Pôrod v 33 týždňi

veronika216
9. jún 2018

Som v 33 tt a nemám krcok maternice, som v nemocnici a čakáme. Su ru mamičky ktoré porodily, rodili ste normálne alebo cisárskym rezom a co dieťatko bolo v poriadku?

janalancome
9. jún 2018

Ahoj, ako si zistila ze rodis? Mala si priznaky porodu ?
Znama rodila este v skorsich tyzdnoch a je vsetlo v poriadku. Babatko zdrave a cule .. hlavne nestresuj

red_cat
9. jún 2018

Kamoska v 29tt a dalsia v 33 tt a obe maji uplne zdrave deticky

babi81
9. jún 2018

@veronika216 ahoj ja v 34tt

3petka
9. jún 2018

Ahoj ja som rodila 33. Praskla mi plodová voda, dr. vravel že to bude skôr lebo som mala nízko maternicu ale že až tak som nečakala. A bábo zdravé krásne, pokojné. Pôrod bol klasicky a ľahký lebo malý mal len 2,8 kg takže som bola spokojná. Plodovka odtiekla o 11 v noci a kontrakcie začali až o 6 ráno a o 11 bolo zlatíčko na svete. Takže pohodka.

ewhita
9. jún 2018

Sestra v 28ba všetko ok 🙂

veronika216
autor
9. jún 2018

Ja nerodim ležím v nemocnici a cakam co bude a kedy sa to spustí domov ma pustiť nechcú lebo mi plod drzi iba jedna blanka. Som tu uz dva týždne.

najk
9. jún 2018

Cisárskym v 33 tt. Drobec bol maličký, iba 1,5kg, ale inak úplne ok. Neboj, bude to v pohode a ešte možno nejaký ten týždeň vydrzis

veronika216
autor
9. jún 2018

@najk aky si mala cisársky v celkovej narkoze?

naty_s
9. jún 2018

V prvom tehu ma hospitalizovali v 27tt a dole hlavou som lezala do 35 tt. Robili co vedeli a porodila som az v 38 tt ked mi vybrali cerklazny pesar. V druhom tehu som bola od 34 tt otvorena na 2 cm, rodila som 2 dni po termine vyvolavackou. Tak neboj, este troska vydrz. Drzim palce

janalancome
9. jún 2018

@veronika216 nic sa neboj, hlavne ze si pod dohldom odbornikov. Mas uz vyssi termin a babo bude v poriadku. Daj vediet ked porodis. ...ja som tiez v 33 tt a mam mega poslickov, tusim ze pojdem hned po tebe 😊

veronika216
autor
9. jún 2018

@naty_s ja presne tak ležím v nemocnici dva týždne posteľ vypodlozena a ležím nohami hore. Len to ležanie a čakanie je neskutočne únavne

najk
9. jún 2018

@veronika216 mala som spinal, lebo to nebola planovana sekcia, ale akutna. Mala som vysoky tlak a zacala sa mi odlucovat placenta. Islo o minuty a museli tehotenstvo co najrychlejsie ukoncit

ankare
9. jún 2018

@veronika216 drž sa!

mon895
9. jún 2018

Ja som porodila presne v 33+3 cisarskym. Maly je uplne ok pri narodeni bol drobny (1810g 42cm) ale zdravotne uplne v poriadku

mackos
9. jún 2018

Ja 31 a pár dni .. cisárskym

tova
10. jún 2018

@veronika216 je to unavne ale si uvedom ze dietatu drzis zivot v sebe. Ziadne pohody a neboj atd... lebo vieme ze deti sa rodia s problemom aj v takom tyzni a nie nedarmo sa hovori ze dieta je doneosene az po 38tt. Urcite je to unavne ale tych par tyzdov v tvojom zivote moze dietatu zachranit zivot alebo je velka sanca ze sa narodi bez komplikacii.

naty_s
10. jún 2018

@veronika216 ja som po 2 tyzdnoch rezignovala a uz som len spala🙂. Ale stalo to za vsetko nepohodlie. Kazdy tyzden, ktoey som vydrzala bol k dobru babatka. Velmi ti drzim palce, aby si vydrzala co najdlhsie 🙂

tinaa64
10. jún 2018

@3petka tvoje babo malo v pohode vahu..moja starsia sa narodila v 40tt a vazila 2830 g..😊

liv1
10. jún 2018

Len vydržať. To je to najlepšie čo môžeš pre svoje dieťa urobiť... okolo mna v nemocke rodili ženy v rôznych štádiách tehu a deti boli ok. Ale ma to aj nevýhody ktoré isto poznáš. Ja som ležala mesiace a deti sú vďaka tomu v poriadku...

liv1
10. jún 2018

Ale veď ty si v 35tt nie?

najk
11. jún 2018

@tova ano, namiesto ukludnenia, ze sa nic nedeje, nech sa nestresuje a je v klude, je lepsie ju vyplasit ako jej hrozi obrovske riziko komplikacii, nech je pekne kazdy den v strese. To jej urcite pomoze 🙂 Poviem Ti tajomstvo. Aj donosene deti sa rodia s komplikaciami a postihnute. A naopak nedonosene su niekedy uplne v pohode.. Takze prosim TA zbytocne nesir paniku. Nikto jej predsa nepise, ze nema lezat a snazit sa to dieta udrzat co najdlhsie v sebe. Iba ju vsetky ukludnujeme, ze v takom tyzdni sa naozaj rodia deti, ktore nemusia mat absolutne ziadne problemy..

weronkaa
11. jún 2018

Mne hrozil pôrod už od 25tt, ležala som v nemocnici 3mesiace. Od 30tt som už nemala krčok a vydržali sme do 37tt. Vraveli mi že mam vyzdržať hlavne do 34tt že potom už možem rodiť prirodzene. Držim veľmi palce všetko bude určite v poriadku

liv1
11. jún 2018

@najk myslím že jej to napísala úplne mierne. Skôr sa mi zdá že autorku naozaj treba podporiť v tom ležani, lebo vyzerá že sa jej už moc nechce. Minimálne do ukončenia 34 to je to veľmi dôležité kvôli pluckam. A potom je každý deň dobrý. Až od zakončeného 37tt sa začína dieťa považovať za donosene a v niektorých nemocniciach po ukoncenom 36tt, v niektorých 37tt potom prepúšťajú pacientky...

najk
12. jún 2018

@liv1 no neviem, ale napisat, ze deti v takom tyzdni sa rodia s komplikaciami a ze par tyzdnov moze dietatu zachranit zivot mi ako mierne nepride. Skor mi to pride ako zbytocne strasenie a citove vydieranie. Ked mi hrozil predcasny porod, pozerala som na nete fotky deti v inkubatore a cele hodiny cela vystresovana prerevala, tak by mi taketo reci naozaj ako mierne neprisli. Skor som ocenila, ze mi kamoska odkazala, ze tiez porodila v takom tt a bolo to uplne v pohode. Ved uz aj otazka znela tak, ci su tu mamicky, ktore porodili v takom tt a deti su ok a nie vystresujte ma co vsetko hrozi, ked sa spusti predcasny porod. Tych rizik si je autorka asi sama vedoma

17alisha
12. jún 2018

ahoj, ja som prvu dceru porodila v 33tt, tiez mi praskla plodovka, ale vydrzala dnu uz len dva dni, tak sme len tak tak stihli vybrat kortikoidy...mala sa narodila s vahou 2240, bola tyzden v inkubatore kvoli nizkemu gestacnemu tyzdnu, inzc bola v poriadku a este dalsie dva tyzdne sme boli na nedonoseneckom. je uplne zdrava, rozdiel v motorike dobehla v polroku, mentalne asi okolo roka. teraz ma dva roky aj mesiac, uz pozna basnicky naspamat, fyzicky zvlada cviky ako o rok starsie deti..no nikto by nepovedal, ze mala taky start do zivota. v dnesnej dobe je medicina niekde inde, taketo deti maju vysoku pravdepodobnost, ze budu po zdravotnej stranke bez komplikacii. je tu skupinka predcasniatka, ak ta nieco zaujima, pytaj sa rovno tam. drzim prsty, nech potiahnete 2v1 co najdlhsie 😉

liv1
12. jún 2018

@najk no by si sa čudovala koľko je takých “múdrych” nehovorím že autorka musí byt, čo si povie jej 33tt, všetky porodili deti ok tak mne sa už nechce ležať veď dieťaťu sa nič nestane. Takze tak. Je pekne že chceš šíriť dobro, ale všetko ma svoje hranice. Ja som tiež nič iné nerobila, keď som mesiace ležala na rizikovom, že som študovala kto kedy porodil a deti mal ok... ale u mna sa to poctivé ležanie naozaj oplatilo..

najk
13. jún 2018

@liv1 nechcem sirit dobro, iba si myslim, ze je dolezite, aby bola psychicky v pohode, lebo aj velky stres moze spustit predcasny porod. Preto mi to strasenie pride zbytocne. V kazdom pripade dufam, ze sa jej podari oddialit porod co najviac a ze da potom vediet ako do dopadlo. Ja by som dala neviem co za to, keby mi niekto povedal, ze ked otehotniem, tak sa mi podari donosit dieta aspon do 33tt. Je velke riziko, ze sa mi zopakuje preeklampsia a moze sa kludne stat, ze budu musiet ukoncit tehotenstvo v 25tt a daju mi pol kilove dieta. A tam uz je obrovske riziko nasledkov. Preto si nemyslim, ze v 33tt treba strasit strasnymi komplikaciami.. Vacsina deti, ktore sa narodia v takomto tt su uplne v poriadku a to je proste fakt.
Iba v mojom okoli poznam kopec donosenych deti s komplikaciami - dve museli mat operovane srdce, tri museli mat hned po narodeni operovane creva, jedno dostalo v pol roku leukemiu a v 4 rokoch zomrelo. Vsetko tehotenstva ok, donosene deti. Naopak poznam dve holky, co vazili pred viac ako 30 rokmi pri narodeni 1.5kg, jedna robi na SAVke, druha na Ceskej akademii vied a su uplne zdrave a tiez viacero predcasne narodenych deti, ktore su uplne ok.

liv1
13. jún 2018

@najk v tom sa urcite zhodneme ze jej obe drzime velmi palce.. Pekny vecer.

janik090
12. mar 2019

@weronkaa ahoj prosím ta keď už si nemala krčok už si sa aj otvárala alebo nie?

weronkaa
13. mar 2019

@janik090 neotvarala🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre