Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
5. okt 2009

ahooooj
dnes nieco zo mna isolo ako vytok ale ovela viac 😝 myslite ,ze to je ta zadka?akurat som bola v asde az zle mi zostalo......mala musi vydrzat pokial budeme na komplet prestahovane v piatok idem este len klast koberce....inak uz vobec nic 😕 ani brusko neboli,ani netvrdne iba mala kope jak o zivot

mihouk
5. okt 2009

Kvietocek, hej vybavujeme rodny list, dufam ze to az tak dlho nepotrva, tatinko sa po dvoch tyzdnoch uz musel vratit a pride si po nas o dalsie 2tyzdne, tak dufam ze sa nam to dovtedy podari.
Inak recept na rascovu mojej mami je jednoduchy, aj ked je to moja naneoblubenajsia polievka, tak to kvoli malemu jem, ved co pre ne neurobime??? Oprazis rascu na oleji, pridas trochu muky, potom trosku cervenej papriky a hned za tym vriacu vodu, ochutis vegetou, alebo bujomom a povaris 5min. Rozmiesas vajco s troskou vody a muky, vlejes do polievky a chvilku este povaris a hotovo. Chuti to hnusne, neznasam to vajco, ale pomaha to. Snad to pomoze aj vam. Pekny den

wild.horses
5. okt 2009

slovakia13... to moze byt len bezny vaginalny vytok. pred porodom ho pribuda. no panic 😉

gaby0205
5. okt 2009

Slovakia, radsej zavolaj tvojej midwife a popytaj sa nikdy nevies. Ale mozno to ozaj je len taky bezny vytok.

ozi uankab mne tie infomacie o narokoch na dieta tu z uk od Sk napisali od Uradu prace a socialnych veci z Bratislavy: pani Polakova poverená vedením oddelenia ŠSD

Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave

Vazovova 7/A, 816 16 Bratislava

Tel.: IP: 02/204 43 717, interný: 203 717

tak ak mas nejake otazky tak im zavolaj, mam aj email adresu tak daj vediet a napisem do IP.

baby rozmyslate nad water birth? ma to niekto za sebou? dajte mi vediet prosim, ja nad tym pevne rozmyslam

😉

mzuzka
5. okt 2009

ahojte, slovakia zeby to uz chcelo prist? kazdopadne drzim palceky.

gaby ja velmi tuzim rodit do vody.zajtra idem k midwife a mala by mi dohodnut stretko s lekarom, pretoze mam doporuceny cisarsky , ale kedze cisarskym som uz rodila 2x velmi by som chcela porodit a ''byt pri tom''. tak uvidim, ako pochodim, ci mi povolia aj iny porod, alebo zase cisarak 😒
pozerala som na youtube vela porodov do vody,aj dvojicky, kukni si to, je to zaujimave.

gaby0205
5. okt 2009

Zuzi aj poznas niekoho kto mal water birth? tak drzim palce na zajtra 😉

slovakia13
5. okt 2009

asi to bol fakt iba vytok......

ja som chcela rodit do vody ,ale koli komplikaciam v 28tt uz nemozem 😒
moje 2 kamosky rodili a jedna si pochvalovala a druha mi hovorila,ze si nemohla najst miesto ,vsetko ju tlacilo,tak vyliezla a porodila normalne

gaby0205
5. okt 2009

ahoj slovakia, a kolko hodin im trval porod? no neviem ci sa ja tam zmestim ked uz sa citim teraz ako valibuk 😀

newyorkgirl
5. okt 2009

ahojte 🙂 teda ja by som rodila aj do vody, lebo sprcha mi pri prvom aj pomahala ale nevladala som tam stat hruuuza ale ja chcem EPI tak to asi nejde do vody 😒

kvietocek super link ten Close Carrier si kupovala novy? ja som pozerala ze kolko vyjde na ebayi tak uvidim naozaj to vyzera sikovne, je to ako fleece alebo tensie?

babulky vy nosite este deticky uankab hathor? alebo slovakia planujes nejaku satku alebo carrier?

slovakia13
5. okt 2009

gaby
ta spokojna je kolegyna z prace,tak sa popytam dokladnejsie 🙂
newyorkgirl
ja planujem satku,ale neviem ci budem vediet malu zamotat-zda sa mi to komplikovane a ja som strasne netrpezlivy clovek
ale paci sa mi aj toto:
http://cgi.ebay.co.uk/Premaxx-baby-sling-BEACH-...

peppapig
5. okt 2009

Caute maminy a cekatelky 🙂 , tak dneska rano jsem se probudila a zjistila, ze dorazila britska zima, ach jo sedo sedo sedo a dest. At uz jsou tu vanoce na zvednuti nalady lol.

Koukam, ze se vam vsem docela dari. My jsme meli hrozny vikend. Ve ctvrtek jsem vzala M k GP, nic jen viroza, btw uz pres dva tydny ma horecky. V patek to skolilo me, jeste, ze se o nas tatulda staral, myslim, ze mam anginu, ale nechteli mi udelat appointment uz GP dneska, jen jsem dostala pro M, byli velmi busy jako vzdy. Dneska teda uz to byla tezka viroza, asi bez nazvu a dostala chuda antibiotika ☹

Jeste jsem se jen tak zeptala na tu kylu a gp mi rekla, ze to je malinka, ze to se tu vubec neresi 😲

I ja mela pro M Closer Carrier, byla jsem i nebyla spokojena 😔

kvietocek7
5. okt 2009

mihouk -vdaka vyskusam...

newyorkgirl -kupila som to nove priamo z tej web a som fakt spokojna. Material je bavlna -ony pisu ze organic, ale to je jedno je to aj prijemne na nosenie a dobre poddajne. Je to konecne nieco do coho sa nemusim omotavat-hodim to na seba ako tricko a malinky je tiez sup sup v tom 🙂

newyorkgirl
5. okt 2009

peppapig tak napis pre a proti to ma veeelmi zaujima 🙂

slovakia ja pozeram na US ebayi infantino sling rider to je podobne a su tam strasne lacne a vacsina predajcov je ochotna to poslat do UK, aj s postovnym to vyjde snad do 10-12libier co je smiesne... mne sa to paci pre take uplne pidi babo, paci sa mi ta poloha v tom close mi pride ze ci nie je babatku moc teplo

kvietocek, mne sa ten CLOSE strasne paci ale chcem babeno najskor nosit v tej polohe nursing a mame ho mat na leto tak nasa Nikolka sa vzdy strasne potila a toho sa obavam ci babenu v tom v lete nebude moc horuco skor sa mi to paci ked v tom nosia uz vacsie deticky co si drzia hlavicku, ked vidim tie fotky na nete s tymi pidi babenami ako im pada ta hlavka no nic moc 😒

newyorkgirl
5. okt 2009

este to som chcela ze nasa Nika je novembrova tak sme mali iba klokanku a v tej ako vacsia vobec byt nechcela, nenapadlo ma kupit toto len tak na doma kedze vonku v zime asi tazko ked tak jedine pod bundu 😀 😀 😀
ale teraz ked viem aka bola a doma sme ju kolikovu stale nosili, tak isto sa mi to zide, no uvidime...

mzuzka
5. okt 2009

gaby, veru nepoznam nikoho. ale vzdy som po tom tuzila, zdalo sa mi to take prirodzene, lebo ked som v strese, alebo nestastna, tak plna vana to moj psycholog 🙂 no uvidim, ci mi to povolia, ci nie. ja mam operovanu chrbticu s nahradnymi stavcami prave v driekovej oblasti, cize u mna nerichadza v uvahu ani epi ani spinal a ked som rodila prve deti, tak mi nedoporucili ani zaverecne kontrakcie, preto tie cisare. teraz som uz vsak po operacii 20 rokov, takze mozno to povolia, no uvidim. ale kedze su svisti dvaja, asi je to zas len komplikacia.

ja som si doniesla pre miminka klasicke ''staromodne'' slovenske perinky. biele cipkovane zavinovacky, proste klasika.

newyorkgirl
5. okt 2009

mzuzka, tak bodaj by ti to vyslo, veru zavazi hlavne to ze su 2 deticky urcite, inak aj ja mam klasicke perinky zavinovacky ale este u nasich odlozene to si necham potom poslat, hoci my sme ich moc nevyuzili kedze mala sa vazne veeeelmi potila, ale na zaspavanie boli dobre mala rada tak makkucko zavinuto okolo seba vzdy rychlo zabuvala no potom sme ju museli prelozit 😀

uankab
5. okt 2009

ahojte, som tu len na skok, nejako nic nestiham... 😖
dnes sme sa boli vazit a za tyzden sme pribrali 240g... s mlieckom est stale bojujem, leje sa zo mna potokom 😖 ... malinku tiez bolieva brusko, ale nemozem si davat ani feniklovy caj, ani rascove polievky lebo sa mi z toh veelmi nalievaju prsia.. max. tak harmancekovy caj pijem... dufam, ze sa jej to brusko upravi skoro, neboli ju stale, minule som jej dala infancol prvy krat.. viete mi povedat, ako casto ho treba davat, alebo staci ak ho dam len jednorazovo?
pisali ste o vakcine na swine flu, ja by som sa zaockovat dala... dost ma praveze mrzi, ze nas ockovat nebudu (ockuju deticky az od pol roka)...
my sme zavinovacku vobec nevyuzili, mamina nam sice jednu kupila, ale zostala v suflicku, ani raz som ju nevytiahla... mozno aj preto, ze som zostala v nemocnici trosku dlhsie a tam som sa naucila ako drzat malinku a kojit ju bez nej... tiez si myslim, ze babatku v tom musi byt veelmi teplo...
porod do vody som chcela aj ja, ale zial 😖 ... no mozno dalsi bude... dnes som si inak dala prvy krat kupel od porodu 😵

mzuzka
5. okt 2009

a neskusili ste dat priamo dietatku na koliky vyvar z rasce a feniklu? ja som to davala synovi priamo, ked nemohol prdkat. proste len tak napit akoby cajik. a zaberalo to. poradila mi to vtedy moja mama, ked nezaberala ta rurka do ritky a zelena masticka na brusko, tak toto zabrala. viem ze len tak trochu, asi 20ml z flase.

ja som zavinovacky kupila hlavne aj kvoli mojim chlapom, asi by som sa bala, keby mm a syn nosil deti len tak. a mam do nich na doma tie tenke flisove vlozky , iba na von perove. a kedze budu dvojicky, myslim si , ze mi budu musiet pomahat pestovat, kym sa bude jedno krmit, kupat ,alebo prebalovat, to druhe sa asi bude musiet pestovat, aby neplakalo. sice neviem, ale tak inak si to pri dvojickach neviem predstavit. a syn uz bude mat teraz 16, tak moze popestovat, ale len tak bez perinky, asi radsej nie. uvidim. a manzel sa bal nase krsniatka vziat na ruky aj s perinkou. i ked nase je ine, ako cudzie, ale predsa, bude mat vacsi pocit istoty.

lenk
5. okt 2009

😉

kvietocek7
6. okt 2009

newyorkgirl osobne si myslim,ze to ocenis lebo z vlastnej skusenosti viem ze je to total rozdiel medzi nosickami a touto satkou.Satka je poddajnesia a nema tolko popruhov a zapinani/My mame nasu malu tiez novembrovu a tu istu skusenost ako pises ze v nosicke ti nechcela byt ani tvoja mala.A to mame az 3 nosicky 😝 ziadnej nechcela byt.
Ako si videla na tom videu tak hlavicka je fakt bezpecna a mozes sa aj ohynat ci zahanat pokial ju ma dietatko zalozenu v satke-teda poloha sedu.Ja zvycajne pouzivam polohu sedu zatial tvarickou ku sebe.Ale uz som skusala aj nursing a je to fakt dobre. Dokonca sa mi dalo aj dojcit 😀
ja som spokojna len skoda ze som to neobjavila skor 😒

uankab ten infacol to sa podla navodu dava pred kazdym papanim ale mne podvedala HV ze staci morning,lunch,evening a night time
ak sa ho rozhodnes davat tak good luck nech zaberie lebo nam po case asi 3dni prestal.
a este som chcela ze si pozri temu kolika a tam jedna baba hovori o skusenosti ze najlepsie je odgrgnutie
a koliku mate pre ten isty problem ako my teda ja - a to je nadprodukcia MM
mozno som ti spominala ale pisem este raz annag tu na fore je naozaj super poradkyna
usmernuje aj mna a fakt to funguje hoci je to makacka a sledovacka hodin kedy ako prikladat k prsniku kedze su neustale naliate a tecie z nich

kvietocek7
6. okt 2009

uankab tu je web

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

je to fotoalbum susisus ako polohovat pri odggnuti, a tiez si tam mozes precitat o kolike

mzuzka
7. okt 2009

ahojte, ja som tu nasla tiez clanok o kolikach, mozno nieco pomoze

http://www.najmama.sk/clanok/223662/ked-babatko...

mihouk
7. okt 2009

uankab, skus Gripe water, nam infacol tiez pomohol iba na chvlilku a HV nam hovorila, ze infacol musis davat pravidelne a GW iba ked potrebujes.

kvietocek, chcem sa ta spytat, lebo tvoj maly je rovnako stary ci sa uz pokusa si sadnut, lebo moj ked ho dam do bouceru, tak normalne brusakuje, no mylsim si ze je to velmi skoro.

mona12071
7. okt 2009

ahojte tehulky a maminky
vcera som dostala taku depku ze rozmyslam ze sa vratime na slovensko ale neviem ako to tam funguje ked si neplatim 3 roky zdravotku u nas to by som musela platit porod u nas a nedostalvala potom nic?neviete nahodou?

kvietocek7
7. okt 2009

mihouk boucer zatial nepouzivam ale pokusy o sadnutie su stale lebo chce viac a viac sledovat tak sa aj z lahu akoby dvihal. Sediet je urcite este velmi skoro lebo je to zataz na klbiky a vobec. Ked ho mam volne na rukach tak najradsej ma tvarou vpred a to sa snazim drzat cele telicko co najzvyslesie.Ono myslim,ze aj vas je dost silny a pevny chlapisko ako nas lebo si predstav ze asi tak po tyzdni uz na brusku dvihal a chvilu udrzal hlavku comu som ani verit.
vcera nam ho vazili a ako 2mesacny ma 6.44kg a pritom nieje faty (v tej cervenej knizke je poriadne nad priemerom ciary 😀 ) lebo rastie do dlzky

moni -nechaj tak depka prejde 😝 a ak zostanes tak aspon nestratis peniazky.Tie nase zakony vela neponukaju pokial si nepracovala.Tusimsi tiez musis platit zdravotnu poistovnu urcity cas aby ti nejake many vobec dali

mihouk
7. okt 2009

Kvietocek, ako vidim vy ste tiez dost velky aj ked na nas nemate, my uz mame cez 7 kg, neviem presne lebo sme ho nevazili uz 2tyzdne, aj ked mne sa taky velky nezda, no ale ked je pri svojom bratrancovi co je o 3tyzdne mladsi a 3kg lahsi, to uz je o inom. Volaju ich mini max a celkom to sedi. Len sa mi zda, ze napreduje velmi rychlo, mas ho vidiet ako sa snazi rozpravat kazdemu kto prejavi zaujem a teraz tie brusaky... No neviem za chliku ich mozme dat do skoly ak to takto pojde dalej......🙂)))

uankab
7. okt 2009

ahojte, vcera som dala infacol len raz pred spinkanim a mali sme krasnu noc, kojila som ju vecer o pol siedmej, potom o pol jedenastej ako som isla spat, a v noci len o druhej a pol siestej... tak som sa tesila 😵 , noc predtym to boli kazde dve hodiny... odgrgavame takym sposobom ako je v tom albume, len nie vzdy sa nam podari, niekedy pomoze ak si lahne na 5 minut a potom ked ju dvihnem opat na ruky, tak si odgrgne...

kvietocek, annag som pisala, uz vyse tyzdna kojim 6 hodin z jedneho, 4 z druheho (kedze v jednom mam viac mliecka ako v druhom, tak vraj nech sa to vyrovna), ale tych 6 hodin je dost, rano mi islo prsnik rozdrapit, taky som ho mala plny a strieka z neho aj po nakojeni... inak pijem aj salviovy caj a ten mi tiez pomaha, mam podstatne menej mliecka ako som mala nazaciatku... kapustne listy pre istotu stale skladujem v chladnicke 😉... viem ze aj pitie fenikloveho cajiku je dobre na koliky, ale z toho sa mi brutal nalievaju prsia...

inak krasne rastieme, v pondelok sme mali 4,62kg... krasne drzime hlavicku, vydavame rozne zvuky a uz su aj pokusy o lezenie 😉 ... a tak sa jeduje ked jej to nejde podla jej predstav 😀
pridam aj nove fotecky ...

mzuzka
7. okt 2009

mona vsetky vieme ze je tu zdravotnictvo ubohe a obcas nas prepadne panika a strach. ja som tiez bola par krat na svoje naklady na vysetrenie na slovensku, lebo som si nebola ista tym co mi tu povedali. ale naposledy v 12tt ked som bola na slovensku u lekar, v podstate mi povedal skoro to iste ,co lekar tu a bola som uz kludnejsia. a napr. i ked to nie je bezne, a vacsina z nas gynekologa pocas celeho tehu nevidi, mozem ta ukludnit, ze ak sa nieco deje, tak ta daju do starostlivosti doktora. ja od vcera uz nebudem chodit k midwife, ale priamo ku lekarovi, kazde 3 tyzdne do 30 tt a potom kazde 2 alebo kazdy tyzden povedal, podla toho, ako sa bude krcok spravat. a vzdy mi spravi vaginalne sono. rukou sa v tebe nevrta, ale sonom skontroluje mimi a vaginalnym krcok. a uz sme sa aj dohodli na porode, resp on rozhodol, ze jednoznacne cisarsky. nie je dobre mat pri dvojickach 4x porodne tlaky na krcok, takze hned ako vraj pride 2 doba porodna, mi spravia cisarsky.

cize naozaj, ak sa nieco deje, tak ti daju aj lekara. tiez som sa bala na zaklade predoslych skusenosti, ale v podstate som spokojna.

mona12071
7. okt 2009

mzuzka-ako ja si nestazujem na toto zdravotnictvo ja som sa pytala ako to je keby som sa chcela vratit ako je to u nas vies mala som tu teras dost problemov a niako to na mna dolahlo no uvidim ako to vsetko bude 🙂
a co dvojicky este necitis?

mzuzka
7. okt 2009

no myslim ze jedneho svistika obcas ano. ale len take sklbnutie. ale klasicke pohyby este nie.
ak odides oficialne z uk, so vsetkymi formularmi, tak sa potom nahlasis doma na urad prace, kedze nemas odpracovane, resp odvedene odvody do fondu nezamestnanosti, tak ta poslu na socialku a v zavislosti od pomerov (manzel, prijem manzela....) ti bud daju,alebo nedaju socialnu davku, ale kadopadne za teba zacnu platit zdravotne poistenie a mas lekarov zadarmo. a aj porod.

pozri si stranku pohyby ,cast odchod z uk a tam mas popisane vseetky form, ktore musis vybavit a na slovensku odovzdat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre