Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
22. okt 2009

slovakia, ja som kupovala podprdy v debenhamse, znacka nature, dokonca som ich nosila aj ked som bola tehotna a ked som si po porode dokupila vacsi kosik, tak mi v nich nedrzia prsne vlozky tak dobre ako v tych mensich.

domi123
22. okt 2009

slovakia presta tak ako pise mihouk ja som si tiez kupila podprsenku a nosila som ju aj v tehu.
a stou firmou to mas vyhrate!super aspon budes mat peniazky extra a co potom pojdes domov alebo ostanes v UK

slovakia13
22. okt 2009

dik za rady,uz som nieco kukala v mothercare ,len som netusilo co a ako narastie....zas som sa prebalila do nemocky a mam 2 taky 😠 vyzeram ako keby som isla dovolenkovat,ale len vlozky a plienky zaberu kopec miesta
domi
urcite najblizsich 5 rokov sa neplanujem vratit na SK uz som si tu vytvorila nejaky ten zivotny styl ,sice sk mam rada ale uz by som tam nevedela zit. viem ,ze to tu nebudem mat lahke ,ale zvladli ine zvladnem aj ja a ked nieco poradite 😉 😀

slovakia13
22. okt 2009

sorry ,ale mozem vas stale oslovovat nickmi? sa mi to plete

wild.horses
22. okt 2009

ja mam tiez nursery podprdy z mothercare. pre istotu som kupovala tie bez vystuze a kosov a... som spokojna 😉

hathor1231
22. okt 2009

podprdy mam z nextu. hlavne bez vystuze a nie tesne lebo potom sa vedia zablokovat kanaliky. a niekedy mi sedia super,niekedy su volnejsie,podla toho ako mala papa 😀 ale radsej trochu volnejsie (nie padaky)...

slovakia,nech ti dobre dopadne- domcek,praca a hlavne porod. mas nejakeho pomocnika po porode 😀

infacol je dobre mat v zasobe... u nas sa zda,ze koliky su fuuuuuuuuc 😀 klop klop 😝

domi123
22. okt 2009

baby neviem co by sme robili bez infacolu a kamoske co mi poradila.my sme uz plalali spolu z malym.najhorsie je ked neviete ako pomoct ked babo toho vela nepovie.

domi123
22. okt 2009

este som chcela kolko vam papaju babatka.ja mam slabe mliecko,nestaci mu tak dokrmujeme aptamilom.a chcela by som vediet ze ci 80ml na jedno papanie je vela nas 2.5 tyzdnovy hlados tolko papa uz mu nestaci cca 60ml.a este otazocka davate niekto uz aj cajik?

kvietocek7
22. okt 2009

domi -ak ti slabne mliecko tak je dobre papat polievky,cestoviny,privarky a naj bomba je vtacie mlieko-ak to poznas a ked nie tak jednoducho si kup custoard.A cajik by som radsej nepridavala su totiz sladene (hipp)
a ked nieco velmi dobre by ti vedela poradit annag ona je na fore babatka.Je fakt dobra co sa tyka dojcenia.Tiez mi vela dobreho poradila.

kvietocek7
22. okt 2009

domi a este som chcela,tiez sme si uzili kolik az dost-este sem tam sa prikradnu ale kedze nam infakol postupne uz nezaberal tak super je colief.ALE niektori lekari odporucaju dobre nechat babatko odgrgnut a potom uz netreba ziadne lieky.Kolika je nahromadeni resp nahltany vzduch v brusku babatka preto naj je aby sa babatku dobre grglo. Tu kuk web su tam foto ako spravne drzat novorodeniatko

http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

a ak chces kuk

http://www.koliska.sk/Vychova\nespokojne.htm#_T...

slovakia -tu rektalnu rurku co spominas sa myslim pouziva iba fakt v tazsich pripadoch. Ono hovoria aby si baby nezviklo a tym nezlenivelo ze kakacku za neho robi nieco ine 😀

domi123
23. okt 2009

vdaka kvietocek7 - vyskusam a uvidime.prtkat prtkame uz je to lepsie ale zatial sme len raz kakali aj to vcera tak dufam ze uz dnes sa to zlepsi

newyorkgirl
23. okt 2009

babulky na koliky este kamoska jedna moja radila nahriat plienocku latkovu a dat na brusko, ale neviem ci pomaha my sme neskusali bo povedala mi to neskoro, isto otestujeme pri druhom lebo pri Nikolke sme si uziliiiii, tak budeme skusat masirovat a tak, a videli ste na nete tu podlozku ma to niekto tesco ci argos v katalogu ze anticolic ale neviem ci to vibruje ci hreje ci co... marketing 😀

magisa
23. okt 2009

ahoj maminy,

tak vidim, ze porad resite koliky, no nas to nastesti obeslo, vubec nevim co to je, a to jsem jedla uplne vsechno, cerstve pecivo, fazole, cibule, cesnek a v poho. Ale mozna to je i tim, ze ja jsem jak kyselina, snim vsechno a nikdy nemam problem s nadymanim nebo brichobolem

Kojici podprsenky jsem si nakoupila v Marks & Spencer, za 27£ byli dva kusy v jednom baleni, jedna ceran a jedna bila, maximalni spokojenost

Holky mam na vas otazecku, nevite kde tady v UK si muzu nechat nabrousit noze a nuzky???Hlavne tedy nuzky, protoze malemu striham nehtiky normalnima manikurnima /jde mi to s nema lepe/ a muj drahy pritel s nema strihal neco tvrdeho a uplne mi je ztupil...nevite o necem???

Doufam, ze si novopecene maminky uzivate miminek, leti to zavratnou rychlosti, my uz budeme slavit v nedeli pul roku 😵 😵

Willik je porad to nejhodnejsi miminko pod sluncem, porad vysmaty, jen posledni dobou sem tam pomrnkava, ale myslim ze to bude zoubkama

wild.horses
23. okt 2009

magisa, kukla som nejake vase fotocky, malinky je nadherny. Paradne oblecko 😉
s brusenim noznic neporadim, my si ich brusievame sami o taky ten kamen, noziky totez.
pa.s.

hathor1231
23. okt 2009

babeny,
ja som mala normalnu heating pad. dala som na nu malu na brusko a nechala ju poprdkat... tiez sme pouzivali flatulina-nieco ako pupik na masirovanie. s tym grganim je to u niektorych babusiek tazke-malu som drzala aj hodinu a nic... teraz sa to uz upravilo a aj infacol pomaha pri odgrgnuti...
a tie cajiky, hipp je nesladeny. je to na obale...

domi,ak prikrmujes,tak musis dat aj trochu vody. normalne prevarenu vodu cez flasku (tych 20ml). sme mali ten isty problem. niektore babuska zapeka aj ked mali len trochu umeleho mliecka...
ta rektarka,tiez radsej nie. niektore bubuska si na to naozaj zvyknu a stratia zaujem sa same vykakat....

magisa,konecne si tu 😀 uz som si myslela,ze chces ostat v cechach navzdy 😀 co noveho doma?
tie noznicky,asi len nove 😅 myslim,ze tu sa noze vyhadzuju... a nemas to brusidlo,my sme ho mali v sade s nozmi....
idem k malej

magisa
23. okt 2009

mam takovy ten kamen na brouseni, ale mi to s nim moc nejde. Skoda ty nuzky jsou fajnacke, nerada se s nema rozloucim. Zkusim poprosit nase zlate sousedy, treba mi s tim pomuzou. Soused je totiz jak kutil Tim 😀 😀 vsechno opravi, vylepsi, tak treba budu mit uspech

hathor - ja uz jsem z Cech doma dlouho, jen jsem se zasekla na jinaci diskuzi a uplne zapomela na tuto..se omlouvam 😝 😝

Minuly tyden jsem mela u me rodinu ze Slovenska z Martina, tak jsem byla v sedmem nebi. Prijel za mnou bracha od me maminy s manzelkou. My favourite relatives. Oba poprve leteli, tak se samozrejme silene bali a k tomu teta ma rakovinu kostni drene, tak ji silene obdivuju, ze se dala na takovou cestu za mnou. Coz me o to vic mrzi, ze muj tata, jakoz to relativne zdravy clovek neni schopen za nama prijet a za svym vnouckem ☹ ☹

magisa
23. okt 2009

wildhorses - dekujeme za pochvalu, ja uz mam albumy tady na koniku plne, tak fotky nepridavam, budu muset neco poresit....Videa a fotky davam jenom na FB

Jak jste oslavili pulrociny??? a co prcek uz vsechno umi? Ma nejake zoubecky?

wild.horses
23. okt 2009

akurat na jeho pol-narodeninky sme boli doma na svk, tak sme kupili aj nejake zakusocky.
Zubky este nema. No uz papa bananik, aj chrumky kukuricne. Ale s prikrmami bojujeme, viac ako par lyziciek 2 razy denne do neho nedostanem. Aj to len mliecne kasicky alebo jablcka. Az vcera sme vyhrali boj na zemiak+mrkvicka. Zajtra vytrham nasu organic mrkvu zo zahrady a spravim mu mnamko, dufam, ze mu bude chutit.
Banany by tiez jedol stale, ale potom cakame na hovienko 2 dni 😅
tak zatial pa.s.

magisa
23. okt 2009

wildhorses - my budeme trosku slavit v nedeli, uz jsem rikala Gavovi at pozve rodice a jednoho z jeho bratru s pritelkyni, udelam jim dobrou rajskou s knedlikem a nejakym masickem, to jeste nejedli 😝

Ja jsem jen pred tydnem zacala davat baby rice, ale moc mu to pres lzicku nejde, zacne do toho foukat, takze vice kase je na me a vsude kolem, asi si budu muset poridit taky nejaky bryndak pro sebe 😀

Dva dny zpatky jsem poprve chtela udelat bio mrkvicku v parnim hrnci a podarilo se mi vyvrit vsechnu vodu z hrnce a totalne ho spalit, ze jsem si rekla, ze jeste par dni s prikrmy pockame...na podruhe se to snad povede a pak jeste zalezi na Wilikovi jak mu bude chutnat...

Vcera jsem jedla korbaciky /home made ze slovenska privezene/ a maly se po nich tak urputne natahoval, ze jsem mu dala do ruky piskot a svete div se, maly si ho cucal jak uplny profik, me fakt potesil

Jinac se prevalujeme ze zadicek na brisko obousmerne, ale z briska na zada nam jeste nejde, nesedime,nestojime,nechodime 😀 😀

wild.horses
23. okt 2009

tak si tu rodinnu oslavu uzite 🙂
nam ju nieco totalne pokazilo, ale uz to neriesim, ludia su vazne hrozni 😒
drobec sa tiez len prevaluje z chrbta na brusko a to je vsetko. Lenoch to je 😉 No ked sedi na leziacej Honey tak jej vzdy zacne skakat ako na koni a este ju chmata za usi. Chudak to pes. Aspon na nieco je dobra 😀
a ako ten ekzem?

slovakia13
23. okt 2009

ahoj
tak podprdy mam z mothercare ,ma hned aj pomerali a vybrali,inflacol uz je tiez kupeny ,no a myslim ,ze uz sme s malou ready 🙂
dnes som dostala list ,ze v novembri nam idu na celej ulici natierat okna a dvere z vonku a mam spristupnit dom....neviem si celkom predstavit ten smrad z farieb kosu z vonku a k tomu malinke babo 😠 a este ak prave vtedy mi uz budu aj montovat kuchynu ,tak zbohom.......
tu trubicku asi ani nebudem mat odvahu pouzivat....segra je detska sestra na kramaroch a oni to tam pouzivali ,ked chceli aby rychlo nieco zabralo.....
a uz som doma 😵 😀 sladka materska 😀

magisa
23. okt 2009

wild - musim zatukat exem je o hodne lepsi, rekla bych ze skoro zadny, homeopatika urcite zabiraji...k tomu jsem ho koupala v odvaru cajika Mylupa /taky od homeopata/ a mazala lipobaze krem z lekarny z CR. Jsem moc rada ze to prcek nema v takove mire jako ja kdysi, kdyz jsem byla mala. Trpela jsem exemem od jednoho roku asi do 20 let. Mela jsem ho na dlanich, chodidlech a sem tam ve vlasech. Byl mokvavy, fuuuj uplne mi naskakuje husina jak si na to vzpomenu. Chodila jsem obvazana jako mumie, museli me krmit, ve skole jsem moc nepsala, jen ustne, jak jsem mela ruce porad zavazane. V noci me to strasne svedilo, nepomahali zadne tablettky na zklidneni...Jeste ze je to uz zamnou klep,klep,klep

minius
23. okt 2009

slovakia tak maj krasnu matersku dovolenku 🙂

Maminky a tehulky mate niektora skusenosti s reusable nappies (microfibre or bamboo).
My rozmyslame ze by sme ich vyskusali ale nepoznam nikoho kto by ich pouzival.

Uzite si krasny vikend 😉

wild.horses
24. okt 2009

minius.. IP

newyorkgirl
24. okt 2009

ahojte... tak som vcera prezila odber krvi 5tich skumaviek len tlak mi odmerala ze 90 na 50 nejakym starym srotovym tlakomerom, taky som v zivote nemala,este 90 na 60 ale mimo tehu, praveze v tehu mavam normalny, no bolo mi vcera pooobede riadne divne 😅

jaj minius ja by som tiez rada reusable ale neviem si predstavit uz teraz nemam na nic cas skola a mala a domacnost a pri dvoch detoch uz asi vobec, takze fuj my budeme pampersaci neekologicki, ale budem sa snazit aspon odnaucit od plienok ako nasu v 18mes. nech nemame taku stopu na zivotnom prostredi 😀 hoci teraz ma napadlo na slovensku v DMke mali aj ekologicke nemecke nejake plienky, musim tuna potom pozriet... 😖

newyorkgirl
24. okt 2009

este som zabudla prispevok o nasej vcerajsej navsteve NURSERY ale davam teda do skolkovej temy, no poviem vam bola som skor zhrozena 😖

peppapig
24. okt 2009

Caute, nemuzu najit tu temu o skolkach, asi je to jen na sk, tak prosim preorganizovat i na cz. Nase M je ve skolce od 17ti mesicu (part-time), tak vam pripisu zkusenosti.

Lenka, tak jsi tu krev zvladla, ale tlak jsi mela teda velmi nizky ne 😕 Uz je ti lip?

Vubec vas nestiham cist a pritom venku je o nicem. Jedeme do craft shopu dokoupit barevne papiry, barvy atd pro M nebo se doma v tomto zimnim case unudime. A jeste chci kuknout na nejake domecky a jidelko pro sykorky, ted jich je na balkone asi 7 🙂

newyorkgirl
24. okt 2009

vendulka klikni o stranku dozadu tam je link, pockaj sak ho sem prilepim teda

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

uz som tam napisala znova rozsiahly prispevok 😀 , ja neviem preco pridem ludom divna kvoli tomu ze ma bavi a chcem byt doma so svojimi detmi ked mozem 🙄

uankab
24. okt 2009

ahojte, najlepsiu tehu a kojeniecku podprsenku aku mam je hotmilk... vyyborna znacka, zameriavaju sa len na matersku bielizen, maju aj pekne pyzamka... stoja sice celkom dost, ale su fakt dobre, najlepsia podrpsenka aku som kedy mala, vzadu maju az 6 hacikov tak sa krasne prisposobia... pred tehu som mala velkost 70B a teraz tieto mam 32D. mam aj z mothercaru aj z M&S, ale tie nie su az take dobre...
prvu som si kupila este v Norwichi, Blooming Marvellous - vypredavali obchod a tam som zaplatila za podprdu aj nohavicky 15 libier 🙂. Druhu som uz objednala z webu.

najlacnejsie sa daju kupit na tejto stranke http://www.nursingbra.co.uk/hotmilk2.htm

inak malicka uz 3 den grcka, neviete poradit co s tym? aj 2 hodiny po papani 😖

domi123
24. okt 2009

ahojte baby

tak dnes sme boli u midwife pribrali sme 200g za tyzden som velmi happy na maleho sice vela papka.
pytala som sa na poo a povedala ze je to normalne ked papa sunar ze babatka niekedy nemaju aj viac dni.
tak prisli sme domov z tesca a maly zas tlacil ale teraz bola aj vona.no a ked dotlacil tak sme mali aj za usami

baby som prekvapena ako to tu cele funguje.pytala som sa na antikoncepciu (implantat) na SVK to stoji 10000sk a tu zadara no parada.cely ten system pomoci neotehotniet a vsetko je zadarmo u nas posrate tabletky na mesiac 400sk sibe im ved na to ludia nebudu mat nikdy a potom sa cuduje ze najdu baby v kontajnery alebo v hniezde zachrany.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre