Pôrod s krčovou žilou na genitáliách?

sisa29
15. jan 2009

chcela som sa opytat ci nahodou niektora z vas nerodila s takymto problemikom.ci to niak ovplyvnuje spontanny porod.

jelcamt
15. jan 2009

myslis s krcovymi zilami? lebo zlata zila byva tusim na konecniku, nie na genitaliach, nie?

sisa29
autor
15. jan 2009

ano myslela som s krcovimi zilami pomylila som sa

a.d.r.i.k.a
16. jan 2009

myslím,že počas tehotenstva sa ti "kľudne" možu spraviť kŕčové žily(varixy) aj na genitáliach.Ale samotný priebeh porodu by to nemalo ovplivniť.Mne tiež až pri šití lekár niečo rozprával,že sa mi tam spravili,ale rodila som prirodzene-a zmizli samé 😉

sisa29
autor
16. jan 2009

adrika dakujem za infosku som zvedava.v utorok idem na prvu poradnu k porodnikovi tak mi povie snad ze co dalej.

jelcamt
16. jan 2009

ja som mala dost velke varixy na rodidlach, a to len na jednej strane, ale rodila som normalne, a bez problemov, zmizli az cca za mesiac po porode, ale nie uplne, trosku to zostalo. tiez som sa toho bala ale porodnik ma ukludnil, ze moje stadium je este v pohode, takze urcite zalezi aj odtoho ake to mas velke, ja som tie svoje pokladala za brutal velke, a vidis lekar asi videl aj horsie.

sisa29
autor
16. jan 2009

jelcamt dakujem.ja tam mam 3 sice mi dost precnievaju ale dufam ze pri porode nebudu vadit.strasne co si musime vytrpet ☹ ☹ ☹ ale ten vysledok stoji za to 😀 😀 😀

barbi75
16. jan 2009

Ahojte žienky, náhodou som nakukla na túto stránku, a keďže ja už mám polročnú dcérku a rodila som s varixami, o čom som sa ale dozvedela až vtedy, keď mi po pôrode /klasickom/ praskli a začala som dosť silno krvácať. A hoci som nemusela byť zašívaná po nástrihu ani natrhnutí, nakoniec mi musel pôrodník zašívať cievy, a bolo to dosť problematické, a vôbec nie príjemné. Pokiaľ viem, príliš veľké varixy bývajú indikáciou aj na sekciu, ale mne ich nikto nezistil, alebo mi to len lekár nepovedal. Asi je lepšie sa spýtať lekára, aby potom nenastali komplikácie. A ďalší problém nastal, keď som po týždni musela ísť do nemocnice na čistenie, a hoci stehy som už mala von, stále rana nebola v poriadku, tak to bol teda tiež zážitok... 😖 Ale dcérka už má pol roka je nááádhernáááá, prajem vám všetkým čakateľkám krásny zážitok z pôrodu a krásne zdravé detičky... a asi je hlavné nestresovať 😝

sisa29
autor
16. jan 2009

barbi dakujem za prispevok.no u mna si to lekar musi vsimnut nakolko ich mam na vonkajsich rodidlach a mam ich hodne velke dokonca mam problem aj s nohavickami lebo sa mi to trie

zuzula20
18. jan 2009

Ahoj sisa29, tiez som mala varixy na rodidlach, porodnik daval pri nastrihu pozor a strihal ma trochu inym smerom ako sa zvykne ale vsetko dobre dopadlo a uz po 2-3 tyz od porodu boli prec- uplne. No a pri porode terba spolupracovat-tlacit alebo netlacit, ako lekar povie (aby sa to tam nepotrhalo).
A mala si varixy aj pri prvom tehotenstve?

sisa29
autor
18. jan 2009

ahoj zuzula pri prvom som nemala prva dcerka bola v pohode len teraz mam tehotensku cukrovku a mala je zevraj dost velka tak asi preto sa mi to vyhodilo.a hlavne uz ju mam od 30 tt dole hlavickou a stale mi naraza

luciaj
13. aug 2010

baby, mali ste este niekto krcove zily na genitaliach a rodili ste normalne? ja by som strasne chcela spontanny porod ale tie varixy mam velke, zatial dr. tvrdi, ze je predcasne hovorit o tom, ako budem rodit ...

klaraema
5. okt 2010

ahoj babenky,citam tu o varixoch a som rada ze som nasla toto fgorum lebo ziadne odborne clanky o varixoch na genitaliach nenachadzam .....strasne by som chcela vediet ako sa to riesi pri porode od viacerych co ste to zazili ..idem rodit druhe dieta a chcela by som ist do banskej stiavnice ,az teraz pri druhom tehotenstve sa mi spravili asi tak v piatom mesiaci aj na nohach mam tri hrce a jednu vystupenu a fialovu pod kolenom a na genitaliach jednu vyraznu asi 0,5 dlzka az ciernej farby a inak mam hrce skor na pravej strane ,,,,straaaasne rada by som rodila normalne neberiem nic a pancuchy nosim len ked chodim dlhsie na nejakom vylete strasne ma rezu do stehien som 33tt a mam na sebe 14 kil...poradte prosim som zufala

zubrienka1
19. nov 2013

@luciaj ahoj, nasla som tuto starsiu temu... aky si mala druhy porod s tymi krcovymi zilami? a co treti? lebo ja mam tiez taketo krcove zily a chcela by som este jedno babatko, ale mam z toho obavu...

luciaj
19. nov 2013

@zubrienka1 ahoj, aj druhý aj tretí pôrod boli spontánne a nikto sa mojimi zilami nezaoberal a ani ich špeciálne pri pôrode neriešili, takze asi je to počas tehu bežne a nie je to kontraindikaciou na spontánny pôrod či tehotenstvo. Samozrejme som brala počas celého tehu detralex a mala som nosiť aj pancuchy, ale akosi som na to nedbala:/ takze s chuťou do ďalšieho tehu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre