždyt to píšu, že jsem mimi rejpala 😀 chudinka... 😉

hupcza
3. apr 2009

smouli: no ...já mám teda vlastní nehty výrazně ostřejš než gelovky
jsem jak novorozenec a občas jsme se v noci normálnšě škrábla na obličeji ..a od té doby, co mám gelovky nic 😀

obla
3. apr 2009

😀 Tak perinka je dobrá 😀 😀 😀
Že si naše matky v těhotenství nebarvily ani vlasy.... no ono je to úplně jedno, když bouchl Černobyl 😀

jituskak
3. apr 2009

obla 😀 😀 😀

renka40
20. apr 2014

Táto téma bola otvorená dávno. Ako je to teraz ? Chcem vedieť či ste teraz rodili a mali ste gélové nechty... ja sa skôr poškriabem so svojimi a ohýbajú sa mi ☹ ináč si robím nechty 2krát do roka ( príležitostne) ale teraz by so si ich rada dala.

ewelinna
20. apr 2014

@renka40 ahoj, radsej vyckaj, po porode si das...ak by bolo nutne robit sekciu...tak na lozku nehtov sa sleduje sfarbenie- okyslicenie pocas operacie...a cez tie farebne gelovky farbu lozka nevidiet vobec...len s tym je problem, niektore mamky vedia vpohode manipulovat s novorodencom aj s dlhymi, gelovymi- prebalovat, dojcit, kupat...to nie je problem, len pripadna operacia... 🙂

renka40
20. apr 2014

@ewelinna ďakujem za odpoveď... ja naozaj nemám problém robiť všetky práce s nechtami, dokonca sa mi robí ešte lepšie 😉 práve to som chcela vedieť čo je na tom také dôležité... ďakujem ešte raz. 😕

peter241
16. jan 2018

Ja bi som sa vás chcela spýtat robím si gelovè nechty sama doma ale strašne mi vadia prečo ved iním babam to nevadí tak prečo mne ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre