Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
9. nov 2009

vidim, ze tu riesite obchodiky a ceny.
hm, to som zvedava ako ma rozvozite ked sem dam link mojho eshopu 😉 no ku cti mi sluzi, ze su to len organic a designer oblecka pre deticky a fairtrade, co dnes uz v podstate vymiera a vsetci ideme pekne hlava za hlavou po komercii 😖
krasne fotocky, nyg. nikolka je kocka 🙂

newyorkgirl
9. nov 2009

tak wild my zijeme na rozpocte, mame len 1 zarobkovo cinneho a vela hladnych krkov bude 😀 😀 😀

newyorkgirl
9. nov 2009

jaj som zabudla, ze ti drzim palceky, ja som podnikala doma a stacilo mi, teraz sa troska tak venujem tiez comusi netovemu ale je to slabotka 😒

rimmel
9. nov 2009

baby hodili by ste mi linky na vase obchody na IP? dik 🙂

peppapig
9. nov 2009

new...pekne fotky, moc vam to obema slusi, mala je takova ruzova princeznicka. Nevim proc, ale zmizela jsi mi z FB 😕

Je pravda, ze tu v UK mame super vyber obchodu s detsky oblecenim, uplne se vyzivam. Kdyz byla M batolatko, porad jsem chodila a utracela v Next, ale pak jsem zabloudila do Baby Gap 😎 a moc rada tam bloudim i ted, nadherne obleceni. Ted uz Mia tak rychle neroste tak se da i cenove pac vim, ze to vynosi skoro rok. Nemohla jsem sehnat zadny teply kabat na zimu, tak jsem kukla on line ani se me neptejte kolik me stal, muzik si tukal na celo lol. Ethel Austin mi neco rika, kuknu.

mircek, asi bude nejlepsi si zajit na local coucil a domluvit zchuzku, oni vam asi reknou co potrebuji za dokumenty a daji prislusne formulare. Nebo vas taky muzou odmitnout, zalezi od prijmu rodiny. Jak jsem otehotnela, ja i moje polovicka jsme zili v jinem meste, chtela jsem moc zustat v Cambridge, ale on mel praci jinde. Zkusila jsem pozadat o statni byt, ale odmitli me, pac jsem se vul tenkrat zapomela preregistrovat na Home Office, pak uz jsme to nezkouseli. Snad ti poradi nekdo, kdo ma vice cerstvych zkusenosti.

wild, ty mas obchod? Pridej link, sem s nim. Ja miluju tyhle anglicke organic malinke obchodiky, ale ty ceny, bohuzel zatim nejsme, tak vysoko, abychom si to mohli dovolit financne. Ja si naopak myslim, ze takove male obchudky se rozrustaji, hlavne tady v posh Hampshire okoli 🙂

slovakia, ta tvoje mala nas tak napina, fakt se tesim az posles fotky.

Hlasim, ze jsem vcera poprve zapla topeni, zima prisla na jih UK brrrrrr i ted mi jede skoro naplno 😅

adoracion
9. nov 2009

ale ved council house vobec nieje nejaky socialny byt alebo co ved pri ziadosti musis riadne dokumenmtovat svoj prijem ak nepracujes nemusis ho dostat... + u nas su tieto byty domy prazdmne takze na zariadenie + dalsich 4000 tisic minimalne hm myslim ze je to normalne lenn s tym rozdielom ze najomne nieje tak predrazene ako v agenturach alebo sukromnych landlordoch ktory si chodia na kontrolu kedy ssa im chce! ale platia tam riadne podmienky ako pri prenajme domu u agenture a vacsinou su premnajimane ludom rodinam ktory nemaju kde byvat respektive aktualne byvanie je nevyhovujuce....
wil posli aj mne adresu tvojho obchodu chcem vidiet v com podnikas

wild.horses
9. nov 2009

no hooro, ze mark owen sa ozenil. tak ja tu teda uz nemam co robit. balim kufre a idem domov. zivot uz nema zmysel! 😔
😀 😀
poslem vam link len este sa trapim s nejakymi vecami. tak coskoro. ceny sa snazim davat co najnizsie, nie ako nniekto si prihadzuje 100%!!!!

rimmel
9. nov 2009

no neviem ake mate vy skusenosti s counsil house...samozrejme neznamena to ze vzdy v nich musia byvat working class ci nejake individua ale 80-90% pripadov tomu tak je a preto ja osobne by som s dietatom do takeho susedstva byvat nikdy ale nikdy nesla....ono ak sa vam postasti ze mate super decentnych susedov tak to je super 🙂

slovakia13
9. nov 2009

rimmel
naozaj ako pise adoracion,ja som uz pisala ,ze moji susedia aj okolie je Super 😀 😵
ked som chcela tento house,musela som zdokladovat moj prijem
pep...
ver mi,ze uz chcem mat po 😒 ,ale drobec sa nechysta,poslickov mam kazdy vecer ,ale to je vsetko

wild
ja mam tiez rada organic veci,tak sa tesim na link 😉

tak dnes sa nam podarilo vybavit housing benefit,som zvedava kolko priznaju.....
sranda, na jobcentre mi povedali pokial mi nepriznaju housing benefit ,tak nebudem mat narok ani na ostatne benefity 😠 co sa mi zda na hlavu
este vybavit money od otca malej a britsky pas pre malu a budem happy,tatik malej odchadza z mojej prace ucit na cardiffsku univerzitu,som zvedava ci to bude mat nejaky vplym na vysku penazi ktorymi bude prispievat 😕 myslim ,ze tam bude na tom horsie 😠

mircek
9. nov 2009

Dnes som bola na council a dali mi formulare.

Nooo,vsetky tu pisete o obchodoch,asi nado mnou snoby ohrnu nos,ale ja nakupujem malinkemu veci cez ebay. ma 3 mesiace a nosi uz velkost 6-9 ,za 2-3 £ sa daju kupit 10-20 pocetne oblecenia a su (doteraz) vo fantastickom stave.Ja vidim na malinkom,niektore veci mi oblece paru razi a uz je to male 😀 Chodime aj do shopov a ak sa mi nieco paci,malinkemu to kupim a nepozeram na cenu...Moj Lukasko ma viac krasnych veci ako ktorekolvek babatko a nehambim sa za to,ze je to po druhom...

slovakia13
9. nov 2009

mircek
ja tiez vela nakupujem pre malu cez ebay 😀

newyorkgirl
9. nov 2009

mircek tak vypisujte 😉 keby si cosi chcela este vediet, pisni IPcku my cakame tento tyzden ci nam odpovedia, na ten, co sa nam celkom pozdaval, ale ako pisala adoracion, treba vrazit do zariadenia este, ale furt sa to oplati v porovnani s realitkou..
rimmel my nebyvame v councile teraz a mala by si vidiet tych nasich susedov 😀 , vzdycky ked nam dojde ponuka ideme sa previezt autom, aby sme videli neighbourhood a je pravda ze tam byva vidiet vselico, ale teraz naposledy nam ponukli dobru tichu lokalitu, nikto ti nevravi co musis a co nemusis zobrat...
mircek aj ja nakupujem na ebayi teraz v poslednej dobe, podaril sa mi teraz balicek 15overalikov na spanie za 99p 😀 plus teda postovne, ale je pravda su tam aj nove veci, aj znackove, ale aj pouzite zachovale, to uz je tiez na kazdom ako si vyberie, teraz pozeram nejake maternity oblecko sebe, lebo nemame tu obchod ziadny poriadny, a nasla som tam predajcu tehu nohavic z Polska, ale strasne sa mi pacia tak nad nimi rozmyslam 🙂

mircek
9. nov 2009

Ja som cez ebay kupila malinkemu aj kocik.Bol cisto novy,z Nemecka,stal 200£ a ked idem po ulici mamicky sa ma pytaju,odkial ho mam 😀 Splnal moju poziadavku,aby moj malinky mal pohodlie a mohol krasne spinkat,nie ako tieto ich "saedacky",kde ani neviem,ci babo dycha,ci nie 🙂

newyorkgirl
9. nov 2009

mircek aka pekna foto 😵 a aky mas kocik posli link alebo foto? aj ja to stale riesim a tiez som este nenasla ziaden vyhovujuci, ked chcem otocnu rucku alebo sportovu cast a nech sa da rucka polohovat kvoli buducej sestricke nech moze vozit 😀

mircek
9. nov 2009

newyorkgirl,poslala som ti ip. Ano,nas mali na tych fotkach vyzera ako Al Capone,je ich viac a maju aj svoj dej,ale to je cele iba na muzovom Facebooku. 😀

domi123
9. nov 2009

slovakia tak este stale nic?
tak ty mas ale neposlusnu malinku ale neboj ona dojde.
dufam ze uz si ready z bytom?good luck cakam na info ak nieco

wild.horses
9. nov 2009

ebay je fajn, my mame tiez kociar stadial. aj sa mi dobre predava cez ebay. To je fajn, lacne vecicky z asdy ci ebay, ale ked ma dieta naskok na ekzem, organic je uplna remedy, to mi verte. 😉

newyorkgirl
9. nov 2009

slovakia vsak este mas cas do terminu vlastne ako ta tu uz kazdy nahana rodit 😀 ked bude dlhsie tu asi pauza potom 😅 ale je pravda aj ja sa uz tesim na fotecky malinkej 😵

vendy, ja som zabudla reagovat, neviem preco ta uz nemam na FB ani som si to nevsimla teda, to co? 😔

slovakia13
9. nov 2009

no termin je v stredu 🙂
ale este zajtra potrebujem vybavit nejake veci a potom uz mozem rodit 😀
idem relaxovat do vane ,tak sa drzte a dobru noc 😉

mircek
9. nov 2009

Casto krat po porode som chcela napisat moju skusenost,vzdy som zacala pisat a malinky,ako vyzadoval moju pozornost,mi to par raz zmyzlo.. Takze ak to niekoho zaujima...
13 dni po termine som prisla do nemocnice,dali mi tabletku na vyvolanie porodu,stale kontrolovali srdiecko moje a malinkeho.Personal bol velmi mili,vsetko bolo super a "cumela som ako sedlacka" ked nad postelou bol internet telefon,televizor 😀
V noci mi dali druhu tabletku a zasa nic..
V utorok o 14-tej prisli po mna,ze idem rodit????Ale ja som nemala ani kontrakcie,ani bolesti a otvorena som bola na1,5 cm???
Prisla som do miestnosti,co vyzerala ako obyvacka,krasna utulna a dali mi infuziu na vyvolanie porodu.O 19-tej prisiel s epiduralkou a ja ziadne bolesti???
Moj manzelik okolo 21.30 isiel von fajcit a bola som otvorena stale iba na 1.5 cm,ked sa vratil,hlavicka uz bola vonku 😀 😀 😀
O 23.07 prisiel Lukasko.

mircek
9. nov 2009

Nikdy nezabudnem na tu uzasnu atmosferu po....Nechali nas s malinkym samich na izbe,iba obcas sa chodila sestricka pytat,ci je vsetko o.k. a priniest nam jedlo.Po 3 hodinach ma na voziku odviezli do sprchy a chceli ma poumyvat,ja som ich vyhnala a sama som PO VLASTNYCH nohach prisla naspet do izby za mojimi dvoma chlapmi.
Lukasko bol celi cas pri mne a to sa mi v porovnani s SK pacilo najviac.
Naozaj som mala obrovske stastie a je mi uprimne luto vas co ste si to odtrpeli 😢 😢 😢
Na izbe sme boli 3 mamicky a jednej prisla ozrata partia HLASNO,HLASNO gratulovat.Malinky bol celi cas na mojom cicku,toho jedine ukludnilo,tak strasne plakal.Tak mid= dohryzol bradavky,ze som musela zaviest um a kombinovat s mojim odsatym mlieckom.

Najhorsie z toho bolo,ked som chcela ist domov a nechceli ma pustit.\\\\\\\\\stale mi vraveli ,ze este musia vydiet,ako malinkemu davam papat..pred nimi PONIZUJUCE som musela celi den ukazovat,ako to robim!!!

Jedno by som si priala,aby tie kravy vydeli,ze moj malinky ma 3 mesiace a 2 tyzdne,vazi 7210 a meria 66cm!!!!
Si mysleli,ze sa ako cudzinka nepostaram o svoje babatko,lebo som tu sama a je moje prve??J

munu
9. nov 2009

Vendi, ty si na mna snad zabudla

rimmel
10. nov 2009

mircek to urcite nie preto ze si cudzinka..ale preto, aby vedeli ze maly bude OK , robia to so vsetkymi aj so mnou....su za neho zodpovedni ako nemocnica 😉

rimmel
10. nov 2009

moje nervy teraz citam 7210 gramov :D :D neni to nejak vela?

gaby0205
10. nov 2009

caute babule,
slovakia ty si to ale uzivas 😉 kupel? to ja sa tak nudim, mala som ho predvcerom prvy krat po roku a nuda ...
baby neviem ci sa vam to stava tiez ale ja mam casto abdominal pain 😖 niekedy ma picha v bruchu a dnes moja mala kopala ze az to aj bolelo 😒 je to normalne ?

Mirecek tak dufam ze aj ja to budem mat take pohodove ale moja nemocnica ma 6bab s babetkami na jednej izbe no hruza ☹

moj aplacenta je velmi dolu a ja len dufam ze sa mi posunie a budem moct mat normlany porod, ak nie tak budem mat cisarsky ale na druhej strane ak budem mat cisarsky tak moja private health poistovna mi vsetko preplati co je okolo £7000 na noc aj s operaciou 😒 ale ja radsej normalny by som chcela

newyorkgirl
10. nov 2009

gaby mne nehovor o pichani v bruchu, som 14tt a dnes ma tak pichalo nalavo ze som ani spat nemohla, neviem co to je, ale mavam to od zaciatku a na UZV nic nebolo na vajecnicku, ze cysta alebo tak... ale je to hrozna bolest, buduci tyzden idem k midwife na krv, tak sa isto spytam na to 😒

rimmel
10. nov 2009

newyork to su tzv.ligament pains ...ked sa ti natahuje maternica 😉

gaby0205
10. nov 2009

holky ale velmi to boli boli ze newyourkgirl 😒 no nejako musime vydrzat s nasimi drobcami 😉

uankab
10. nov 2009

ahojte babenky, vidim ze gaby a slovakia su este 2v1 🙂 ... nebojte, ono to pride ked to budete najmenej cakat 😉 ... aj ked to znie mozno divno, ja som sa psychicky nastavila na vyvolavany porod a ked mi den predtym praskla plodova voda, tak som nechala co sa deje... 😀 ... a akoby naschval, vzdy sme chodievali spat okolo 9, a ten vecer sme pozerali vyyborny cesky film a isli sme do postele o 11.30pm a o 00.05 budim mm ze rodime 🙂

Magdalenka nam dve noci nespala poriadne, hlavne tato posledna bola zla, lebo mm vstaval rano na 5am do roboty, tak som pri nej bola len ja, rano o 3 som to uz nezvladla, zobrala som si ju k nam do postele... bolelo ju brusko, zaspinkala na 10 min a potom sa strhla s placom 😒 ... no ale uz je jej lepsie, teraz mi zabuvala v postielke a ja padam od unavy na nos 😖 ... a to s nou budem 2 dni sama doma...

nase najoblubenejsie obchody na detske veci su mamas&papas, blooming marvellous a debenhams ma tiez pekne oblecko... ale tiez kupujeme aj v nexte, H&M, mothercare, dokonca aj boots ma pekne veci, naposledy sme jej tam kupili take krasne cervene satocky s maslickou na vianoce 😵

mircek
10. nov 2009

rimmel
to by som brala ako dalsie plus,ze sa boja o vyvoj deticiek,ale na izbe,kde som lezala,sa striedali ako na beziacom pase a pustali domov "17-tky" ,ja mam o 23 mesiace 32 a neucili ma nic,co by som instinktyvne sama nevedela. Proste za tu dobu odkedy som tu,uz viem vycitit,kto ma predsudky voci cudzincom...
Nooo 😀 😀 😀 malinky sa narodil 3560 a kazdy tyzden priberal 250 😀 😀 😀 Moj muz ma 190 centy a on je dlhan po nom 😀 😀 😀

Ozaj,este jedno 😀 😀 😀 ked sa moj muz vratil z fajcenia,privitala som ho:"kde v p... si bol?uz mu trci hlavicka" strasne sa na to zabavame doteraz 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre