Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
28. sep 2009

Caf Gaby, zvykame si na seba! Maly je zlaty, ale mame plne ruky prace! Co sme predtym robili s volnym casom... 😀 😀 😀 Musis nas prist pozriet! poslem ti cislo do IP. Ako sa citis ty? Vsetko ok?

gaby0205
28. sep 2009

jeeej velmi rada zuzi vas dojdem pozriet 😉 no ja uz omnoho lepsie taaaaak som rada ze konecne to all day sickness je zamnou 😀 ! ozi bookla som si to NTC od januara na plne dva dni cez vikend, je to drahe ale neva. Pocula som vela dobreho o tom, tak som zvedava 🙂

peppapig
28. sep 2009

Holky, chci se jen zeptat, zda nekdo litate Stansted-Bratislava s Ryanair? Akorat si chci booknout letenku, ale ted me zmatlo, ze je napsano 'Bratislava (Vienna)'...leti to tedy do Blavy a pak pripoj na Viden nebo rovnou do Vidne. Uz mi ztech letenek zacina poradne sibat.
Dikes

mzuzka
28. sep 2009

ahojte.ja osobne dakujem za postup pri vybaveni rodneho listu, je to fajn, ked je to takto zhrnute 😉

gaby - CIN znamena vysledok colposkopy treatment po odobrati vzorky krcka maternice na biopsiu. ked ti spravia smear test z krcka a je tam indikovany HPV virus, ktory sposobuje rakovinu krcka maternice a je ho tam vela (v stupnici HPV 1-3) , to znamena ak mas HPV 1a2 liecia taliekmi, je to niekedy sposobene len zapalom, alebo vytokmi, a pod.
ak mas HPV 3 tak ta odoslu na colposcopy tretment ( to je vysetrenie laserom z vnutra posvy ) a pri nom ti aj odoberu vzorky z roznych casti krcka. a vysledkom je stupnica CIN. CIN 1 a 2 znamena lahke stadium liecitelne liekmi, prip odstranenim iba posk.buniek. CIN 3 je predrakovinove stadium rozdelene do A,B,C. tam sa odstrania bunky aj z tkanivom, ktore je sice zdrave, ale je blizkosti. no a 4 a 5 uz su stadia rakoviny. asi tak.

peppapig - Bratislava Viena je priamo letisko v Bratislave. je to len nazov letiska, lebo Viedenske letisko odkupilo vacsi pocet akcii brat. letiska. ale pristanes v Bratislave. potom ak chces, tak z BA letiska chodi priamo na Viedenske letisko(aj nazad) bus. Stoji okolo 8eur single.zalezi aka spolocnost. a kam potom pokracujes? do ciech,ci do rakuska?

veronika2108
28. sep 2009

betka1 - este raz ti dakujem velmi pekne 😵

peppapig
28. sep 2009

mzuzka, dekuji mnohokrat za info, fakt jsem si nebyla jista. Pak pokracuju do Ostravy 😉 , ale nasi nas vyzvednou. Potrebuju domu kvuli obcance a zajit si ke gynekologovi pac jsem to ted v zari nestihla. Do Brna to maji neuveritelne predrazene, tak me trkla Bratislava a sup return za 2 letenky v Novembri £70 not bad, tak uz se tesim 🙂

betka1, taky moc dekujem za fajn napsane info. Az budu stuck, urcite vim na koho se obratit (pokud nevadi), ja jsem na tyhle uredni opletacku vul 😅

uankab
28. sep 2009

ahojte, tak sa zasa hlasim po dlhsom case... nejako som nestihala a to tu bola mamina, dnes isla uz domov, uvidime ako to bude dalej... dostala som zapal prsnika 😖 , ked tu bola HV na kontrolu malinkej tak mi to potvrdila, volala GP ci tie antibiotika ktore som brala na infekciu mi zaberu, a potom mi volala o dva dni a chcela vediet ci je to lepsie - bola velmi zlata... teraz je to uz lepsie, kapustne listy su v chladnicke a tiez pijem salviovy caj na potlacenie tvorby mliecka - snad pomoze... malinka dnes nevie zaspinkat 😖... inak je uuplne uzasna, dviha hlavicku, vydava zvuky - HV len pozerala ze to teda 3tyzdnove babatka nerobia 😉 , placka len ked je hladna, alebo ju boli brusko (tie antibiotika co som brala dost zle znasala ☹ , uz som ich skoncila v sobotu tak snad to uz bude lepsie)...
a uspesne sa nam poradilo vybavit birth certificate a mm bol na ambasade s papiermi, sme zvedavi kedy dostaneme rodny list... chceli sme vybavit aj cestovny pas, ale to ho vysmiali ze max. mesiac dopredu sa to vybavuje (chceme ist domov v januari)... ale zasa bola celkom sranda fotit malicku na pas 😉 , pridam jej fotecku ...

mzuzka
28. sep 2009

peppapig tak z BA mas do Brna autobus, dokonca myslim ze priamo zo zastavky z letiska a nie je to drahe, az by ta nemal kto prist zobrat.

uankab vidim ze sa uz krasne vytesujete, joj, aj ja sa uz neviem dockat.

simmea
28. sep 2009

Ahojte babenky,
nie som v UK ale v Irsku (skoro to iste 😉 )...chcela som sa vas spytat co to je u vas ta midwife? My tu pouzivame len slova GP a scan...
Kedy vas pozvali na navstevu porodnice? Ja som akurat v 32tt.
Este otazocka 😉 : ked na vas prisli kontrakcie tak vas v porodnici aj tam dole niekto kontroloval na kolko ste otvorene? Muz ci zena? A odrodila vas zena?
dik za odpoved 😉

simmea
28. sep 2009

hmm asi uz chapem co to ta midwife 😒 ...len ze som to tu vzivote nepocula 😀 To budu asi tie sestricky co nam meraju tlak tesne pred scanom? 😅

domi123
29. sep 2009

ahoj babenky.
tak hlasim sa uplne nevyspata v noci som mala bolesti brucha bolo to nieco hrozne myslela som ze sa idem obliect a pojdem do nemocnice.potom to akosi preslo alo uz neviem ani spat.
brucho mi vadi,maly ma tlaci z kazdej strany.

simmea - ahoj
midwife je porodna asistentka nieco medzi lekarom a sestrickou.
dufam ze som pomohla.

betka1
29. sep 2009

simmea, ako pise domi, midwife je porodna asistenstka. Asi mate v Irsku iny system, ale tu sa pocas tehotenstva chodi na kontroly stredavo k midwife a k GP. Pri porode je len midwife, ak je vsetko OK. Midwife je sestricka, ktora ma skusenosti s tehotnymi mamickami a babatkami, berie krv, meria tlak, ohmatava brusko, ale nepredpisuje lieky atd. Tesne pred porodom Ta ma opat na starosti midwife, tiez kontroluje tam dole ako sa otvaras a aky je progres porodu. Chlapa midwife som este nevidela, ale mozno aj taky existuje. Na mna sa bol tesne po porode pozriet chlap gynekolog, ale vtedy mi to bolo jedno. Midwife si nebola ista otkial tolko krvacam. Inak ma kontorolovali vzdy len zeny.

domi123
29. sep 2009

uankab-mozem sa ta nieco opytat?tvoj manzel je slovak?ja sa pytam len koli pasu,lebo ja som citala ze aj pas vybavujes viac ako 3mesiace,tak nechapem preco mesiac pred tym.mozna ze som nieco nepochopila.a ked ste malu odfotili aj ste podali ziadost.

slovakia13
29. sep 2009

uankab
vodim ,ze problemy sa ti nevyhybaju ako ani mne nie 😒 akurat som chytila nejaky virus a 2 dni som iba prevracala-vsetko islo von 😖 uz ma chceli zobrat na infuzky koli malej,ale dnes prvy den sa mi podarilo aj nieco udrzat....midwaif tu bola aj zajtra ma pridu skontrolovat domov,tak hadam budeme ok
a z pribratych 10kg som teraz schudla 4kg 😝

domi123
29. sep 2009

slovakia-chuda,ked sa dari tak sa dari.dufam ze uz si ok?davaj sa seba pozor a aj na malu!drzte sa.a ako si to vyriesila z ubytkom?

slovakia13
29. sep 2009

domi
dostala som dom a je super aj dobra lokalita 🙂 v pondelok ho preberam 😀

domi123
29. sep 2009

slovakia-gratulujem a drzim ti palceky

uankab
29. sep 2009

ahojte, slovakia blahozelam k domceku, dufam, ze uz budes ok a ze ti to uz preslo... ja som sa dnes rano zobudila s tym, ze ma strasne boli pravy prsnik pre istotu 😖 ... nemam ho zapaleny, mozno len trosicku teplejsi, ani si nemyslim ze by bol tvrdy (ked ho porovnavam, aky som mala ten lavy ked bol zapaleny...)... kazdopadne vobec neviem co s tym, nasadila som kapustny list a uvidime co bude zajtra... ale boli ma veelmi, nemozem sa ho ani dotknut, malicku si nemozem k sebe privinut... 😖

domi, manzel je slovak.. podali sme papiere na vybavenie slovenskeho rodneho listu a to trva cca 3-4 mesiace... v januari budeme vybavovat jednorazovy doklad na vycestovanie (to sme chceli teraz ale poslali nas do paze, ze to vystavuju tak max. mesiac pred cestou) a doma ju dame zapisat do pasu (do novych pasov na ambasade nezapisuju, posielaju to na slovensko a trvalo by to dalsie tri mesiace)...

betka1
29. sep 2009

uankab, na vybavenie toho jednorazoveho cestovneho preukazu potrebujes este jeden rodny list s apostilou? Ale ty mozno uz budes mat aj slovensky. Lebo neviem, ci rovno v Milton Keynes nevybavit dve apostily, kvoli rodnemu listu aj cestovnemu preukazu.

mzuzka
29. sep 2009

ahojte, my sme sa dnes akurat dotelefonovali konecne na urad, kde sa mozeme pokusat o stastie s bytom.

slovakia - dakujem za rady, ale zial tu to funguje uplne inak. tu si aj na social house z housing asociacion musis dat ziadost na hlavnom councile, pod ktory patris district a podmienka je, ze uz musis mat ziadost na council flat a oni ti musia dat vyjadrenie, ze ti nepridelili nic az potom ta zaregistruju na housing associacion. takze registracia je v poho, ale tera nahanam vyjadrenie a to mi povedali, ze ved do porodu je este cas 😒
a skus na to zvracanie gingerove keksiky.su hnusne, ale mne to poradila GP a pomohli.aspon sa mi udrzala voda po nich.

ja kazdym dnom cakam, kedy zacnu krpci kopkat, ale zatial nic.

uankab ten kapustovy list to si prikladas?

simmea
29. sep 2009

Dik babenky za odpoved, ja sa tu na tu midwife este popytam 😀 , urcite to tu existuje...
betka1 aj tu ta odrodia iba zeny, doktor prichadza iba v pripade komplikacii (pocula som, nemam odskusane no uz ma to caka 😀 )
Inak som moc rada ze nemusim rodit na SK 😉

domi123
29. sep 2009

uankab-vdaka za radu,a neziadali ste o pas pre malu.teraz to uz chapem,vdaka este raz!mrzi ma ten zapal ale som zvedava co caka mna,uz sa neviem dockat ale zaroven sa aj bojim.nevadi zvladneme!mzuzka-drzim palce,dufam ze vam to vide stym bytom.pekne cakaj a drobci sa ozvu!uz mate vybrate mena?bru nocku vsetkym maminam a skoro maminam

domi123
29. sep 2009

simmea-mozem sa opytat kedy cakas babo?v ktorom si weeks?

slovakia13
29. sep 2009

mzuka
dufam ,ze sa byt zadari 😉
ja som na to isla uplne opacne najskor housing az potom council ,ale hlavne ,ze je 🙂
uz nevraciam ,iba sa citim strasne slabo 😒 dokonca uz mozem aj trosku jest 🙂 a zajtra skusim ist do roboty,potrebujem money ,ale to asi vsetci....

simmea
29. sep 2009

no akurat si manzel stiahol ruku z mojeho bruska tak uz mozem pisat 😀 ...som v 32tt, malo by nas to cakat 23.11.
Neviete v ktorom tyzdni pozyvaju na prehliadku porodnice?

domi123
30. sep 2009

simmea - neviem ako to je v irsku ale ja som v 37tt a este som nebola v porodinici,myslim ze tu vidis nemocnicu len vtedy ked ides rodit.
navstevu u midwife su take kratke ze ked by som mala ist do nemocnice tak cesta by bola dlhsia ako cela prehliadka.
tak drzim palceky do novembra.

newyorkgirl
30. sep 2009

teda ale ste toho konecne popisali 🙂

uankab tak teda liecis kapustou, nech ti to co najskor prejde, ja som pri kojeni taketo problemy nastastie nemala ale sranda bola ze mam nabeh na chronicku mastitidu od skoncenia kojenia mavam taky prsnik skoro ako zapaleny niekedy dufam ze druhe kojenie pomoze potom 😀

slovakia my sme na tom zaludkovo asi rovnako teraz, ja som po dlhej dobe teda vecer vcera neudrzala ananas v sebe a to mi tak chutil, tiez nemozem zas pomaly nic jest je to vtipne ze pri prvom tehu nic iba rano mi byvalo zle a teraz ako je den dlhy je to uplne ine...

ja idem dneska do skoly som sa dala na vysku ale uvidim ci to aj nezabalim je to raz do tyzdna 8 hodin a este aj malu musime davat k opatrovatelke bo moj muzik pracuje... tak drzte palceky snad to dnes prezijem prvykrat 😀

wild.horses
30. sep 2009

no vidim, ze akosi nestiham drzat krok 😉 nemam sancu citat co je popisane vzadu.
my este pekne krasne dovolenkujeme. maly uz sam sedi a zaciname prikrmovat. no fanusik zemiakov to asi nebude 😀
tak len... drzim palce tym co to este maju pred sebou 😉

hathor1231
30. sep 2009

vitaaaam, holky 😀

drak sa vracia 😀

dneska nas zapojili. akurat nam nejde wireless,takze zatim cez kabel 😝 kedze nenatiahnem kabel do postele,tak kaslem na to a napisem ziiiitra 😉 lenivec 😝
tak dajte v skratke info,nemam sajny,co sa deje 😕 snad sa mate lepsie ako ja 😝

uankab
30. sep 2009

betka, jeden apostil stoji okolo 60 libier... je lacnejsie poziadat len o jeden a na ambasade si ho nechat overit - to stoji len 9 libier... co sa tyka slovenskeho rodneho listu, dost sa obavam, ze sa nestihne vybavit, kedze su tam este aj vianoce... poziadali sme, aby to na ambasadu neposielali, ale zostane to na matrike, kde si to vyzdvihneme, snad sa to nestrati niekde...

mzuzka, ten kapustovy list si prikladas na bolavy prsnik...

dnes sa mam uz inak lepsie, ale v noci som mala horucky 😖 , tak uvidime co bude tuto noc...

hathor, jeeej, po dlhom case si opat tu.... ako sa mate s bambulkou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre