Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
27. aug 2009

ked som to pisala, este som nevedela ze uz nelietaju 😖

mona12071
27. aug 2009

ahojte holky mozete mi pomoct?prislo mi z nemocnice papier ze sa mam dostavit 2heho na appointment for meet a midwife.tak to mi este nebudu robit scan?ako ste to mali vy?

mihouk
27. aug 2009

Ahojky, dlho som tu nebola, maly ma nepusti. Vcera sa mi na Slovensku narodil synovec a poviem vam, taka som rada ze som rodila v UK. Drahemu som oznamila, ze vsetky deti budeme rodit tu. Svagrina isla planovanym cisarskym a aj tak ju dali do celkovej narkozy a ked som videla ako maly otvara ustocka a chce papat par minut po porode a jeho mamina este stale spi, tak som sa skoro rozplakala, mozno su to este moje hormony, ale zda sa mi hrozne krute nedat im jest hned. Moj maly sal uz 2 min po porode. Mysli ze tu je to v tomto smere ovela lepsie. Vdaka za vypoutie...
Mona to asi budes mat iba app s midwife, lebo na scan ti pride list a tam ti popisu co vsetko budu robit a pozerat na scane, ved sa spytaj ked ju uvidis.

mona12071
27. aug 2009

mihouk-ahaaaaa no lebo to cakanie je strasne

mihouk
27. aug 2009

Mona ak si uz mala app s midwife, tak ti mala dat kopec letakov a na tvojej materskej knizke mas mat zaznacente co mas robit v ktorom tyzdni. Ono to pomaha, aspon som vedela co ma caka a mohla som odpocitavat. Chapem ta s tym cakanim, ale bud trpezliva, lebo ku koncu sa zblaznis.... pevne nervy prajem

mona12071
27. aug 2009

nemala som este app s midwife ☹ na buduci tyzden mam ale plno letakov mi prislo postou s tym papierom take knizecky

mihouk
27. aug 2009

tak to ti midwife vsetko vysvetli, ja som najprv isla k nim a potom oni dosli k nam na booking visit kde mi vsetko vysvetlila a mali sme aj viac casu. na scan mas kopec casu, lebo prvy sa tu robi okolo 12tt ak nemas nejake problemy.

uankab
27. aug 2009

mona, neverim ze cakanie na stretnutie s midwife je take strasne... uvidis, ake to je cakat na porod 😉

vcera som od pol jedenastej mala kontrakcie, osprchovala som sa, neprestavali, ... o jednej v noc som si dala vanu s tym, ze potom uz budeme volat do nemocnice... mm ma presvedcil, aby som si nachvilku este lahla a oddychla, ani neviem ako sa mi podarilo okolo druhej zaspat a rano som sa zobudila a nic.. 😖 ... neviem preco to na mna tak dlllho ide... 😖 ... dnes som uz skakala na lopte, chodila po schodoch, uz fakt neviem co mam este viac robit...

hathor1231
27. aug 2009

hallo...
ja tento dom fakt preklinam... v noci nam naburali auto 😠 nic moc zle,susedia su na tom omnoho horsie 😒 sme mali pekny budicek 😝 esteze tam nikdo nestal... kym sa prestahujeme nas zosrotuju 😅 🤐
mala spinkala v baskete od 21 do 6 rano,takze super 😀 lepsi sa 😀 a potom sme to dotiahli do 10 sdpolu v posteli 😀
idem sa jej venovatttt, uz nesce byt pri pc 😀 zatiiim....

ja som mala prvy scan v 20tt. podla mens.to bolo 17tt ale na scane to posunuli. prajem len dobre spravy,ja som po scane 8t revala ako buuuk ☹ esteze to dobre dopadlo a mame zdravu niki 😀

mona12071
27. aug 2009

uankab-verim ze je to strasne dlhe cakanie ale ja sa bojim aby mimi bolo v poriadku kedze som uz mala mimovolny potrat ale vtedy som ani nestihla midwife bolo to este na zaciatku a o mimi sme sa snazili pol roka takze mam starosti

kvietocek7
27. aug 2009

hathor citam ze vas zas chytila kolika - no hruuuza!!! aku ste mali noc? lebo aj nas grabla a nie a nie sa z nej vymanit ☹ napr dnes rano uz o 4.00am katastrofaaa malinkeho tie krce isli skoro zozrat ☹ ale dali sme infacol tak to trosku ustupilo.
Inac sme tiez davali ako spomina newyourkgirl ten Emspumisan pre babenka ale nanestastie sa rozbila flasticka tak je po radosti lebo bol fakt dobry a zjavne zacal aj zaberat.
Tak skusame vsetko mozne i hadam nemozne.
Pouzivas aj tu satku? vraj nosenie v satke dobre pomaha teda aspon zmiernuje plac.Uvazujem,ze ju hadam kupim.

kvietocek7
27. aug 2009

eviska chcem sa ta spytat ohladom toho tlaciva (inac dik za to 🙂 co si mi poslala 😉 vtedy sme nainstalovali nejaky program a otvorilo sa to takze super vdaka tebe mame to aj my) ze tam je prelozena do AJ,ze babenko sa dozilo 28dni ALE ty si mala pripraveny nejaky text ohladom nastevovania midwife pocas tehotenstva?alebo ti to len tak napisal GP a ty si si to prelozila?tiez si za to platila?
Citala som Vas-co ste mysleli tou Health Visitorkou?jej ste davali nieco potvrdzovat na stempel alebo?

no unakab akooooo??? still kinderko?? drzim ti palceky 😉 Magdalenke sa nechce ako sa nechcelo ani nasmu malinkemu tak sa este stale mozes psychycky aj fyzicky pripravovat nech mas vela sil!!!
ja si myslim ze to uz bude skoro hadam do konca tyzdna bez vyvolavacky 😉
my sme sa z prenasania supali ako supolcek 😀 ale natierali sme sa Infdolom tak to uz davnejsie pekne preslo
🙂

slovakia13
27. aug 2009

tak dievcata ,akurat mi volali z nemocky ,ze si mam okamzite make an appointment s gp koli bielkovine v moci 😠 mam maximalne nervy ......vcera som tam bola ,brali moc a kukla som do maternity record a samozrejme protein + ale vobec to vcera nekomentovali!!!!! 😖 tak som myslela ,ze je to ok!!!
uz mam toho vsetkeho dost 😢 som zvedva co ma este caka do konca tehu 🙄 a hlavne je ,ze minuly tyzden som tam lezala a tiez to nijak nekomentovali.....

eviska83
27. aug 2009

kvietocek-na ziadosti o priplatok k prispevku pri narodeni dietata(priplatok prerobene odt.) je :Potvrdenie lekara:
Ze dieta sa narodilo ako prve,druhe ,alebo tretie + ze matka sa od 4 mes.zucastnovala lek.prehliadok.
Ja som za to vobec neplatila- S tou HV som to myslela tak- kedze na svk chcu podpisy gynekologa + pediatra,tak som formulare vzala so sebou na ockovanie- jeden som hodila HV a druhy Dr.Bez problemov to podpisali len chceli vediet ze vlastne naco to potrebujem- ale to len vramci zvedavosti 😉
slovakia- tak drzim palceky- ja som na konci tehu tiez mala bielkoviny v moci ale len na 1+ takze to neriesili- tak dufam ze to bude vsetko ok 😉
uankab- este si cela? to cakanie je fakt hroza- 😒

loki01
27. aug 2009

slovakia: kruci to je horor co? Takhle jsme si nepredstavovali ze?🙂 Hodne stesti a snad to bude v poho, snad to nebude ta preeclampsie nebo co. Neboj, ty si holka sikovna a vydrzis.
Me v praci ztratili MATB1 takze ho mam poslat znova a mozna mi zpozdi materskou, nejsou to zlaticka? Ale HR na telefonu se divila ze jsem nasrana, sak mi to backdatujou. Tak ja si asi mezitim postavim venku stan a pujdu se past

hathor1231
27. aug 2009

len tak zbezne som to preletela 😀 kde sa pise moje meno,precitala 😀

kvietok,my satku e e ako vse. mame hupacku, satku,klokanku,... a ona stale len a len na rukaaaaach 🙄 neva,ved ja ju zlomim (nie doslova) a urco ju naucime 😀 mysli ekonomicky,mne nic netreba,stacia ruky 😀 mohla povedat skor... 😀 kazdy den si dame trochu trapenia s tym vakom,ale uspech este v nedohladne... radsej to skus najprv u niekoho. ja si pojdem dat classes....
noc sme mali super,okrem zvonenia policajtov kvoli tomu autu 😝 s malou sme vstali o 10tej 😀 uz je ok. preslo to,nech to bolo cokolvek... drzim ti palce... mojej malej doteraz stacil kupel, pupik, nosenie na rukach (na pleci ako pri odgrgnuti, nikdy nechcela byt na vyhrevnej poduske dole bruskom,ako mi radili) a zaspavame na fit lopte (dik wild 😀 ) a ked som ja pila feniklovy cajicek... a hlavne spinkanie pri maminom ciciku 😉 deticky chcu byt pri mamine,ked ich bolka,chudence... a este sa snazim jej vzdy cez brusko previazat decku,nech jej neni nan chladno.
volala som hv a vraj mam skusit g.water,ziadny checking nebude a ani flasku sa mi nesnazila nanutit,mudre dievca 😀
nasla som know how ako ju uspat poobede a hlavne nie na rukach. takze som si poupratovala a oprala 😀 a moj chrbat mi tiez dakuje 😝

slovakia,ja som mala ++ 😒 a nisssst neurobili. ze ci cikam o.k 🙄

zatim,ked pride oci,tak nakuknem a docitam...

domi123
27. aug 2009

ahoj baby
dnes som bola u midwife a mam nejaky zapal v moci tak som zvedava co to je povedala ze bude kontaktovat GPho.baby neda sa tym nic pokazit vsak?myslim ze skorsi porod?
ja sa citim dobre nic ma neboli len obcas brusko ale pohoda

slovakia13
27. aug 2009

uz som tu od gp a dostala som amoxicillin 😝 ze mam water infactin 😕 zapal mocovych ciest?
inak nic ma neboli a cikam normalne......inak dievcata sorry vobec som necitala co ste popisali ,ale uz sa idem do toho pustit 😉

slovakia13
27. aug 2009

infaction 😀 oprava

slovakia13
27. aug 2009

som ja normalna 😀 tehotenska demencia pracuje infection

slovakia13
27. aug 2009

mona
ja som mala meeting s midwaife v 11tt a prvy scan tu v uk 14tt ,u gp som bola hned ako som zistila ,ze som tehu....strasne som bola nervna ,ze im to dlho trva 😝 nastastie som bola na sk a tam mi tehu potvrdil moj doktor na sk a aj urobil prvy scan a tiez midwaife bola u mna doma
hathor
kedy sa stahujes?
pockajtre o nejake mesiace tu budem aj ja zufala z kolik......ale dufam ,ze nie...dievcata az drobci kakaju 😉
inak vcera mi urobili prednasku o kojeni a pacilo sa mi ,ze mi malu prilozia ihned jak porodim a budem skusat kojit 😉 rozpravali o vyhodach kojenia ,boli zlate 😵

mihouk
27. aug 2009

tie koliky su asi v kurze moj maly je tiez nejaky uplakany a tulkavy poslednych par dni, nebude to tym teplom???
davame infacol a zatial nam to funguje, ale nie som nadsena, predsa je to liek a mam z toho zmiesane pocity. svagor mi dnes prinesie pupikovu mast z SK, tak dufam ze to bude ucinkovat.

etnicka
27. aug 2009

ahojte baby, mame nejaky spomaleny internet 😒 nestiham citat.

eviska, mazelovi sa tu velmi paci 🙂 a byvame na samote a je to super, az na susedov, co kradnu 😒

loki01
27. aug 2009

slovakia: tak jeste ze tak. uz sem se bala ze je to neco vazneho. mihouk: a jak se hoji pupik? sem se na to prave ptala midwife co na to tady davaji a ona ze jen teplou vodu. Takze ty doporucujes nechat si dovest mast jo?
A holky co uz mate miminka, balite na siroko?

kvietocek7
28. aug 2009

mihouk mo citam ze aj u vas su koliky v kurze, otras ako som uz spominala aj nas moria a v poslednych dnoch takmer celych 24h pride odide ☹ uz toho fakt zacinam mat akosi dost. Ja som pouzivala ten EMSPUMISAN L a je fakt dobry ale mojou sikovnostou sa mi rozbila flasticka tak bolo po radosti a hlavne pomoci.Tiez natierame brusko pupikom.
Ak sa ti da urcite si ho daj poslat -su to kvapky a ony len prechadzaju traviacim traktom. Teraz tiez musim aspon na utisenie podavat infacol ale snad uz dnes tiez nam ich opat prinesu z Sk tak som rada.
Chcem sa ta spytat ci aj vas maly ked spinka sa vzpriera,akoby tlacil alebo ma tie kolikove krce len ked je hore?
Lebo hotovo, nas sa chudacik malicky akoby nevedel dotlacit az ma cervenu a niekedy bordovu hlavicku ☹ snad to rychlo prejde
a ako casto papate?

kvietocek7
28. aug 2009

newyorkgirl -ako dlho vas morili tie priserne koliky? co sa ti okrem Emspumisanu osvedcilo?

hathor1231
28. aug 2009

klokanka vs. baby vak 1:0 😀 spinkame v klokanke 😀 takze sa to daaa... 😅 idem upratovaaaat 😵

uankab
28. aug 2009

babenky, my stale nic.. a to ma manzelik od dnes 2 tyzdne dovolenky... ma mrle zozeru, ak budeme cakat az do buducej soboty... mamina pride uz v utorok, chuda ani vnucatko nebude dovtedy a tak sa nan tesi...

mihouk
28. aug 2009

loki pupikova mast je na pomoc prdikom, ale o pupik som sa nekajo zvlast nestrala. pytala som sa midwife a tiez mi poradila iba vodu a velmi si to nevsimat a malemu to odpadlo na 4. den a pupok ma pekny. no a na siroko ho nebalim, myslim ze je to zbytocne, v nemocke mu klby skontrolovali a hovorili mi ze ak by mali nejake podozrenie tak radia ho balit na siroko inak nie. a co som pocula tak na Sk sa tiez od tho upusta.

kvietocek nase kolily vizeraju asi tak ze place, papa skoro stale, poridane nespi a stale sa chce nosit. co robim je, ze kazde rano a vecer pijem feniklovy caj a raz denne mu dam infacol, pre istotu a zatial (klop klop) to zabera. ked spinka, tak sa tiez vzpiera a talci a robi tie najroznejsie zvuky, ale vacsinou to skonci prdom alebo sa pokaka, takze pohoda, on nevizera ako v krcoch, len je nekludny a vtedy mu pomohlo ked som mu pomasirovala brusko. a co sa tyka papanie, tak papa kedy si vypyta, ked ma v pohode den, tak je to kazde 2-3 hodinky, ked mu je zle tak stale a co som si vsimla tak si sam vytvara rezim, co sa mi celkom paci. ako ste na to vy???

kvietocek7
28. aug 2009

mihouk -no podla toho ako to opisujes sme na tom podobne s placom,papanim,nepokojom,nosenim a hlavne s tlacenim pocas spanku to ma najviac hneva . 😠 ☹ Krce som nemyslela nejake vyrazne iba take napnutie bruska.To natieram pupikom a tiez masirujem.Skusala som uz aj dat teplu podusku pod chrbatik-to zabralo iba trosku.Ten infacol Vam predpisal gp alebo ste si to volnopredajne kupili? Nevedela som ze je to liek skor nejaky tekutinovy sirup ci co...
Ja mam dobru skusenost s balenim na siroko ale teraz ked ho trapi to brusko tak som zatial od toho upustila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre