Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
3. nov 2009

ahojte, my mame zajtra dva mesiace 😵 ... magdalenka spinka v kociariku, prisla som s nou z prechadzky a zobudila sa mi hned ako som vosla dnu, tak som isla zasa von a prechadzala som sa s nou popred dom pokial zaspinkala...
ja som si tiez kupila take sietkovane gatky, bolo to v jednom maternity obchode a su to v podstate gatky na pouzivanie po cisarskom.. a boli naozaj super, ja som sa po porode nemohla minimalne 3 tyzdne kupat a umyvat len cistou vodou a krasne sa mi to zahojilo, malo to dost vzduchu 😉 ... vlozky som mala tiez materske, kupila som si asi 4 balicky a pouzila som len 2... no neviem co so zvyskom, asi pouzijem ked dostanem prvy menzes po porode, ten vraj byva veelmi silny 😖
slovakia a cathryn, s tym upratovanim to fakt neprehanajte... oddychnite si pokial mozete a nevyhanajte babatka z bruska, ono to tak ci tak nepomoze a naozaj im tam je dobre... ja som inak pred porodom zazracne dobre spala, ako keby som ani rodit nemala ist 😀
inak mame novinku, Magdalenka sa dnes obratila na chrbatik !!! polozila som ju na brusko na postel, hned bola hore na rucickach a zachvilu na chrbatiku 😕 ... aj ked postel jej pomohla, lebo bola makka a trosku ju to rozhojdalo, ale aj tak! uz ju nebudem moct nechat len tak bez dozoru... kde mate deticky cez den? ja som ju davala bud na gauc, alebo do postielky nech sa hra...

rimmel
3. nov 2009

uankab jee to je super! 🙂 inak ja som davala syna hlavne na playmat...na postielku len so mnou a na gauc vobec ani neviem preco :D hlave natom playmate bol

slovakia13
3. nov 2009

uankab
velke gratulacie pre magdalenku 😀
uz nebudem malu stresovat a nech vylezie kedy chce 😵 som sa dnes rozhodla 🙂 len ked uz by som ju rada mala vedla seba

uankab
3. nov 2009

slovakia, dakujeme 😀 ... ja ti verim ze ju chces mat uz pri sebe, aj ja som chcela, ale pockaj, budu este chvile kedy si budes priat aby bola este v brusku 😀 ... tak si uzivaj bruska pokial ho mas, tie kopanceky v nom ti budu chybat 😉

eviska83
4. nov 2009

Babenky tehulky- vydrzte- a oddychujte- za chvilu uz nebudete mat cas 😉 😉 Predstavte si mna na konci tehu a hned vam to musi zdvyhnut naladu- 😅 😕
Inak pri prvom tehu som aj ja bola strasne aktivna len som drhla a drhla- no pri tomto druhom som ledva na zachod dosla 🙂
uankab- sikovnicu mas doma 🙂 No aj ja ani neviem preco som nikdy deti na gauc alebo postel nedavala- najbezpecnejsia je zem 😵 😵

iveta249
4. nov 2009

Ahojte
pozorne vas stale citam a sledujem ako to komu ubieha, ale nejak som nikdy nenapisala. Mam 5 dni po termine a caka ma sweep v piatok. Moze mi niektora povedat, co to presne je, a ci to boli? A ci to aj fakt pomaha pre privolanie porodu. Dakujem

gaby0205
4. nov 2009

kocky myslim na vas drzte sa 😉
Uankab, magdalenka je zlatunka 🙂
vcera som bola na maternity tour v nemocnici kde mam rodit ale baby ja som bola taka nejaka sklamana z toho. je tam 6mam na izbe s babetkami a predelne len takou plachtou 😒 a aj ked som pocula vela dobreho o nemocnici, ta after care zevraj nie je super lebo su short of staff-malo midwife 😒 tak rozmyslam ze labour budem mat via NHS a after care priavte no stoji to £850 na noc. Co si o tom myslite ? ci som rozmaznana ? 😖

rimmel
4. nov 2009

gaby tu jednu noc tam prezijes 😉 myslim po porode...

ja som to mala vseliako ..najvr den private potom par dni spolocne potom znova privat a aj po porode som bola tyzden sama na izbe lebo som rodila predcasne atd..ale viem ake to je tam s viacerymi babami..dva dni som tak musela byt a horor!!!!!!!!!!!! fakt horor..ak mozes zaplat si ale inak ten den sa da prezit.

gaby0205
4. nov 2009

rimmel a to si ty ako dlho bola in hospital? jej no chda tak si si to uzila ale za maleho Johnyho to stalo 😉
No moj manzel ma tlaci nech idem private no na druhej strane si vravim ze tu jednu nov vydrzim ale ked ono to tam bolo vsetko take natesnene 😖 a napis viac preco horor? 😀

slovakia13
4. nov 2009

iveta249
kamoska bola na tom sweep ,ona mi iba povedala ,ze uz by si to robit nedala 😒 viac sa vyjadrit nechcela,aby ma neplasila,mozno to bude cakat aj mna 😝
gaby
u mna v nemocke, ak bude plno,pokial sa otvorim na tie spravne cm budem na spolocnej ,a ak bude normal pojdem na private 🙂
ked som tam lezala v 29tt tak som bola na spolocnej 3dni a dalo sa 😉
rimmel
koli comu si rodila skor?

luciebx
4. nov 2009

ja sem byla za kamaradkou ktera byla po cisaru tu v anglii v porodnici jak rikas hodne mamin na pokoji a jen plachta .. to je tu totiz normalni.. ja mela laparo na jare a to same.. obr pokoj zensky muzi dokupy jen plachta... jako neco jinyho nez u nas v cr ale zase jsi v porodnici jen jednu noc a rano padis domu ne jak u nas ze si te tam drzi 4 dny ... jelikoz sem tehu taky takze me to taky ceka..

rimmel
4. nov 2009

vies co...ja som az plakala ake hrozne to bolo tie dve noci tam so 4 babami! fakt...no ja ked som az porodila ma dali private...a po tyzdni som sla domov s tym ze dalsi tyzden som chodila denne za malym a ked uz bol ready som sla na dva dni do hospital (medzi tieto 3baby cize dokopy nas bolo v izbe 4)...aj s malym..vies ze maly bude dve noci so mnou kojit...ze ci zvladne a ak ano az potom pojdeme domov vsetci

no tieto dve noci boli total horor...maly spi nie..sak male babo vksue spi a moj este aj predcasne narodeny tak spinkal a ony hluk robili , potom navstevne hodiny, dalsi hluk a to su vlastne 2 -3metre od tvoje postele a len ten taky plast medzi nami..otraas a v noci jedno babo jej furt plakalo a ona ze nepoucla! ja som sa vobec nevyslpala, nervy ze kto mi kedymaleho zobudi..nemala som svoj klud , sukromie a pokoj!! a v noci jedna pri mne chodila furt von na cigu!! v noci..vis nemohla asi vydrzat...............

urcite chod private

mne sa nedalo..ze oni to nerobia..hovorim ja zaplatim cokolvek..a ze neda sa hmmmmm
sorry p8sem na rychlo maly je pri mne kym sa nerozplace haha

rimmel
4. nov 2009

slovakia..neviem....kusok placenty bol odumrety..zobrali to na vysetrenie..zatial nevieme vysledky.

rimmel
4. nov 2009

ale ze to sa nikdy poriadne nevie preco zeny rodia predcasne ☹

wild.horses
4. nov 2009

iveta249... sweep niekomu pomoze, niekomu nie. Tie babatka aj tak pridu na svet ked su pripravene a ked oni chcu.
Membrane sweep sa vacsinou robi v 40-41 tyzdni, robi to midwife alebo doktor. Vnutorne by ta mala vysetrit a prstami jemne sa snazit obrazne oddelit membrany, v ktorych je babatko od krcka maternice. Toto spusta prstaglandiny, hormony, ktore spustaju porod. Este pred mebrane sweep by som ti odporucala vyskusat aj ine sposoby indukcie-teply kupel, prechadzky apod. Ten sweep je dost bolestivy a nie je zarukou, ze sa porod spusti. Zelam vela stastia, nech to dobre dopadne a nech ho najlepsie ni nepotrebujes 🙂 .

slovakia13
4. nov 2009

my tu mame taku malu nemocku ,ale ja som bola max.spokojna aj teraz ked som bola na predporodnej,tak ukazovali izby....tu u nas nehrozi s babom na spolocnej -myslela som ,ze to je vsade 😝
a v tej platenej bola manzelska postel ,sedacka a sukromna kupelna...takze pohoda 😀

wild.horses
4. nov 2009

rimmel... ja som mala podobnu skusenost so spolocnou izbou. bol to vazne horor. vtedy som bola taka unavena, ze som sa ani stazovat nevladala, ale s odstupom casu by som to uz riesila inak.

rimmel
4. nov 2009

slovakia ja som tiez si myslela ze to bude v pohode ale ked nezazijes ....ale hadam to budete mat ok nie vsetky mame zle skusenosti 😉
my sme tiez mali kvazi velku postel, sedacku , tv, ale kupelka bola spolocna..a proste ten fakt ze vedla teba 2metre je dalsia osoba s dietatom...beeeeeeeeee ..ono ked su to decentne osoby ktore vedia suskat a respektovat ostatnych tak sa da..ale ja osobne som mala vedla seba aoproti total working class a dalsia, tretia sa mi zdala normalna ale ta sa zase v noci nevedela k babu zobudit a ono vrieskalo aj 30min vkuse!

a gaby, ono 850 sa moze zdat vela ale ver mi , vtedy by som dala hocico, a to myslim vazne ..tak velmi som si priala private room.

rimmel
4. nov 2009

wild.horse. ano nabuduce AK budem rodit v UK (lebo planujeme ist zit na sr) tak urcite to spravim inak ak sa bude dat. 😎

mihouk
4. nov 2009

Gaby vo vsetkych nemockach, pokial nejdes private, su vascinou plachy, ale ja osobne som bola iba na predporodnom, tam mi po vysetreni hned praskla voda a uz ma brali do porodnej izby a po porode, vsetko bolo OK, som sa pytala hned domov, tak ma ani nedali na poporodne iba mi zmenili izbu a o 5hodin sme si isli domenko.

Inak baby v piatok uz konecne ideme domov, dnes som bola super sikulka, rano som dostala rodny list a na obed som mala vsetko potrebne vybavene!!!!!!! Jaj ako sa tesiiiiiiime!!!!!!

loki01
4. nov 2009

Zenske mam praseci chripku. Pry. Tak beru ty antivirotika a je mi pekne blbe. Krucinal. A mam tak strasne sucho v nose ze z toho ani neusnu. Ach jooooo

uankab
4. nov 2009

mihouk, to je super, blahozelam!!!

iveta, sweep mi robili ked som bola presne v 40tt, na due date... je to bolestive, ale da sa to zasa prezit, je to nieco podobne ako vysetrenie z vnutra, len ti tam viac zatlacia a spravia ako keby taky kruh rukou... robila mi to midwife... vtedy citila hlavicku a povedala ze uz mam babatko nizko a do 3 dni urcite porodim... a malinka sa narodila 11 dni neskor, no co uz... ale vraj to vacsinou zabera 😉

co sa tyka izieb, tak ja som povodne tiez chcela private, chceli 110 libier na noc... ale vzhladom na moje komplikacie som ju mat nemohla a umiestnili ma na izbu kde davali baby po cisarskom, aby som bola pod dohladom sestier... boli sme tam tri a bolo to uuplne v pohode, jednej babatko tam velmi plakalo, tak ho zobrali v noci prec a my sme mohli spat... teda ja som zaspala, kedze som bola uz 24hodin hore... tie dalsie dva dni to uz bolo trosku horsie, kedze tam priviezli jednu "sliepku", ktora kazdemu telefonovala aky porod mala, ale stale nas tam nebolo vela a dalo sa to vydrzat... najhorsie to bolo v nedelu cez den, ked chodili navstevy, ale to sme sa z tadial zdekovali a isli sme do day room kde nikto nebol (a ja som si napriek tomu hluku tam pospala asi 2 hodiny, taka som bola unavena 😀 )... v nedelu vecer nas uz pustili domov.

mihouk
4. nov 2009

Loki, tak dufame ze sa z toho rychlo dostanes, nech uz mas cokolvek.

mihouk
4. nov 2009

Uankab, gratulujeme k dvom mesiacom, ani sa mi nechce verit ze uz je to tak dlho.

rimmel
4. nov 2009

a este pridam na tych izbach chodili upratovacky denne a akoze dovi...hluk straaasny robili ako keby si neuvedomovali ze tam spia babatka ci mamicky a ked prisli k vasej posteli s tou metlom porad ze vam neotrieskali postel!!!!

inak k uankab, na private mi chodili sestricky tiez..na kontroly..skoro kazdu hodku ci dve 😉

ono clovek si povie den sa to da vyzdrat po porode myslim.ono da...ale je to den, tvoj prvy den s babom a takto aby si ho mala znechuteny..no si radsej zaplatim ak teda sa da 🙂

loki01
4. nov 2009

mihouk: dekuju🙂
Taky uvazuju o soukromem pokoji, ale vubec nevim kolik stoji, musim to nejak zjistit.

slovakia13
4. nov 2009

uvidim ako teda dopadnem ja,ale mala by som byt sama 😕
loki
dufam ,ze budete ok

loki01
4. nov 2009

slovakia: to ja taky, se hlavne bojim o maleho aby mu ty antivirotika neco neudelaly ☹
Jo a holky co to ockovani? Budete se nechat ockovat nebo ne?

slovakia13
4. nov 2009

loki
si v nemocke ,alebo doma?
ja asi nechcem to ockovanie,co som citala na nete,tak nie je na 100% ok
a drzte sa....

loki01
4. nov 2009

Jsem doma, zatim se nedusim tak jsem doma. Ja se toho prave taky bojim... Je tak ty uz si vybrala jmeno, Mia je nadherne jmeno. Ja prave pro holku chtela bud Mia, Maya nebo Misha. No a ty se taky drz, ty uz to mas za par🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre