Pôrod s pruhom. Ako bude prebiehať?

evka_
14. sep 2008

ahojte 🙂

chcem sa opytat, ci niektore z vas maju skusenosti s porodom a zaroven pruhom (kylou), ktory nebol predtym chirurgicky odstraneny. Zatial s tym, napriek vacsiemu brusku nemam ziadne problemy, netusim ale co to urobi, ked budem musiet na sale vazne tlacit...

petusaaa
14. sep 2008

a tvoj doktor o tom vie? asi by ti inak odporucil cisarsky, keby si nebol isty, ze to zvladnes... a preco nenavstivis aj nas, novebrovky 2008 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

evka_
autor
14. sep 2008

no zatial chodim len k obvodnemu gynekologovi, do porodnice (do poradne) pojdem az v 35... takze zatial zbieram info... ten pruh je maly, ale riziko dalsieho pretrhnutia brusnej steny urcite objektivne existuje (myslim si). pravdu povediac, rada by som rodila normalne ak by to slo, skalpelu sa zdaleka vyhybam... 🙂

🙂 kuknem aj medzi vas... 🙂

petusaaa
14. sep 2008

no to ti verim, ze pod skalpel sa ti nechce. ja som len chcela povedat, ze ak by videli riziko, tak si moc nenavyberas... ☹ a skus mrknut sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ja som to len tak nahodou nasla 😉

evka_
autor
14. sep 2008

🙂 dik moc za link...

snad sa najde aj ktosi kto s tym aj porodil (a dufam ze prirodzene) a podeli sa o skusenosti 🙂

ja som ku kyle neprisla pocas tehotnosti, ale zo zvysenej namahy (sport), ale od doby vzniku sa este nezvacsila... rozhodla som sa pred tym nez som otehotnela, ze na operaciu nepojdem, pretoze som sa dozvedela o fure odstrasujucich pripadoch, kedy bola sice zasita, ale znovu sa potrhala aj napriek zakroku, takze sa musel opakovat... a to hovorim o pripadoch ked sa osoby ani moc nevenovali sportu... takze si neviem predstavit, ze by to pri zvysenej namahe malo 100 percentne vydrzat...

ale mozno som pesimista, alebo som vazne natrafila na mnoho negativnych skusenosti...

evka_
autor
16. sep 2008

ufff 🙂 to tu nie je vazne nikto kto by prirodzene rodil s tymto problemom??
...a ja som si myslela, ze je to castejsie...

😒

gurti
17. sep 2008

neviem, ci to s tym suvisi, ale mojej kamoske (vrcholova sportovkyna) pri porode potrhalo brusne svaly, musela ist neskor s tym na operaciu

zuz11
23. sep 2008

otvaram tuto temu kedye uzivatelka neriesi pruh v tehu ale pri samotnom porode 😉

evka_
autor
23. sep 2008

moc dik Zuzi 🙂...

tak budem cakat na reakcie a snad sa ktosi ozve a podeli so skusenostami.... 🙂

evka_
autor
25. sep 2008

;) to tu s pruhom vazne nikto nerodil?? a ja dychtivo cakam na reakcie.. 🙂

jajka78
29. aug 2013

@evka_ rodila si s pruom? ja mam slabinovy a neviem ci mam ci nemam, nerobi zatial skoro ziadny problem iba sem tam svrbi, mam este dost hemoroidy, rada by som prirodzeny

blesura
4. nov 2013

@jajka78 ahoj, mam rovnaky termin 🙂 2.dec. a problem s pruhom...mas uz nejake informacie, ako to bude pri porode? Ja idem zajtra prvy krat na poradnu k porodnikovi, tak uvidim, co povie. Ale mam brusny pruh-nad pupkom, nie slabinovy :( A mam dost velku obavu a tiez som nenasla nikho na nete s podobnou skusenostou...budem rada kazdej infoske ohladom tohoto problemu. a vopred dakujem. K.

jajka78
4. nov 2013

@blesura ahoj, tak idem na prirozeny, nikto nepovedal ze cisarsky. snad prezijem.mam strach ale baby tu rodili prirodzene i s dvoma pruhmi.drzim palce a daj info co povedali tebe, u nas je to vsetko... nic moc nmocnica

blesura
4. nov 2013

@jajka78 dakujem 🙂 zajtra napisem..tak budem drzat palce aj Tebe ...inak sranda, aj my mame 5 rocneho a cakame v tom istom termine druhe 🙂 ako to budete riesit okolo terminu? date niekam starsieho? ci budete ho mat stale doma? chodi do skolky? ...aby to nebolo od temy mozes mi do IP napiset 🙂 vdaka. K.

jajka78
4. nov 2013

@blesuranechcem ho dat minim.mesiac do skolky.je zlaty,pomaha,snad to bude ok.mame babky dedkov dajako prestriedame len aby v skolke nebol problem.a ako si prisla ze mas pupkovy pruh? to nie je az take viditelne, ci?

blesura
5. nov 2013

@jajka78 Takze doktorka na poradni mi slubila, ze ohladom pruhu to budeme este konzultovat s chirurgom, buducu poradnu, co bude o tyzden, bud mi daju nejake pasy na fixaciu, alebo sa naplanuje sekcia, lebo to mam dost velke, tak nech mi nesposobia nejaky neoperovatelny defekt :( Mam z toho dost bobky ako to cele dopadne, ale tak osla som do toho dobrovolne, tak to musim zvladnut. Ja to mam viditelne, dva kopceky sa mi vyduvaju nad pupkom. Ked som nebola tehu, tak mi tam aj crevo vybiehalo, musim to po porode urcite riesit, lebo hrozi zacvaknutie creva :(
No a s nasim skolkarom asi tiez tak, ze do vianoc tam nebude chodit, asi pojdem za riaditelkou skusit vybavit, neviem. Este sa bojim aj toho, aby nepriniesol kiahne do terminu porodu, lebo ja som kiahne este nemala a to by bolo hotove nestastie :( tak aj pred terminom ho necham asi tyzden doma, ak dovtedy v zdravi vydrzime :( och, nech uz je to vsetko za nami, a nech sa to neskomplikuje kazdy den si zelam.

jajka78
5. nov 2013

@blesura daj mi prosim ta este vediet, ja fakt neviem sa ma ignoruju, alebo naozaj maju skusenosti, mna neboli netaha ani neni vidiet teraz len na zaciatku bola mala vydut. neviem kam by som este isla, chidrurg snad vie co hovori, ☹
aprvy syn bol 4 kg tak neviem, musim sa zastavit za tym primarom s porod.planom , nechcem potom problemy s crevom.
aj ta to boli?
ak by som ta poprosila, syptats akoby to riesili u vas na chirurgii sso slabinovym? len pre info,
ale citala som ze baby tu rodili aj s takym aj s takym, tusim ani ejdna cisarskym.
ja sa bojim toho viac ako porodu+hemoroidy mam otrasne este tie ekd prasknu, ale oni beru vsetko akoby nic nebolo...

blesura
5. nov 2013

No my sme ale dvojka, aj ja hemoroidy, pred 5timi rokmi som ani necitila nic boliet len tie :( ...ale pruh je horsie si myslim. Slabinovy som tiez citala, ze to baby v pohode zvladli, asi tam nie je az taky tlak...ja to mam dost velke, az dve diery a nad pupkom, kde Ti vlastne este mozu aj pritlacit asistentky pri porode, aj je to tam namahane, no nic uvidim, ako sa to vyriesi a urcite napisem, aj na slabinovy sa spytam. ...a mimochodom moj prvy mal 4070g 🙂 tak ani tento nebude drobecek predpokladam 🙂 oj, len nech su zdrave tie nase deticky, my to uz nejako odtrpime :(

blesura
5. nov 2013
jajka78
11. nov 2013

@blesura uy si bola na poradni, ci ides< daj potom info, diky

blesura
12. nov 2013

@jajka78 ahoj, dnes som bola, a zajtra idem k tomu chirurchovi..tak napisem vecer 😉 a inac by som toho nemala malo, este sa mi vyrazil herpes na krku :( dost velky :( boli to strasne a neviem ake budu nasledky :(..tak zajtra sa ozyvam..pekny vecer

jajka78
13. nov 2013

@blesura ked ho nemas prvy krat, ymslim herpes, nemalo by sa nic stat.

blesura
13. nov 2013

@jajka78 cauko cauko, takze mne dnes dalsi chirurg potvrdil, ze on by bol za spontanny porod, priznam sa, necakala som to, ale tak uz to nebudem riesit...oddam sa osudu. Ze jedine, co sa moze stat, ze sa to zvacsi, zhorsi, ale aj tak postup reparacie-operacie potom bude ten isty. Vies, je to asi aj dost individualne, ...slabinovy uplne bez problemov, lebo tam sa az taky tlak ani nevyvinie ako v tom mieste nad pupkom. Tak uvidime a potom sem napiseme skusenost a baby, co maju rovnaky problem budu mat co citat 🙂...ze mi to potom zoperuje mi slubil 🙂 ...som si tak v duchu myslela, ze ci ma tam neposiela naschval, nech ma potom zabavku 🙂) ...no a s tym herpesom snad bude ok, nemam to prvy krat, casto sa mi to opakuje..ale co som tehotna este som nemala...:( Tak sa maj krasne jajka, drzim palce...a urcite napis ako vsetko prebiehalo 😉 zelam zdraveho drobceka a pezproblemovy porod..K.

jajka78
14. nov 2013

dakujem za info, urcite napisem ako to dopadlo, priapdne ty.aj ja ti drzim palce, nech to v zdravi zvladneme aj s drobcami 🙂 .

maandy
4. mar 2016

@blesura
@jajka78 ahojte baby, citam ze ste rodili s pruhom. Mam herniu nad pupkom a rada by som vedela, ako ste to zvladli a ako prebiehal porod. Dakujem

blesura
4. mar 2016

@maandy ahoj ahoj 🙂 porod v pohode, spontanny, ale doktorka vedela o pruhu a kazala aj sestrickam pri porode, aby mi to tam pridrzali trochu 🙂 tak sa snazili, ale ani si nepamatam poriadne, ci ja som drzala, ci oni, uz mi bolo vsetko jedno 🙂
odvtedy uplynuli 2 roky aj tri mesiace a dnes je presne dva tyzdne, co som po operacii tej hernie. Takze uplne cerstvo, este sa z toho spamatavam. Druhy krat som pozasivana a len sa modlim, aby sa mi to zas nepovolilo :( dnes som si akurat tak dobre kychla, a strasny tlak a bolest som tam citila, tak sa fakt modlim, nech sa tam nic nestalo a drzi to. Tiez to mam nad pupkom, uz dost velka bola ta hernia po tomto druhom tehu sa to natiahlo kapanek. Takze urcite to zvladnes, ale treba informovat vsetkych naokolo, keby naaahodou, ale ich bude hlavne babatko zaujimat a gynekologicke veci, ved viete aki su lekari dnes :( Drzim velmi palce, nech to prebehne hladko a nech ste zdravi vsetci! 😉 🙂 K.
Kludne napis aj IP, podelim sa so skusenostami 🙂

maandy
4. mar 2016

@blesura moc dakujem za odpoved, trochu ma to povzbudilo. Bala som sa, ci budem moct spontanne rodit. Ja mam aj zlcnik v haji... Prajem Ti skore zotavenie, nech si co najskor fit 😊

blesura
4. mar 2016

@maandy Dakujem krase, no, tak potom sa das zreparovat aj Ty 🙂 hlavne teraz nech vsetko dobre dopadne, to je hlavne 🙂

lucka527
31. mar 2016

@blesura
@maandy ja mam tiez herniu a termin o 2 tyzzdne dvajaa chirurgovia mi odporucili sekcii ale v porodnici chcu neech skusim priroodzene ze ked sa bufe nieco diat bude akutna sekcia ... som uz zufala bojim sa chirurg ma vystrasil ze on by neriskovall ze mi tam moze nieco praskknut pri tlaceni aa skomplikuuje sa vsetko

blesura
1. apr 2016

@lucka527 Ahoj, no asi je to individualne, kazdy pripad je iny, ale dost su odlisne aj nazory chirurgov, to je strasne tazko povedat :( asi si takto cez net neporadime :( a vies mi opisat aku mas tu herniu? (kde to mas a v akom rozsahu?) To je presne to, ze chirurgovia si riesia svoje a gynekologovia svoje a nikto nedba na to druhe..ale mne ti chirurgovia obaja povedali, ze nie je dovod na sekciu, nema sa tam totiz co pricviknut, co sa creva tyka, lebo crevo je za maternicou pri tehotenstve,a uz vacsie brucho ako as teraz nebudes mat, takze uz sa to trhat nebude pri porode asi, mne to takto oddovodnili. Urcite skus spontanne a neboj sa, len nech ti to tam niekto pritlaci, ono sa to nema sancu vydut, ked to ma protitlak a tlacis, teda mala by si tak, aby si tlacila ako na stolicu do konecnika a nie do brucha, tak snad to zvladnes krasne prirodzene a nic sa neskomplikuje, velmi velmi drzim palce, aby to dobre dopadlo a hlavne nech je babenko v poriadku 🙂 😉

leteckafakulta
20. jan 2020

Dobrý deň, téma je už sice stará, ale chcem sa spýtať kto rodil s pruhom. Ja mam nad pupkom, a začína má bolieť aj pupok je dosť citlivý 🙄som v 37tt, takže to môže vypuknúť hoc kedy....bola som na chirurgii a tam mi povedali že čo oni s tym, že keby dačo budem aj tak v nemocnici môžu má hneď operovať....keby boli komplikácie.... No veľmi ma s tým neuspokojili.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre