Pôrod v 36. týždni

zivile
15. sep 2014

Baby som 35+1 tyzdni a ja mam pocit, ze do terminu kt. mam 26 nevydrzim..Ked lezim bolia ma krize, lonova kost aj pri lezani, aj pri sedeni aj pri chodi, klby..aj dokonca zadok ma boli..taky tlak mam na vsetko dole..a uz druhyden zo mna ide taka lepkava zmes..ako sopel..je to biele, huste a tahave...cele tehu som to nemala az teraz posledne dva dni..Napadlo ma,ci to nie je z hlienovej zadky...ja som normalne pripravena na porod..Dcerku som mala v 39 tyzdni...kazdy vecer laham s tym pocitom, ze mozno to pride dnes v noci..pri dcerke mi zacala pomalicky odtekat plodova voda po polnoci..Dnes ma este na potvoru manzel nocnu..ale pride moja mama k nam spat...do mesta to mame cca 7 km..hmm

kafedame
15. sep 2014

Ahoj,tie bolesti,čo opisuješ,som mala aj ja,to sa ti podľa mňa iba rozťahujú panvové kosti.A možno sa bábatko už tlačí dole,je už väčšie,ťažšie. U gyn,si nebola,s tým "zmes"-om? Mne u obidvoch deťoch odtekala plodová voda,hlienovú zátku som nezažila,vôbec neviem kedy mi odišla 🙂 Každopádne mysli pozitívne,a držím ti palce,aby drobček ešte tých pár týždňov v brušku vydržalo 🙂

zivile
autor
15. sep 2014

@kafedame dr. mi povedal na poslednom sone v 32 tyz. ze maly bude velky. Dcerka sa narodila v 39 tyzd. s vahou 3555g a 51 cm..na dievca az az dobre
Ja neviem ci to je hlienova zatka, ale take divne ze cele tehu som to nemala a teraz na konic taky husty soplovity vytok..pripada mi to ako ked som mala ovulaciu..maly ma velmi dole tlaci..niekedy si pripadam ked chodim ako keby som bola Pingui...preto uz radsej ani nechodim nejak po meste, na nakupy...

kafedame
15. sep 2014

Možno,že je to zápal,nemáš nejaké svrbenie,či pálenie pri močení? Alebo zavolaj sestričke,opýtaj sa...nech ťa radšej pozrú,nech vieš na čom si 🙂 Držím palce 😉

ukulela
15. sep 2014

@zivile ja mam termin 3ho oktobra a pred tyzdnom na sone dok hovori, ze mozem pocitat aj o 2 tyzdne skor (mozno este skor). ze mrndos ma uz cca 3300 g podla sona - tak to sa teda na toho maleho slona tesim 🙂 panva ma ako teba boli uz tyzdne, lonova kost aj vtedy, ked sa chcem otocit z boka nabok ...uz odnastupu na matersku po kazdej aj mensej cinnosti sa zadycham ako bernardin v lete a musim si lahnut - umyjem riad - sup na gauc - vyvesim pradlo na susiak - sup na gauc ... atd.takze sme v tom spolocne 🙂
hlienova zatka este neodtiekla, no maly sa uz zjavne nezmesti, ked len troska postojim, uz mi tlaci na krcok a to dost boli. ale to uz tiez trva take3 tyzdne ...
takze aj ty - estetrocha podrz abude dobre 🙂 hlavne oddychuj.

zivile
autor
15. sep 2014

@ukulela no ja mam to iste, ale ja mam termin az 26.10..presne ako pises..ked lezim a sa otacam na druhu stranu, tak mam pocit ze mi pisula exploduje..riadne az knecnik ma boli..tiez vela lezim..Dcera je v doobeda v skole, manzel ma taku pracu ze je aj dost doma, takze vela veci urobi..ja napriklad ani riad z mycky nevyberiem, lebo v ej polohe mi ide brucho rozhodit...ked vstavam z postele ako posrata..strasne..Pri dcerke som bola cula a aktivna do porodu..a teraz.
Bojim sa ze ten tlak je taky ze sa zacnem otvarat a ja mam poradnu az 29teho..a to sme sa vcera s manzelom milovali...co uz bude tak ako ma byt
inak som kludna, vpohode..byvame v dome, citim sa pekne, uzivam si tehu, hoci som prve tri mesiace vela vracala..ale strasne vela..nepribrala som ani zatial vela..8,5 kg co je podla mna super..vsetk omi ide do b rucka..a maly je taky aktivny..kolko sa on mrvi..neskutocne..myslela som, e dietatko uz tak nema priestor na mrvenie sa..asi je malicky ked je taky aktivny..niekedy mam pocit ze mi robi pastovky do mocoveho mechura..lezim a drazu taka rana a opakovane..

bonaqa2013
15. sep 2014

to nevadí že si 7 km od mesta, zavoláš záchranku - ak bude treba. Tiež som si zavolala pri 3 a 4 porode. To čo opisuješ je pre mňa neznáme, ani pri jednom dieťati som nemala také problémy. dokonca ešte tesne pred odchodom som umývala vaňu, pretože kým by som prišla tak by bola zasratá až strach... A na bicykli som chodila takmer až do konca.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre