Pôrod s vysokým tlakom

jessinocka
2. júl 2014

Ahojte, ako ste rodili pri vysokom tlaku? Prirodzene alebo cisarskym? Som momentalne v nemocke a tlak mam s dopegytmi okolo 150/90, termin az 26.7. Dakujem za skusenosti...

nikasv29
2. júl 2014

@jessinocka ja som rodila prirodzene a počas pôrodu mi sestrička merala tlak 170/110 malej stále sledovali ozvy srdiečka, zvládla to super 🙂 ja horšie, ale pôrod prebehol v poriadku a asi 3 dni po sa mi tlak ustálil na 120/80 🙂 držím palce, ja som kvôli tlaku rodila v 37+6 tt

evussica
2. júl 2014

Ahoj, ja som rodila cisarskym rezom so spinalnou anestezou. Ale tak mme skocil tlak aj vyssie, 160/100, raz aj na 180/100. No nakoniec vsetko dobre dopadlo, dotiahli sme to az do 40. tyz. 😉 . Porod prebehol uplne v pohode 🙂.

andje
2. júl 2014

Ahoj, aj ja som bola hospitalizovana kvoli vysokemu tlaku. Porod mi nakoniec vyvolali a porodila som v 38tt prirodzene. Do dvoch tyzdnov po porode sa mi tlak upravil.

jessinocka
autor
2. júl 2014

@nikasv29 a vyvolavali ti ho? Mne dnes vyskocil v poradni na 175/100, potom na internom 160/90 a doma znova 180/100, tak som skoncila v nemocke. No a po magneziovej injekcii a dopegyte tych 150/90. Opuchy nemam, ani bielkovinu v moci, ale necitim sa dobre, stale ma oblieva horucava, tlaky v hlave...babatko uz ma 3 kg, hlavicka zodpoveda 39tt, brusko a nozicka 37tt. Myslis, ze ma do porodu este pustia, ci skor nie?

jessinocka
autor
2. júl 2014

@evussica a boli ste v nemocnici az do porodu?
@andje

Pred tehotenstvom som mala normalny, tiez dufam ze sa po porode upravi...

domca2610
2. júl 2014

Ahoj..ja som bola pred porodom tri týždne v nemocke kvoli tlaku vysokemu ale ja som mala aj s tabletkami 160/100 tlak ..rodila som 20 hodin ..nakoniec cisarsky rez. Obe sme v poriadku .Drzim palce nech ste zdravý ty aj malinke 🙂

andje
2. júl 2014

@jessinocka ano, prijali ma v pondelok, v stredu rano mi pichli vyvolavacku a vo stvrtok vecer som porodila.

stellamaris
2. júl 2014

@jessinocka ja som mala este vyssi tlak a isiel hore stale,u mna nebolo co resit liekmi,mala som akutnu sekciu.Tlak mi inak po porode ani s liekmi neklesol,az teraz po takmer dvoch rokoch.Ale ja som mala preeklapsiu,takze inak sa nedalo....................tebe ak neznizia tlak liekmi,tak ti zrejme vyvolaju porod.Z nemocnice ta s vysokym tlakom nepustia,to vies zrejme...............

mrka2
2. júl 2014

@jessinocka ja som obe deti rodila s vysokym tlakom.. teda zrazali mi ho tyzden v nemocnici a potom pri dcere vyvolavacka, pri synovi cisarsky (ale nie kvoli tlaku). vsetko v poriadku, po porode sa tlak upravil. neboj, oni ti ho priebezne budu merat,tak keby bol problem,tak isto zasiahnu. drzim palce, nech je vsetko v poriadku. 🙂

vijavi
2. júl 2014

Ja som mala vysoky tlak a rodila som cisarskym

monika1302
2. júl 2014

aj ja som mala vysoky tlak ties som brala tie tablety co ty a rodila som normalne 🙂

bianca
2. júl 2014

@jessinocka vsetko bude v pohodke.Moj gynekolog tlak vobec neriesil az som sa na vlastnu ziadost dostala na interne a odtial rovno do porodnice kde ma este 2 tyzden porozovalo.Ty mas uz luxusny termin.Ked tlak vyskoci tak so zbalenou taskou rovno na pohotovost

jessinocka
autor
2. júl 2014

@domca2610
@andje
@stellamaris
@vijavi
@monika1302
@nikasv29
@evussica
Dakujem baby za vase skusenosti, som zvedava ako dopadneme 🙂

stellamaris
2. júl 2014

@jessinocka drzim ti palce,aby porod dobre dopadol a ty sa budes o chvilku tesit z krasneho babätka 😉

nikky81
2. júl 2014

ja som sa na vys. tlak liecila uz pred tehu. pocas tehu som cely cas bola na dopegyte, ale len jednou tabletkou rano. doma som tlak mala vzdy v norme, ale na poradniach samozrejme vysoky. asi v 34 tt ma moj lekar poslal uz do rizikovej poradne. v 36 tt mi na rizikovej ale aj moj lekar povedali, ze uz mam dost zrelu placentu a je mozne, ze v tom 37. -38.tt by to uz mohlo prist, ak dovtedy nie, lekar na rizikovej navrhovala sekciu. na poslednej poradni mi moj lekar povedal, ze ma uz mali nechat v nemocke, tak mi odporucil aby som sla cez vikend do nemocky, povedala ze mam vys. tlak, ze ma tam urcite nechaju. no bola som vtedy 36 plus dva, prisla som v nedelu, tlak 150/100, zostala som tam, v noci mi odtiekla voda asi o jednej a mala sa narodila prirodzene na druhy den o druhej poobede. ale na sale mi tlak veru nikto nekontroloval. vsetko vsak dopadlo ok. v nemocke som este brala dopegyt, ale po navrate z nemocky som lieky vysadila, a tlak mam zatial ok, napriek tomu ze ja som ho mala vysoky aj pred tehu. drzim palce nech vsetko dobre dopadne. a ak ma babo uz tri kila, tak to je uz dost velke. moja sa narodila ked som bola 36 plus 3 a vazila 3070 g 😉

zonjushe
2. júl 2014

ja som rodila v 38tt cisarskym, ale mala som preeklampsiu, cize k vysokemu tlaku sa pridruzili aj opuchy a bielkovina v moci..

evussica
2. júl 2014

@jessinocka v nemocnici som bola 35-36. tyzden, takze nie do porodu. Ale chodila som k svojej doktorke 2-3x do tyzdna na kontrolu.

nikasv29
2. júl 2014

@jessinocka áno vyvolávali mne už od piatku skákal tlak doma pravidelne som si ho merala, v pondelok som šla ku svojmu dr. že mi tlak neklesá, ale ja som mala strašnééé opuchy a bielkovinu v moči na 3+++ hneď ráno vyvolávačka a o 21.20 sa mi narodila Eliška 😵 😵 😵

nikasv29
2. júl 2014

@jessinocka a myslím, že ťa už nepustia, podľa mňa ti do konca týždňa pôrod vyvolajú 😉 drží silno palce a daj vedieť ako si dopadla 🙂

nikasv29
18. júl 2014

@jessinocka no čo ako sa máš už máš bábätko pri sebe? Dúfam, že je všetko ok 😉

slunce3
18. júl 2014

Ja som bola od prvej kontroly v nemocke, v nemocje termin som mala 14.2. Ale tlak uz som mala moc vysoky, rodila som prirodzene,len mi pustali vodu, inac voohode to bolo necele 2 t. Ma drzali na gynde, tam som mala dietu,magnezium a dzban na wc vlastny hahah a mala sa narodila na svoje meniny .., haluz

jessinocka
autor
18. júl 2014

@nikasv29 ahoj 🙂 pustili ma domov. Lieky mi zvysili na 4x1 a teraz sa mi drzi tlak do 130/90, takze by to malo byt OK. Ze keby mi zase stupol, hlavne ten spodny nad 100, tak mam ist hned do nemocky. Do terminu mi ostava 8 dni, dufam ze sa mala vypyta skor...

nikasv29
18. júl 2014

@jessinocka tak to je super, že ste to ešte vydržali a koľko dní si bola v nemocke? a poklop malej na bruško, že už je čas 😉

jessinocka
autor
18. júl 2014

@nikasv29 bola som tam 8 dni, aj tam mi to dost skakalo, ale bielkovina naprekrocila tu hranicu, tak ma potom pustili. No ja by som tiez bola najradsej, keby sa uz vypytala na svet, pred dvomi tyzdnami vazila 3kg, tak som zvedava kam to az dotiahneme 🙂 a kedy sa ti po porode dal tlak do poriadku?

nikasv29
19. júl 2014

@jessinocka tak ja som mala opuchy ešte dva týždne a tlak sa znormalizoval tak do 5 dní 😉

tta
16. okt 2017

Tiež sa liečim na vysoký tlak..berem raz za den tabletku.takto to je v norme.no ked viac stresujem vyskočí my do 170/110 z riedka. Ked berem magnezium tabletky je to ok.chcem mať tretie dieťa veľmi.mam32..bojim sa koli tlaku inak som zdravá. :/ potrebujem povzbudenie .hlavne podobny príbeh abysom vedela či ísť dotoho alebo nie :/ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre