Pôrod s užšou panvou. Ako treba postupovať?

husenka
14. aug 2006

Ahojte všetky krásky z tehulkova,chcem sa spýtať, či tu má niektorá podobné otázky alebo či je tu nejaká mamička, čo mala pri pôrode užšiu panvu .Ako sa pri tom postupuje pri pôrode,načo treba dať pozor,a či nás je takých na svete viac 😉

husenka
autor
14. aug 2006

hádam to nie je až tak zriedkavé 😒

renca3
14. aug 2006

Zalezi pomer velkosti dietatka k panve. Aj ja som mala podobne obavy pred prvym porodom. Na zaverecnych vysetreniach som sa stale vyzvedala, ci na mna
nie je moc velky a ci nema nejaku velku hlavu oproti priemeru. Bolo mi povedane, ze vnutorny obvod panvy sa zmerat neda, nic neznamena ked som navonok uzka.
I ked si mysleli, ze je vsetko v pohode, maly isiel nakoniec cisarakom. Ale mal 4,36 kg.

husenka
autor
14. aug 2006

renca3: tak to máš doma riadneho chlapáka 😵 😵 😵
ja ju mám naozaj užšiu, merajú vonkajšie rozmery...bežné vyšetrenie, aspon myslím, ked to už aj v našom zapadákove robia 😀 ,
takže cisarák určite, vlastne rada by som počula, či sú mamulky, ktoré tie rozmery mali v cm menšie a aj tak rodili normálne.

renca3
14. aug 2006

Vonkajsie meraju, ale vnutorny obvod sa da zmerat len RTG a to v tehotenstve nie je mozne. To mi povedali pri prvom.

miriam
14. aug 2006

Ja som rodila v Nemecku a tu rozmer panvy pocas tehotenstva vobec nemeraju.
A pravdupovediac si neviem predstavit, ako sa to da zmerat. A tiez nikto uplne presne nevie, ake velke bude ku dnu porodu baby.
Ja som sa tiez bala, ze budem rodit cisarakom, lebo som dost mala a stihla. Rodila som normalne a bez problemov. A zase znamej, co ma opticky dost velku panvu, sa maly po ceste "zasekol" a museli jej urobit cisarsky rez. To su veci, ktore sa moc ovplyvnit nedaju, takze ani nema zmysel sa tym nejako stresovat. Hlavne, ze sa to da pomerne riesit!
Zelam Ti pekne tehotenstvo a bezproblemovy porod!🙂

husenka
autor
14. aug 2006

miriam, čo myslíš tým pomerným riešením?cisarák je tak na tri deti, potom ho už nechcú robiť a ja teda by som aj viac detičiek si vedela predstaviť 😉 😀

barunka
14. aug 2006

ahoj. ja som tiež mala veeeľmi úzku panvu, a mysleli si, že budem musieť mať cisárak nakoľko Simonka bola dosť veľká... ale nakoniec som ju porodila normálne, bez akýchkoľvek problémov. na druhé zatlačenie bola na svete 🙂

miriam
14. aug 2006

Jezinku! Som zabudla napisat "lahko" , t.j. ...pomerne lahko riesit!

Na povzbudenie citat z knihy "Devat mesiacov otazok a odpovedi":

"Pri porode nie je dolezite to, co je vonku, ale co je vnutri. Velkost a tvar panvy vzhladom na velkost hlavicky dietata urcuju, aky tazky bude porod. Nezriedka maju drobne zeny priestrannejsiu panvu ako vysoke a silne...."

Uvidis, ako to pojde pri prvom a potom hor sa na futbalovu jedenastku! 😀

renca3
14. aug 2006

to sa naozaj uvidi az pri prvom porode. Ty si teda trufas aj na 4, 5 deti?
Klobuk dolu. Ved mozno ta to po tom 3. prejde. Aj to teraz neporiesis.

bellezza
15. aug 2006

no keď máš nepomer hlavičky k panve, tak ti urobia sekciu. Meraním sa to zistiť nedá, stačí že je kostrč trošku inak zahnutá a bábo neprejde bez toho aby ti ju nemuseli lámať. Alebo ho vytiahnuť kliešťami, a to je niekedy riziko.

husenka
autor
16. aug 2006

renca3:my sme doma 4, aj manžel je zo 4 detí a kamoška je z 5a nemám pocit, že by to bolo veľa. kolega v min. práci mal 10 a zvládali to.4,5 je podľa mna tak celkom norma, aj ked to závisí asi od toho, kto je na čo zvyklí 😀
kapánek dosť 😀

renca3
16. aug 2006

To je ine, ked mate take velke familie. Asi je u vas dost veselo na rodinnych stretnutiach. Drzim palce, nech mate plno deticiek.

husenka
autor
17. aug 2006

😀 no snáď...vôbec sa mi to nezdá také ružové...ale hádam sa to nejak roztiahne. teraz sa budem sústrediť na to prvé, veď ťažko zdravej hlave dožiť budúcnosť a nie to ešte čosi plánovať 😉 samozrejme až na pár výnimiek 🙂

melory
18. aug 2006

mam uzku panvu podla tabuliek nehali ma rodit normalne - maly bol malinky 2800 - 48cm a mne sa zasekol v panve a nesiel a nesiel ☹ nakoniec sa podarilo ale sa tam dusil a narodil sa tak ze nedychal a museli ho intubovat a ozivovat srdce. cize by som to tak nepodcenovala ze hihihi to je ale problem 😲

feduska
8. jan 2008

prepacte, chcem sa opytat jednu otazocku, prosim vas, ako je to s roztahovanim panvy v tehotenstve. deje sa nieco take alebo nie? ja som tehotna uz bola, ale o roztahovani panvy v tehotenstve som nic nepocula, iba ak roztahovanie posvy, panvy pri porode. dakujem za odpoved

deina
8. jan 2008

Aj panva sa rozsiruje, este pocas tehotenstva. 😉 A veru to je niekedy paradne citit.

feduska
8. jan 2008

presla som cely internet krizom krazom a roztahovanie panvy v tehotenstve mi nenaslo, tak ak mas nejaku stranku ty, tak posli, velmi ma to zaujima.

emjee
25. sep 2008

andula1000 • Dnes o 14:14
Ahojde 🙂 chcem sa spytat ci ma niektora skusenosti alebo vie ako ktora rodila zo skoro ziadnymi bokmi? moja znama ma velmi uzke boky a kvoli tomu uz mala treti cisarsky dokonca treti bol uz rizikovy

bellablonde • 1d • Dnes o 14:31
je kopa zien, ktore maju uzke boky a rodili normalne.
ako tehotenstvo postupuje, telo sa pripravuje na coraz vacsiu zataz, ulozenie vnutornych organov sa posuva, panva sa rozsiruje, rozostupuju sa brusne svaly... atd.
a pocas samotneho porodu, ktory sa cleni na urcite casti, ked nie je umelo urychlovany, porodne cesty sa dokazu natolko rozsirit, ze babatko moze byt bezpecne porodene

ta znama alebo jej babatko mohla mat ine zdravotne komplikacie, o ktorych ti nepovedala

emjee • 21tt • Dnes o 20:07
nie su dolezite boky ale velkost panvy - aj sirokoboke mozu mat uzku panvu a zvysok tuk
dalej je urcite dolezite, ake je babatko velke

luciameluchova
29. sep 2014

mne dnes povedali že mám panvu 16. ale že ved mám si skúsiť normálne odrodiť a keď to nepojde tak urobia cisársky..no ja sa bojím že sa malý zasekne niekde v pôrodných cestách a pridusí sa a nechcem aby sa jemu niečo stalo 😢 😢

marka86
17. okt 2014

@luciameluchova aj ja mam CE 16 ale zatial som iba v 13 tyz dni ...tiež som y toho trochu vyplasena 😒

luciameluchova
17. okt 2014

Ja som mala mat dnes termin no nic este 😕
Tak uvidime ako to dopadne a ako vlastne budem rodit 🙄

mary275
1. nov 2014

Ja som mala tiež posledný rozmer 16, ale hneď po príchode do nemocnice ma znova premerali a bolo to ok.. rodila som normálne .. ono sa to počas tehotenstva roztiahne

guliver19
27. sep 2019

=

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre