Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

loki01
22. sep 2009

ahoj holky toto leti co? za dva tri tydny zabalim tasku a uz se nemuzu dockat az pujdu na materskou. Ale to jeste 8 tydny...ach jooo:( Ale tak chci byt s malym doma co nejdyl tak to musim vydrzet. Pritel dostal praci pro NHS (bude delat skladnika v lekarne) tak mam radost, byl do ted na part-time tak aspon donese domu poradne penize🙂 No on za to nemohl, shazovali ho porad z full-time na part-time uz nam z toho hrabalo🙂
Jinak jak vam kopaji miminka? Me se tedka konecne trochu rozkopal, ale jako cekala jsem ze to bude lepsi. Je to normalni? Jak casto je citite?
Vsem tehotnym hladim brisko a vsem maminkam hladim miminka🙂

slovakia13
22. sep 2009

loki
ja idem tiez na matersku 2tyzdne pred porodom,ale uz mam dost.....a chyta ma nejaka hnusna predporodna depka,ved ako moze byt zo mna dobra mama ked ani len netusim meno pre malicku 😝
moja je tiez skor o takom premiestnovani a nie o kopani 🙂 myslim ,ze malicka sa snazi setrit maminu 😀
vobec nepoznam kopance do rebier ,alebo zaludka,sice niekedy sa jej podari stuchnut ma do mechura,ale tak v pohode 🙂
a uz som myslela ,ze sa otocila hlavickou dole a teraz jej zas citim hlavicku hore ,alebo je to ritka? vobec netusim ,ani midwaife nevedela povedat ako je natocena 😝 tak napisala ,ze je priecne......

pekny den vsetkym 😉

slovakia13
22. sep 2009

....akurat som sa vratila z asdy a predavacka ,ze mam uz strasne nizko brusko 😕 mne sa ani nezda.....

domi123
22. sep 2009

slovakia13 - davaj pozor na seba slovakia nieze ta to chyti v praci uz by si si mala oddychnut.mna uz tak bolia krize ze uz by som to mala rasda za sebou.

etnicka
22. sep 2009

ahojte buduce maminky, vela stastia 😉 Vam trochu zavidim brusko, aj ja by som uz zase chcela... 😅

adoracion
22. sep 2009

slovakia netrap sa mi sme dali meno az po porode 🙂 v poho.. nasa hani oslavila v nedelu rocik aj ja vam drzim palce nech sa dari

vikkinka
23. sep 2009

ahojte,chcem sa opytat ci moje babatko dostalo NI number pri narodeni, lebo to nikde v papieroch nemam a ak nie, musime jej ho vybavit my?viete mi povedat ako?dakujem

loki01
23. sep 2009

slovakia: Jmeno das az po porodu, az ji uvidis tak urcite budes vedet co k ni sedi.
Uplne presne s tema pohybama, akorat se soupe a kope jen do mocaku🙂. Tak treba porodis tak 37, 38 kdyz mas brisko dole. Ja bych taky chtela trosku driv...

loki01
23. sep 2009

vikkinka: pokud vim tak NINO dostanes az jdes do prace, takze deti NINO nemaji..az zacnou pracovat. Je to stejne pro nas i pro anglany

magisa
23. sep 2009

adoracion - opozdene preju vsechno nej Hani k jejim prvnim narozeninam. To to leti, si pamatuju, jak male bylo ted pul roku
Chtela jsem se te zeptat, jak to planujes s praci???Pamatuju si, ze jsi si brala jeste ty 3 mesice neplacene materske a co dal?Jaky mas plan. Ja uz taky pomalu musim uvazovat co budu delat, materska mi konci na konci roku, a to bude cobydup.

mzuzka
23. sep 2009

viki moj syn bude mat teraz v novembri 16 a sami od seba poslali papier, ze ho mam vypisat, lebo v novembri mu poslu karticku NINO.
takze od 16tich, bez ohladu ci chodi do skoly, alebo robi.poslu to sami na meno rodica a papier vypises a vratis nazad na meno dietata.

slovakia13
23. sep 2009

adoracion
vsetko naj pre Hani 😉

akurat mi volali koli mojmu bytu ,tak zajtra idem kuknut-ale na dom 😝 trosku ma to strasi na dome je ovela viac prace a aj viac penazi.....ze potrebuje vyremontovat.Kuchynu mi urobia aj omaluju,tak drzte palce az je to obyvatelne 🙂

mzuzka
23. sep 2009

slovakia to si si ziadala council flat?

slovakia13
23. sep 2009

mzuka
aj council flat ,ale tam mi povedali ,ze pokial sa nevratim po materskej do prace na plny uvezok nedostanem 😝 .toto je z housing association 😀
....tak som zvedava .....podmienky su take iste ako ma council,ele som stale na cakacke aj u councilu 😉

mzuzka
23. sep 2009

mna sa tam na nic take nepytali 🙄 a na housing association sa dava kde ziadost? a ky je v tychto organizaciach rozdiel?

slovakia13
23. sep 2009

teraz idem do prace ,ale zajtra poslem IP 🙂

mzuzka
23. sep 2009

dakujem. ty tiez robis v noci? aj ja. tak nech nam to rychlo uteka.

gaby0205
24. sep 2009

Caute kocky aj nocne netopierky 😉
ako sa citia nase newly maminky?

Baby chcem sa opytat, vy ste uz mali ten triple test medzi 14 a 18 tt tu v Uk? lebo moja kamoska ho mala v 15tt. ja som od zajtra v 17tt a este som ho nemala, tak neviem ci sa mam strachovat alebo nie.

peppapig
24. sep 2009

Cau holky, koukam, ze uz se vam ty krasne terminy blizi, drzim palecky 😵

magisko, proto ja 'dovolene v CR' rikam 'busy visit' 😅 Taky jsem byla busy, ale teda pribrat z ceskych dobrot jsem stacila. V dino jsme nebyli, proste uz nebyl cas 😒 , tak snad priste, ale z fotek to vypadalo super. No vyplazla jsi pekne penizky pro ceske zdravotnictvi, ale co se da delat. Ja jsem si nechtela pripoustet, ze HNS stoji za nic, ale fakt mam obavy jak to tu jednou dozijem, je to proste hruza, radeji bych si priplatila jako u nas a mela lepsi peci. Snad se to bibinkovi zlepsi!!! Ja jsem na gynekologii nestihla pac tam mela dovolenou, ale chci jet zas domu do konce roku (musim si vyzvednou obcanku a podat papiry na pas pac mi bude koncit).

uan...kyla je pruh po slovensky, pokud si dobre vzpominam.
wild...ja jsem si nebyla jista, zda jste to byli vy, co jste malemu nasli kylu, to je hrozne tady fakt. Jako to ze ho hnedka operovali? Mel to normalni kylu nebo tu novorozeneckou? Me dr v CR rikala, ze operuji az po 4 roce, ale sama mmi rikala, ze si mysli, ze uz ji to samo nezmizi, ma to docela velke. Jak je to mozne, ze si toho gp nevsiml, ani kdyz jsem se ho na to durazne ptala?

Btw, Ryanair me taky vytocili...v UK pocitaji kazde deko navic, mela jsem 2kg nadvahu, udajne a kdyz jsem si to sla sama za penize zvazit, zadna nadvaha. Nepripada vam, ze jim to na pase spatne vazi? Prirucni zavazadla tu meri jak blazni (chapu)...ale v Brne, jak jsem poslouchala lidi je ukecavali o kila navic, prirucni tasky rozmeru neuveritelnych a snad nikdo nemel jen jedno. Super system fakt.

magis, ja jdu taky vybavovat ten cz rodny list atd pro malou, protoze do 7 let maji veskerou zdrav.peci v cr zdarma, ale bude to zas hrozna vybavovacka. Chtela jsem to vybavit jak budu doma, ale asi to zas nepujde, jsem stuck already 😠 Protoze nejsem vdana potrebuju dokument, ze M je otec, ale pry z jejiho rodneho listu se to neda vycist, pani mi rekla, ze musim mit nejake potvrzeni plus mici RL a to 'potvrzeni' na apostillu. Vcera me na urade tady rekli, ze proste zadne potvrzeni nikde nedostanu. Ja vubec nevim, co jim tam mam ted poslat. Zkusim zavolat na ambasadu 😒

slovakia...se jmenem si nedelej starosti, netreba. Vsak si ve volne chvilce pobrouzdej internet a vyber si hodne jmen a pak uvidis. Ja jsem trebas koukala na titulky na konci filmu. Me se libila spousta jmen, jen kdyby Mia byla kluk, tak je taky bez jmena. Zkusim si vzpomenout na svoje nej nej jmena a pak napisu, vsak at napisou i holky, trebas se ti nejake zalibi 🙂

peppapig
24. sep 2009

Tadaaaaaaaaa, mam schuzku na ambasade na listopad a ani to nebolelo...prvni prijemna ceska urednice po hodne letech. Protoze moje druha polovicka neni British musi se dostavit na schuzku se mnou. Jen doufam, ze to stihneme na cas 😒

Holky, rodny list na potvrzeni apostilou jste posilaly do Milton Keynes doporucene a jen ten RL nebo jeste nejaky dopis ci formular k tomu??? Diky predem

mzuzka
24. sep 2009

ahoj gaby. ked si bola v 12-13 tt na sono, tak sa pozri ci ti merali rozmer na krku miminka, ku vysledku sona by ti mali dat taky malicky graf , to je jedna cast, potom si zrejme v ten sity den bola na krv, ku ktorej pribalili papier od midvife, to je druha a tretia je v 20tt na sone. a az vsetky tieto tri dokopy su vysledkom triple testu.

aspon mne to tak vysvetlila midviwe a takto to bolo u mna.

gaby0205
24. sep 2009

ZUZI

gaby0205
24. sep 2009

Zuzi dik moc, no aj ja som si myslela ale moja kamoska mala aj prvy scan ajmeranie a brali jej krv v ten den a potom mala oddelene triple test a potom ide na 20week scan,,,tak som z toho nejako confuese 🙂 al eved nevadi, zajtra idem stretnut midwife tak sa popytam. Pytala som sa aj mojej GP aona povedala ze mi ten triple test urobia medzi 18-20 tt. 😉

mzuzka
24. sep 2009

no ved uvidis. urcite vas preklepnu 😉

slovakia13
24. sep 2009

gaby
ja som tiez bola na triple testoch v 19tt,o 3dni mi volali ,ze dopadli katastrofalne risk na DS 1:7 nasledovala amniocenteza a ta potvrdila zdrave dievcatko 🙂

slovakia13
24. sep 2009

baby a dom je super 😀 😀 😀 😀 5.10 sa mozem stahovat,len mala nech este vydrzi v brusku 😵

loki01
24. sep 2009

gaby: my jsme ho odmitli...nedovedu si predstavit ze bych o toho sveho broucka prisla.

sloakia: a co Misha? To jsem chtela kdyby to byla holcicka

adoracion
25. sep 2009

magiska tak ja som sa vratila do prace ale pracujem le 2 dni PO 11 HOD akoze part time a potom mam 6 dni volna s muzom nam to vyhovuje zatial, dakujeme za blahozelania

gaby0205
25. sep 2009

No ved dnes idem za midwife tak pozistujem.
Slovakia tak som rada ze ti vsetko dobre dopadlo, drzim palce! uz sa ti to blizi 😉 a kde sa stahujete?

Loki01 a preco si to odmietla? ma to nejake riziko tie testy absolvovat?

slovakia13
25. sep 2009

gaby
ja v buducej tehotnosti ich tiez odmietnem,nie su vobec presne a cely cas som preplakala,bola som presvedcena ,ze mala bude downik 😒 malicka musela mat tiez z toho vsetkeho stres 😠
.......pridelili mi dom ako slobodnej mamicke 😵 😀 som strasne vytesena ,vobec som necakala ,ze mi daju nieco take a v takej lokalite 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre