Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

eviska83
19. aug 2009

ahoooj etnicka- ako maly zoranko?kolko uz vazi tvoj valibuk?

domi123
19. aug 2009

ahoj babenky.prajem prijemny slnecny den vsetkym.

tak nam uz dnes konecne dosiel kociarik velmi sa vytesujeme.

chcem vas poprosit tie ktore uz maju porod za sebou aby mi napisali podla seba co budeme potrebovat do nemocnice,v maternity knizke pise tolko veci tak neviem ci sa mam riadit podla knizky alebo mi poradia skusene maminy.

dadkka - ahoj tak ako si dopadla na ambasade?dalo sa vsetko zariadit v pohode????

dakujemmmm

uankab
19. aug 2009

ahojte, este stale kinderko... vcera sme mali narocny den a skusali sme takmer vsetko, najskor sme boli 2 hodine v zahrade, trhali burinu, strihali ruze a tak (fyzicka praca 😉 ), potom sme sli na prechadzku 3.5 hodiny, ked sme sa vracali tak ma tak strasne pichalo dole ze som myslela ze ani nedojdem, dali sme si chinese take-away na veceru, samozrejme pikantne a potom horucu vanu a skoricovu vonnu lampu.. zacali mi kontrakcie o 8 vecer, mala vystrajala ako keby bola v tranze, trvalo to cele do nejakej pol tretej, potom som konecne zaspala a rano nic 😖 ... vcera som fakt uz myslela ze ideme rodit, no nejako sa to zastavilo... dnes sme boli pri mori, bolo krasne, tiez sme dost chodili ale bolesti nemam ziadne... tak uvidime dokedy este vydrzime, uz sa nam to krati !!! posledne noci som velmi nespala, uz by som fakt chcela mat za tym...

dadulka2000
19. aug 2009

zlatko neboj ono to pride,.... a ked na to dojde tak budem na teba mysliet a drzkaj sa 🙂

domi123
19. aug 2009

uankab - neboj zvladnes to.ked citam tvoje riadky tak myslim na to ze to mam pred sebou aj ja.vlastne o chvilku.myslim na teba a drzim ti palce. 🙄

uankab
19. aug 2009

dakujem vam babenky... uz by som chcela, aby som mala za tym, to cakanie je hrozne, zacina mi to liezt na nervy... ved uz mame len 4 dni do terminu 😕 (ak neratam konciaci sa dnesok)

eviska83
19. aug 2009

uankab- nechcem strasit ,ale ja som prveho prenasala 9 dni - a to som kazdy den chodievala na dlhocizne prechadzky do kopca 🙂
Ale dufam ze to nebude tvoj pripad- drzim palceky 😉

newyorkgirl
19. aug 2009

ahojte, vraj babam sa moc nechce na svet 😀 ale to nemusi byt pravidlo.. ja som tiez prenasala ked to ratam tak tyzden aj cosi no a bolo to hrozne velke brucho a stale tie ocakavania... myslim ze plati teoria podla menstruacneho cyklu, aspon na mna by sa to dalo aplikovat ze MS mavam kazdych cca 33 dni nie 28 a tym aj to tehu trva dlhsie vlastne no 😅

wild.horses
20. aug 2009

tak, vyzera to na dalsi pekny den tu v anglicku. hura von.
uankab... neboj, mimi vyjde von v ten pravy cas pre neho same 😉 take it easy, aj tak s tym nic nenarobis

newyorkgirl
20. aug 2009

wild.horses ty si v hull az sa dobre pamatam? ja len ze u nas za mostom to na krasny den nevyzera ani zdaleka teda fuka zmraka sa 😒

dadulka2000
20. aug 2009

co ja poznam kocky tak tie co cakali chlapcov, skoro vsetky prenasali - az do vyvolavaciek sa islo.
ja som bola 2 dni pred terminom,... ani mi to len na um nezislo,... ze kedy to ma prist a zrazu to slo a nebola som na to psychicky pripravena 🙂,.... nastastie to bola rychlovka a bez problemova. uvidime ako to bude teraz, lebo vtedy mi midwife vravela ze pri druhom nech idem do porodnice skor, aby som to aj stihla
😀
inak u nas (kent) zacal den pekne slnecne a teraz je zatiahnute,.... no je mi to jedno,... ved uz neprsalo ani nepamatam,.... mohlo by trosku 😎

wild.horses
20. aug 2009

hmm, tu zacalo fukat od mora, ale aj tak je stale teplucko. Psy su omameni ako muchy, to este asi zo vcerajska 😀

uankab
20. aug 2009

ahojte, nam dnes trosku rano sprchlo a teraz je tak polooblacno, slniecko trosku vykukuje, 20 stupnov vonku... susim pradlo vonku, tak kazdu chvilu kukuckujem, aby nezmoklo..
no ja som si dnes povedala ze si nebudem ratat dni do terminu (co mam uz len 4), ale to, ze uz len dva tyzdne, dlhsie tam uz urcite nezostane 😉
ja som inak cyklus mala dost rozbity, ale vacsinou to bolo okollo 25-26 dni... a doost ma dnes boli chrbat...
wild, este k tym plienockam - kolko potrebujes mat kusov, aby ti to vystacilo? nemas problem so susenim? a pouzite ako skladujes? citala som, ze je dobre ich dat do vedra s vodou, do ktoreho das 5 kvapiek cajovnikoveho olejceka na dezinfekciu, menit to kazdy den... ja som dnes oprala tie 4 co mam, tak uvidim ako rychlo to uschne...

loki01
20. aug 2009

ahoj holky, jak se mame? Nekdo z Yorkshire?

wild.horses
20. aug 2009

loki01... my byvame pri Hull. A Ty?

uankab... mam asi 6 tots bots a asi 20 klasickych stvorcov. 1 wrap na tots bots a 2 na tie stvorce, no zisiel by sa este jeden. buduci tyzden idem nakupit nejake blueberries, tie sa mi velmi pacia, tak uvidime ako posluzia. Ci je to len pre image alebo aj prakticke 😉
periem kazdy druhy, niekedy kazdy treti den. davam prasok plus napisan plus par kvapiek tea tree oil. stvorce schnu rychlo, najhorsie su na tom so schnutim tie tots bots. Fluffles schnu tiez krasne rychlo. Mali sme aj flisove plienocky, to tiez trvalo veky kym preschli poriadne.
nenamacam ich a ani nezehlim. spinave plienky skladujem v takom vrecku, ktore periem spolu s nimi. pokakane pleinky a wraps, kde uslo aj to co nemalo, hned po ''nehode'' 😉 preplachnem studenou vodou.
Mne sa vazne dobre pouzivaju tie najobycajnejsie stvorce, no musim priznat, ze chvilu trvalo, kym som nasla ten spravny sposob ako ich skladat aby nepretiekli. ucime sa 😎

slovakia13
20. aug 2009

Ahoj.tak ja sa hlasim z nemocnice.v noci som zacala krvacat☹ sice uz som ok ,ale chcu si ma tu nechat do pondelka.aspon mi urobili stery,pozreli zo spodu a bola som aj na sone-mala si cmulala rucicku;-D.baby drzte palce,az nas zajtra pustia domov...pisem cez mobil.z roboty su zlati uz 3x volali ci sme ok ,len malej otec nic ☹

uankab
20. aug 2009

slovakia, drzkaj sa, dufam, ze bude vsetko v poriadku... a radsej tam zostan do pondelka a nehrn sa domov, nech si ta radsej nechaju na pozorovani ako keby sa malo nieco udiat... drzim palce velmi...
a mysli teraz v prvom rade na malicku, ta je najdolezitejsia, netrap sa nad otcom...

wild.horses
20. aug 2009

uf, drzime palce, slovakia, nech je vsetko ok.

uankab
20. aug 2009

wild, este k tym plienockam sa ta spytam... kolko ta to zatial vyslo? a co je napisan?

ja som si zatial vytvorila zostavu z tych mother-ease plienociek (celkom sa mi pacia tie co som dostala) - je tam 7 plienok (3 male do 9kg a 4 one size), potom 3 wrapy (jeden small a dva medium), liners, kyblik a nappy mesh a naratalo mi to cca 100 libier.... myslis ze to je vela? a este ratam, ze casom by som objednala uz len vacsie plienocky a wrapy...
4 male plienocky mam (XS a S, co som dostala a jeden XS wrap a jeden small wrap), casom dostanem dalsie 4 vacsie plienocky a 2 large wrapy...
no a dost sa obavam toho schnutia, aj ked tieto dnesne su uz takmer suche, ale zasa svieti na ne slniecko, co tak casto nebyva zvykom 😠
tych stvorcov sa nejako bojim... pripominaju mi tie nase obycajne plienky 😖

eviska83
20. aug 2009

Slovakia- drz sa.... 😉

saza007
20. aug 2009

slovakia - good luck a len tam pekne ostan, kym ti nedaju all clear. Kde ty vlastne byvas?
A na otca teraz kasli, hlavne, nech je babulka v pohode.

gaby0205
20. aug 2009

AHojte dievcence, no ja sa chcem poradit...ja s manzelom sme tehu a som v 12 tyzdni...este som nedostala od hospital ziadne pozvanie na ante natal..je to normalne? no neviem ako to tu v Uk bezi lebo som 1x tehotna..tak co si myslite? mam sa obavat a vyvolavat momu GP aby sa nieco robylo alebo je to ok ze som v 12tt a este som nebola na ziadnom ante natal meetingu? dakujem kocky 😉 pekny den

p.s je tu nejaka mamaicka co ma skusenosti s Chelsea & westminster Hospital?

saza007
20. aug 2009

Caf Gaby, no tu sa to vsetko zacina az okolo toho 12 tyzdna. Zavolaj svojmu GP, ak mate v surgery midwife, tak nech ta objednaju k nej na prvu ante natal visit. Tam potom budes chodit kazde 4-6 tyzdnov, ku koncu tehu samozrejme castejsie. Brali ti krv pri tom prvom scane (na downov syndrom, etc...)

uankab
20. aug 2009

gaby, a mala si uz prvu navstevu u midwife? ta obvykle byva v 8tt.. zavolala som na surgery, ze som tehotna, oni mi hned dali termin prveho stretnutia a kazali mi prist vyzdvihnut si uvodny balicek - kde boli vsetky info o tehotenstve, nejake casopisy a hlavne cislo na midwife, harmonogram stretnuti, kedy ake testy robia a podobne... v 12tt Ti uz musia robit dating scan !! ten sa tusim robi do 13tt, potom uz moze byt nepresny... urcite na to nekasli a informuj sa o tom co najskor! a este jedna vec, tu rataju kolko tyzdnov si uz tehotna, nie v ktorom tyzdni si... cize ak ti podla slovenskeho vychadza 12tt, podla anglickeho to bude 11tt - pisem len preto, aby si z toho nebola zmatena...

domi123
20. aug 2009

slovakia - drz sa.ako baby hovoria mysli na baby a nie na otca.good luck!!

gaby - nekasli na to ja som mala prvy a posledny scan az v 17t a to len preto lebo na mna zabudli chodila som tam kazdy tyzden a nic nikto sa ani nepohol az raz som bola na check up a vychytila som mladych lekarou co mali prax a oni mi urobili vsetko co bolo treba a pootm som uz sla aj na scan.
prvy krat som bola u GP v 10t a nic takze nekasli na to a pytaj sa!!!

my budeme rodit v lewishame nieje tu niekto kto by mal skusenosti tam????

domi123
20. aug 2009

chcem vas poprosit tie ktore uz maju porod za sebou aby mi napisali podla seba co budeme potrebovat do nemocnice,v maternity knizke pise tolko veci tak neviem ci sa mam riadit podla knizky alebo mi poradia skusene maminy.
ja viem ze som uz otravna ale ja som taky cloviecik co musi vediet vsetko do predu.
baby su tie bolesti velmi zle alebo sa to da aj vydrzat??
ja mam taky strach ci to zvladnem.

slovakia13
20. aug 2009

Ja som vo walese.mam tu porod v priamom prenose,doteraz som sa nebala ale asi sa zacnem☹nechapem preco ju uz neodvezu!krvacala som z krcka a mala ma super miery ze mozem porodit skor.inak midwaifes su velmi mile aj pristup je tu ok 🙂no a priviezli dalsiu...asi naozaj nechcem rodit☹

adoracion
21. aug 2009

ale no slovakia tak si to aspon pozries ako to vyzera neboj sa vsetko bude ok ! domi najdi si to uz to tu bolo pisane velakrat co treba do nemocky! mojej hani konecne vysiel prvy zubok to ma uz 11 mesiacov .. zuzi uz??

hathor1231
21. aug 2009

hej baby!!!
som tu nebola ani nepamatam....
ani nemam cas citat 😒
slovakia, drzim palce a oddychuj!
zuzi,tak uz nech je vonku 😀

ja by rada poradit 😀 idem kupovat satku, mate niekdo zacku s ktorou ste spokojna 😕 som nasla jednu taku sportovu-ako vak,len nrviem,ci tam dam aj vacsie babuso 😕 a druhu klasika satku,na vzhlad nic extra,ale vyzera aj pre vacsie babusa... 😕 uz ma z nej bolia rukyyyy 🤐
mamca mi uz odisla a pride zase v novembr na 3 tyzdne 😀
normalne ma zase chytila depka,ze to bez nej nezvkladnem 😔 som si zvykla na pomoc 🙄
ale uz je to oky doky 😅

uankab
21. aug 2009

ahoj hathor, akurat som na teba myslela, ci je vsetko ok, ked si sa uz dlho neozvala... kedy ti odisla mamca? urcite vsetko zvladnes, neboj 🙂 ....
my sme kupili klokanku, ta sa nam zdala byt lepsia ako satka... uvidime v realite 🙂 .. ten to by malicka musela ist aj von z bruska, na porod vobec nevyzerame a teraz ma tam akurat poriadne kopka...

inak aky je ten kamilosan? si s nim spokojna? resp. ktoru masticku na bradavky by si odporucila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre