Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

betka1
30. sep 2009

uankab, apostil, co ja viem, stoji 28 libier, ale neviem ako ho moze ambasada overit. Ved apostil sam o sebe je overovacia(legalizacna) peciatka. Mne to stale vychadza tak, ze budem potrebovat 2 rodne listy s apostilou, ak chcem ziadat o cestovny preukaz, hoci druhy mi potom ambasada vrati. Ale aj tak prijdem o 2x28 libier, co je stale dost.

wild.horses
1. okt 2009

betka... mozem len potvrdit, ze cena za apostil je okolo 30 libier, neviem presne kolko. A ano, na ambasade ti to vedia potvrdit za 9. My sme tiez vybavovali aj RL aj CP a mali sme len jeden RL s apostil

hathor1231
1. okt 2009

bre ranko 😝
tak sme zase zacali od rana- od siedmej je hore a reve a reve 😝 zase to bude cely den 😔
posledne 3 tyzdne su s nou uplna hruza!!! inflacol nepomaha a este aj vracia ked ho ma dlhsie ako jeden den, gw nula bodov a colief tiez nic extra a gp mi ho zatrhol 😝 prosto na porazenie...............................
mne je tiez na....... som z nej znicena a uz neviem co s nou. hv mi neodpoveda viac ako tyzden, gp vraj koliky su normalne 🙄 tak neostava nic ine len ju nechat vyplakat a ja s mp3 pri nej 😝 prosto ju to chyti a masaze,obklady mozu ist expresom tam 😝
ach jo. tak som priniesla trochen zufalstva 😝

zuzi,daj link na porod,nemam sajncu citat dozadu.... kojis 😕 ten zapal je zoslanie z neba,ze jo 😝 drzte sa,bude aj horsie 😀 ha,povzbudenie na zaver 😝 hlavne,ze ste konecne spoluuuu 😵

slovakia,co zase stvaras 😅 gratulujem k domku 😀 ako si sa k nemu dostala? vraj na dom maju narok vacsie rodiny a niekde dokonca pozaduju obe pohlavia deti,kvoli detskej izbe,aby bola zvlast pre chlapcov a dievcata... napis IP 😉

idem si dat ranajkyyy,dneska sa uz dospalo 😝

betka1
1. okt 2009

wild.horses, tak to som prekvapena, ze sa to tak da, ale je to dobra sprava. Cize skor nez poslem apostilovany rodny list na SK, tak je dobre si ho dat na ambasade overit, aby som ho mala, ked si budem mesiac pred odchodom vybavovat cestovny preukaz.

mzuzka
1. okt 2009

ahojte, dnes som citala o schvaleni rodicovskeho na slovensku, tak pre tie, ktore uz mate vacsie deticky a tyka sa vas, to, tak aspon jedna dobra spravicka zo slovenskeho soc. systemu. tu je link o schvaleni.

http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/...

len si pozistujte, kedy si potrebujete podat ziadost, lebo v tomto druhom clanku sa pise, ze nebude priznavany automaticky, ael tie rdiny co uz v roku 2009 beru rodicovsky, musia o zvysenie zaziadat.

Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. "Zavedenie tohto zákona si vyžiada v roku 2010 výdavky v sume približne 278,2 mil. eur, v roku 2011 asi 301,65 mil. eur a v roku 2012 približne 311,33 mil. eur," konštatuje ministerstvo práce a sociálnych vecí.

mozno to niekomu pomoze.

adoracion
1. okt 2009

ono je to z tym overenim apostilu myslene takto ty prinesies prekopirovane na ambasadu a oni to overia ze je to legalna kopia a tvoj original s apostilou ti vratia a ten mozes pouzit znova a znova ved je to aj na stranke am napisane ze kto si chce ponechat original ma doniest kopiu...ok?
heathor nezufaj tieto tazke dni sa coskoro skoncia uz to nepotrva dlho aspon u mna prve tri mesiace boli velmi tazke potom uz pohoda ked nepocitam ze musime byt 24 hodin v strehu kde co stiahne co da do pusy a tak...a hold sme tu sami nic take ako supnut ju babke nehrozi... tak vydrz...
co sa tyika toho council house ja mam tiez ziadala som tiez ako slobodna mamicka s dietatkom cakala som asi pol roka a myslim ze ho ani nikdy nedostanem nebyt toho ze som sa musela prestahovat pretoze stary dom sa isiel predavat ak mate zaujem o tento dom treba urobit mozne aj nemozne a otravovat ich stale aspon u nas vo velkom meste...

mzuzka
1. okt 2009

adoracion a ty si od kial? ja som z london, dnes sme tam volali a povedali, ze pokial mame kde byvat, tak nam nic nedaju.zizadost tam ma uz vyse roka, akurat teraz som bola zaniest potvrdenie, ze som tehu s dvojickami a byvame v dome 1single a1 double aj so synom, cize este k tomu dvojicky, tak tie nemame kde dat. ale to neriesili, vraj mame stale kde byvat.

uankab
1. okt 2009

baby, ten apostil stoji cca 60 libier, tu je stranka, kde mate na to formular aj s cenou... http://www.apostille.org.uk/order-an-apostille.asp
a presne ako pise adoracion, ambasada vam overi kopiu za 9 libier a orginal si nechajte a pouzijete ho v buducnosti, nemusite zbytocne ziadat o viac apostilov...

hathor, porod bol kapitola sama o sebe, kuk tu... https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

uz sme viac menej ok, len keby ma stale nieco neobchadzalo, tak by bolo lepsie... ale malinka je uuplne uzasna, pokial ju neboli brusko, alebo nie je hladna, tak je spokojnucka, krasne sa usmieva... drzim palce, aby ste sa dali vy co najskor doporiadku.. neskusala si espumisan na tie koliky? ja mam inak taky olejcek, ktorym jej masirujem brusko kazdy vecer pred spanim (obsahuje fenikel)...

betka1
1. okt 2009

uankab, ta stranka, to vyzera byt asi nejaka firma, co ti tu apostilu vybavi a berie za to poplatky. Ale ak to posielas priamo do jedineho legalizacneho office-u v UK, tak je to tych £28 libier. Tu je ich stranka: http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se... . Inac dik za info o tom overeni apostilovaneho dokumentu na ambasade, asi sa mi to zijde.

mona12071
2. okt 2009

ahojte babule tak sa hlasim po dlhsom case mala som pokazeny net.sme v poriadku malicke nas trosku vystrasili leno na scane sa nechcelo hybat boli sme tam 2 hodiny skakala som pila kavu a nic tak sme museli o 3 dni zasa a zasa nic uz sme sa bali ze je nieco v neporiadku ale nakoniec sa zobudilo a ukazalo ako sa vie hybat bolo to nadherne a velky kamen zo srdca mi padol.
chcela som sa spytat kde ste kupovali kociare niake tipy nemate? 😀

wild.horses
2. okt 2009

hm, moj jediny typ na kociare je ebay 😉

gaby0205
2. okt 2009

caute babule, aj ja sa hlasim po dlhej dobe.
uankab chuda moje na teba sa stale nieco nalepy no snad tie listy ti pomozu 😉

wild horses tak sme na tom podobne, asi aj u mna bude ebay nakupovanie. Ale tie kociky su tak strasne drahe 😒

mzuzka ja som pisala na socialny urad rodiny a tam mi odpisali ze ak dlhodobo zijem tu v uK:
Zo Sr mate narok na:

- pripavok pri narodeni dietata,

- priplatok k pripavku pri narodeni dietata,

- pridavok na dieta, ak Vam nevznikne narok vo VB,

- rodicovsky pripavok, po skonceni poberania vo VB, po splneniu urcitych podmienok,

- ak si budete uplatnovat dve posledne, dieta musi byt prihlasena na trvaly pobyt v SR.

mona12071
2. okt 2009

aj ja som tam uz pozerala na ebay pretoze tie kociare sa mi zdaju prehnane drahe

uankab
2. okt 2009

betka, hm... tak fasa, za blbost sa plati... no co uz, o tom sme veru nevedeli 😠
gaby, nenapisali ti nahodou, ze ake doklady je potrebne na to predlozit? koho si kontaktovala?
ideme kocikovat, nemame sice velmi pekne pocasie, ale nech sme aspon trosku na cerstvom vzduchu... papa zatial

domi123
3. okt 2009

ahoj babenky
nejak som sa neozvala par dni zacinam mat nejake stahy tak uvidime co to bude!!

mona12071 - aj my sme kupovali svoj na ebay je sice pouzity ale vyzeral super dobre ako cisto novy!
skoda vyhodit tolko penazi za novy ked po case vymenime(s) za sportovy.moj nazor.
vela som nad tym sedela a aj nove su v lepsej cene ako obchode.

betka1 - fuha uz som sa za tym isla pozriet lepsie este dobre ze si napisala ze je to nejaka firma.vdaka

uankab - to neva,ved mylit sa je normalne a ked vy ste chceli vybavit co najskor.drz sa a neboj bude to lepsie

pekny den vam prajem vsetkych!

baby chcem sa opytat na ten MALINOVY CAJ pili ste ho osladeny alebo len cistu vodu a ci to pomaha?ja som vypila prvy pohar vo stvrtok a zaspala som jak male baby.

mzuzka
3. okt 2009

tu su odkazy na uvedene prispevky od gaby, kde je presne popisane komu vznika narok, co treba dolozit a podobne

prispevok pri narodeni dietata - 151,37 eur na 1dieta, pri narodeni viacorciat 1 a pol nasobok na kazde dieta

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

priplatok k prispevku 678,49 na prve tri narodene deti, ak sa narodili po sebe

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

rodicovsky prispevok (zatial znenie platneho zakona, novy zakon je uz na prejednani v parlamente a mal by platit po 1.1.2010 ak ho schvalia)

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

je narok aj na rodinne pridavky, ale kedze su na slovensku podstatne nizsie ako tu v UK, tak tie je lepsie ziadat tu v Uk.

newyorkgirl
3. okt 2009

domi, mne ten caj nic nerobil teda 😀 babule davate sa niekto ockovat proti svinskej chripke? napriklad ty MZUZKA ako tehulka? mne to lekar odporucil povedal ze radsej jedna vakcina ako v tehu na to ochoriet... tak som bola vcera u GPho prvykrat nic len povedal ze posle midewifkam papiere a sa mi ozvu no tak klasika, ale ani mi to nepride zatial som v poho... babule su AFP teda tripple testy vraj tuna dobrovolne? mne ich v USA robili tiez dobrovolne a mala som ich OK ale vsade ich robia v inom termine tak neviem ci je to tak dobre... viem ze ste tu pisali ze nie su vobec spolahlive... tak uvidime no, sak hadam budeme v pohodicke....

slovakia13
3. okt 2009

ahooooj
akurat som sa vratila z ikey a mam dost 😝 uz sa citim strasne tazka a velka....fakt neni jednoduche sa stahovat v 35tt,iba sa modlim nech mala vydrzi v brusku pokial bude vsetko ready 🤐
neviem ako by som vsetko zvladla bez kolegov z prace 🙂 vsetku manualnu pracu robia oni a je toho dost....

domi
ze by uz 😉

newyorkgirl
som citala,ze to ockovanie nie je dost bezpecne 😕 na zaciatku som uvazovala,ale teraz ani nie,este sami nepoznaju vedlajsie ucinky

ja som tiez kupila kocik na ebay 😉 maximalna spokojnost

kvietocek7
3. okt 2009

hathor na tu koliku preco ti gpina zakazala davat malej colief?? 😕 aj povedala dovod? totiz ja uz som fakt nevladala mat take dni ako opisujes -len rev,plac,vreskot a nespavost 😠 ale colief je jedine co nam ako tak zatial zabralo ale musela som ho davat asi v 4h intervale.Postupne som uberala a teraz uz len ked vidim ze sa ta mrcha kolika chce k malemu priblizit.Ziadne ine kontraidikacie som ale nepostrehla 🙂

loren
4. okt 2009

ahojte prepacte ze som vam sem vpadla ale mozte mi zistit ak to nebude problem kolko u vas v anglicku stoji nosic pre babo manduca?dakujem

newyorkgirl
4. okt 2009

loren ja manducu tiez okukujem, ale nepocula som o nej zatial tu v UK a nejako som nepatrala, ale paci sa mi pre babeno tak rozmyslam nad nou ale pravdupovediac som pozerala SK stranky 😅

slovakia, pocuvam na tu vakcinu vselico ale lekar povedal ze vedlajsie ucinky nema tolko ludi kolko je napr. umrti na tu swine flu, radsej sa dam, ja som strasne chorlavy tvor, v prvom tehu som bola chora vkuse od zaciatku do konca a teraz klop klop klop sa az divim ze este sa na mna nadcha neprilepila ani nic boze dufam ze si to neprivolam 🤐

hathor1231
4. okt 2009

hallo...

drahy chcel nastavit net a uz nesiel total vobec 😝 chlapi 😝 dneska nas zapojili a frcime aj bez kabla...

kvietok, tak nam povedal,ze colief je az prilis a cim menej ho pouzijem tym lepsie pre nu. vraj maximalne inflacol alebo gw 😝 tak ci tak,tu malu flasticku sme mali za 4dni v cudu (pred kazdym kojenim do odsateho mliecka 4kvapky) a ziadny ucinok nebolo vidiet... teraz mi poradil,aby som dala aj paracetamol 2,5ml ak to bude extrem 🙄 inak hv mi colief vrele odporucila a gp ako cert svetenu vodu zahnal....
paracetamooool liecitel koliky 😀 uvidime...
spinkala a zaciname plackat,tak snad... drzim palce 😉
taaak zatim 😉

slovakia13
4. okt 2009

hathor
tak az paracetamol zabere a netrapi sa mala ani ty 😉

inak dievcata co pouzivate namiesto skrobu na pradlo? je tu nieco podobne?

mzuzka
4. okt 2009

ahojte, slovakia tak gratulujem k stahovaniu, nezabudni ze prvy sen na novom mieste sa vraj splni 😉

newyorkgirl ja som tiez o tom ockovani uvazovala, ale moj lekar zo SR mi povedal, ze on osobne neodporuca tehotnej zene robit pokusneho kralika zo seba. je to uplne nova, neoverena vakcina a preto clovek nikdy nevie, ako moze babatko zareagovat. tak som to vypustila. uzivala som potravinovy doplnok na zvysenie imunity, taku konsku davku a spolieham sa na to, ze sa sviste s tym vysporiadaju. odkedy som tehotna, tak som este necestovala metrom, ani busom a do obchodov chodim fakt len malo. a zatial som si vystacila, hoci sa na mna tiez zvyklo hocico nalepit.

newyorkgirl
4. okt 2009

mzuzka, no vsak kazdy povie cosi ine, mne tuna GP povedal ze jeden z par stotisic ludi ma alergicku reakciu na tu latku ockovaciu ale ze je to isto menej ako ju mam chytit... ja som nikdy nemala na nic alergiu zatial a nemyslim ze babenovi by to nejako uskodilo, inak by tehotne asi neboli v rizikovej skupine co sa ockovat ma, takze budem pokusny kralik 😖

hathor tuna je paracetamol na vsetko 😀 ja si isto zadovazim espumisan L z domu nasa mala bola hrozne kolikova a co pocuvam tuna tie kvapky ziadne nie su nic moc teda

mihouk
4. okt 2009

Kvietocek, tak vy sa este stale trapite s kolikou, chudacik malinky. My nastastie -tuk,tuk- sme v poriadku odkedy nejem tie spagety. Momentalne sme doma na SK a ked mi mamina urobila jej kminovu polievku, tak to z maleho len vyletelo a rovno 4x. Dufam ze vam to coskoro prejde, alebo aspon najdete neico co pomaha na 100%. Zatim sa majte.

hathor1231
4. okt 2009

newyorkgirl, ale na koliky ne e 😝 skusili sme to a niiiist... tak nist 😔
za dva tyzdne tu mam maminu,tak ma snad dovtedy neporazi 😉 drzme si palce,holky 😉
idem hajkat

kvietocek7
4. okt 2009

hathor -no to ma teda podrz ved ony asi ani sami nevedia co je fakt ucinne. Uveris iba tomu co zaberie. Spociatku sme davali emspumisan L a bola som fakt happy ze zaberal ale... prestalo tak sme museli skusit infakol tiez iba spociatku na par krat zabral ale potom to bolo v cudu popritom vsetkom sme skusali, vsetko co sa okolo koliky hovori. Dokonca som mala kupeny aj ten Colief ale akosi som nemala odvahu davat uz tretiu moznost po emspumisane a infakole.
Az jedna kamoska mala tiez s malym otrasnu koliku a jej prave GP predpisal colief.
Tak som nabrala odvahu a dala som mu to. Spociatku castejsi, (nie vsak pred kazdym papanim),ale neskor som davky uberala a to tak ze odvtedy mame este stale jednu a tu istu flasticku.Neskor som stretla este jednu babu a ona si tiez nevedela vynachvalit tvz.Zachrancu colief.
A ak to odporucala HV osobne si myslim -a dik ze to pises- ze ona je fakt zbehlejsia a rozumnejsia ako ten ci ta gp co ako pako dava paracetamol na koliku. Ony fakt na vsetko davaju iba paracetamol 😀 -este ze ho maju dostatok 😀 😀 ved akoby ine ani nevedeli, smutna realita gp v UK esteze ti nedali antibiotika lebo to by bol asi aj vrchol.A ak ma colief zabrat tak nech zaberie a nie experimenty s paracetamolom -teda aspon podla mna.
Ked sme boli u gp mi s tou kolikou vies s cim sme vysli von z dveri? vytlacila mi z inernetu 3strany o kolike co si mam precitat!!! tak si povaz ked si porovnam ze kamoske predpisal na recept pre jej maleho colief, ja som zas ako prescribtion dostala papiere z netu co som uz davno vedela. Tak aj takyto su gp.podla mna malo ale presne trafeny studovany amatery 😝 Ale cest vynimkam!Tym patri pocta a na nich treba mat fakt obrovske stastie!

mihouk-tak super len si uzivajte rodneho slovenska 🙂 asi ste na dlho doma vsak?cakate na vybavenie slovenskeho rodneho listu?
inac od kedy davame colief tak ako aj pisem horevyssie musim klop-klop ze to ustalo vsetky tie neznesitelne revy a skrcania sa pocas spanku. A ked vidim ze sa to prikrada tak dam preventivne colief a malinky je spokojnucky a tiez pokojne a hlavne uz aj dlhsie spinka.
tiez som rozmyslala a hladala na nete nejaku dobru rascovu polievku pre velmi kriticke chvile inac brrr asi to nemusi byt nic extra na jedenie.

loren zo skusenosti ti mozem povedat,ze ak tu manducu chces pre tvoje najmensie myslim, ze satky v tomto pripade vitazia .Tiez som manducu uz davnejsie pozerala ale ked som natrafila na tuto satku,ktorou sa ovsem nemusis omotavat do nekonecna tak som zatial veeeelmi spokojna -very praktikus pomaha mi pri nasom malinkom ked mu hlavne niet rady ani pomoci,ze sa rozhodne plakat a revkat do nekonecna,Dam ho do satky a za chvilenku uz spinka. tu kuk web

http://www.naturalbabyshower.co.uk/0/close-baby...

a tu je video

https://www.youtube.com/watch?v=t-0eCD0zEp4

pisem aj preto lebo som to skusala v porovnani nosice a satky.Kamoska ma tiez manducu ale predtym pouzivala satku.
tiez myslim,ze tie manduky vyjdu okolo £80-90

hathor1231
5. okt 2009

kveti,tak to je super. cakas 30min v cakarni a odbavena si za 4min a vyjdes s lajstrami blbosti 🙄 tomu sa hovori ulovok... ten colief je ale riadna cenova supa,co? asi setria nhs peniaze a zase na pristahovalcoch 😝
nas gp pohnal aj slovami- nemam na vas cas,uz ste tu 5minut a vonku cakaju dalsi😠 😝
mam ho chut nakopat do zadnice.....
esteze maju ti doktori koliky,inak by sa nemali na co vyhovorit! babo place?! kolikaaa!!! nic nepomaha?!!! paracetamooool!!! nic nepomoze ani ten a vraj od bolesti 😝 reve (pisem reve lebo to plac nie je) vkuse rovnako a ked idem k dokimu,tak kuka ako na hypochondra 😝 😝 😝
tak idem dat ranajky..............

wild.horses
5. okt 2009

mne sa uz nad UK GP rozculovat nechce. Na urcenie diagnozy sa spolieham radsej sama na seba 😉
Som nesmierne stastna, ze pre nas kolika je uz len minulostou a zabrala nam obycajna GW. Drzim palce vam, co sa s nou este trapite, nech coskoro prestane. Paracetamol by som vsak davala asi len v najhorsom scenari.
Cez vikend sme prisli zo SVK, tak ohryzam princezky 😀 mnaaam. V lietadle nam znicili kocik 🙄
Ak stihneme, pojdeme sa dnes vazit na baby clinic , som zvedava, kolko ma. Uz zaciname pomaly aj s prikrmami, ale naozaj len pomaly, maly je poriadny mliekoholik 😀
tak sa majte pekne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre