Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
16. okt 2009

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/ordin...
tu je linka na posledny diel ordinacie.

da sa tam dostat lahko cez markiza.sk, potom archiv...
pa.s.

domi123
16. okt 2009

gaby - my mame digi zo slovenska a fici to super dobre mame vsetky programy,slovenske aj madarske.cize mi kukame priamo aj spravy,nic cez archiv.

terabalo nam tam NIN aj moje aj parnerove a kedze on zaraba dost tak len 21libier.svinstvo a to je len obycajny smetiar.clovek musi byt chudak aby nieco dostal.

ja som priprala 23kg.

gaby0205
16. okt 2009

aha Domi tak napis ako sa dostanem k tomu Digi a kolko to stoji mesacne 😉
Domi a kolko si schudla od kedy sa tvoje zlaticko narodilo ?

domi123
16. okt 2009

gaby tak zatial 8kig od 5.10.

digi tak mi to mame zo slovenska,treba ti to poziadat a platime mesacne okolo 20eur lebo mi mame extra aj HBo programy
inak len klasika stoji 10eur ( 330sk) myslim

gaby0205
16. okt 2009

Domi tak to di dobra ze si tak rychlo schudla 8kg. Dufam ze aj mne sa bude darit 😉
Domi napis mi link na ich webside ak mozes a ja si to cele kuknem a precitam a mozno by som si aj ja objednala Sk chanelle mi mamem SKY.

hathor1231
16. okt 2009

baby,
mna chytila melancholia 🤐 zbalila som vsetky vecicky od 0-3,co uz neoblecie a je mi straaasne luto,ze to ubieha tak rychlo 😔 na tych vecickach vidim,ako neuveritelne rastie,zachvilu jej budem zehlit uniformu do skoly 😅
uz teraz chem dalsie babo 😅 a to ma len 3mesiace... tie,co mate take 2-3rocne,si viem predstavit,ze nam zavidite,ze mame take malinke zlatinka 😵
ach jo,idem pokracovat v upratovani 😀 uz je dobre 😀

inak,digi sa da kupit aj za hotove v anglii. znama dala za digi+instalacia 170libier a uz neplati ziadne mesacne splatky.... ona to mala cez znameho... takisto si mozete digi doviest sem,kupit ho,nesplacat...

eviska83
16. okt 2009

Mihouk- Mne teda vobec neva ze si z BA 😀 😀 😀 Ja som Severovychod svk- Stara Lubovna 🙂
Domi- noooo 21£- teda co si za to asi tak kupis????S tou materskou teda fakt hroooza. Ja to mam tak ze prve 3 mes.platil zamestnavatel (90% z platu)dalsie 3 mes 50% zamestnavatel + SMP, A teraz uz len SMP.Penazky budem dostavat 9 mes. ale na materskej mozem ostat 12 mes,ale posledne 3 mes bezplatne 😠
Gabi- no ani sa nepytaj kolko som pribrala ja- mam dole 11kg- ale to som drzala 90dnovu dietu.Zacala som ju drzat hned ako som prestala kojit.Teraz drzim tu udrziavacu- dalsich 90 dni.Mne to vyhovuje- ale este veeela potrebujem zhodit
hathor-ja vobec nezaaavidim - Mam sice 3 rocneho chuligana ,ale aj moje male zlaticka 😉 😉 😉
Wild- ty si veterinarka vsak?- ake home visits?
A ozaj my mame tiez svk programy ,ale my mame obrovsky dish- 170 tku + digitalny prijimac-teda ziadne mes.poplatky. Manzel to instaloval asi pred 4.5 rokom a to vtedy este digi nebola. 🙂

newyorkgirl
16. okt 2009

ahojte kocky tak som doma zo scanu 😵

no veru Nika ako si pisala, ja ked som videla dnes toho nasho cloviecika krasneho ako sa tam natahuje a pekne si buvka tak mi skoro do placu bolo, co pri malej vobec ked som s nou bola tehu... uz teraz bude velka samostatna 3rocna slecna tak ver tomu ze aj mne je luto ze to tak uteka, si neviem predstavit ze raz pride fakt ta doba ze uz nebudem nikdy mat malicke ale len velke deti, sa toho desim normalne 😀

babule neviete ma narok aj babula co nepracovala v UK na nejake davky miesto materskej? moj pripad bohuzel 😅

uankab
16. okt 2009

ahojte, vidim ze odhalujete svoje identity 😉 , viac citat veru nestiham...
ja som zuzka a mam 29 😉

gaby, ja som pribrala cca 12-13 kil...

hathor1231
16. okt 2009

leni,myslim ze maternity allowance je pre teba,teda ak nepracujes alebo neodvadzas dostatok. skus kliknut na directgov 😉
s tymi babuskami,esteze su taaake krasne,ked uz vedia narobit tolko starosti 😀 dobre to ta priroda vymyslela. ja mam strasnu slabost na taketo krasne malicke babatka a aj steniatka,maciatka atd. vse je take cute 😵 jejda,to su asi maminkovske hormony 😕

ked sa bavime o kilach,ja som mala 9kg naviac. po porode 2kg a teraz uz len zopar gramov,takze supis pupis 😀 ale tie grami naviac su havne na prdelke 😲

pribrali ste niektora tych cca 20kg? to musi byt makacka nielen to nosit ale aj zhodit....

evi,to preto,ze to mas double+1 😀 kolko si pri nich pribrala? dvojicky musia dat zabrat....

idem zehlit malej vecicky...

wild.horses
16. okt 2009

hmmm, pred porodom som mala o viac nez 20 kg naviac. ani nebudem presne pisat o kollko, radsej 😝
no moc ma to netrapi, poriesim ked prestanem kojit 😉

eviska83
16. okt 2009

no baby - ja som mala o viac ako 30 navic- pokial som robila este sa to dalo ,ale akonahle povedali ze jedno babo je velmi nizko a mozem kedykolvek porodit ( bola som v 27tt) tak som si fakt davala pozor a skoro som sa nehybala a samo MM ma obskakoval a takto to dopadlo 😠 😠 😠
A ked si niekto mysli ze pri dvojkach to hned vybeham tak je na omyle- asi mam to stastie ze su dobre 🙂

peppapig
16. okt 2009

Caute,
domi, to je teda na nic kdyz s tim placenim materske, ja myslim, ze v tom maji nejaky zmatek nebo nedovyplnene papiry, nevim, ale rozhodne bych to resila se zamestnavatelem (ci office ve firme, ktera se tim zabyva). To, aby ti neplatili se neshoduje se zakonem. cetla jsi jejich policy atd, jak to s materskou a vsim maji, nekde se to muze lisit.
S temi tax credits, ono toho je vic, co muzete zadat, zalezi na rocnim vydelku domacnosti (tedy tvoje materska plus vydelek tveho muze). nekdy mi prijde, ze je ten system tady postaveny na hlavu. Poslou ti i tak formulare, tak uvidis, je to zdlouhavy proces.
S nesajicim mimiskem neporadim, moje mala sala jak o zivot, ale moc jsem toho nemela. Rozhodne stale prikladej! Mozna mas spatnou techniku, HV ti neporadila? Nemas moznost najit v okoli nejakou Breastfeeding group (at uz pres surestart nebo na maternity board??), urcite se poptej.

Jasne, ze kukam Markizu on line...nejak me to chytlo, Ordinaci si nenecham ujit, Superstar je ok (hlavne moderatorka Adela) a pak na Joj.sk jsou dobre relacie, Panelak... Je treba trosku domoviny obcas sluset i z obarozvky. Ja nevedela, ze se da chytat jako digi tv, to je fajn, ale me vystaci po netu. navic Mia obcas posloucha, tak mozna pochyti i slovenstinu 🙂 🙂

gaby, ja jsem pribrala 15kg, slo to dolu pomalu, pak hlavne kdyz jsem zacala znova pracovat sly kila dolu rychleji, ale ted kdyz jsem zas doma jsem jak koule, taky vecne bojuju s vahou, do posilovny nemam sanci se dostat, na behani mam nevhodny kocar, tak jsem ted zacala rychlo chuzi kazdy vecer, ale zase ted brzo stmyva. Chci na vanoce Wii Fit, pry to funguje a je to navic zabava. Ale ty jsi tehulka, takze bych se vahou vubec nestresovala, jez zdrave, vyvazene, proste tak jak jsi zvykla a po porodu kojenim pujde hodne kil dolu 😉

peppapig
16. okt 2009

Nika, to te teda brzo chytaji myskenky na baby no.2 😀 Me to taky obcas tak bleskne hlavou, dneska v kafaci jsem videla, jak se asi 4 leta holcicka tuli k mimi braskovi aaaaach krasna sourozenecka laska

wild, takze pises, ze ani pravni cestou se mnohdy veci nevyresi, no super, pripomina mi to CR. Ja se domu jinak hrozne rada vracim, nekdy ze me i vyleti, ze bych tam chtela i bydlet a zit. Ja myslim, ze za ty roky, co ziju v UK se hodne v nasich rodnych zemich zmenilo k dobremu, ale diky takovym tem zapklym lidem a stale korupci na uradech, vlade atd se clovek vzdy rozcili a je rad, ze zije v UK, nemam pravdu. Ovsem zdravotnictvi si doma chvalim 🙂

Lenka super, ze scan se povedl 🙂

slovakia13
16. okt 2009

Ahoj ja zas iba z mobilu.eviska ja mam socialny dom z housing associacion a je super len teraz mi dochadzaju money pri zariadzovani ,potom ked budem na normalnom nete hodim foto na facebook.iba mi komplet menia linku v kuchyni-angl. firma a poraza ma su strasme pomali a vcera mi oznamili,ze maju problem a pokracovat budu az v novembri tak ma chytila taka strasna depka a bezmocnost-revala som

slovakia13
16. okt 2009

Jak sibnuta dotoho mi midwaife povedala ,ze pri merani bruska mam uz 4x 31 cm a ze mala nerastie tak idem na dalsi scan.inak som Monika okr. Zilina .a eviska neboj nie si najstarsia ja budem mat teraz 33 a mzuka uz ma 18rocnu dceru.tak som sa vyzalovala a je lepsie

slovakia13
16. okt 2009

Az teraz zistujem aka som zavislacka na nete tiez kukam vsetky mozne sk serialy a teraz nic...ked sa trosku financne pozviecham tak okamzite zapajam net.ja to mam o to horsie ,ze este platim poplatky za byt co mam v ziline ☹ ten by som rada predala ale ceny su tak strasne nizke ... Drzte nam palce na scane

wild.horses
16. okt 2009

slovakia... uz sa ti to pomalinky krati, vsak? Velmi na teba myslime aj s mini D a havkami a drzime vam palce. Na tu kuchynu sa vykasli, to neva ze ju dokoncia az neskor.
Nasa pristavba je tiez na etapy. nastastie uz tu prvu mame za sebou. 😉

newyorkgirl
17. okt 2009

dobre ranko, my sme sa zobudili do krasneho slnieckova 🙂 uz som pridala fotecku nasu do albumiku zo vcera... tak kocky ideme househunting nakoniec sa predsa budeme stahovat ale do realitkoveho nasla som uz nejake potencionalne domceky tak ich idem pozriet kde su presne a pojdeme okukavat buduci tyzden, najradsej by sme nasli cosi priamo pod landlordom ale neviem ci sa nam podari, kedze niektori si aj tak drzia ceny tak ako realitky, tatinka mame dnes ako vzdy v praci takze babsky vikend ako vzdyyyy krasny dnik vsetkym 😵

hathor1231
17. okt 2009

babeny,vyberate si nespravnych robosov 😉 moj drahy dneska dokoncil fusku,kuchynu, zabralo to tyzden a to chodil po rodbote na 3-4hodinky 😉 alebo malo platite 😀 anglanci su strasn nemehla....
ked som pozorovala maintenance u nas v praci:
jeden stal a prikyvoval hlavou, druhy klacal a pozeral na to,co bolo pokazene, treti trosku dalej sa hupal na spicke-pate a mal na haku 😅 ja som z nich niekedy fakt nemohla 😅 kolkokrat odisli a stale to neslo....

s tym scsanom sa netrap,isto rastie dobre. ono je tazke zistit,kolko naozaj meria. ved babuso je pootacane,postlacane. mna strasili,ze mala bude mat 39cm!!! a nakoniec mala o desat viac lebo mala dlhe nohy 😉 aspon ju este uvidis 😀 drzim palce...
ta kuchyna,ak je nejaky brutus,tak tam skoc,ze to nesplna hygienicke ani bezpecnostne podmienky na to aby si tam byvala tehotna a neskor aj s babusom... ak je to len nedotuknute,tak ziadne stresy 😀 na varenie nebudes mat pri malej prve dni cas 😀
hlavne piaaanko,nech si mala nezmysli,ze jej je v brusku zle,ked sa tak stresujes 😉
a ten byt neskusis prenajat? aj to je nieco. nejakym studentom,ved zilina je sama stredna,vyska 😉

idem upratat, o druhej ideme pre maminku 😀

newyorkgirl
17. okt 2009

ahojte, tak my mame ozehlene, oprate, upratane, povysavane, navarene, uz moze dojst tatinko z prace 😀 a zajtra povinny oddych len neviem co budem robit 😅 jaaaj chcem si ist kupit casak moj oblubeny o byvani vcera mal vyjst tak asi vybehneme do tesca este

jaj sa musim pochvalit dnes nam dosiel balik od nasich kurierom, horalky, parenice, ostiepky, mak mlety, vianocne oblatky, klobasky jaaaaaaaj keby ste niekto potrebovali cosi poslat z alebo do UK ci SK ale myslim ze robia aj nemecko cesko a tak, mozem vam dat kontakt, ide to len 2-3 dni takze vydrzia aj potraviny, jaaaaj moje naj som zabudla hellmans tatarske omacky 😀 😀 😀

uankab
17. okt 2009

ahojte babenky, voobec vas nestiham sledovat...
nika, kolko uz meriate a vazite, ked si uz zbalila vecicky 0-3m? nasa malinka je tiez dlha, rastie kazdym dnom a vydava nove zvuky, hlavne v noci ju casto pocuvam, ako vykrikuje z postielky a hra sa... je inak neuveritelne, ako rychlo to vsetko ide... my sa pojdeme odvazit v pondelok, tak uvidime kolko budeme mat, predpokladam ze okolo 5kil... o dva tyzdne ideme na prve ockovanie, chudatko, budem tam musiet ist s nou sama, lebo mm akurat bude dva dni prec, no neviem ako to zvladnem ja sama... 😖

newyorkgirl
17. okt 2009

zuzka zvladnes 😉 si mi akurat pripomenula ked pozeram kolko mate ze moj manzel bol tiez na skoleniach v BA ked mala Nikolka 6 tyzdnov a moja mamina mi isla akoze pomoct vziat ju na prechadzku a spadla s nou zo schodov, este ze bol januar a mala cela vo fusaku a nic sa jej nestalo za to mama skoncila s rukou v sadre na par tyzdnov...

eviska83
18. okt 2009

Zuzi- neboj to urcite zvladnes- ja sa uz len teraz smejem ako sme okolo prveho obaja lietali 😀 😀 Teraz sme na ockovanie museli ist cela rodinka- kazdy mal jedneho a to sa este ten starsi motal popod nohy 😀 😀 😀
No ale ist s oboma naraz sama to by som si uz veru netrufla- este ze MM ma take smeny ze od 9.00 -16.00 je stale doma 🙂 🙂
newyorkgirl- a kolko platis kurierovi?

newyorkgirl
18. okt 2009

evi kurier neviem presne uz kolko to bolo z UK na SK ale teraz sa mi zdalo viac 2eura za kilo, su drahsi asi do anglicka, lebo nemaju taky dopyt, ale stalo to za tooooo 12kg balik 24 eur ale tak mamina mi poslala strasne kvantum veci a este budem potrebovat cestovnu postielku a stolicku kuchynsku pokial nikto nepojde autom na Sk bude to musiet ist kurierom no 😒

gaby0205
19. okt 2009

ahojte babulky, no tak mame novinku. Boli sme na 20week scan a cakame dievcatko 🙂 tak sa tesime.
No tiez nam bohuzial zistili ze moja malinka ma jednu ladvinku trosku mensiu ako druhu, Dr vraveli ze sa nemusim obavat ze to dorastie a ak nie tak ked sa narodi tak daju antibiotika a je to ale aj tak sa obavam 😒 No asi je to geneticke lebo moja segra bola na 20week scan minuly tyzden a jej babetko ma ten isty problem.

tiez moja placenta lezi dost nizko, tak ak sa nepohne do troch mesiacov tak budeme mat cisarsky ☹ tak drzte palce.

Dufam ze sa mi mate vsetky dobre , pekny den prajem x

newyorkgirl
19. okt 2009

ahojte 🙂 gaby tak to je super ze budete mat dievcatko, neboj sa, ladvinky budu oki, este je kopu casuuuuu 😉 ja mam dalsi scan naplanovany 22.12. tiez okolo toho 20tt tak som zvedava ze ci budeme vidiet pohlavie, lebo nasa mala skrizila nozky a bolo, lenze doma na SK robili viac UZV este tak neskor nam povedali, tuna asi nerobia dalsie uz tak by to bolo celkom vtipne ze az pri porode sa dozvieme 😀

domi123
19. okt 2009

ahoj baby potrebujem radu
uz mi zacina sibat z tych vsetkych papierov co treba vyplnit.
takze mohli by ste mi poradit ktory rodny list treba poslat na apostile???treba ten cerveny alebo tu kopiu???
dakujem vam velmi pekne

domi123
19. okt 2009

baby ked mame 35.5 stupnovu teplotu je to dobre alebo priliz nizska.ake je telesna teplota babatka?dakujem

peppapig
19. okt 2009

gaby, gratulujeme ke scanu, mimisek urcite doroste a vse bude ok, drzim pesti.

lenka, tak ty mas doma slovenske pohostenicko, mnam, at ti chutna

domi, na apostilu posilas tu kopii (A4 format na urednim papire)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre