Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
21. aug 2009

caute kocky, dakujem za rady. no ved to ze nechcem na to kaslat, tak som emaila mojmu GP a ten mi potvrdil ze poslali fax do ante natal dep do nemocnice. Taks om im dnes voalala a oni ze nic nedostali, tak som im povedalal svoj nazor a ona ze nech chvylu pockam a pojde vsetko este raz zkontrolovat, a po chvyle mi povedali ze ano dostali letter a ze im mam zavolat v pOndelok o nasledujuch appoitments a scan. Nebrali mi ziadnu krv este co ma mrzi lebo rada by som chcela vediet ci je vsetko v poriadku,,ale tak zostavam pozitivna 😉 no a snad v pondelok mi povedia kedy mam ten scan...tak asi takto..

inac dnes som oznamila v robote ze som tehu a na moje prekvapenie vsetci sa tesia z toho ba dokonca aj moji sefovia zo singapuru a tu z Londyna tak som si vydychla lebo som nevedela ako budu reagovat sefovia..ale su stastny za mna ..tak o stressy menej 😀

Dievcence ktorym sa to uz blizi, moc moc drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo 😉

slovakia13
21. aug 2009

ahooooj tak nas pustili 😉 😵
mam sa setrit a ked budem iba spinit okamzite prist 😝 problem mam s krckom a mam byt preventivne pripravena ,ze mala pride na svet aj skor....co ma az tak netesi po vcerajsku. to jedno dievca tam naozaj trpelo a ja som plakala s nim 😢 zobrali nam ju z izby az okolo polnoci...ale stale boli pri nej midwaifes.
porod do vody u mna uz nehrozi 😒 inak z nemocky aj personalu mam super pocit,este aj doktorka co bola rano na vizite si ma pamatala z amnio 🙂
najhorsie ,ze som zacala krvacat a nic som necitila ,normalne som v robote isla n wc a kuknem ruzovo.vzdy som myslela ,ze dievcata maju bolesti pri krvacani 😕 iba co ma sem -tam picha tam dole,ale to je vsetko.
dievcata diiiik ,ze ste drzali palce 😉 hadam to s malou vydrzime co najdlhsie pokope....
gaby
gratulujem k tehu
hathor
kde si sa tulala 😕
uankab
malej sa u teba proste paci 😀
adoracion
gratulujem k prvemu zubku 😀

hathor1231
21. aug 2009

slovakia,tak posluchaj 😠 jasneeee 😀 neboj,je to tazke,ja viem,ale musis byt v klude a nenamahat sa 😉 vse bude o.k....

uz som si kupila satku,len ju do toho jaksi nevim natrepat 😕 nejdem ju tam nasilu tlacit,ked bude kluda,tak to skusime zova... uz viem,preco kazdy hovoril,ze na obrazku je to jedoduche a v skutocnosti dosti tazke...
zuzi,ja mam aj taky vak,babusotam sedi tvarickou od teba... len to sa neda velmi pouzivat na take male babuso a hlavne sa tam nevyspi,to je pre mna to naj lebo mala nehrozi aby bola v baskete. ale aspon v noci tam vydrzi 😝
uz sme dva dni bez mamusi ☹ uz sa na a tesim 😀 a cez zimu chcem ist na sk ja s malou...
leteli ste niekdo s cca 6m babusom na sloveako alebo do ciech? nevadi im ten tlak? viem,ze davaju nejake kvapky,aby spinkali....
idem docitat co som zameskal.........

hathor1231
21. aug 2009

zuzi, kamilosan bol ok,len som si nebola ista,ci ho mam umyvat...tak som ho radsej umyvala.... ja ti fakt eviiim... skusala som prve dni lansinoh-cisty lanolin. a potom som skusila komilosan,ziadny rozdiel len kamilosan zafarbuje,takze breast pads urcite k tomu 😀 uz nepouzivam ziadny,neboli to ako predtym...
ziadny kerm nie je zazracny,treba dobre prisatie atd... ale urcite ti ten neprijemny pocit zmiernia...
ked som si malu prikladala prvy den a mala som krvave bradavky,tak sa mi normalne prichytili na podprdu 😝 takze natieraj,natieraj aj ked si myslis,ze je to ok. hlavne prve dni a potom aj tyzdne,kym najdete techniku prisatia 😉
uzi si svoji zelvicku ako ja 😀 ale nedaj sa odradit 😉

janahad
21. aug 2009

ahoj slovakia ,ja len tu nechcem strasit,ale vazne davaj na seba pozor,ked si unavena,tak oddychuj. Jedna znama sa zobudila raz rano,ze tecie a bolo to tak,isli hned do nemocnice nechali si ju 3dni na pozorovanie a ked mali ist domov prislo to na nu. A vraveli jej,ze je v poriadku,ze to bolo nic ci cooo... takze porodila v 25tt. maly ma teraz 3rocky a je chvalabohu ok. ja len davaj pozor

slovakia13
21. aug 2009

janahad
ja mam od zaciatku tehu taky hlupy pocit ,ze musim byt ready 😝 uz som komplet pripravena keby nieco....iba musim oprat veci pre malu ....inak ma super miery -aspon to je pozitivne 😀 ,ale co nerozumiem ,tak vysledky zo scanu mi dali zalepene 😝 vobec som nemala sancu kuknut a ked som sa na odeleni pytala ,tak iba povedala ,ze mala je ok

saza007
21. aug 2009

slovakia - tie vysledky si kludne otvor, su to predsa informacie o tebe a tvojom dietati, takze to nie je private. 😝

slovakia13
21. aug 2009

saza
uz je neskoro,ono to bolo prelepene takym kuponom,alebo znamkou 😕ale na scane mi povedala ze mala ma super miery ,aj ked som sa hore pytala,tak ze je ok 😉 az potom som zacala nad tym premyslat co tam bolo 😒

saza007
21. aug 2009

neboj, urcite tam nebolo nic zle. Mne raz tiez dali u jedneho consultanta prelepeny list pre mojho GP, cely den som stresovala, ze co tam pisu, a tak ma muzik nakoniec donutil otvorit. A bolo tam v podstate len to, co povedali aj mne, ziadne tajomstva... 😅 Asi je to taky zvyk.

uankab
21. aug 2009

hathor, kupila som si dnes ten kamilosan a tiez aj breast pads, tak budem teda natierat ako radis... obcas ma uz aj teraz bolia a mavam ich napuchnute.. inak sme dnes boli v tescu na nakup a tam som dostala take strasne krce do slabin, no skoro som nemohla chodit a potom som chodila ako "pokakana"... uz to preslo, tak uvidime co bude dalej... a s lietanim by si nemala mat problem, vraj je dobre ak babatko pri vzlete a pristavani papka, vtedy mu to pomaha vyrovnavat tlak v uskach... len musis si byt samozrejme naozaj ista, ze babo nema problem s uskami, ze nie je chore alebo podobne, lebo vtedy by sa mu mohli uska vazne poskodit.. my chceme ist domov koncom januara, dufam len ze sa nam podari dovtedy vybavit vsetky papiere...
slovakia, davaj si na seba pozor !!! nechceli ta vypisat na PN radsej, nepytala si sa na to? ja viem ze to moze byt otravne byt doma, ale radsej lezat s nohami vylozenymi, ako keby sa malicke malo narodit tak zavcasu...

vicky
21. aug 2009

Ahojte maminy 🙂,

ja som momentalne v 12tt - teda aspon podla lekara v nemocnici. Uz som mala prvy appointment, zobrali mi krv a tento pondelok som mala aj scan, vsetko je zatial v poriadku, len mi nedali ziadny harmonogram ale pamatam si ze moja gp mi povedala ze raz pojdem do nemocnice a potom zase k nej na kontrolu, len som z toho nejak zmatena a neviem ci mam ist teda k gp alebo nie, bo v nemocke mi nic take nevraveli, dali mi len appointment na dalsi scan v 20tt a to je vsetko. Ako casto by som teda mala chodit na tie appointment. nejak prestavam tomu vsetkemu chapat. neviete mi v tom poradit. A ozaj - ide o nemocnicu Queen Charlotte's and Chelsea Hospital - nema s nou niekto z vas skusenosti?
Dakujem velmo pekne.

etnicka
22. aug 2009

ahoj eviska, Zoranko v utorok vazil 8.72 kg 🙂 . Pozeram, ze Tvoji Evicka a Adamko sa narodili vtedy, kedy Zoranko 😀. Ako sa vam dari?

Prave som si citala temu Porodnica Kramare - nechodte tam a beha mi z toho mraz po chrbte. Uf. Esteze som rodila v Chorley.

Drzim palce vsetkym tehulkam a zdravim vsetky maminky 😉

etnicka
22. aug 2009

vicky, mala by si chodit k midwife asi raz za mesiac najprv a potom castejsie, ak Ti na nu nedali kontakt v nemocnici, tak chod ku GP a ona by Ti ho mala dat. Co si spominam, ked som bola v UK, moj GP bol strasne spomaleny a musela som si vsetko vybavit sama (teda manzel musel 😉 ) a to som tam prisla v 36. tt 😀

uankab
22. aug 2009

vicky, ja som pocas tehotenstva GP ani nevidela.. ked som otehotnela, kontaktovala som surgery a oni mi hned dohodli stretnutie s midwife a dali mi hned harmonogram stretnuti a pod. a pri kazdej navsteve u nej sme sa hned dohodli na dalsom termine... najblizsie by si ju mala vidiet v 16tt (teda aspon u mna to tak bolo)...

inak som sa v noci velmi nevyspala, citila som strasne tlaky dole ale nic sa nedialo 😖 a citim sa teraz ako mechom prastena... mozno si pospim poobede...

wild.horses
22. aug 2009

ahojte,

krem na bradavky vam da aj vasa midwife alebo v nemocnici zadarmo- najcastejsie lansinoh alebo kamilosan.
kamilosan sa nemusi umyvat pred dojcenim.

wild.horses
22. aug 2009

... a vsetky tehotne... tu temu o kramaroch radsej ani necitajte! ☹

dadulka2000
22. aug 2009

ahojte,...
slovakia,... pekne sa sanuj moja, oddychuj. ok?
uankab ti este stale nic?? takze mas tiez nakazany relax od nas ,... 🙂 vychutnavaj si kludu, kym sa ti da - jasne?
u nas nic nove,.... takze vsjo ok,....
v stredu mam 20tt scan - ani sa mi verit nechce ze uz som v polovici (dufam ze vsetko bude tak ako ma byt)
krasny vikend vsetkym babenkam prajem

peppapig
22. aug 2009

Ahojte holky,
slovakia je mi moc lito, ze jsi mela trable, ale snad uz je vse v poradku 🙂 Setri se i detatko, zadne stresy. Jsi ted rizikova tehulka? Mozna by jsi mela jit na materskou driv, nebo si vyber holidays...

uankab, jak jsi psala, ze jsi mela pichlave boleni pri nakupu, uplne jsem si vzpomela na sebe. Asi 10 dni pred terminem jsme byli na nakup, tak to na me prislo, vubec jsem se nemohla pohnout, zvlastni boleni, midwife mi to ani nijak neoduvodnila, museli mi donest chair, pak to odeslo tak jak to prislo a nakupovalo se dal. Jeste me to stejne pak chytlo v parku, trosku delsi boleni, ale ani z daleka ne porod. Prenasela jsem 4 dny 😉

saza, tak co, uz jste koupili Bee 🙂 Jsem zvedava, jak jsi se rozhodla.

Jinak lansinoh jsem dostala od midwife jak pise wild. Byl to snad nej pripravek. Kremy z boots apod jsou vyhozene penizky.

Kdyz uz jsem u penez, jak jsem psala uz davno o tom food shopping. Udelali jsme budget. Big shopping (cans, pasta, cleaning products, cereals etc) jednou za mesic plus cerstve potraviny na ten tyden do 200liber. Pred vic jak tydnem jsem si sedla udelala menu na tyden plus list a sup £170. Weekly shopping jsem zatim nepotrebovala, takze super.

uankab
22. aug 2009

wild, uz som si ho precitala, uuplne strasne... tu robia inak nejake vysetrenia ked sa babatko prenasa? ja idem pondelok k midwife, tak som uvidime co mi povie, ale radsej by som sla do nemocnice na kontrolu, ako keby som tak mala dopadnut... 😔 😔 😔 ... az mam mraz na chrbte a hned som klopkala na brusko, ci tam mam este babatko...
pep, ja som uz raz mala take bolesti ked sme boli na dlhej prechadzke, som myslela ze ani domov nedojdem... ale zatial mi este ani zatka neodisla, teda zrejme 😝 ... a som rada ze s tym shoppingom ti to ide 🙂 ...

inak viete o tom, ze ak dostanete kupon z Tesca (za bodiky) a ma hodnotu 5 libier a viac, tak sa da vymenit za dvojnasobnu hodnotu ak im presne poviete na co to miniete? my sme to vcera vyskusali, mali sme 5 librovy, tak sme ho vymenili za 10 librovy a nakupili sme baby veci (plienocky a tak 🙂 )

peppapig
22. aug 2009

uankab, i ja jsem tenkrat myslela, ze v tom parku se mi asi rozjede porod, ale ne ne nic z toho nebylo, sedela jsem tam na lavicce, mackala brisko a muzik kolem lavicky lital a neved co se deje nebo ani mluvit jsem moc nechtela. Bylo to v nedeli, park pri vode plny lidi a deti, jsem byla rada, ze ta lavicka byla volna haha. Dodnes tam chodime s malou a sedime na te lavicce plne memories 😀 Az ti odejde zatka to poznas neboj, drzim pesti at uz dlouho necekas!

V tescu jste dobre poridili 🙂 , asi budu zmenit lokal, kdyz ja jsem stale verna memu sainsburys 🙂 mam rada jejich zeleninku, zejmena rajcata a pak pecivo a tak. Vsak holky pokud narazite na nejak fajn offer nebo neco podobneho jako Uankab, tak dejte vedet!!

peppapig
22. aug 2009

Jo pridala jsem 2 nove fotky, tak kuk na moji princeznu Micinku. Musim rict holky, ze kdyz vas sem chodim obcas cist, jsem z vas tehuli uplne broody 😉 ale stale jsme se s muzikem nerozhoupali 😒

Preju pekny vikendik

etnicka
22. aug 2009

uankab, mne zatka odisla az pocas porodu 😉 Inak ja som tiez prenasala, presne tyzden a vtedy mi najprv robili sweep, ten sa nepodaril, tak mi povedali, ze ak do utorka neporodim, mam ist do nemocnice na vyvolanie, no a maly sa narodil v nedelu 🙂 uz som bola cela na nervy, co sa ma kazdy pytal, ci uz som porodila 🙂 drzim palce

peppapig
22. aug 2009

etnicka a vy uz jste zpet na Slovensku nebo stale v UK? Dobre se ti tu rodilo?

newyorkgirl
22. aug 2009

ahojte tehulky a mamulky 😉 ale ste toho popisali

slovakia veru drz sa, ja som nekrvacala sice v tehu ale soms a zacala otvarat v 27TT a tiez mi vraveli o predcasnom porode a nakoniec som prenasala este, ale isto sa setri a davaj na seba pozor, nech babulka pekne rastie v brusku este 😉

uankab myslim na vas, este ste stale v brusku? sa tesim uz ako budes davat cerstvo narodene fotecky 😀

hathor neboj zvladnes aj bez maminy jedno babulko sa da, ked nebude posluchat zapriahnes tatina 🙂 ja mam skor obavy s druhym, lebo sme v UK sami a moja mama ma 45 a pracuje a svokra je bohuzial chora, ma rakovinu prave jej odobrali prsnik a zotavuje sa, neviem kto by nam pomohol veru, asi len sami sebe 😖

peppapig veru chod aj do tesca na shoppingy, ako pisala uankab lepsie sa tam zbieraju body, ja zbieram aj Nectar v sainsburys ale tesco sa mi paci viac ze dvojnasobi tie vouchery tiez nam prave dosli cize za kazdych 5 voucher mozem minut 10libier na oblecko, drogeriu, hracky etc. my to tak striedame alebo maju az 4 nasobnu hodnotu na days out... oni ti poslu taku brozurku ked si registrujes clubcard ale isto maju tieto infosky aj na nete, dokonca mozete zbierat aj na letenky myslim ako airmiles 😀

etnicka
22. aug 2009

peppapig uz sme na Slovensku, uz skoro 4 mesiace. Rodilo sa mi v UK vyborne a pojdem tam zas, az bude treba 😉 Bola som velmi spokojna. Teraz sice mam velmi dobru gynekologicku, ale rodit prirodzene v slovenskych porodniciach je utopia.

hathor1231
22. aug 2009

aj ja som to citala 😠 😝
mne tiez nerobili ziadne extra vysetrenia,ci je ok,ked odisla voda a zacala som krvacat 😠 ani len sono... bolo to na nervy cakanie... tiez mali vela rodiciek,takze som cakala na radu 😠
ked som mala odrodene,priviezli nam babu,co jej odtekala voda uz 4.den 🙄 a mali jej vyvolat. prisla midwife,ze su busy 🙄 bola tam stale,ked som isla dom 😠 🙄
vsade sa zadari na blbcov................

mne ziadny krem nedali. len dve vzorky z lansinohu 😝

zaciatkom mesiaca ideme na ockovanie a ja na poporodne 🤐 dajte radu,ako s babusom po ockovani,teplota atd... lebo pri ich ochote mi ju zaockuju a dovidenia,ziadne info. citala som leaflets,ale to je niekedy ine ako realita,ze joooo 🙄

kolko je vlastne normalna telesna teplota pre babuso? mne gp povedal (ked bola soplava),ze 37 je o.k a nic netreba davat... 😕 zase sa mi zda akasi soplava 😠 neviem,ci si to len namyslam. ja ju vkuse kotrolujem a ked 4krat zakycha,tak uz checkujem teplotu atd 😝

teri30
22. aug 2009

Ahoj holky. Chtela jsem se zeptat jetli nektera nevite, narodil se mi chlapecek pred 14 ti dny. Pritel je ze Zimbabwe a ma indefinite stay v Anglii a ja jsem ceska 😉 . Nevim jestli mame pravo na britsky pas pro maleho. Kdesik jsem cetla, ze pokud ma jeden z rodicu indefinite stay, tak ano. Nevite nektera?Moc dik.

peppapig
22. aug 2009

teri30, sup na postu pro papiry na pas, vas chlapecek ma pravo na britske obcanstvi, aspon si myslim. Nasi male otec ma stejna viza jako tvuj pritel, ikdyz ma jiny puvod.

peppapig
22. aug 2009

...a M ma britsky pas a vse okolo. At vyrizovani netrva vecnost 🙂

peppapig
22. aug 2009

teri30, mate krasne miminko!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre