Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
26. okt 2009

Jeste abych nezapomela, slovakia pekny vyber jmena 🙂 Das i middle name?

domi123
26. okt 2009

peppapig - vdaka kuknem sa na to.divne mna midwife videla ako davam malemu pudrik a nepovedala nic.
ja mu vlastne davam pudrik len na pipika aby ked piska nemal vysuchane.

newyorkgirl
26. okt 2009

wild, aj u nas pichli vitamin K Nikolke v porodnici, ale uziva sa pri kojeni raz mesacne neviem preco a vigantol som ja prave zanedbavala a strasne pomaly sa nam zrastala hlavicka, tak potom som ho zacala davat pravidelne, ja si radsej zaobstaram, a ostanem pri slovenskom systeme zrejme

porodnica celkom oki, hlavne som sa informovala o epidurale, kedze to ma zaujima po mojom 23hodinovom bolestivom provom porode najviac, tak zatial to vyzera ok, uvidime co povie ta maminka, s ktorou som tam bola je v 37tt tusim teraz, tak mi da potom info 😀

wild.horses
26. okt 2009

puder pouzivame denne, no treba dat pozor aby sa z neho nenaprasilo do nosteka.
oni ten vit. K pri porode davaju jednorazovo, mesacne sa tu uz nic nedava.

newyorkgirl
26. okt 2009

no sak ale ja nechapem prave preco sa u nas dava a tuna nie, takisto chcem aby mojmu babenu urobili sono klbikov bedrovych pretoze ja som ich mala vyklbene, u nas to robia automaticky a tuna nie, takisto balenie na siroko a podobne tak som zvedava ze co mi povedia potom 😖

peppapig
26. okt 2009

domi, wild...jak mi to midwife tenkrat o pudru rekla, tak jsem to vyhodila a ani o tom moc nepremyslela. To co jsem se ted docetla neni na 100% dokazane, ale muze tam byt link s vyskytem ovarian cancer v dospelosti 😒 Prej radeji nepouzivat, tak nevim.

Lenka, M delali sono kloubu automaticky, zalezi na miste bydliste (uz jsme to tu driv psali, ja jsem netusila, ze to nedelaji auto vsude). Ty jsi kde rodila malou N?

slovakia13
26. okt 2009

peppapig
middle musim koli rodine uz teraz su vsetci zdiveny ,ze vymyslam a hned nedam meno po mame ,ale ked ono sa mi tak strasne nepaci....

tak nakoniec som sa zmestila do jednej velkej tasky 🙂
vitamin K dostane mala hned po narodeni a este jej budu robit nejaky hearing screening test a na klbi som sa tiez pytala ,ze ak sa im pri prehmate klbov nieco nebude zdat az potom poslu na sono,ja som bola tiez vyklbena

ja som tiez doteraz nepoberala ziadne benefity a asi mi ani nic nepriznaju mala som dost vysoky prijem 😝 a ked priratam money od Siôna ,tak zas budem tesne nad ....ale aj tak idem vyskusat housing benefit a nemala by som platit council tax,v piatok mam meeting tak uvidim co sa mi podari......
este ze chodim upratovat dom kde som byvala pred tym aspon nejake money pomimo 🙂

este k tej skolke ja ak chcem dostat odstupne z mojej factory ,tak sa tam musim vratit na tie 2 tyzdne kym ju nezrusia -des,ale zas nam daju slusne odstupne 😉 ,tak sa mi oplati platit 2tyzdne nejaku opatrovatelku,ale aj tak ju neskor budem musiet dat do skolky 😢

slovakia13
26. okt 2009

magisa aj ja som Monika 😀

tehotenska demencia pracuje -zdiveni sorry za pravopis 🤐 😀

uankab
26. okt 2009

ahojte, konecne som vas docitala 🙂 ... my uz mame grckanie aj nostek lepsie, tak snad to uz bude ok... akurat malinka ma posunuty den vdaka posunu casu a vstava rano o pol siestej !! no musime ju nejako posunut...

slovakia, urcite si zober do porodnice viacero bodyniek a sleepsuitov... teplacky, svetriky, decky, kozmetiku pre babo ti vobec netreba... ja som tam bola 3 dni, prvy den sme hned vsetko uspinili pretoze dost zvrackala muscus a este sa aj precikala, tak mm a maminou vecer doma prali a na druhy den mi doniesol ciste, aby som ju mala do coho prezliekat... tiez som si myslela ze 4 mi budu stacit... ale do jedneho sleepsuitu ju obliekli ked sa narodila, po par hodinach som ju dala prebalit a potrebovali dalsi, lebo bola precikana a o 5 minut neskor prisli ze potrebuju este jeden, lebo sa hned po tom ako ju prezliekli pogrckala.. a to boli hned tri vcudu a to som tam bola len par hodin...

co sa tyka prace, tak dufam ze nam to bude vychadzat, pretoze by som chcela s Magdalenkou zostat doma co najdlhsie, je to najkrajsi cas ktory mi nikto uz nikdy nevrati...

saza007
26. okt 2009

Uankab - tak to mi odlahlo, ze nie sme jedini, ktorych casovy posun trosku zmiatol. Maly je tiez o pol siestej vyspaty. A ja ledva drzim oci otvorene 😅 Tak dufam, ze sa to coskoro upravi!

slovakia13
26. okt 2009

dievcata ,akurat mi pisala kamoska ,ze pride na tyzden v novembri ,tak nakoniec nebudem na tie zaciatky uplne sama 😀

loki01
26. okt 2009

slovakia: tak to je dobra zprava🙂 A na ten porod teda nekoho mas nebo ne?
Vodu mi snad na ten pupik a ocicka daji ne? Plynek mam taky 27(ten pakl od pampers), ubrousky, sampon a mydelko na maleho a doufam, ze mi kdyztak vsechno ostatni daji. Jo a jeste jsem mu sbalila rucnicek🙂 A uz se nemuzu dockat az bude maly venku, uz si pripadam jak hroch

slovakia13
26. okt 2009

loki
ja jak slon 😀 iba funim od piatku zahajujem umyvanie okien,dlhe prechadzky a pikantne jedlo 😉

uankab
26. okt 2009

saza, no veru mi hovor, ja idem veru zalahnut uz teraz... dnes sme cely den o hodinu komplet posunuty, kupkanie som sa snazila posunut trosku - podarilo sa mi "az" 20 minut, ale to bolo revu na zaver... o siestej som kojila a uz spinka...
slovakia, len to neprehanaj.... ona vyjde z bruska kedy bude pripravena, neovplyvnis to veru nijako... teda nam nic nezaberalo, zmierili sme sa s tym ze budem mat vyvolavacku v sobotu a ked mi v piatok skoro rano praskla plodova voda, tak sme nechapali, vobec sme to necakali 😀

slovakia13
26. okt 2009

uankab
veru spominam ,ze ste prenasali...asi fakt kedy to bude mat prist ,tak to pride 🙂

magisa
26. okt 2009

slovakia - ale mas hezke jmeno 😀 😀 😀
Je dobre ze ti prijede kamaradka, alspon nebudes sama a budes mit 2 ruce navic

vendy - babicka se stara o deti jeji dcery, Molly-May bude mit 3 rocky a Harry bude mit 4 mesice. Williamek se narodil jako prvni vnuk a pak hned na to maly Harry jako druhy, jinac jsou same holky 😵

Vitamin K nam taky pichli v nemocnici a kdyz jsem byla v Cr u detske doktorky, tak nam predepsala vitamin D a ten pravidelne davam kazdy den 2 kapky

Dneska jsme byli v citizen advice bureau, tak mame dalsi appointment pristi pondeli, tak snad nam poradi na co mame narok a co je nejlepsi udelat, abychom jako rodina byli stastni a nestradali

Holky jeste jsem se chtela zeptat jestli jste taky museli psat dopis zamestnavateli o tom, ze chcete zustat jeste ty 3 mesice na neplacene materske. Protoze me muj manager rikal jeste pred nastupem na materskou, ze jim mesic pred ukoncenim placene dovolene musim sdelit, zda nastoupim zpatky nebo ne...Nevite jakou formou to mam napsat????

mihouk
26. okt 2009

uankab, neboj nie si sama v tomto casovom posune, Maxim bol hore uz o siedmej a ked ma nahodou videl vo vodorovnej polohe, tak zacal kricat. No a vecer nie a nie zaspat, stale by sa len rozpraval.

Ozaj ako ste na tom so zaspavanim, lebo maly sa tomu nenormalne brani uz asi tyzden, hrozne place ked ma zaspavat az do uplneho vycerpania, neviem co s nim.

No a jedna pozitivna info, aj ked este nie na 100%, do donca tyzdna by sme mohli mat rodny list a tak sa coskoro vratime do UK k tatinkovi!!!

uankab
27. okt 2009

mihouk, dufam ze sa vam ten rodny list podari.. my sme on uz ziadali, snad nam ho do januara stihnu vystavit...
my sme boli dnes hore o 5, vcera bola cely den posunuta... nejako sme ju presvedcili, ze je este skoro a spinkala do cca 7... a vcera vecer bola uz o 5 zrela do postele, kupkala som ju az o 5.30, ale to bolo veru revu ku koncu a o 6 uz spinakala... dufam, ze sa nam to skoro upravi lebo to ranne vstavanie ma nici !!!

ako to je inak so zaregistrovanim babatka u doktorov doma? mozu byt aj tu aj doma, alebo len v UK? neriesili ste to nahodou niekto?

dadulka2000
27. okt 2009

ahojte
uankab, ja som sa pytala o dr starostlivost na slovensku - tak moze mat len jednu,... teda ak je tu, nema byt poistena v sr poistovni. narok na osetrenia jasne ze ma (ak treba),.... ale je to ako v ramci EU statov.

mihouk
27. okt 2009

uankab ja som sa na to tiez pytala, aj som volala do poistovne a povedali mi ze iba v UK. No ale ked nad tym tak rozmyslas, tak by mali mat narok byt poisteny aj na slovensku, lebo su nezaopatrene deti do 15 rokov a nikde nie je napisane ze by nemohli zit na sk a ty v uk, mozno ked nespomenies ze zijes inde. Uvidime, ked budem mat rodny list, tak to budem riesit a dam vediet.
My sme dnes tiez vstavali o 7, ale potom sme spali skoro cely den, len ked sme isli upravit hroby, tak mi doslo ze sa rychlo stmieva a to ho tak nahnevalo (asi dobre nevidel), ze reval ako by ho z koze drali, mala si vidiet tych pohorsenych ludi okolo.

newyorkgirl
27. okt 2009

ahojte 🙂 ja dneska akosi nestiham tu ani pozriet sme varili a upratovali a mame doma tatina tak si uzivame spolocne chvilky ked neni v praci hoci ide zajtra aj stvrtok ale na rannu aspon ze 😎 a este som dorabala esej do skoly tak som to konecne vypotila zo seba akosi mi to nesla som mala bolehlav akurat, ale hlavne ze je to hotove 😅

co sa tyka tej starostlivosti tak ja som stale aj Nikolka zaregistrovana doma, ale viem ze to tak byt nema, ze mala by som byt iba tu, ale kedze to doma za mna plati stat, lebo som na rodicovskej s Nikou a tuna som do prace nesla a ani neodviedla tuna ziande poistne a dane, tak do toho nerypem lebo o mne nevedia a tiez isto dam babuso doma do poistovne ked budeme mat slovensky RL 🙂 mne napriklad vadi ze nam tuna stale chodia pozvanky na ockovanie hoci nasa vsetky ockovania na SK absolvovala a furt im musim nosit ockovaci preukaz, kde to ma napisane a uz rok sa to takto taha co sme tu otras 😠

uankab
27. okt 2009

presne to, do 15 rokov je kazdy poisteny a nemusis specialne platit poistenie... a viem aj to, ze nemozme byt poisteny v dvoch statoch EU... ale co ked budem doma a babo mi ochorie? mame sice europsky preukaz poistenca ale podla slovenskeho vykladu to plati len na nevyhnutne osetrenie!! co babo s teplotou a kaslom asi nebude 😠...
new, presne aj tie ockovania... my budeme vsetky absolovat tu, len ak budeme zaregistrovani aj doma u lekara, tak neviem... mihouk, ked nieco zistis tak daj prosim vediet... vy kde budete chodit na ockovanie?

eviska83
27. okt 2009

Ahojte
Presne toto sme riesili my teraz doma.Aj ja samozrejme viem ze nemozme byt poisteni v 2 statoch EU,ale...
Kedze si nebudeme nic nahovarat o tomto zdravotnictve chceli sme deti dat vysetrit doma. Bolo to velmi jednoduche.Prisli sme na zdravotnu poistovnu so slov.rod.listami a dokladom o trvalom pobyte deti a poziadali o poistenie.Nikto sa ma ani len nespytal kde som poistena ja a ci zijeme na svk.Do 3 dni sme mali karticky poistenca doma - doktorku sme mali uz predom dohodnutu - a ta nas komplet vysetrila- skontrolovala nase ockovacie preukazy (povedala ze je to skoro rovnake)-My sme ziadali ockovanie na TBC tu -a bez problemov nam ich zaockovali na 3 den po porode 🙂 Este ta pani na poistovni povedala ze od maja budu spojeny s EU a teda samoplatcovia maju po chlebe,ale kto uz by skumal deti????
Takze tak- doktorka bola velmi ochotna a na kontroly k nej budeme chodit vzdy ked budeme doma.
mihouk- drzim palce -nech uz ten rodny list mas 😵
slovakia- tak uz sa ti to pomalicky krati- krasne meno si vybrala 🙂 🙂 drzim palceky a super ze tu budes mat kamosku. 😎

mihouk
28. okt 2009

New, mne dala HV podpisat papier ci chcem dat dieta ockovat, takze keby si podpisala ze nie, tak by ta nemali otravovat, skus sa na to opytat a mozno ti daju pokoj.
My dame maleho ockovat v UK, aj ked teraz to ma trochu posunute, preto ze sme tu, ale hovorila som s doktorkou a zevraj to nevadi. Ja urcite skusim poistit maleho aj tu(SK) , lebo tu bude mat aj trvaly pobyt, neviem preco s tym maju problem, ved su to decka a nezneuzivaju to.

newyorkgirl
28. okt 2009

evi, tak dobre vediet, ja sa na to opytam ak nahodou este pojdem domov na poistovni co so mnou, lebo ja tuna neodvadzam nic, ale mame nejake karticky NHS, tak neviem ze ci z toho mozem mat problem alebo nie 😖 ja to mam kvoli gynekologovi hlavne, lebo mozno este domov pojdem na jar a isto by som sla k nemu na vysetrenie a cvakat si take veci sama ako UZV a podobne 😒

s detmi to neriesim, doma ich poistim a hotovo no 🙂 Nikolku by som chcela ockovat doma ale babo samozrejme musi tuna, lebo nebudem s nim lietat kedze tych ockovani je na zaciatku vela

mihouk opytam sa na ten papier veru pojdem sa tento tyzden uz konecne spytat co ta swine flu vakcina pre mna, tak ich tam uz zdzubem co mi stale vypisuju ze Nikola is due for her vaccination 😠

kvietocek7
28. okt 2009

ahojte
tak do bodky suhlasim s evi lebo ktovie kde sa to dieta nachadza -ved tu moze byt 'akoze' na prazdninach 😀 a povedzme si ze tie nase lekarske vysetrenia pre deticky su predsa doslednejsie v porovnani s tunajsimi.
Nemalo by sa -a ani nehovorim na hlas- ale tiez to zatial mame tak ako evi ze sme zobrali RL vybavili poistovnu a je. Mne kedby dieta vazne ochorelo a viem ze tito trenovany gp su neschopny, jasne,ze idem na SK a dam dieta vysetrit.
Obrazne to moze byt aj tak ze dieta tu nema trvaly pobyt ani obcianstvo TAKZE moze uzivat vyhody v ramci eu doma, no nie?zakony su daleko od praxe teda mohli by to aj takto spravit do 15r a je.
S tym ockovanim to mame tiez tak isto ako pisala evi. Takze niet co riesit treba hladat vyhody a vyuzit 😝

newyorkgirl
28. okt 2009

no deti su vyriesene ale co mamy? dufam ze neschytam pokutu nejaku lebo pocula som ze samoplatcom davali dost mastne sumy ked zistili ze su poisteni aj tu a aj doma si platia 😒 pride mi to ako totalna blbost, ked si to niekto doma plati tak nech si plati paneboze jeho vec, mozu byt radi, sak clovek ide raz za rok domov na nejake vysetrenia 😖

slovakia13
28. okt 2009

ahoj
tak ja som ten priipad ,ked mi zistili ,ze platim aj tu aj na sk 😝
zatial je to iba v stadiu riesenia,tak uvidim kolko mi naparia......riesit to budem az ked pridem domov na sk,nejaka dobra dusa sa postarala....

wild.horses
28. okt 2009

ahojte,

dnes sme sami, bez tatinka. Isiel na nejake skolenie do birminghamu. ...a konecne sa maly vykakal 😀

slovakia13
28. okt 2009

wild ,tak super 🙂

baby co je to to tvrdnutie brucha?
ja mam uz od rana take divne pocity ,akoby si mala zaprela rucicky aj nozicky o stenu maternice-dost neprijemne tlaky aj krcok dost boli 😠 doteraz som take nemala-toto je to tvrdnutie? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre